* * *

New Post's

by ZiZU
[Marzec 19, 2019, 10:32:37 am]

[Marzec 19, 2019, 01:41:53 am]

[Marzec 19, 2019, 01:30:33 am]

[Marzec 18, 2019, 07:02:19 am]

[Marzec 16, 2019, 11:42:31 pm]

[Marzec 16, 2019, 10:19:42 am]

[Marzec 15, 2019, 01:09:22 pm]

[Marzec 04, 2019, 04:47:50 pm]

by MacK
[Marzec 03, 2019, 06:23:03 pm]

[Luty 27, 2019, 01:36:06 pm]

[Luty 24, 2019, 07:15:37 pm]

[Luty 23, 2019, 09:45:04 pm]
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marzec 20, 2019, 09:11:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

19 Gości, 4 Użytkowników

Autor Wątek: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata  (Przeczytany 3102 razy)

Offline Dietka

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 79
 • Karma: +4/-1
  • Zobacz profil
Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« dnia: Listopad 24, 2016, 01:58:13 pm »
Lion’s Mane

Lion’s Mane, czyli Soplówka Jeżowata (Hericium Erinaceus), jest grzybem znanym od starożytności, lecz swoją obecną popularność zawdzięcza przepełnieniem rynku Smart Druga’mi. Jego możliwości zwiększania funkcji poznawczych, udokumentowanego działania neuroprotekcyjnego oraz zwiększającego produkcję NGF (Nerve Growth Factor – czynnik wzrostu nerwów), czynią Lwią Grzywę jednym z najbardziej obiecujących nootropów.

Od tysięcy lat stosowany na dalekim wschodzie, jako substancja tonizująca oraz lecznicza każdej przypadłości, szczególnie w Chinach, gdzie tradycyjnie była przepisywana osobom starszym na choroby głowy, co w czasach obecnych nazywamy po prostu chorobami neurodegeneracyjnymi.
Ostatnimi laty zrobiło się głośno na temat możliwości nootropowych Soplówki poprzez powiązanie jej z NGF, peptydu kluczowego dla przetrwania oraz funkcji komórek nerwowych. Lion’s Mane zwiększa ilość NGF w mózgu, który wzmaga funkcje poznawcze poprzez redukowanie stanów zapalanych, wspiera wzrost nerwów oraz usprawnia ogólne zdrowie mózgu.
Jako, że silne działanie nootropowe jest najważniejszą zaletą naszego grzybka, nie oznacza, że jest jedyną, a wręcz przeciwnie. Jest ich mnóstwo. Badanie naukowe sugerują działanie Soplówki w wielu zakresach układu sercowo-naczyniowego, zwalczania otyłości, a nawet pozytywny wpływ w walce z rakiem.
Lwia Grzywa jest unikalnym nootropem. Różni się, jak wszystko, metodą działania, czasem potrzebnym na rozkręcenie oraz tym, jak bardzo wzmaga działanie wszelkiej maści nowoczesnych nootropów.

Korzyści i efekty płynące ze stosowania

Poprawa pamięci i funkcji mózgu

Badania kliniczne udowadniają wzrost funkcji poznawczych mózgu, między innymi pamięć i przypominanie sobie wielu rzeczy. U praktycznie wszystkich osób badanych odnotowuje się zwiększenie skupienia oraz uwagi, przez co badani stali się bardziej wydajni w szkole, pracy.
Nie można pominąć również 16 tygodniowego badania na grupie ludzi w wieku 50-80 lat, ze zdiagnozowanym łagodnym spadkiem funkcji poznawczych. Suplementowali łącznie 3 gramy suszu w rozbitej, dziennej dawce. W wyniku badania odnotowali drastyczny wzrost funkcji poznawczych bez żadnych skutków ubocznych. Największy wzrost zaczął się po 4 tygodniu i piął w górę, aż do samego końca badania.

Funkcja Neuroochronna oraz indukująca wzrost nerwów

Oczywiste jest to, że każdy jest zainteresowany funkcją nootropową Soplówki, lecz nie można pominąć imponującej funkcji neuroochronnej i neurogennej. Jest co najmniej tuzin badań potwierdzających wpływ Lion’s Mane na odbudowę i tempo wzrostu neuronów, w konsekwencji dającej dużo zdrowszy mózg. Jedno z badań prowadzone na Uniwersytecie Tohoku w 2008 roku rozpoczęło lawinę kolejnych badań na temat neurogennych właściwości grzybka. Odkryto, że tylko ten jeden grzyb, ze wszystkich jadalnych dostępnych na światowym rynku ma takie właściwości. Tą unikalną właściwość zawdzięcza umiejętności przenikania bariery krew-mózg, która jest kluczowa w rozpoczęciu stymulacji enzymów odpowiedzialnych za wydzielanie NGF oraz naprawy mielin nerwowych.

