* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwietnia 18, 2024, 07:34:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Szczepionki  (Przeczytany 2388 razy)

Offline reprezentant

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Karma: +6/-0
    • Zobacz profil
Szczepionki
« dnia: Października 12, 2016, 05:18:00 pm »
Witam.

Chociaż pewnie nic merytorycznego nie wniosę do tego działu, ale chciałem zacząć wątek dość mocno kontrowersyjny mianowicie szczepionki.

Jak wiadomo krąży po sieci mnóstwo informacji jakoby szczepionki były zanieczyszczone, czy po prostu szkodliwe, a niestety często obowiązkowe.

Mam obecnie taki dylemat: potrzebuje zaświadczenie ze miałem szczepienie przeciw wzw typu b, a najprawdopodobniej nie miałem tego szczepienia.
Niestety potrzebuje potwierdzenie ze miałem i za bardzo nie wiem jak to obejść, a nie bardzo chce się świadomie szczepic. Jedyna myśl jaka mi chodzi po głowie to znaleźć lekarza, który niedrogo mi takie zaświadczenie wypisze ;-)

Nawiazując do sedna tematu ciekaw jestem czy moje obawy są słuszne, czy raczej bezpodstawnie?

Może ktoś jest bliżej przemysłu farmaceutycznego i wie jaka jest prawda?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Szczepionki
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2016, 05:36:02 pm »
Ciężko takiego lekarza znaleźć, ale my jesteśmy na NIE dla szczepionek :) Absolutnie nie ;)

Offline barney

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Karma: +0/-2
    • Zobacz profil
Odp: Szczepionki
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2016, 07:41:31 pm »
jestem w trakcie - mam mieć robioną przegrodę, zatoki - jestem po 2 szczepieniach

szkodliwość to jedno oczywiście jeśli jest - chyba tyczy bardziej małych dzieci

trzeba brać 3 szczepienia w odstępach 0, 1, 6 mies - tanie nie są bo ok. min 50zł
zaświadczenie podbija pielęgniarka wykonująca szczepienie i trzeba mieć za każdym razem skierowanie od lekarza - takie procedury
24h od nie wolno jeść surowych warzyw i owoców

po 2 szczepieniu można mieć zabieg/operację - trzecie ostatnie po zabiegu/operacji

bez zaświadczenia lekarze nie wykonają zabiegu

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12329
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 236
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 118
Total: 118