* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwietnia 18, 2024, 10:16:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stwierdzony hypogonadyzm. Niski testo+lh.  (Przeczytany 11831 razy)

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Stwierdzony hypogonadyzm. Niski testo+lh.
« Odpowiedź #30 dnia: Października 17, 2017, 10:52:34 pm »
Sporo parametrów miałeś słabych, wydaje mi się, że przyczyna będzie głębsza niż Ci się wydaje. :)

Zbadaj żelazo i ferrytynę, sprawdź sobie czy nie ma stanu zapalnego tarczycy, kortyzol też po stymulacji powinieneś przebadać. Ogólnie kilka dni clomidu niewiele da. Dla lepszego efektu pojedz ze 3 a nawet 6 miesięcy, będzie lepiej.  ;D

Offline reprezentant

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Karma: +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Stwierdzony hypogonadyzm. Niski testo+lh.
« Odpowiedź #31 dnia: Października 18, 2017, 12:51:11 am »
dokładnie tak jak ziółko napisał, jak chcesz mieć trwały efekt clomidu to trzeba przez kilka miesięcy trzymać terapię, bo jak teraz odstawisz to za chwilę wszystko wróci do poprzednich wartości, po drugie trzeba by się przyjrzeć głębiej wszystkim Twoim parametrom, a po trzecie testosteron jak Ci się podniósł, to też nie poczujesz tego z dnia na dzień, ale takie wartości by musiały się utrzymywać kilka tygodni

Offline niski-testosteron

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Stwierdzony hypogonadyzm. Niski testo+lh.
« Odpowiedź #32 dnia: Października 18, 2017, 12:17:08 pm »
Żelazo zawsze miałem niskie, ale w granicach normy. Suplementuję żelazo od czasu do czasu. W sumie zbadam poziom żelaza niedługo. Ferrytyny nie miałem chyba badanej, pójdę do lekarza zrobić te badanie. Co do tarczycy to tylko TSH badałem, co innego jeszcze mogę zrobić? Chciałbym porobić wszystko co możliwe, ale nie wiem jakie badania konkretnie porobić.

Co do tego klomifenu to trochę mnie zmartwiliście, że to krótkotrwały efekt... Naprawdę ludzie zażywają ten clomid przez parę miesięcy? Ja jadłem tylko przez 5 dni, teraz zobaczymy co endokrynolog powie. Jestem ciekawy jak długo taki efekt moze się utrzymać. Kilka dni, tydzień, miesiąc, kwartał? Nie mam pojęcia...

Offline reprezentant

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Karma: +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Stwierdzony hypogonadyzm. Niski testo+lh.
« Odpowiedź #33 dnia: Października 18, 2017, 12:36:05 pm »
po pierwsze żelazo bez ferrytyny to żadna odpowiedź na poziom Twojego żelaza we krwi, musi być ferrytyna która oznacza Twoje rezerwy żelaza, ale nie można mierzyć jej poziomu mając infekcje
TSH tak samo, są ludzie co mają tsh na pograniczu niedoczynnosci a hormony tarczycy jak ta lala, a moze byc zupelnie odwrotnie, zbadasz tsh, wyjdzie piękne, a ft3 i ft4 przy dolnej granicy normy. Także uproszczona diagnostyka czesto jest po prostu niewiele warta

Offline thorin

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Karma: +1/-2
    • Zobacz profil
Odp: Stwierdzony hypogonadyzm. Niski testo+lh.
« Odpowiedź #34 dnia: Października 18, 2017, 02:02:00 pm »
To ja 3 miesiace brałem clomid i podrosło mi LH do 7, a testosteron 10% poszedł w górę. No ale ja z innych poziomów nie tak niskich jak Twoje.

Albo miałem wałowany Clomid, (2 miesiące terpafen, przez miesiąc miałem od-blok z SA)

Bo ty po 5 dniach wyskoczyłeś ponad widełki.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2017, 02:05:00 pm by thorin »

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12329
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 218
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 3
Guests: 189
Total: 192