* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 10:52:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Selekcja  (Przeczytany 7805 razy)

Offline dzixonPP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Selekcja
« dnia: Grudnia 28, 2018, 06:19:10 pm »
Witam.
Jestem tu nowy i zielony , przeczytałem sporo tematów i nie znalazłem odpowiedzi.
Przygotowuje się do selekcji do wojsk specjalnych. Byłęm już raz (w grudniu) i zderzyłem się z rzeczywistością.
Zawsze byłęm wybiegany (trenowałem bieganie) do tego od czasu jakaś siłownia ale selekcja to zupełnie inny wysiłek.
Wcześniej miałem zaliczenie WF (drążek, pompki, brzuszki, 10x10, koperta, 3000m) i byłem w formie ... ale pod koniec października. Potem przez miesiąc się zaniedbałem i w grudniu moja forma została zweryfikowana w 24 godziny ...
Kolejne podejście pod koniec marca i mam zamiar ostro się za to wziąć!
Wracając do tematu poszukuje czegoś co zwiększy wytrzymałość (w trakcie 24 godzin na selekcji zrobiłem chyba z 500 pompek) do tego muszę popracować nad siłą biegową i ogólnąwytrzymałością tlenową i beztlenową. Słyszałęm o magicznych właściwościach GW ale nie wiem nic na temat tego środka. W jakich ilościach go brać. Czy z czymś łączyć? Jakie są efekty uboczne? Póki co planuje 4 tyg rozruchu na sucho. Potem wjedzie kreatyna + beta alanina. I potem planuje coś konkretniej polecieć.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany selekcjądo Wojsk Specjalnych. Jak to wygląda. Jak trenować i jak skompletować sprzęt to chętnie pomogę!

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2018, 07:59:53 pm »
Przetestuj nasz ZW czyli Zestaw Wentylacyjny i Cordygun to powinno znacznie poprzawić wyniki w bieganiu i sportach wytrzymałościowych.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2018, 10:30:44 pm by Dr. Wen Mei »

Offline dzixonPP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2018, 08:13:14 am »
Dzięki za odpowiedź. Myślałem też o ZW ale już po selekcji aby to utrzymać. Teraz ważne dla mnie jest też aby zejść z wagą (zawsze to kilka kg mniej do dźwigania) ale żeby mimo wszystko ta wytrzymałość szła. Z tego co wyczytałem to ZW nada się bardziej podczas treningu biegowego. A najepiej to chyba byłoby walnąć zestaw GW + ZW + CR?

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2018, 06:24:27 am »
dodaj Czerwonego buraka -Red beet Root jest u nas w ofercie podnosi poziom hemoglobiny we krwi.

Offline kenioosd

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Karma: +13/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 31, 2018, 04:11:51 pm »
Chłopie jak 500 pompek w 24 to jest wyczyn to zmień podejście albo wybór. Ja jestem w innej służbie(nie jest istotne jakiej) i nie jestem w super formie a 150 na strzał robię bez problemu. Także brakuje ci wytrenowania i to grubo.

Offline dzixonPP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 31, 2018, 07:35:40 pm »
Z plecakiem 25kg. Poza tym podczas tych 24 godzin nie robiłęm tylko pompek. Też na raz jestem w stanie zrobić koło 100.
Czytaj ze zrozumieniem i wnieś coś wartościowego do dyskusji.

edit :

poza tym widzę, że kolega już jakiś czas na forum i pewnie już jakiś cykl za sobą, także 150 pompek to nie jest wyczyn. Nie nakręcaj się
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2018, 07:39:08 pm by dzixonPP »

Offline Janek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 31, 2018, 11:02:16 pm »
Jak się przygotowujesz? Sama siłownia, kondycja, wytrzymałość? Jeździsz chociaż co jakiś czas przygotowywać się w podobnych warunkach? Nie pamiętam czy wszystkie jednostki ale swojego czasu JWK miała na stronie rozpiskę jak się przygotowywać. Z racji tego, że znam kogoś z tych kręgów zarówno z Polski jak i z zagranicy, pisałem nawet pracę o polskich jednostkach i mocno się interesuje tym tematem to  generalnie Ci powiem, że jeśli odpadles w pierwszych 24h to sobie odpuść na jakiś czas, bo jeśli odpadles tak szybko to naprawdę jesteś słabo, a nawet bardzo słabo przygotowany, jak mniemam zapewne chciałbyś kiedyś trafić do zespołu bojowego to jeśli na selekcji odpadles w pierwszych 24h to na "bazówce" nie dałbyś rady  :) Odpuść sobie na rok, dwa i się porządnie przygotuj, bo w 3 miesiące nie ma opcji że dużo zmienisz jeśli odpadles tak szybko.. Nie traktuj tego jako hejt czy zniechęcenie ale jako motywację bardziej..

