* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 12:18:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: DHEA  (Przeczytany 4555 razy)

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
DHEA
« dnia: Lipca 19, 2017, 08:09:29 am »
Wiem że powstało wiele mitów i legend odnośnie tego środka a zaawansowane koksy odradzają branie tego środka argumentując że jest on bezużyteczny.
Ja mogę wyrazić swoją opinię odnośnie efektów i skutków zażywania przez okres kilku miesięcy DHEA w dawce 100mg. Brałem to w celu zmniejszenia poziomu kortyzolu ponieważ jestem na IF od ok 2 lat. Co do efektów:

- Poprawiona regeneracja
- Zdecydowanie poprawiła się waskularyzacja podczas brania DHEA miałem grube żyły na łapach jak nigdy wcześniej, po zaprzestaniu brania waskularyzacja zniknęła pomimo stosowania tej samej kaloryki i diety.
- Zdecydowanie szybsza i łatwiejsza redukcja tkanki tłuszczowej.
- Ogólnie dużo lepsze samopoczucie

Po tych 12 miesiącach zbadałem poziom testosteronu i był w górnym zakresie ale LH bardzo nisko, w normie ale dolna granica. Estro delikatnie poniżej normy. Przed "cyklem" teść podobnie ale LH w połowie zakresu.

Co sądzicie o włączeniu DHEA do suplementacji stałej jako bloker kortyzolu? Nie ukrywam że bardzo miło wspominam te kilka miesięcy pod względem poprawy sylwetki (kosmetyczne zmiany ale widoczne).

Offline Maciej

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: DHEA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2017, 10:12:24 am »
Stosowanej kilka lat temu z firmy puritans Price, w maksymalnej dawce 100 mg. Spektakularnych efektów nie było, ale z tego co doczytałem jest sens stosować po 40. Myślę, że stała suplementacja nie ma sensu, gdyż mimo wszystko jest to jakaś ingerencja w układ hormonalne, ale stosowanie cykliczne z przerwami  chyba jak najbardziej.

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: DHEA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 19, 2017, 10:19:38 am »
Wszystko jest kwestią badań i potrzeb organizmu. U niektórych występują niedobory stąd, jak u kolegi, spektakularne zmiany. Słabsze organizmy zawsze lepiej reagują na środki 'wzmacniające'.

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: DHEA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2017, 01:31:43 pm »
Tylko że zrobiłem sobie wyniki homronalne przed i po (w tym DHEA SO4) i wyniki były podobne, żadnych niedoborów. Pytanie dlaczego poleciał mi tak mocno poziom LH i estrogenów w dół - czy był to tylko przypadek

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: DHEA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2017, 02:10:14 pm »
Podajesz hormon z zewnątrz, więc licz się z bałaganem w organizmie :)

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 312
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 306
Total: 307