* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 09:27:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dyskusja - Extracty i zioła  (Przeczytany 1683648 razy)

Offline Patryk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1290 dnia: Października 15, 2016, 06:19:38 pm »
Bo Ashwagandha to jest zioło dla ludzi naprawdę żyjących w ciągłym stresie, niektórzy stosują ją bez racjonalnego uzasadnienia i nie wiedząc po co = "dospałem do 9:00 a i tak ledwo wstałem i ciągle zmęczony" ..

Kortyzol, kortyzol, kortyzol, kortyzol i tak w kółko.. Stres, stres, stres, stres i tak w kółko.. Zaczyna się to robić śmieszne. A może niedobór kortyzolu ? Dlaczego nikt nie mówi o niedoborze kortyzolu ? To kortyzol powinien nas rano mocno obudzić i przygotować do działania. Ale nie.. Bierzmy wszyscy adaptogeny i zbijajmy kortyzol.. A potem "czemu jestem zmęczony przez cały dzień i nie mam na nic siły?" Zapytam się Kowalskiego specjalisty. A Kowalski odpowie "to na pewno przez nadmiar stresu" ... ja prdl
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2016, 06:28:29 pm by Patryk »
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Offline salvador5000

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Karma: +0/-2
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1291 dnia: Października 15, 2016, 08:40:30 pm »
salvador5000
A dlaczego poszles dospac?
Spales 8.5 h to wystaczajacy czas nawet po ciezkim wieczornym treningu.

Jesli sie budzisz po tylu h ti juz bie idzesz spac bo to tylko pogorszy sprawe.

Nie dlugosc ale takze higiena snu.

W pokoju ma byc jak najciemniej zadne migajaca swiatelka nie maja prawa bytu, twilight na telefon i zxflux chyba tak to sie nazywa i nie ladujesz w siebie niebieskiego swiatla to ma duzy wplyw ba sen.

Suple to ostatecznosc jak dla mnie, jak zoptymalizujesz podstawy ti sen sie poprawi i kladz sie zawsze o tej samej porze.

Ja zawsze chodzilem spac 23 bo niby nie mialem czasu a jak zapisywalem co robilem przed snem to telefon lub tv i inne bzdety kwestia priorytetów.
Poszedłem rano dospać bo czułem że jeszcze powinienem. Nie czułem się wyspany. Jutro półmaraton więc chciałem wypocząć możliwie dużo.
Co do higieny spania to staram się jak mogę: cisza, w oknach grube rolety. Staram się nie jeść późno. 
Próbuje szukać aby jakoś sobie pomóc.

Offline emdzej88

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +11/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1292 dnia: Października 15, 2016, 10:12:26 pm »
No Patryk rację ma, ja stosuje ashwagandhe ale mam stresującą prace i ciężko trenuje więc u mnie się sprawdza. Odnośnie nie jedzenia późno,  jak sobie walne węgle na noc to zawsze śpię jak dziecko więc może tutaj spróbować jak wiadomo węgle tryptofan, serotonina itd...

Offline salvador5000

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Karma: +0/-2
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1293 dnia: Października 16, 2016, 06:57:18 am »
No Patryk rację ma, ja stosuje ashwagandhe ale mam stresującą prace i ciężko trenuje więc u mnie się sprawdza. Odnośnie nie jedzenia późno,  jak sobie walne węgle na noc to zawsze śpię jak dziecko więc może tutaj spróbować jak wiadomo węgle tryptofan, serotonina itd...
Pracuje fizycznie, stres w pracy jaki i życiu też dokucza. Wszyscy wiemy jak obecnie wygląda życie. Chociaż staram się jak mogę unikać takich rzeczy stresujacych.
Tak tak,  właśnie próbuję zmieniać skład  posiłków na noc z białkowych na weglowodanowy bo tak "ostatnio"  radzą. Zobaczę  za jakiś czas jakie  efekty. Jestem już po 40 tce więc myślę że organizm też trochę inaczej pracuje. Ale niewyspanie towarzyszy mi odkąd pamiętam.
Już się zastanawiam nad jakimś testoteronem ;)

