* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 06:08:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dyskusja - Extracty i zioła  (Przeczytany 1684388 razy)

Offline Kaime

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1125 dnia: Września 12, 2016, 04:54:48 pm »
Kapsaicyna jest niedocenią substancją. Stymuluje metabolizm, a co za tym idzie - przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W organizmie człowieka łączy się z białkiem TRPV1, będącym integralną częścią błony komórkowej neuronów odpowiedzialnych za uczucie ciepła i bólu. Białko to pełni funkcję kanału jonowego dla kationów wapnia CA+, który ulega otwarciu w temperaturze około 37 ⁰C lub wyższej, na przykład podczas spożywania gorących posiłków. Transport kationów wapnia do wnętrza neuronów skutkuje wysłaniem sygnału do mózgu, odbieranego przez nas jako uczucie gorąca.

Kapsaicyna indukuje otwarcie kanałów jonowych bez względu na wartości temperatury, dzięki czemu odczuwamy pieczenie, nawet po spożyciu schłodzonego sosu tabasco. Ponadto kapsaicyna stymuluje do produkcji przeciwciał, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę czy przeziębienie, a także wg ostatnich doniesie pomaga w walce z rakiem.

Uważa się, że kapsaicyna jest odpowiedzialna za oksydację kwasów tłuszczowych po przez zwiększanie się produkcji katecholamin z nadnerczy. Związane jest to z aktywnością pewnych neuronów wykazujących wrażliwość na ten środek. Efekt korelujący z nim, czyli zwiększona konsumpcja tlenu, jest w wyniku uczucia pieczenia, w wyniku oddziaływania kapsaicyny na TRPV1, który jest powiązany z termogenicznym mechanizmem obronnym organizmu, który to tą podwyższoną oksydację wywołuje. Receptory TRPV1 znajdują się w całym organizmie, m.in.: neuronach odpowiedzialny za pamięć sensoryczną (czyli tą do 0,5s), mózgu, a także nienerwowych tkankach organizmu. Zwiększona lipoliza wywołana kapsaicyną, jest związana bezpośrednio z działaniem na receptory Beta układu adrenergicznego.

Ponadto w badaniach „in vitro” wykazano, że jednym z mechanizmów działania jest apoptoza i inhibicja kumulacji lipidów w preadipocytach i adipocytach typu 3T3-L1.

Offline tumi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Karma: +2/-4
  • "wygrana to nie wszystko,to jedyne co sie liczy.."
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1126 dnia: Września 12, 2016, 05:32:59 pm »
dla jasnosci,pytam bo szamaja i chwala-tyle ,zadzwonilem do ziomka zeby sie podpytac i wcina w kapsach cos takiego -Kapsaicyna Original 1000mg 8:1

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1127 dnia: Września 12, 2016, 05:55:18 pm »
Haha ;) Jakiś śmieszny ekstrakt. Paprykę Bhut Yolokia i Trinidad Scorpion zbiera się w rękawiczkach, bo dosłownie parzą ręce, robią się bąble, a tu 1g kapsaicyny rzekomo w tabs... :D

Zwykły pieprz cayenne pewnie siedzi :P

Offline barney

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Karma: +0/-2
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1128 dnia: Września 13, 2016, 12:31:25 pm »
jakie ziółka można by używać zamiast typowej przedtreningówki?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1129 dnia: Września 13, 2016, 01:02:16 pm »
Duża dawka żeń szenia ładnie klepie

Geranium

Wyciąg z zielonej herbaty


Offline tumi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Karma: +2/-4
  • "wygrana to nie wszystko,to jedyne co sie liczy.."
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1130 dnia: Września 13, 2016, 01:33:24 pm »
jakie ziółka można by używać zamiast typowej przedtreningówki?
od siebie moge dodac ,ze w ciezki trening wrzucam 1,3(gera)-2kapsy i wyrywa mnie z butow-niestety leje sie ze mnie niemilosiernie-efekt termo -maskra!ale treningi mega sa   :o

Offline krzykacz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1131 dnia: Września 14, 2016, 11:14:48 am »
Witam!
Przebrnąłem cały ten temat (został mi jeszcze temat o ph Pana Koksika), zadawał ktoś podobne ale zostało bez odpowiedzi. Ogólnie jakoś pod koniec listopada będę kończył redukcję bee wchodził na reverse i później dodatni bilans z kierunkiem na siłę, na czysto jakieś tam białko tylko szło, dieta i trening. Przygotowuję się do testów sprawnościowych czerwiec-lipiec typu pływanie, sprinty, bieganie, podciąganie no i próba harvardzka. Co by mi w tym pomogło? Oczywiście chodzi tutaj o siłę i wydolność (szczególnie na harvardzie) Upatrzyłem sobie ZA+ZW+CR i opcjonalnie ZBT będę robił jeszcze badania, żeby zobaczyć ile tego teścia jest i czy w ogóle jest sens go brać). Ewentualnie może jeszcze/zamiast czegoś insulean. Dieta będzie leciała pewnie CBL obecnie ketoza. Z działu o ph i sarmach wyczytałem jeszcze o hdrolu, ale jeszcze całego nie przeczytałem i nie wiem czy jest coś lepszego pod moje cele. Stąd moje pytania, co najlepiej dla mnie, jak długo brać, kiedy odstawić i ew po ile (chodzi o to, czego nie ma w temacie z dawkowaniem).

Offline hajduk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1132 dnia: Września 14, 2016, 11:17:25 am »
Skończyłem właśnie cykl na zestawie anabolicznym, 2 tyg 3 kaps, 2 tyg 4 kaps i 4 tyg 5 kaps. Zestaw leciał jako dodatek do odbloku po średnio mocnym cyklu.

