Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Thiasos

Strony: [1] 2 3
1
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Lipiec 12, 2018, 10:52:48 am »
Lecę sobie już kilka miesięcy, ostatnie 2 10mged profilaktycznie i polecam na stałe wrzucić szczególnie jak ktoś jest na cyklu.
Poprawia lipidy i delikatnie WI

2
Bazar / Odp: Prop, mix
« dnia: Lipiec 10, 2018, 03:59:03 pm »
Mix został, jescze coś tam jest z nexa i apteki pisać na PW

3
Bazar / Prop, mix
« dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:42:53 pm »
3x prop nex
1x mix nex

najlepiej całość, pw

4
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 23, 2018, 12:30:47 pm »
Jak już mowa o glikemii to co sądzicie o morwie białej/czarnej?? Też podobno ma właściwości podobne do berberyny. Podobno...

No nie, morwa jak cynamon zmniejsza szybkość wchłaniania ww i tyle. Sam piję zresztą takie herbatki do posiłków.
Berberyna jest unikalna pod względem działania na WI. Jedyny szybki

5
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:19:17 pm »
dodatki do insulean opóźniają opróżnianie żołądka

Jakieś referencje w tym kierunku?

Cynamon opóźnia opróżnianie żołądka, ergo zmniejsza IG węgli, podobnie jak ocet,

Berberyna aktywuje ampk i to w sumie jest najsilniejszy składnik, który odczuwanie zbija cukier i pakuje ww do komórek,

Liść banaba i ten kwas ponoć mają insulinomimetyczne działanie, ale to tak samo jak czarnuszka, bazylia i wiele innych ziółek, czyli synergiczny dodatek do berberyny, uprawniający działanie całego stacku, ale nie jakaś bomba.
Dlatego jakbym schodził z metf to bym łączył ją z insulean, żaden z tych składników nie wywołuje hipoglikemii, więc tym bardziej nie ma obaw o zjazdy etc.

6
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 22, 2018, 03:32:33 pm »
 A tam kombo, podobne mechanizmy działania, metf i Berberyna aktywuje ampk, dodatki do insulean opóźniają opróżnianie żołądka, a metf ponoć też to robi.
Można stosować zamiennie i dążyć do wyeliminowania jednego i drugiego, przy okazji będzie można sobie porównać siłę działania.

7
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:19:55 pm »
Ja się nie unoszę, mam dobry nastrój, tym bardziej, że dyskutuję z osobą, która nie potrafi przyznać się do gafy, tylko draży temat i rozwleka na czynniki pierwsze, wtrąca rzeczy o których nie mam ochoty, ani bazy do dyskusji, dlatego nie wchodzę w polemikę, bo polegnę, a umknie istota sprawy do któej się przyczepiłem, a ktorą sprytnie się ignoruje.

Lubię Cię i nie bierz tego do siebie :D Po prostu nie zrozumiałeś, albo nie chcesz zrozumieć, albo udajesz, że nie rozumiesz to co piszę starając się wyjść z twarzą z tej dyskusji, ale rozumiem, jako moderator forum musisz po prostu być kilka kroków dalej od pionków. Ja się nie wstydzę tego, że się nie znam, dla mnie sprawa jest prosta, ale powtarzał piąty raz innymi słowami nie będę.

Pokój ;)

8
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 04:00:42 pm »
Myślę, że większe uproszczenie było z Twojej strony. My się odnieśliśmy do podawania syntetycznego t3 w kontekście IO, które Ty zanegowałeś i wsadziłeś t3 do jednego wora z każdym przypadkiem.

T3 poprawia gospodarkę wg. Ciebie - to uważasz za nie uproszczone?  8) Rozbudowana teoria wręcz, ino się posiłkować  :P W sumie nawet się zgodzę, t3 poprawia gospodarkę węglowodanową, a dokładnie metabolizm węglowodanów.

Żaden hormon poza homeostatyczną normą - nie normą badawczą - będzie powodował komplikacje, więc nie myl usilnego dążenia do więcej, propagowanego w sporcie, ze zdrowiem organizmu.

A tak w ogóle to Ty wtrąciłeś się z jednym zdaniem przeciwko nam i ''schematom'', które powielamy.

....

Wszystko zaczęło się od

T3 PSUJE GOSPODARKĘ WW.