Depresja i stany lękowe

Badania na ludziach wskazują również na zmniejszenie objawów depresji i stanów lękowych już po kilku tygodniach suplementacji .

Pozostałe zalety zdrowotne

Najczęstsze tradycyjne zastosowanie Hericium jest podczas leczenia problemów żołądkowych. Posiada właściwości re-absorpcyjne dla minerałów, bakteriobójcze oraz zmniejszające stany również zapalne w obrębie układu pokarmowego.
Przy okazji reguluje poziom cukru, cholesterolu, wspiera procesy oczyszczania organizmu poprzez działanie moczopędne oraz immunostymulujące i modulujące.

Jak działa?

Mechanizm działania różni się kompletnie od wszelkiej maści nootropików. Jak to się ma w przypadku różnego rodzaju syntetycznych smart drugów i racetamów, które działają na zasadzie modulowania wydzielanych neuroprzekaźników, tak w przypadku Soplówki działanie opiera się o NGF i jego ilość w mózgu.
NGF jest neurotrofiną, malutką strukturą białkową, ale jakże bardzo ważną dla wzrostu i przetrwania neuronów. Jest produkowana przez mózg i kluczowa dla utrzymania jego funkcji, a nawet nie tylko jego, ponieważ są dowody na to, że NGF porusza się po całym ciele, aby utrzymać stabilne wewnętrzne środowisko, swoistą homeostazę, w momencie zmian zewnętrznych.

Pierwszy raz została odkryta w 1950 roku przez Rite Levi-Montalcini oraz Stanleya Cohena, którzy dostali za tak ważne odkrycie nagrodę Nobla. Ich wieloletnie i intensywne badania dowiodły o ważności NGF, jako podstawie budulca mózgu, odpowiadającego za jego zdrowie i plastyczność. Odpowiedni poziom NGF zwiększa funkcje poznawcze poprzez stymulowanie, a ładniej mówiąc zachęcanie, do wzrostu oraz rozgałęziania aksonów, długich nitkowatych rozgałęzień, którymi przeprowadzane są impulsy. W przypadku niedoboru NGF funkcje kognitywne słabną coraz bardziej, w konsekwencji doprowadzając do ewentualnej śmierci komórek nerwowych. Aksony można śmiało porównać do sieci autostrad, bardziej amerykańskiej (duża ilość NGF), niż polskiej (mała ilość NGF). Im dalej sięgają, są w lepszej kondycji, tym szybciej i efektywniej można podróżować w bezpieczny sposób.

Kolejnym szlakiem prokognitywnego działania NGF jest wpływ na mielinizację, czyli rozwój otoczek lipoproteinowych otaczających i ochraniających aksony. Mielina działą na zasadzie induktora elektrycznego, zwiększa prędkość podróżowania impulsów poprzez zwiększenie oporu elektrycznego ścianek komórek nerwowych, dzięki czemu impulsy nie rozpraszają się i nie opuszczają aksonów.
 
Mielinizacja stwarza również warunki do naprawy i odrostu przerwanych lub uszkodzonych aksonów, poprzez wskazywanie ścieżek, którymi może podążać odbudowa. Jest to niesamowicie ważny czynnik w kontekście ochrony mózgu przed starzeniem, ale również sprawdzi się w leczeniu chorób neurologicznych, takich jak skleroza, Alzheimer, demencja, depresja, schizofrenia czy nawet autyzm.
Niestety, Soplówka, jak i większość nowoczesnych nootropików nie przynosi efektów z miejsca. Rozrost nerwów jest niesamowicie wolnym procesem, dlatego jego suplementacja powinna przebiegać przez dłuższy okres czasu, a najlepiej, gdy będzie skojarzona z innymi nootropami.

Dawkowanie

Dawka oczywiście powinna opierać się o siłę ekstraktu. W przypadku ekstraktów, jakie oferuje Sport Academy, czyli 20:1 ekstraktu wodno-alkoholowego, opiewającego w co najmniej 30% polisacharydów – dawki mogą wynosić spokojnie 1, maxymalnie 1.5g, sugerując się przeprowadzonymi badaniami na ekstraktach 10:1, gdzie dawki powyżej 3g nie przynosiły większych korzyści.
Istotna jest również ekstrakcja, właśnie ekstrakt wodno alkoholowy powoduje wyciągnięcie z grzybka największej ilości pożądanych składników.