Efekt super, zrobiłem ok 1-1.5kg mięcha (na odbloku!), dodatkowo wrzucałem spalacz +sal i Ldopa, aby móc utrzymać kalorie z cyklu i się nie zalewać. Na pewno wrócę do tego zestawu na każdym kolejnym odbloku, narazie off :)

Od jutra testuje z dziadkiem Ant Mix.  8)

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1133 dnia: Września 14, 2016, 11:26:32 am »
Witam!
Przebrnąłem cały ten temat (został mi jeszcze temat o ph Pana Koksika), zadawał ktoś podobne ale zostało bez odpowiedzi. Ogólnie jakoś pod koniec listopada będę kończył redukcję bee wchodził na reverse i później dodatni bilans z kierunkiem na siłę, na czysto jakieś tam białko tylko szło, dieta i trening. Przygotowuję się do testów sprawnościowych czerwiec-lipiec typu pływanie, sprinty, bieganie, podciąganie no i próba harvardzka. Co by mi w tym pomogło? Oczywiście chodzi tutaj o siłę i wydolność (szczególnie na harvardzie) Upatrzyłem sobie ZA+ZW+CR i opcjonalnie ZBT będę robił jeszcze badania, żeby zobaczyć ile tego teścia jest i czy w ogóle jest sens go brać). Ewentualnie może jeszcze/zamiast czegoś insulean. Dieta będzie leciała pewnie CBL obecnie ketoza. Z działu o ph i sarmach wyczytałem jeszcze o hdrolu, ale jeszcze całego nie przeczytałem i nie wiem czy jest coś lepszego pod moje cele. Stąd moje pytania, co najlepiej dla mnie, jak długo brać, kiedy odstawić i ew po ile (chodzi o to, czego nie ma w temacie z dawkowaniem).

Cześć :)

Zestaw wybrany, jak najbardziej ok. Pod kątem wytrzymałości i wydolności, dodatkowo regeneracji uk. nerwowego. Zestaw insulinowy przyda Ci się, jak wejdziesz z ketozy ( mam nadzieję, że to nie teoretyczna ketoza) na węgle. Nie będzie podlewało, nie będziesz trzymać wody na brzuchu chamsko i węgle będą się kompensować w znacznie szybszym czasie.

Od Koksika polecał bym przetestowanie również GW - i tutaj w połączeniu z Hdrolem lub Supervarem - GW utrzyma lipidy w normie, a SV czy Hdrol zwiększą siłę i wytrzymałość. Dodatek 5g kreatyny również ładnie spełni swoje zadanie.

Wtedy zależnie od budżetu - proponuję 8-12 tyg na ziółkach - 8 tyg 20mg GW+ 30-50mg Supervar/Hdrol i przeskok na ziółka na czas zawodów. Połączenia sprawdzone przed mijającym sezonem ;)

Offline krzykacz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1134 dnia: Września 14, 2016, 11:44:36 am »
Nie no, ketoza normalnie z okresem adaptacji itd ogólnie świetnie mi się na niej funkcjonuje i wiem, że znowu do niej wrócę.
Dzięki za szybką odpowiedź, czyli tak wchodząc na dodatni bilans (chociaż tak patrzę teraz, ze jednak będzie z miesiąc wcześniej pewnie jeszcze połowa października, nie wiem zależy jak będę wyglądał, wtedy rozpocznę revers) zarzucam ziółka na 12 tygodni po tym czy równolegle 8 tygodni GW + któryś z PH a później znów ziółka?
Jakąś osłonkę na wątrobę dać? Jakiś odblok później robić?
No i jak wygląda ziółkowy stan magazynu na tą chwilę, czy wszystko czym się interesuję jest?To co na pierwszej stronie wypisane jest zawsze w magazynie czy to taka ogólna Wasza oferta?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1135 dnia: Września 14, 2016, 11:57:46 am »
Robimy, co możemy, aby wszystko było :) Na tę chwilę wszystko jest.

Masz dużo czasu, więc do tego czasu możesz zrobić 2 mniejsze cykle albo jeden większy, podzielić to na mikrocykle.

Np. Wystartować od PH +GW 8-10 tyg, potem 4-6 tyg na lekki sarm np ostaryna 10mg (taki mostek) + zioła w tym okresie, a potem znowu wskoczyć na 8-10 tyg PH+GW i wykończyć to ziołami w trakcie odbloku, jeśli będzie potrzebny, abyś na zawody był czysty i forma była już wypoziomowana, a organizm miał swoje oryginalne parametry krwi.

Odblok przy takich dawkach i środkach raczej przejdzie lekko, podejrzewam, że ziołowy wystarczy, ew. listek clomidu :)

Offline dil

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1136 dnia: Września 14, 2016, 12:20:24 pm »
Jakie dawkowanie tego ANT MIX?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1137 dnia: Września 14, 2016, 12:24:32 pm »
3 kaps, jak ZA  ;)

Offline dil

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1138 dnia: Września 14, 2016, 12:47:53 pm »
W Odstepach czasowych czy na raz z rana?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« Odpowiedź #1139 dnia: Września 14, 2016, 12:52:46 pm »
Najlepiej 2+1, ale można też 1+1+1, a można i 3 na raz (choć nie wiem, czy nadmiar żeń szenia nie spowoduje rozdrażnienia lub nadmiernego pobudzenia). Warto spróbować i dobrać pod siebie.

Mi pasowało 2+1 najbardziej :) Większa dawka a potem poprawić, żeby stan ukojenia się utrzymywał.

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 217
Total: 217