* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 29, 2024, 07:18:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Salbutamol do nebulizacji  (Przeczytany 6484 razy)

Offline inspect

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Salbutamol do nebulizacji
« dnia: Maja 17, 2016, 04:58:32 pm »
Witam,

Potrzebuję informacji na temat stosowania salbutamolu do nebulizacji, mam parę fiolek ale niewiele informacji jest w sieci na temat stosowania tej formy w celu wspomagania np. podczas biegania.

Jak ktoś ma jakieś informacje albo doświadczenie z tą formą salbutamolu to każde info mile widziane.

Offline bst

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2016, 04:03:25 pm »
Podczas biegania dziala, po prostu :)
Dlatego tylu sportowcow ma astme :)

Offline inspect

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2016, 06:18:13 pm »
Tak to jasne, ale ile działa taka nebulizacji ile przed biegiem przyjebać żeby dało wymierny efekt itd. Bo jak trzyma godzinke i trzeba zajebać zaraz przed to trochę lipa, raczej nie usiądę sobie z maseczka na papie na starcie i będę sobie sall zapierdalał  ;D

Trudno poprostu trzeba poświęcić 2-3 i poprostu sprawdzić

Offline Yurek3

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 111
  • Karma: +5/-0
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2016, 07:56:10 pm »
Caz półtrwania to 4-6h więc bierze się na 1h przed startem i na maraton lub 4-6h wyścig kolarski wystarczy 6-10mg Salbutamol,

Offline salvador5000

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Karma: +0/-2
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 19, 2016, 06:49:12 am »
A taki salbutamol  z apteki 4mg to myślicie żeby łyknąć dwie  tabletki godzinę przed zawodami czy podzielić to jakoś np jedna 4mg cztery godziny przed i potem drugie 4mg godzinę przed zawodami.

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 19, 2016, 07:59:46 am »
Tak to jasne, ale ile działa taka nebulizacji ile przed biegiem przyjebać żeby dało wymierny efekt itd. Bo jak trzyma godzinke i trzeba zajebać zaraz przed to trochę lipa, raczej nie usiądę sobie z maseczka na papie na starcie i będę sobie sall zapierdalał  ;D

Trudno poprostu trzeba poświęcić 2-3 i poprostu sprawdzić

Bo tak trzeba zrobic, nie ma schematu dla wszystkich, bo kazdy organizm jest inny i inaczej rozklada substancje. Nie mozna posiłkować sie okresem półtrwania :) u mnie sal klepie 6h, ale potem zaczyna sie zjazd i jest nieprzyjemnie. U innych zjazdu nie ma, a u jeszcze innych 9h lekkiej euforii... ;)

Offline Samael

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 20, 2016, 02:07:27 am »
U mnie jest lekka euforia, i brak zjazdu. Właśnie będę jeszcze dokupywał, bo z przyczyn technicznych nie mogłem robić redu. W porównaniu do clenu, niebo a ziemia, jeżeli chodzi o sajdy i samopoczucie:)

Offline inspect

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Salbutamol do nebulizacji
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 20, 2016, 10:45:17 pm »
zrobiłem wczoraj test, inhalacja z jednej rakietki 2,5ml---> 2,5mg......zero odczuć
dziś zapodałem podwójną dawkę 5ml--->5mg zero odczuć, wczoraj po nebulizacji basen, dziś po 5mg bieganko, od razu po nebulizacji leciutkie pobudzenie i delikatnie człowiek taki ,,wzdrygnięty"  ;) . Chyba jednak dla zdrowych takie dawki i forma podania się nie sprawdza.
Mam jeszcze 10 rakietek roztworu do wstrzykiwania po 0,5mg ale jakoś nie po drodze mi z igłami jak ktoś by miał ochotę to priv mogę zamienić na coś innego sall prosto z apteki Polfa Warszawa

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 512
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 494
Total: 495