* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 01:59:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!  (Przeczytany 56989 razy)

Offline Patryk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 12, 2016, 09:42:15 pm »
Ja nigdzie nie widzę przewlekle niskiej prolaktyny i super wysokiego LH. Masz jakieś badania, odnośnie wpływu prl i LH na komórki leydiga?

Wolny test też badałem. Wyszedł nisko.

Pregnenolon? Ashwagande jak pisałem wyżej suplementuję. Forskolina? Kiedyś pytałem endo o cynk i stwierdził, że nie ma nic głupszego niż zawyżanie dawek, żeby podbić testosteron, a lekarz na prawdę ogarnięty.

Racja, LH nie jest takie wysokie, a prolaktyna nie jest taka niska, ale ja bym jednak odstawił selegilinę. Masz ewidentny problem albo z małą ilością komórek Leydiga, albo z niewrażliwymi receptorami LH, albo z brakiem prekursorów lub katalizatorów w samych przemianach prowadzących do powstania testosteronu, a selegilina w tym wypadku może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Prolaktyna: Prolactin (PRL) increases the response of Leydig cells to LH by increasing the number of LH receptors expressed on Leydig cells.

Cynk: Zinc supplementation of marginally zinc-deficient normal elderly men for six months resulted in an increase in serum testosterone from 8.3 +/- 6.3 to 16.0 +/- 4.4 nmol/L (p = 0.02). We conclude that zinc may play an important role in modulating serum testosterone levels in normal men.

Cynk pełni funkcję aktywatora 17 beta reduktazy – enzymu katalizującego przemianę androstendionu w testosteron.

Forskolina: Serum free testosterone levels were significantly increased in the forskolin group compared with the placebo group (p < or = 0.05). The actual change in serum total testosterone concentration was not significantly different among groups, but it increased 16.77 +/- 33.77% in the forskolin group compared with a decrease of 1.08 +/- 18.35% in the placebo group.

Pregnenolon: Pregnenolone is an endogenous steroid hormone. It is the precursor of the progestogens, mineralocorticoids, glucocorticoids, androgens, and estrogens, as well as the neuroactive steroids.
Nie podam tutaj konkretnych badań, ale jak poczytasz zachodnie fora to wiele osób raportuje o podniesieniu poziomu testa średnio o 10% poprzez suplementacje pregnenolonu.
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Offline Kaime

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #16 dnia: Września 12, 2016, 10:05:57 pm »
Prolaktyna badanie na szczurach, forskolina na osobach mocno otyłych, pregnenolon ciekawy - poczytam, natomiast cynk wiem, że działa i suplementuje w rozsadnych dawkach. Pisałem, że nie ma sensu ich zwiększać, bo nie daja wymiernych efektów. To samo powiedział endo.

Ogólnie dzięki, aczkolwiek jestem już zmęczony próbowaniem podnieść tego testa naturalnie, nawet jeśli coś zaskoczy i podwyższę cyferki o kilka % to i tak będzie w dolnych granicach. Szkoda zachodu. Zobaczę za tydzień co dokładnie jest grane i prolongatum 150mg e5d for life ;)
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 10:10:34 pm by Kaime »

Offline Kaime

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #17 dnia: Października 25, 2016, 10:52:57 am »
Prolaktyna po zbiciu Sele dalej utrzymuje się na poziomie 8 ng/ml po prawie 2 miesiącach.

Poza tym położyłem się w szpitalu w celu diagnozy hipogonazydmu. Pełne panele badań, rezonans przysadki itp.
Wszystko w normie i podłoże niskiego poziomu testosteronu jest typowo idiopatyczne. LH i FSH wysoko, E2 nisko, więc nie ma sensu próbować podbijać testa SERMami, czy HCG, więc tak jak obstawiałem wlatuje niedługo egzogenny teść. Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2016, 12:06:55 am by Kaime »

Offline BESTIA

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #18 dnia: Października 25, 2016, 07:27:53 pm »
Dawki prozdrowotne czy anaboliczne?

Offline Kaime

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #19 dnia: Października 26, 2016, 12:05:47 am »
Prozdrowotnie enan 100mg co 2 tygodnie, żeby zobaczyć jak zareaguje. Z jednej strony głupota, a z drugiej ogarnięty endo, który mówi, żebym zaufał i stopniowo będziemy bić częściej. Co w sumie myślicie? Z chęcią bym zszedł na e7d, a najlepiej e4d, bo szkoda czasu, ale lekarz się uparł, że chce zobaczyć jak jego dawkowanie będzie się zachowywać i aromatyzować.

Offline kuguar

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Karma: +1/-2
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #20 dnia: Października 26, 2016, 09:42:16 am »
HTZ tyle. Endo wie co robi.
W czym jest problem ?

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 09, 2017, 05:59:25 pm »
Kaime i jak ?

Ogólnie enan 100mg /2 week to głupota, debilizm i archaizm, taka dawka to powinna być e5d max e7d, ale pytam z ciekawości czy jednak dobrze się na tym czujesz ?

Offline BESTIA

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 28, 2017, 05:05:27 am »
Witam mam problem z wysoką prolka , jestem w UK dil jeden nie chce dzielić opakowania a drugi wysyła już miesiąc ogarnę to jakoś czy wsiąść ten prolactinn blok 30 ml?
Badalrmb i prawdopodobnie wybija mi teść i estro prolaktynę 

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 28, 2017, 09:35:08 am »
Nie ma już dostępnego

Offline ramirez

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Karma: +1/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 31, 2017, 08:05:41 am »
gryzłaby się selegilina {małe dawki maks 2mg dzień}z kava kava albo z  relanium jeśli by wystąpiłyby jakieś lęki ?
stosować doustnie czy lepiej podjęzykowo ?

Offline r90

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 31, 2017, 11:18:00 am »
Nie nie gryzłaby się :) zdecydowanie podjęzykowo

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 31, 2017, 03:09:46 pm »
Jak to wygląda z prolaktyną po zaprzestaniu stosowania, bo jak widać na badaniach wszystko fajnie podczas, ale jak to wygląda po zaprzestaniu brania sele ?

Offline ramirez

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Karma: +1/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 31, 2017, 04:53:40 pm »
A trzeba uważać na tyramime przy małych dawkach sele?2mg co 2 dni?
Chodzi o piwka

Offline r90

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 31, 2017, 05:05:31 pm »
Nie przy tych dawkach możesz być spokojny. Generalnie zagrożenie pojawia się dopiero przy dawkach powyżej 10mg/ed (wtedy staje się MAO A). Osobiście najczęściej leciałem 5mg/ed, zdarzyło się przy tym podjeść czasami trochę koksu,mefy, tramal też był i nigdy nic niepokojacego sie nie działo.

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Selegilina (deprenyl) – dobre info dla sportowców!
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 31, 2017, 10:09:14 pm »
jak było na mixie tramalu z sele ? ( nie to że chce próbować, ale trochę szalone to dla mnie )

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 3
Guests: 304
Total: 307