Nie mogłem więc napisać

T3 POPRAWIA GOSPODARKĘ WW

Bo przyczepiłem się iż UPRASZCZACIE, STOSUJECIE SCHEMATY- t3 nie psuje samo w sobie, tylko ILOŚĆ - a konkretnie nadmiar, tym bardziej nadmiar mixu T3+T4. Jeśli mówię o t3, to mówię o ilości powodującej nadczynność, lub nie powodującej nadczynności, a normalizującej poziom Ft3/T3 do fizjologicznych ilości. W poziomy rt3, tgb, nie będę wchodził, bo za rzadki jestem. Proste zasady mnie interesują, bo potem jest ktoś przeczyta - t3 cośtam psuje i będzie opowiadał, że mu T3 zrobiło IO, a stosował 15mcg, czy 20 i miał T3 w normie.

Nie występuje przeciwko nikomu, tylko przeciwko schematom. Dzięki, którym na początku swojej przygody z koksami dorobiłem się gino, bo słuchałem debili, zamiast robić badania, no jak przecież do 400testa nie trzeba AI. Kilka innych rzeczy też musiałem sobie spieprzyć, żeby zacząć zwracać uwagę na szczegóły.


Mam to napisać czwarty czy piąty raz innymi słowami?9
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 11:50:31 am »
Bo ja zanegowałem tylko jeden schemat, reszta to już Wasze wtrącenia, żeby mi pokazać iż się nie znam :) owszem nie znam się na tym wiec nie wchodzę w polemikę w tematy poboczne. Neguje tylko zdanie
T3 psuje gospodarkę ww. Zbyt duże uproszczenie.

Równie dobrze można powiedzieć, że GH powoduje IO, testosteron powoduje IO.
Więc wszyscy dalążmy do jak najniższych poziomów testa, gh i t3 no i insuliny oczywiście :)

10
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:39:10 am »
 Temat owszem ciekawy, ale nikt nie odniósł się do tego, że dopóki utrzymujemy fizjologiczny poziom t3, nie ma mowy o psuciu gospodarki ww, wręcz przeciwnie, lepiej w głębokiej redu zapodać lekko syntetyka i mieć stabilny poziom. Schodzimy na tematy, w których się nie obracam, o tym mogą rozmawiać dwie osoby mające pojęcie na ten temat.

Oczywiście możemy się prsenieiesc w świat receptorów ich ilości, wrażliwości, ale jakoś z testem się tego nie robi, poza tym to nie na mój poziom dyskusja.

Więc.
Praktyka pokazuje, że stosowanie dawek syntetycznego t3 w ilości powodujące nadczynność wywołuje IO, umiar zaś nie powoduje IO.

11
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 18, 2018, 08:04:24 pm »
No supli jak przy mocnej cukrzycy, rozleniwiaj organizm bardziej, a po odstawieniu dodatkowo pojawi się hiperinsulinemia i będzie bieda.

Dodatkowo Novo, które psuje gospodarkę węglowodanową. Nie wiem, jaki lekarz Ci prowadzi, ale nie wygląda to dobrze.  ::)

jakie makro masz teraz?

Wy tu wszyscy powielacie jakieś schematy bez zrozumienia. Bo ktoś powiedział, że T3 psuje gospodarkę ww i tak się powtarza.
Też jestem przeciwnikiem używania novo, ale w nadmiarze. Novo samo w sobie nic nie psuje, dopiero nadmiar psuje - bierzemy i badamy czy mamy nadczynność czy nie - mamy to psuje, nie mamy, a mamy FT3 wysoko - poprawia. Do kompletu rT3, ale dopóki nie ma nadczynności, organizm nie jest przeładowany stresem nie ma obaw o wzrost rT3.
Jasne, że można próbować się leczyć od czego bym zaczął, ale czasem nie ma wyjścia i doraźnie trzeba się wspomóc.

Nie ktoś powiedział, tylko tak po prostu jest. Jeśli organizm czegoś nie ma, nie produkuje to nie umie sobie radzić z nadmiarem danej substancji i to, że jest w granicach normy to nie oznacza, że nie wykracza poza jego normalną homeostazę. Np. podajesz początkowo teścia i potrafi wywalić gino, a po jakimś czasie wszystko się normuje i stabilizuje, to samo tutaj - masz IO, to pogłębisz ją podając t3 z zewnątrz. Ta sama zasada tyczy się metabolic damage i każdego innego schematu. Organizm jest mądry i się uczy, dlatego tolerancja wzrasta, ale praktycznie nigdy nie jest wysoka z miejsca. Gdzie IO zaburza konwersję t4 do t3 i uzyskujemy znowu gorszy rezultat.
Więc nie mów nam o powielaniu schematów, tylko po prostu wyjdź za teorię, bo nie jest równa praktyce.