Offline tumi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Karma: +2/-4
  • "wygrana to nie wszystko,to jedyne co sie liczy.."
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1294 dnia: Października 16, 2016, 08:32:06 am »
ja od siebie moge dodac ,ze odkad jestem na CBL i wegle zostawiam na "noc"-okolo100gr, w sklad w ktorego zawsze wchodzi albo kakao albo 3 kostki gorzkiej czekolady zdecydowanie lepiej spie ,choc nie ukrywam,ze ostatnio dorzucam zestaw spioch od SA ...narazie 1 tydzien po 1 c/ed-bez szalu dodam,teraz wezme 2c/ed i zobaczymy...

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1295 dnia: Października 16, 2016, 11:18:10 am »
ja od siebie moge dodac ,ze odkad jestem na CBL i wegle zostawiam na "noc"-okolo100gr, w sklad w ktorego zawsze wchodzi albo kakao albo 3 kostki gorzkiej czekolady zdecydowanie lepiej spie ,choc nie ukrywam,ze ostatnio dorzucam zestaw spioch od SA ...narazie 1 tydzien po 1 c/ed-bez szalu dodam,teraz wezme 2c/ed i zobaczymy...

Dawka to co najmniej 2 kaps, a przy 3 już ładnie zamułek łapie. Dorzucałem 2x Rhodiole i kilka razy tel mi spadł na nos, jak odpisywałem ;)

Offline Klama

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1296 dnia: Października 16, 2016, 02:49:39 pm »
Oxyracetam 2x 750mg (docelowo 2x1g lub może i 1.5g) + L dopa 2x 100mg + 50-100mg kofeiny + 2x1g Dwuwinianu choliny (przy 2x 500mg bolała głowa, przy obecnej porcji problemów nie ma) - skupienie świetne, po tygodniu widać poprawione kojarzenie faktów, szybciej się wraca myślami do pewnych 'przemyśleń', umysł czysty, otwarty.

Za kilka dni zestaw wzbogacam o Ant mix (leciałem miesiąc ponad, chcę sprawdzić jak się wkręci i czy zrobi różnicę z w/w mixem) w 1 porcji i w drugiej porcji prawdopodobnie Rhodiola lub Schisandra.

Niech chłopaki wprowadzą tylko Ginko, jakieś 20% i nic więcej nie będzie trzeba.

A więc... magisterko pisz się  ::) Najlepiej sama  ;D

Offline Patryk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1297 dnia: Października 16, 2016, 03:06:31 pm »
salvador5000 ja na Twoim miejscu to bym popracował nad głębokością snu to raz , a dwa nad tym, że w ciągu dnia być mocno sprawnym i wydajnym, bo widzę, że z tym masz problem. Z takimi problemami definitywnie odstaw Ashwagandhe i wszystko co przymula. Postaw za to na adaptogeny pobudzające z rana typu rhodiola lub panax ginseng.

Magnez uzupełniać na wieczór do tego dobra dawka argininy na noc i ewentualnie jakiś GH releaser typu MK lub peptydy w małej dawce. Ewentualnie kava kava przy nadmiernym poddenerwowaniu. 5-HTP też możesz spróbować.

A żeby rano wstać i cały dzień sprawnie funkcjonować (a nie ziewać i myśleć kiedy skończy się dzień i pójdę spać) to bym polecał spróbować panax ginseng/rhodiola z samego rana, ewentualnie kwas asparaginowy i mała kawka. CDP-cholina też fajnie lekko pobudza.

Ale to takie gdybanie, bo nie znam Twojej sytuacji.
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Offline makaronz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1298 dnia: Października 16, 2016, 06:20:22 pm »
Jak dziala arginina na noc?

Offline salvador5000

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Karma: +0/-2
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1299 dnia: Października 16, 2016, 06:35:25 pm »
salvador5000 ja na Twoim miejscu to bym popracował nad głębokością snu to raz , a dwa nad tym, że w ciągu dnia być mocno sprawnym i wydajnym, bo widzę, że z tym masz problem. Z takimi problemami definitywnie odstaw Ashwagandhe i wszystko co przymula. Postaw za to na adaptogeny pobudzające z rana typu rhodiola lub panax ginseng.