Offline dzixonPP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 01, 2019, 10:00:27 am »
Janek. Wiem, że siłownia nic nie da. Będę chodził na siłownie ale trening oparty o masę własnego ciała. (Pompki, pompki na poręczach, drążek, brzuch - takie FBW oparte na masie własnego ciała). Do tego 2 x w tyg 1000m siły biegowej (1wsza na skipach/wieloskokach, 2ga na podbiegach - przed tym rozbieganie, wiadomo) do tego 1 raz w tyg dłuższe rozbieganie i 1 raz marsz z obciążeniem. Po 4 tyg wjeżdza kamizelka bushido.
Przygotowanu byłem dobrze ale w październiku. Potem było kilka wyjazdów, ćwiczeń i zaniebałem się. Poza tym przygotowywałęm się w Bieszczadach. Jeździłem na kilka dni pochodzić z plecakiem. Temat nie jest mi obcy. Mam brata który przeszedł selekcję do grupy bojowej jednej z JWS. Poza tym ja idę do zabezpieczenia.
Drugą sprawą jest, że miałem źle dobrany sprzęt. Zaczynająć od plecaka, przed buty na saperce kończąc. Jak pierwszego dnia przed rozpieczęciem sprawdzaliśmy sobie kto jaki ma plecak i jaki sprzęt to wszyscy beke ze mnie mieli i życzyli mi powidzenia drugiego dnia. Pomijam już fakt, że troszeczkę odbiegliśmy od tematu. Na prawdę nie martwcie się o mój trening i dietę bo wszystko jest dograne

Offline kenioosd

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Karma: +13/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 01, 2019, 07:23:28 pm »
Nie nakręcam się. Wiele cyklów za mną. Pytanie szerokie. Kilka mikrocyków przed tobą w jednym makrocyklu. Cykle sterydowe myślisz że jakoś pozytywnie na pompki wpływają? Uważam że jak stwierdziłeś że 1000 pompek to dużo to jest śmieszne zwłaszcza jak na służby specjalne. Ostatnio byłem na śmiesznych zawodach służb mundurowych w mojej okolicy. Ćwicze stricte siłowo i poszedłem na zawody stricte wytrzymałościowe, bo dowódca stwierdził że pokaże mi gdzie moje miejsce przez gabaryty. 2 miejsce, a nawet nie biegam od kilku lat. Także jak jesteś ogólnie dobrze wytrenowany to inaczej znosisz wszelki wysiłek. Uważam że do selekcji trzeba się przygotowywać umiejętnie przez 1,5-2 lata. To nie 2-3 miesiaće i żadne sterydy czy inne magiczne suple nie spowodują że w kilka miesięcy to ogarniesz. Nie mówię tego na złość tylko słabe by było to jakbyś w pół roku się przygotował tak jak np ja po 15 latach treningu. No offence.

Offline dzixonPP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 01, 2019, 08:00:51 pm »
A ja jestem przekonany, że 3 miesiące mi wystarczą. Przykładem jest mój brat który pierwszą selekcję uwalił, doszlifował to co musiał, poprawił błędy sprzętowe i przeszedł za drugim razem. Ale o tym jak mi poszło dam znać przy następnej okazji a teraz niech temat zejdzie na właściwy tor.

