* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 09:52:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Praca siedząca - problemy zdrowotne  (Przeczytany 5665 razy)

Offline Stahlmann

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Praca siedząca - problemy zdrowotne
« dnia: Lipca 16, 2017, 01:41:51 am »
Klasyka "białego kołnierzyka":
- szyja do przodu
- barki do wewnątrz
- ból w dole kręgosłupa

Troszkę szarżowania na siłce na pałkę się do tego przyczyniło. Młody wiek.

Co robić?

Offline MatiPK

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Karma: +2/-1
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 16, 2017, 11:25:18 am »
Znaleść dobrego fizjo-trenera :) tylko dobrego a nie Janka po kursie jednym. A na łokieć tenisisty te środki bo inaczej to syzyfowa praca

Offline Vander

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 16, 2017, 01:51:09 pm »
Zaleć mu wizytę u fizjoterapeuty, jeśli wiesz co robisz i jestem w tym pewny siebie to możesz otworzyć mu klatkę po przez rolowanie piersiowego większego, mniejszego, podobojczykowego, użycie np. TRX na wzór litery T, aniołki na rolce oraz rollowanie najszerszego, czworobocznego cze. górna i środkowa, też zobaczył bym biodrowo-lędźwiowy bo przy siedzącej pracy jest pewnie strasznie skrócony

Offline Stahlmann

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2017, 01:58:36 am »
Zaleć mu wizytę u fizjoterapeuty, jeśli wiesz co robisz i jestem w tym pewny siebie to możesz otworzyć mu klatkę po przez rolowanie piersiowego większego, mniejszego, podobojczykowego, użycie np. TRX na wzór litery T, aniołki na rolce oraz rollowanie najszerszego, czworobocznego cze. górna i środkowa, też zobaczył bym biodrowo-lędźwiowy bo przy siedzącej pracy jest pewnie strasznie skrócony

Hmmm. Moja wiedza "fachowa" skończyła się po biologii w ogólniaku, więc sorka za błędy..

Ale co jest taki "hype" na to rozciąganie? Bo ja myślałem, że tu trzeba wzmacniać mięśnie, bo to one wszystko podtrzymują, no i faktycznie gdzie niegdzie warto byłoby coś rozciągnąć.

Bo tu się pojawia jak znaleźć dobrego fizjo :D Bo jednak trzeba wiedzieć co nie co przed wizytą, bo inaczej to się padnie ofiarą "mądrego pierniczenia".

Bo np. na te barki i kręgosłyp to "lekarze" mówią o basenie jako o kuracji np.

Znaleść dobrego fizjo-trenera :) tylko dobrego a nie Janka po kursie jednym. A na łokieć tenisisty te środki bo inaczej to syzyfowa praca

Hmm. A co polecasz?
Sorka za dociekliwość, ale np. to BPC to w miarę nowy peptyd, a królikiem doświadczalnym nie chciałbym być, nawet jeśli to "pomaga".
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2017, 02:02:05 am by Stahlmann »

Offline Vander

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2017, 06:09:52 am »
Zaleć mu wizytę u fizjoterapeuty, jeśli wiesz co robisz i jestem w tym pewny siebie to możesz otworzyć mu klatkę po przez rolowanie piersiowego większego, mniejszego, podobojczykowego, użycie np. TRX na wzór litery T, aniołki na rolce oraz rollowanie najszerszego, czworobocznego cze. górna i środkowa, też zobaczył bym biodrowo-lędźwiowy bo przy siedzącej pracy jest pewnie strasznie skrócony

Hmmm. Moja wiedza "fachowa" skończyła się po biologii w ogólniaku, więc sorka za błędy..

Ale co jest taki "hype" na to rozciąganie? Bo ja myślałem, że tu trzeba wzmacniać mięśnie, bo to one wszystko podtrzymują, no i faktycznie gdzie niegdzie warto byłoby coś rozciągnąć.

Bo tu się pojawia jak znaleźć dobrego fizjo :D Bo jednak trzeba wiedzieć co nie co przed wizytą, bo inaczej to się padnie ofiarą "mądrego pierniczenia".

Bo np. na te barki i kręgosłyp to "lekarze" mówią o basenie jako o kuracji np.