Magnez uzupełniać na wieczór do tego dobra dawka argininy na noc i ewentualnie jakiś GH releaser typu MK lub peptydy w małej dawce. Ewentualnie kava kava przy nadmiernym poddenerwowaniu. 5-HTP też możesz spróbować.

A żeby rano wstać i cały dzień sprawnie funkcjonować (a nie ziewać i myśleć kiedy skończy się dzień i pójdę spać) to bym polecał spróbować panax ginseng/rhodiola z samego rana, ewentualnie kwas asparaginowy i mała kawka. CDP-cholina też fajnie lekko pobudza.

Ale to takie gdybanie, bo nie znam Twojej sytuacji.
Magnez CZD cały czas wieczór i rano. Do tego na noc D3,  omega 3, cynk.  Obecnie lecę na ant mix, CR i ZW, tongkat Ali rano i popołudnie. Powoli będę kończył w/w suple. Dzisiaj zakończyłem sezon startowy i trener kazał zrobić kompleks badań,  między innymi ferrytyna
kinaza kreatynowa
kortyzol
mocznik
testosteron.
Będę wiedział więcej.
A wracając do zakończenia sezonu to półmaraton życiówka pękła! Po prostu spacerek. Aż się nie spodziewałem takiego wyniku.
Jeśli chodzi o CR to uważam że obecna wersja jest dużo mocniejsza niż poprzednia. Coś musi być na rzeczy bo poprzednio byłem trzy miesiące na CR i zwiększał dawkę to odczucia działania były subtelniejsze. Teraz z ZW to normalnie wypas! Polecam.
Co do ant mix mam właśnie wrażenie że to mnie tak wycisza i uspokaja co dla mnie choleryka ;)  wskazane ale zaś wieczorem pożytku że mnie nie ma ;).

Offline Patryk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1300 dnia: Października 16, 2016, 08:23:11 pm »
Jak dziala arginina na noc?

Zwalnia pracę serca (serducho odpoczywa), obniża ciśnienie, pogłębia sen, stymuluje wydzielanie GH, choć na to ostatnie działanie z czasem pojawia się tolerancja.
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Offline ramirez

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Karma: +1/-3
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1301 dnia: Października 16, 2016, 08:53:25 pm »
jest patryk do kupienia w PL ekstrakt z dziurawca ? idzie go odczuć na poprawę samopoczucia ?

Offline Patryk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1302 dnia: Października 16, 2016, 10:33:27 pm »
Na MZ z now foodsa
http://www.muscle-zone.pl/lepsze-samopoczucie/st-johns-wort-100-kaps
A niedługo będzie Source Naturals ST JOHNES Positive Thoughts 90 t

Ziółko też ma chyba w planach mieć

Ja osobiście kupiłem ekstrakt w proszku na magicznyogrod i zrobiłem sobie kapsy wyszło jakoś 0,5 gram na kaps. Klepało i to dobrze. Wrzucałem 1-2 kaps i zapijałem kawą. Speeda dawało na cały dzień i pozytywny nastrój, ale taki typo serotoninowy. Ciężko się było skupić nad pisaniem.

Na mnie dziurawiec działał lepiej niż SSRI.
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Offline Patryk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1303 dnia: Października 16, 2016, 10:39:07 pm »
Dla tych co się upominają o nootropy etc.

Ziółko nie chcę zdradzić, ale w fazie przygotowań jest wprowadzenie ziołowego boostera mózgu  8) i jak jakość surowców nie zawiedzie to będzie to produkt nr 1 na rynku  8)

Skład oparty tylko i wyłącznie na surowcach, które wykazały skuteczność w badaniach klinicznych, dodatkowo popartych wieloma opiniami praktyków.
 
Tutaj nie będzie lipy  8)

Ps. Mam nadzieję, że Ziółko mnie nie zabije, że zdradziłem tajemnicę ..  :-[
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Vines

  • Gość
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1304 dnia: Października 17, 2016, 12:04:04 am »
No może nie być zadowolony bo pewnie już ma spam z rezerwacjami :)

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 163
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 169
Total: 170