Efekty Uboczne

Oczywiście, jak każdy cudowny suplement niesie za sobą skutki uboczne. Na pewno doświadczyliście nie raz po suplementach z beta alaniną dziwnego uczucia, jakim jest śmieszne, igiełkowe kucie. Właśnie podobnych rzeczy można doświadczyć stosując Lwią Grzywę. Właśnie jest to spowodowane rozrostem nerwów. Dla sprostowania - przypadku beta alaniny nie ma to nic wspólnego z NGF.

Stakowanie –

stack na szybki boost kognitywny

2x dziennie

750mg Oxiracetam
500mg Lion’s Mane
150mg Alpha GPC lub CDP Choliny
15mg Noopept
2g dobrej jakości Oleju rybiego (jak najwięcej EPA/DHA)

Stak na długofalowy boost (kilkumiesięczna naprawa tkanki mózgowej)
2x Dziennie
750mg Oxiracetam
500mg Lion’s Mane
150mg Alpha GPC lub CDP Choliny
15mg Noopept
2g dobrej jakości Oleju rybiego (jak najwięcej EPA/DHA)
150mg Urydyny
500mg L Tyrozyny
2.5mg Pregnenolonu
500mg ALCAR
500mg ALA


Copyrights Pan Dietka  8)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 01:59:55 pm by Dietka »
KONSULTACJE Z ZAKRESU DIETETYKI, PROFILAKTYKI ŻYWIENIA ORAZ ANALIZY BADAŃ

Dietka.SA@gmail.com

https://www.facebook.com/DietkaPan

Offline MP

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
 • Karma: +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2016, 04:02:06 pm »
Świetny artykuł. Gratuluje.

Offline Slaine

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 76
 • Karma: +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:41:53 am »
Od dzisiaj zaczynam suplementacje.

Niebawem zdam relacje.

Offline overclocker1

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 11
 • Karma: +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2017, 05:57:28 pm »
2x500mg ALA to bezpieczna dzienna dawka?

Offline Pan Ziółko

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1258
 • Karma: +24/-18
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2017, 06:10:29 pm »
Standardowa wręcz :)
https://www.facebook.com/sportacademycompl

Zapraszam na portal, codziennie nowe artykuły i wieści o nowościach.

Składy Produktów:
http://sportacademy.com.pl/index.php?topic=4.msg55#msg55

Cennik:
http://sportacademy.com.pl/index.php?topic=4.msg20#msg20

Paczki wychodzą dzień po otrzymaniu wpłaty.

Offline reprezentant

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 106
 • Karma: +6/-0
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2017, 03:16:54 pm »
2x500mg ALA to bezpieczna dzienna dawka?

Nie rozumiem po co suplementować ALA ?

Przecież w witaminach Olimp MultipleSport jest całe 10mg ALA w każdej porcji  ;)

Offline Pan Koksik

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1248
 • Karma: +32/-19
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2017, 03:41:45 pm »
W Polsce wszystkie dawki są w ilości 'żeby czasem nie pomogło'.

Offline emdzej88

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 78
 • Karma: +0/-1
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2017, 01:38:54 pm »
10 mg ALA to chyba tylko, żeby ładnie w skłądzie wyglądało. 2x500mg to bezpieczna dawka, według zaleceni nawet 1200mg na dzien się suplementuje.

Offline overclocker1

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 11
 • Karma: +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2017, 02:00:49 pm »
o czym moze swiadczyc ogromny bol glowy po ALA?

Offline Pan Ziółko

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1258
 • Karma: +24/-18
  • Zobacz profil
Odp: Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2017, 03:13:53 pm »
o hipoglikemi
https://www.facebook.com/sportacademycompl

Zapraszam na portal, codziennie nowe artykuły i wieści o nowościach.

Składy Produktów:
http://sportacademy.com.pl/index.php?topic=4.msg55#msg55

Cennik:
http://sportacademy.com.pl/index.php?topic=4.msg20#msg20

Paczki wychodzą dzień po otrzymaniu wpłaty.

 

Stats

użytkowników
Stats
 • Wiadomości w sumie: 11131
 • Wątków w sumie: 675
 • Online Today: 32
 • Online Ever: 263
 • (Październik 25, 2018, 04:36:54 pm)
Użytkownicy online
Users: 4
Guests: 19
Total: 23