* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwietnia 26, 2024, 03:43:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki  (Przeczytany 3468 razy)

Offline provogsam

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« dnia: Października 25, 2016, 10:14:43 pm »
Witam, na forum trafiłem przypadkiem szukając czystej kozioradki i czytając różne wątki zauważyłem, że są tu ludzie obeznani z leczeniem rożnych chorób, więc chciałbym się zapytać o porady związane z przypadłością znajomej.

Dziewczyna ma 18lat i cierpi na:
-bóle głowy
-omdlenia
-zawroty głowy i równowagi
-depresje
-nerwobóle
-brak energii
-obniżone ciśnienie 70/50 często, w porywach do 90-100/70(po glukardiamidzie i kawie)
-brak apetytu(czasami je raz na dwa dni) i raz na tydzień/dwa okropny żarłok się z niej robi
-sypia czasami po 15godzin, a czasami nic(zwykle jednak śpi długo i nie da się jej dobudzić)

Kardiolog z powodu ciśnienia zalecił jej robić przysiady z rana(oczywiście nie pomogło). Psychiatra(z ponoć 20letnim doświadczeniem) przypisała jej Afobam i nexpram(młodej dziewczynie środki mocno niszczące i uzależniające). Myślałem nad poleceniem niej adaptogenów i ashwagandhy, ale nie jestem pewny czy z niskim ciśnieniem jej to nie zaszkodzi. Póki co uzgodniliśmy że najlepiej pierw zrobić badania hormonalne(od roku chodzi do lekarzy i żaden o tym nie pomyślał), tylko że prócz kortyzolu nie wiemy jakie jeszcze. Jakie badania byście polecili i co robić prócz tego?
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2016, 11:49:34 pm by provogsam »

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1225
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2016, 09:39:58 am »
Witam,

Od poniedziałku ruszy u nas Doradztwo Dietetyczno-Medyczne, także jak będziesz chciał skorzystać z porad to na pewno takową wiedzę uzyskasz.

Na moje oko - z miejsca- powiem Ci, że to na pewno nie bałagan hormonalny, a coś więcej i jeśli chcesz znaleźć przyczynę to badania będą dosyć kosztowne - morfologia ok 500 zł. A może problem jest błachy i...

Przede wszystkim jak wygląda podaż witamin i minerałów u tej dziewczyny? Dieta?

Offline kuguar

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Karma: +1/-2
    • Zobacz profil
Odp: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« Odpowiedź #2 dnia: Października 26, 2016, 09:40:35 am »
Tarczycę niech zbada.
Leki od psychiatry grube, jakiś powód być musiał. Jaki ?
Z postu wynika że są problemy psychiczne.
A tak poważnie - niech zmieni ciśnieniomierz  :) Nie ma opcji by funkcjonowała przy takim ciśnieniu.

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1225
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2016, 10:02:59 am »
Taki powód, że dziewczyna źle się czuła i trzeba naszprycować, bo rodzina chce jechać na wczasy.

Tu ewidentnie problemy psychiczne są objawem czegoś, a nie przyczyną. I dlatego ten objaw jest leczony, a nie przyczyna.

Offline provogsam

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« Odpowiedź #4 dnia: Października 26, 2016, 03:45:23 pm »
Dzięki za odpowiedzi :)
Dieta jak pisałem w okropnym stanie, raz je raz na dwa dni, a innym razem obżera się cały dzień, jednak częściej ma kompletny brak apetytu co wiąże się z niską podażą witamin.

Ciśnieniomierz działa dobrze, sam się nim mierzyłem i wszystko było ok, jednak racja przy ciśnieniu 70/50 ona nie funkcjonuje tylko leży w łóżku, mdleje itp.Glukardiamidam i kawa pomagają 90-100/70 jednak nadal jest to stanowczo za nisko.

Co do leków, dziewczyna faktycznie sporo w życiu przeszła, jednak psychiatra dał jej te leki na pierwszej wizycie. Rodzice nie mieli na to wpływu ponieważ z nimi nie mieszka.

Witaminy(badanie z marca niestety ;/ ) :


Z tego co rozumiem próby wątrobowe i stany narządów:


Morfologia 26-28 września:




Tu przepraszam za niewyraźne zdjęcie.

Co o tym myślicie?

Offline pitero

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« Odpowiedź #5 dnia: Października 26, 2016, 11:18:24 pm »
Jak przeczytałem to aż mnie dreszcze przeszły. Bardzo dziwne objawy. Kiedyś znajomy miał problem z bardzo niskim ciśnieniem i pulsem objawiało się to sinymi ustami, czy u Twojej koleżanki jest podobnie ? No i do głowy poza chorobami, które trzeba diagnozować poprzez drogie badania przychodzi mi zatrucie opiatami.

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-30
    • Zobacz profil
Odp: Depresje, niskie ciśnienie u 18latki
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2016, 03:05:20 pm »
Co o tym myślicie?

Badania trochę nie wyraźne, ale doczytaliśmy się. Przekazaliśmy to naszemu koledze, które powinien od jutra pojawić się na forum.

Powiedział, że ma na to pomysł. Pan Dietka będzie miał pole do popisu.

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12328
  • Wątków w sumie: 773
  • Online Today: 227
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 136
Total: 138