* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 04:31:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: DIM (diindolylmethane)  (Przeczytany 18347 razy)

Offline Dietka

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 93
  • Karma: +4/-1
    • Zobacz profil
DIM (diindolylmethane)
« dnia: Maja 22, 2017, 07:04:27 pm »
DIM (diindolylmethane) jest produktem pochodzenia roślinnego, występującym w brokułach, kapuście, kalafiorach, brukselkach – ogólnie w warzywach krzyżowych.
Badania wykazują silną zależność między suplementowaniem DIMu a redukowaniem ryzyka zachorowań na raka, szczególnie tych związanych z nadmiernymi poziomami estrogenu, czyli piersi, prostata i macicy. DIM stymuluje również rozpad tkanki tłuszczowej oraz wspiera budowanie masy mięśniowej.  Wszystko opiera się głównie o właściwości modulowania metabolizmu estrogenów, jakie posiada DIM.

Jak działa DIM?

Są dwie drogi metabolizmu estrogenów w wątrobie – jedna prowadzi do powstawania dobrych estrogenów, czyli 2-hydroxy estrogeny, natomiast druga prowadzi do powstawania złych estrogenów 4 i 16-hydroxy estrogenów. I tutaj właśnie mamy DIM, który stymuluje metabolizm tych pierwszych. Sam w sobie nie jest hormonem, ani nie zastępuje żadnego z hormonów, lecz sukcesywnie  wspiera utrzymanie poziomu hormonów w odpowiednich relacjach (ratio).

Co uzyskasz stosując DIM?

Estrogeny w organizmach ludzkich pełnią tysiące różnych funkcji. Chronią arterie, ochraniają mózg, wspierają utrzymywanie cholesterolu w dobrym stosunku, ochraniają organizm przed wolnymi rodnikami. U niektórych osób poziom estrogenu niestety jest zbyt wysoki, ponieważ inne hormony są również wysokie, a jak wiadomo w organizmie musi zachodzić odpowiednia korelacja, więc aby skorelować jedno – podbija się samoistnie drugie (mówimy o zdrowych organizmach  ).
Dominacja estrogenowa pojawia się blisko okresu menopauzy, czasem i 10 lat przed nią. Objawami tejże jest poprzedzający menstruacje mocny ból piersi, niesamowita retencja wody, bolesne cykle menstruacyjne, irytujące zmiany nastroju. Brzmi znajomo? ;)
Niektóre kobiety swoją dominację estrogenową zawdzięczają słabej pracy tarczycy, wysokiemu kortyzolowi, a także nadużywaniem plastikowych przedmiotów będących źródłem ksenoestrogenów. Taki udział hormonów w organizmie prowadzi do powstawania cyst w piersiach oraz macicy, a także grozi jej przerostem.

Kobiety kobiety, a co z mężczyznami? Panowie również cierpią przez nadmiar estrogenów.. wzrasta nam waga, uciekają muskle, ciało zaczyna się stawać bardziej damskie niż męskie, stajemy się bardziej podatni na raka prostaty, choroby serca, mózg już nie jest taki bystry.

Ile tego powinnam/powinienem jeść!?

Dawki dla kobiet w młodszym wieku, idących dopiero w stronę menopauzy, oscylują w granicach 100-200mg. To taka dobra dobowa dawka w celu utrzymania organizmu w dobrej kondycji, prewencyjna. Po menopauzie starczy 50-100mg.
Dla Panów ćwiczących 200-400mg, bardziej skłaniając się ku 400 u osób redukujących tkankę tłuszczową. Dla zdrowotności 100-200mg załatwi już sprawę.