Offline Janek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 01, 2019, 09:40:53 pm »
Janek. Wiem, że siłownia nic nie da. Będę chodził na siłownie ale trening oparty o masę własnego ciała. (Pompki, pompki na poręczach, drążek, brzuch - takie FBW oparte na masie własnego ciała). Do tego 2 x w tyg 1000m siły biegowej (1wsza na skipach/wieloskokach, 2ga na podbiegach - przed tym rozbieganie, wiadomo) do tego 1 raz w tyg dłuższe rozbieganie i 1 raz marsz z obciążeniem. Po 4 tyg wjeżdza kamizelka bushido.
Przygotowanu byłem dobrze ale w październiku. Potem było kilka wyjazdów, ćwiczeń i zaniebałem się. Poza tym przygotowywałęm się w Bieszczadach. Jeździłem na kilka dni pochodzić z plecakiem. Temat nie jest mi obcy. Mam brata który przeszedł selekcję do grupy bojowej jednej z JWS. Poza tym ja idę do zabezpieczenia.
Drugą sprawą jest, że miałem źle dobrany sprzęt. Zaczynająć od plecaka, przed buty na saperce kończąc. Jak pierwszego dnia przed rozpieczęciem sprawdzaliśmy sobie kto jaki ma plecak i jaki sprzęt to wszyscy beke ze mnie mieli i życzyli mi powidzenia drugiego dnia. Pomijam już fakt, że troszeczkę odbiegliśmy od tematu. Na prawdę nie martwcie się o mój trening i dietę bo wszystko jest dograne
W latach 90 czy początki 2000 nie było takiego sprzętu i wiedzy, a selekcje ludzie przechodzili. Jak ktoś jest zawzięty, przygotowany psychicznie i fizycznie to w mokrym czy niewygodnym przejdzie (patrz ostatnia bodajże selekcja do chyba JWK, gdzie uczestnikowi selekcji plecak ze wszystkim wpadł do wody i musiał przez całą iść mokry w zimnie i przeszedł)
Szczerze to trochę kiepsko jeśli 1x w tygodniu dłuższe rozbieganie i 1x marsz z obciążeniem(Ps lepszy byłby marszobieg z obciążeniem niżeli marsz i to nie 1x w tygodniu ,a minimum 2x w tygodniu ;) )   

Siłownia stricte siłowa też jest dobrym rozwiązaniem (patrz byłego swatowca(tak wiem to policyja)  Tonego Sentmanata co on potrafi i na siłowni też zapieprza,a swoje lata ma)   i  skupić się szczególnie na wielostawowych ćwiczeniach i  wszelkie wariacje akcesoryjnych , ćwiczeniem moim zdaniem bardzo  przydatnym może być np zercher carry, zercher hold   i w sumie też mogą Ci się przydać landmine press.
Suple czy środki dopingujące w 3 miesiące cudów i magii nie zrobią.  Serio dopnij odpowiedni plan, co w czasach obecnych problemem byc nie powinno. Bo Pompki, poręcze, podciągania, brzuszki i 1x bieg i 1x marsz  za dużej roboty nie zrobią, zwłaszcza ,że na dodatek pod innym postem wspomniałeś o redukowaniu... 
Życzę powodzenia.

Offline dzixonPP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 02, 2019, 08:21:08 am »
Może masz rację, że jeden marsz za mało ale od czegoś trzeba zaczać. A bieg jest 4 x w tyg (przed każdą siłą biegową jest 8km rozbiegania).
Tak jak mówisz. Sprzęt za Ciebie nie przejdzie ale bardzo pomaga. Po co dźwigać 25kg jak można 15

Offline kenioosd

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Karma: +13/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 02, 2019, 09:43:56 am »
Jak chcesz sie suplementować to koks odradzam przy wytrzymalosci stricte. GW,efedryna,salbutamol, wszelkie adaptogeny, beta alanina, cordyceps.

Offline nosfek1983

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Karma: +7/-8
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 02, 2019, 10:33:29 am »
I tu się bardzo mylisz, bo boldenon byłby idealnym rozwiązaniem, ewentualnie symboliczne dawki testosteronu, masteron lub winstrolu, które świetnie sprawdzają się w sportach wytrzymałościowych.

Offline kenioosd

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Karma: +13/-3
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 02, 2019, 11:04:34 am »
BoldenoneXD Napewno chyba naczytałeś się o dotlenienu przez boldenone, Praktyka mówi co innego. Biegać się nie da na tym gównie, nic nie utrzyma w góze bo mu barki spuchną zaraz. Nie powielaj bzdur jak znasz środek z teorii. Winstrol i masteron predzej, oxanadrolone. Ale ja uważam że to co napisałem spełni swoją funkcję zwłaszcza że ma mu to zajć 3 miesiące.

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 240
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 225
Total: 226