A druga sprawa jak można mieć nadczynność, a nawet max czynnościowy jedząc 2g ww na kg masy i trenując? ;) To jest po prostu zamulona tarczyca brakiem pracy, która dostaje po dupie metmorfiną i IO. Zapętlone koło.

Nie ma dowodów, że fizjologiczny poziom t3 - nie ważne czy naturalny czy syntetyczny psuje gospodarkę ww, co innego nadczynność - poprzez przewlekle podniesiony poziom insuliny.

Ja nie mówię o problemach z tarczycą, sam mając ft3 w normie, w okresie hc nawet w górnych widełkach, lubię wrzucić na kilka msc 3/4-1tab tiro, żeby mieć górne widełki i lepiej przerabiać żarcie, kompensując jednocześnie wahania jakie mam przez pracę po nocach i nieregularny tryb życia.
Nic nie mam popsute, ww wyciągam dobrze, homair grubo poniżej 1 zawsze. Tarczyca zawsze mi wraca do normy bez problemu.

Po prostu umiar, z gino tak samo, wbijajac testa i trzymając fizjologiczne jego normy, trzeba mieć niezły syf, żeby gino wywaliło.

Metformina zamula tarczycę, ale znów umiar spowoduje, że dostaniemy Dzięki niej jakieś profity, a nie odczujemy skutków ubocznych. Obecnie nie jem metforminy, ale często wrzucalem 2x500mg czy 1x 500mg, plusy same, minusów raczej brak choć mogła ograniczać przyrosty, ale tego nie da się stwierdzić.

Jeszcze raz nie wnikam w przyczyny, nadmiar ft3 powoduje IO, fizjologiczne normy nie, nie ważne czy syntetyk czy nie.
Można mieć nadczynność tarczycy jedząc mało, i mając IO, nie trzeba stosować farmakologii.

I jeszcze raz powtórzę umiar - co sami zauważyliście :)

12
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 18, 2018, 12:59:23 pm »
No supli jak przy mocnej cukrzycy, rozleniwiaj organizm bardziej, a po odstawieniu dodatkowo pojawi się hiperinsulinemia i będzie bieda.

Dodatkowo Novo, które psuje gospodarkę węglowodanową. Nie wiem, jaki lekarz Ci prowadzi, ale nie wygląda to dobrze.  ::)

jakie makro masz teraz?

Wy tu wszyscy powielacie jakieś schematy bez zrozumienia. Bo ktoś powiedział, że T3 psuje gospodarkę ww i tak się powtarza.
Też jestem przeciwnikiem używania novo, ale w nadmiarze. Novo samo w sobie nic nie psuje, dopiero nadmiar psuje - bierzemy i badamy czy mamy nadczynność czy nie - mamy to psuje, nie mamy, a mamy FT3 wysoko - poprawia. Do kompletu rT3, ale dopóki nie ma nadczynności, organizm nie jest przeładowany stresem nie ma obaw o wzrost rT3.
Jasne, że można próbować się leczyć od czego bym zaczął, ale czasem nie ma wyjścia i doraźnie trzeba się wspomóc.

13
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 16, 2018, 01:13:46 pm »
Cytuj
kolejne 2-3 z 2,4kurkumą i masz po redukcji

2,4kurkumą?? :) co miałeś na myśli?

Czy śniadanie białkowo/tłuszczowe może być elementem HC z deficytem jeśli przez resztę dnia nadrabiamy węgle? Czy ważne jest załadowanie WW do śniadania? Co oprócz wyrzucenia cukrów prostych i tłuszczów trans jest podstawą do HC dla poprawy wrażliwości insulinowej vel zredukowania IO?

Żółty proszek na redukcję :) Którego nie polecam.

14
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 15, 2018, 04:24:33 pm »
Dzięki za pomocną radę. Czyli high carb z deficytem i jazda.

HC, deficyt, 2 tyg. na sucho, kolejne 2-3 z 2,4kurkumą i masz po redukcji o ile nie jesteś mocno zalany, a Twoja WI będzie perfekt.

15
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 10, 2018, 07:35:09 pm »
Nic takiego nie zauważyłem, przeszedłem na profilaktyczne 10mg ed i działa sobie w tle. Może jak mi się skończy dostawię.

Strony: [1] 2 3