* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 04:41:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ASHWAGANDHA  (Przeczytany 30538 razy)

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 07, 2019, 12:43:10 pm »
Gdzieś pisali że skuteczna dawka dzienna to min 30mg witanolidów dziennie KSM, ktoś może to potwierdzić? Podobno niższe dawki działają tylko jak placebo

Diploid

  • Gość
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 07, 2019, 02:55:59 pm »
To tak, jakby 2 jajka nie działały odżywczo, ale 6 już tak. ;)

Ja jestem zwolennikiem dużych dawek ziół, co nie znaczy, że przewlekłe stosowanie mniejszych, nie ma zastosowania.
Zależy jaki efekt chcesz uzyskać.

Offline mario5508

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 07, 2019, 04:30:11 pm »
Większe dawki zdecydowanie lepiej czuć.
Zależy też jaki producent.
Ja bym min. stosował aby było 30mg witanolidów.
Ogólnie ja sobie sam sprawdzam tolerancję i przeważnie w ziołach wychodzi mniej więcej 2-2,5x większa dawka niż zaleca producent.

Diploid

  • Gość
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 07, 2019, 04:55:25 pm »
"Czucie" niekoniecznie świadczy o działaniu. :)
Zwłaszcza po pewnym czasie.

Producent rekomenduje dawkowanie zgodnie z przepisami legislacyjnymi, zwykle 2-3x dawka z opakowania to minimum na krótkie okresy.

Duże dawki ashwy działają relaksująco i sedatywnie, czyli na CUN, niskie, stosowane przewlekle, przez wiele miesięcy, mocniej ingerują w metabolizm makroskładników pokarmowych.

Offline mario5508

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 07, 2019, 05:02:57 pm »
Ja ashwe stosuje głównie przed snem żeby się wyluzować i tutaj się sprawdza tak jak biorę :)
Nie mówię, że mniejsze dawki nie działają, bo działają ale lubię czuć jak działa mocniej :)
Moim zdaniem wielu ludzi się zniechęca do tego typu rzeczy bo kupuje niestety marnej jakości produkty i wtedy nie "czują".

Ogólnie jak ktoś ma problemy ze snem to polecam ashwagandha,szyszki chmielu,waleriana,magnez,melatonina :)
Nie jest duży koszt, a na mnie działa wyśmienicie :) Oczywiście wszystko w formie ekstraktów(oprócz melatoniny) :)
Jak ktoś ma większy portfel i nie akceptuje kompromisów to, to co wyżej + kava kava, l-teanina,phenibut,passiflora,cynk,5-htp/l-tryptofan :) I jest MEGA  :)

Osobiście stosowałem taki mix i jeszcze miałem do tego mk-677.
Kieszeń wydrążona ale lubię testować takie mixy, tym bardziej, że nie umiem się wyspać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2019, 05:13:25 pm by mario5508 »

Diploid

  • Gość
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 07, 2019, 05:18:10 pm »
Na bombie nie ma to specjalnie znaczenia, ale u naturala trzeba pamiętać, że większość ziółek ma działanie lekko estrogenne.
Nic w tym złego, estrogeny działają anabolicznie i neuroprotekcyjnie, ale niektórzy mogą być wyjątkowo wrażliwi i wyłapywać sajdy estrogenowe, oczywiście lekkie, na miarę ziółek.

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #36 dnia: Października 06, 2020, 09:30:04 am »
Pytanie czy ashwa może barwić nasienie na brązowo? Aktualnie używam ashwy która ma mocno brązowy kolor i zauważyłem że nasienie ma dużo brązowych plam.

Myślałem że to krew i zrobiłem posiew ale po 2 dniach po odstawieniu ashwy brązowe plamy zniknęły.

I pytanie 2, gdzieś w necie czytałem że im wyższe dawki ashwy tym mocniejsze działanie.
Bardzo lubie to ziółko bo świetnie na mnie działa. Jakie max dawki witanoidów stosowaliście? Chciałbym wrzucić na próbę pow 100mg dziennie

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #37 dnia: Października 06, 2020, 03:20:04 pm »
max leciało 1,2g przy stężeniu 7% przez 2 tygodnie - nic takiego jak brązowy mocz u mnie nie wystąpiło

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #38 dnia: Października 06, 2020, 04:40:35 pm »
Z natury więcej składnika to mocniejsze działanie. Tylko weź pod uwagę, że blokowanie rozkładu acetylocholiny powoduje jej nagromadzenie, co zamiast pomóc powoduje stany depresyjne, spadek libido czy kiepskiej jakości sen, bo REM jest tak intensywny, że się po prostu wybudzasz.

Nie spotkałem, aby ashwa barwiła na brązowo - ani mocz ani nasienie. Może to początek jakiegoś defektu w układzie moczowym.

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #39 dnia: Października 06, 2020, 08:38:59 pm »
Ok to może tłumaczy moje problemy z wybudzaniem w nocy.
Czy TAU i CDP cholina mogą jeszcze podbijać działanie ashwy?
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2020, 09:14:05 pm by Fuckmaster »

Offline Gronowski

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #40 dnia: Października 12, 2020, 02:43:06 pm »
Ciekawy temat.
Nie wiem czy kojarzycie, ale na SFD pisze artykuły taki typek o nicku KNIFE i on w którymś tekście pisał że odczuwalne działanie Ashwy to zaczyna się bodaj od 1000 mg i poniżej jakiejś granicy działanie nieodczuwalne.

Offline mario5508

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #41 dnia: Października 12, 2020, 03:19:41 pm »
Ciekawy temat.
Nie wiem czy kojarzycie, ale na SFD pisze artykuły taki typek o nicku KNIFE i on w którymś tekście pisał że odczuwalne działanie Ashwy to zaczyna się bodaj od 1000 mg i poniżej jakiejś granicy działanie nieodczuwalne.

Kiedyś jak była pierwsza partia ashwy z kf.. To biorąc 3 tabletki,(gdzie zalecana była jedna) czułem zdecydowanie działanie takiego odprężenia i zdecydowanie dużo łatwiej się zasypiało. Nie pamiętam ile tam było czego w tabletce ale ostatnio zamówiłem z Ostrovitu "mocną" na papierze ashwe i biorąc 3-4 kapsy działanie było nikłe...
Tyle teraz różnych producentów jest, że naprawdę znaleźć dobry surowiec to sztuka.

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: ASHWAGANDHA
« Odpowiedź #42 dnia: Października 12, 2020, 11:18:12 pm »
Ja tam czuje i 1 tabs z kfd 240mg 5%

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 278
Total: 278