Temu jest hype, bo mięśnia który jest nadmierne skrócony nie wzmocnisz ponieważ organizm będzie sobie rekompensował tutaj np. koles niema klaty i napewno wszystkie ruchy wyciskające na klatę rekompensuje sobie barkami :)

Ja przy skoliozie 20 stopniowej, oraz krzywych talerzach biodrowych też zostałem odesłany na basen. Pomógł mi fizjo który nastawił mi te talerze w odpowiedniej płaszczyźnie, ćwiczenia w domu + w dalszym etapie trening siłowy

Offline Amandri

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 25, 2018, 08:31:59 am »
Ostatnio oglądałam taki wywiad z trenerem pływania właśnie i on powiedział, że pływanie może być też rehabilitacją. No i to jedyny sport, w którym stawy tak nie cierpią. Ale zgadzam się, dobry fizjo jest nie do przecenienia.
Serdecznie zapraszam na depilację laserową w Sopocie:
https://www.trojmiasto.pl/Clinica-Cosmetologica-Sopot-o77389.html

Offline szadt

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2018, 02:51:28 pm »
Najlepiej zgłosić się do fizjoterapeuty z problemem, i zacząć  ćwiczyć w domu tzn. rozciągać się i próbować siedzieć prosto w pracy, niestety tylko tyle jestes w stanie zrobić

Offline Szwedunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 06, 2018, 09:21:35 am »
Polecam cos takiego: https://www.varidesk.com/
Mam od dluzszego czasu, korzystam codziennie, ogromna roznica po pracy na treningu, juz na rozgrzewce czuc ze biodra nie sa takie pospinane i poprzykurczane, mobilnosc w przysiadzie zupelnie inna, plecy sie wyprostowaly itp. Poza tym zdecydowanie lepiej sie mysli na stojaco i nie marnuje sie czasu jak przy siedzeniu, poza tym tak jak wszyscy pisali, ogarniety trener i fizjo.

Offline Nik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 08, 2018, 05:48:41 pm »
Polecam cos takiego: https://www.varidesk.com/
Mam od dluzszego czasu, korzystam codziennie, ogromna roznica po pracy na treningu, juz na rozgrzewce czuc ze biodra nie sa takie pospinane i poprzykurczane, mobilnosc w przysiadzie zupelnie inna, plecy sie wyprostowaly itp. Poza tym zdecydowanie lepiej sie mysli na stojaco i nie marnuje sie czasu jak przy siedzeniu, poza tym tak jak wszyscy pisali, ogarniety trener i fizjo.

To nie jest rozwiązanie problemu a raczej próba jego zamaskowania, osoby z płaskostopiem mogą sobie więcej krzywdy zrobic niż pozytku przy pracy stojącej.

Nie ma też złotego, uniwersalnego srodka. Jednemu pomoze siedzenie na pilce fitness, drugiemu praca na stojaco - ale wynika to tylko z tego że nie utrzymywaliscie higieny pracy podczas pracy siedzącej.

W porządnych firmach są scisłe wytyczne co do organizacji miejsca pracy i nie dostaniecie czegokolwiek nim nie przyjdzie do was specjalista ds ergonomii (czyt. fizjoterapeuta) i nie ustawi stanowiska razem z wami!
To zadziwiające ile osób cierpi przez błędne ustawienie krzesła, zbyt wysokie biurko, lub prace z laptopem bez podstawki, myszki i klawiatury.

Oczywiscie stanie moze byc lepsze niz siedzenie w tragicznej pozycji, ale dopóki nie dostosujecie stanowiska w 100% do swoich predyspozycji będziecie cierpiec, predzej czy pozniej, jak nie kregoslup to stawy biodrowe i kolana  ;)

Dodatkowo dochodzi przestrzeganie przerw - przynajmniej 5 minut co 45 trzeba wstac, rozruszac sie, przejsc sie po biurze.

Z rzeczy pozapracowych to basen i jogę polecam. Ale przede wszystkim pogadanie z szefostwem by fizjoterapeuta wpadł do firmy i zrobił porządek ze stanowiskami pracy.

Offline atcs

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Praca siedząca - problemy zdrowotne
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 31, 2018, 12:17:19 pm »
Hej, ja podczas przerwy zawsze się przeciągam i rozciągam, polecam również w domu robić cwiczenia na kręgosłup

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 129
Total: 130