* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 01:38:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Suche plamy na lokciach  (Przeczytany 4782 razy)

Offline Szwedunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Suche plamy na lokciach
« dnia: Kwietnia 10, 2019, 06:03:12 am »
Siema co jaksi czas wyskakuja mi suche plamu na lokciach, kiedys tylko na jedyn i to mała potem wieksz teraz mam na obu, do tego zajebiscie mi wtedy wysycha skora na dloniach i pechaja skorki przy paznokciach.

lekarz mowi, ze to moze jak sie o biurko opieram... tyle ze ja sie o biurko srednio lokciami zapieram :) Sugestje, pomysly? :)

Offline joseph28

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2019, 07:15:40 am »
Zrob sobie pakiet tarczycowy(TSH,FT3,FT4)
Przy niedoczynnosci tarczycy mog pojawic sie takie objawy.zycze zdrówka

Offline Szwedunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2019, 10:25:48 am »
Robie raz do roku caly duzy panel badan i zawsze wszytko jest ok. W tym roku badania mam zaplanowane na przyszly tydzien to sie okaze. Dam znac jak bede mial wyniki w reku, moze zerkniecie :)

ktos ejszc zejakeis pomysly do sprawdzenia? moze to byc jakies uczulenie na jakies zarcie czy cos?

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2019, 10:32:18 am »
Najczęściej klima w robocie, suche powietrze, zimne powietrze na dworzu, jak biegasz lub latasz na rowerze, dużo chodzisz. Nie szukaj w necie, idź do lekarza, jak jeden odprawił z kwitkiem to znaczy że znachor, bo w takich miejscach lubi wyłazić egzema i objawiać się łuszczyca. Mi od mrozu, zimna pękały - pomagał olej kokosowy i parafina/wazelina - szczególnie po gorącej kąpieli/rozgrzaniu tych miejsc, lepiej chłonie.

też są kremy z ziołami, ruskie kremy babuszki, jakieś 20 zł kosztują, ale działają fajnie na skóre

Offline Szwedunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 10, 2019, 11:07:11 am »
No tak klima w robocie jest, rower cala zime byl grany po lesie treningi, biegane tez bylo :) Moze byc to. sprawdz olej i wazeline a przy okazji pomecze innego lekarza, moze cos wymysla :)

Offline tiamos

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Karma: +4/-1
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2019, 04:37:20 pm »
Wybierz się do dermatologa. Mój brat miał problem z pękającą skóra dłoni i po badaniach okazało się że jest na kiła rzeczy uczulony,  dostał tabletki i jakieś wziewy i przeszło. Mi też się zaczyna ten problem i narazie ratuje się maściami. Neutrogena do rąk z czerwoną zakrętką i maść tranowa w aptece grosze kosztuje B.dobra tylko smród duży także ją tylko na noc. Ręce muszą być natluszczone. Kilka razy dziennie smaruj.

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 11, 2019, 12:56:59 am »
W wielu wypadkach takie dolegliwości jak i łuszczyca to wynik niedokwaszenia żołądka należy z rana wypić pół szklanki wody z sodą (taką do pieczenia bo to zasada) i to pobudza żołądek do pracy ,dalej woda spod kapusty ,ogórków ,ocet jabłkowy wszystko bez przesady bo to i rozwolnienie etc ,dalej zwiększyć podaż witaminy C.

Pozdrawiam

miałem podobne przypadłości i stosując te środki pomogło.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2019, 01:41:56 am by Dr. Wen Mei »

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 11, 2019, 09:36:46 am »
Jeśli soda jest zasadą to jak może zakwaszać żołądek?

Ocet jabłkowy jest kwaśny, podobnie kwas mlekowy z ogórków/kapusty, a soda zasadowa, więc w połączeniu tworzy się woda + CO2. Bez sensu.

Offline Szwedunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Suche plamy na lokciach
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 11, 2019, 01:36:56 pm »
W wielu wypadkach takie dolegliwości jak i łuszczyca to wynik niedokwaszenia żołądka należy z rana wypić pół szklanki wody z sodą (taką do pieczenia bo to zasada) i to pobudza żołądek do pracy ,dalej woda spod kapusty ,ogórków ,ocet jabłkowy wszystko bez przesady bo to i rozwolnienie etc ,dalej zwiększyć podaż witaminy C.

Pozdrawiam

miałem podobne przypadłości i stosując te środki pomogło.

Kapusta kiszona jedzona codziennie przed sniadaniem i pozniej w ciagu dnia do tego wrzucam ogorki kiszone, witamina C 2x1g dziennie.

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 302
Total: 304