Dla Pań często stackuje DIM z DHEA, szczególnie tych w sile wieku, ale ciągle dbających o swoje ciało. Dobrze wtedy skonsultować ze swoim lekarzem dorzucenie kremu z progesteronem. Świetnie spisuje się również dorzucenie kurkuminy, która działa synergistycznie z DIM’em i zielonej herbaty, która również jest lekkim antyestrogenem.
KONSULTACJE Z ZAKRESU DIETETYKI, PROFILAKTYKI ŻYWIENIA ORAZ ANALIZY BADAŃ
<nie odpisuje na PM, proszę o kontakt mailowy>

Dietka.SA@gmail.com

Offline MarinerCf

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +2/-12
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 16, 2018, 08:53:02 pm »
Odświeżam trochę wątek.  Mianowicie pytanie. Czy DIM nie zatrzymuje działania testosteronu podawanego z zewnątrz?  Takie stwierdzenia znalazłem na innych forach

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2018, 09:26:53 am »
I posiłkowano się czym, rzucając takie stwierdzenie?

Offline Billy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2018, 05:20:50 pm »
Pierwsze słysze z tym testo.

Offline MarinerCf

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +2/-12
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #4 dnia: Września 26, 2018, 05:33:43 pm »
 Taki oto link znalazłem w jednej z dyskusji na znanym polskim portalu.
https://atpscience.com/dim-diindolylmethane-the-most-potent-plant-anti-androgen/

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #5 dnia: Września 26, 2018, 06:16:19 pm »
Sporo prawdy, ale co do blokowania wzrostu komórek satelitarnych się nie zgodzę, bo to teoria vs praktyka. Gdybym nie widział różnic w wyglądzie nóg u zawodników kulturystyki czy kolarstwa w połączeniu z DIMem a bez, albo redukcji fatu u "Kowalskich" to bym uwierzył w ten art :) Ale to właśnie ta różnica jak w praktyce wszystko kocha wychodzić kompletnie inaczej  8)

Offline MarinerCf

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +2/-12
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2018, 07:16:22 pm »
Coś w tym jest o czym mówisz.  Jestem tylko ciekaw jaki DIM ma wpływ przy stosowaniu dawek trt.  Nie mam tutaj na myśli wyglądu bo lecz samopoczucia i jakości życia.  U mnie np. przy IA samopoczucie i regeneracja dramat.

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #7 dnia: Września 26, 2018, 07:34:54 pm »
Do dawek trt 200 kompletnie starczy, jak jesteś bf 12+. Ponizej i 100 może dać radę. Kwestia SHBG i tempa aromatyzacji. W moich odczuciach DIM jest wart uwagi, bez dimu 2-3* w tygodniu leciało AI, z dimem zmniejszyłem do 1* 12.5 exe. Czasem nawet to za dużo :)

Offline MarinerCf

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +2/-12
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2018, 10:04:05 pm »
U mnie trt 150 i jest jak należy 102kg i fatu około 10% . Wrażliwy jestem na armatyzacje małe dawki i suty swędzą okropnie:-)

Offline piotrek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2019, 07:51:52 pm »
W jakich porach najlepiej przyjmować DIM ?

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 19, 2019, 11:50:53 am »
Podbijam pytanie kolegi wyżej, bierzecie: rano, wieczorem, dzielić dawkę w ciągu dnia, naczczo czy z jedzeniem?

Offline Gustaw Wolf

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 20, 2019, 01:58:52 pm »
Ja biorę 3x100 mg dziennie, z posiłkami. Chyba działa bo woda jakby trochę ze mnie schodzi. Innych efektów nie zaobserwowałem.

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 22, 2019, 12:36:56 pm »
Czy po DIM mogą wystąpić jakieś uboki? Od 3 dni mam problemy ze snem i sadze takie bąki że klękajcie narody, bolał mnie też żołądek,w pierwszy dzień łeb mnie bolał jak głupi. Dzisiaj odstawiłem i jest ok.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2019, 03:00:53 pm by Fuckmaster »

Offline _nrv

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: DIM (diindolylmethane)
« Odpowiedź #13 dnia: Października 10, 2019, 09:28:01 am »
Mam pytanie czy DIM pomoże obniżyć progesteron ?

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 283
Total: 284