* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 29, 2024, 08:42:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?  (Przeczytany 9720 razy)

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 01, 2016, 09:25:51 pm »
i moim skromnym zdaniem na próbę harvarda dobrze jest dołożyć salbutamol i/lub jakiś słaby betabloker, bo uwierz że jeżeli wg Twojego liczenia mieścisz się z tętnem to wg ich już niekoniecznie.

Mówisz tu o jednorazowym zażyciu Salbutamolu lub betablokera przed harwardem?

kompletna glupota walic takie srodki jak Beta blockery, tym bardziej na poziomie testu harvarda i wynikow jakie sa wymagane nawet na najwyzsze noty do PSP.

Panowie, badzmy powazni. Zeby osiagnac maxymalne noty wystarczy dobry trening, jak pisze kolega wyzej i lekka suplementacja, a nie srodki dla osoby tak slabo doswiadczonej, jak kolega wyzej ;)

Offline krzykacz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 01, 2016, 10:07:02 pm »
no nie do końca się zgodzę, ostatnio na harvardzie na 800 osób odpadło 600 w tym maratończycy, bo niby wzór im tak liczył i nie było żadnego ale do tego i sam widziałem jak poprzechodzili Ci co łykali metocard przed. Oczywiście nie mówię tutaj o jakichś dawkach stałych i kosmicznych tylko i jedynie doraźnych.  :)

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 01, 2016, 10:12:45 pm »
Tak, tylko zastanow sie co polecasz komu. A nie kto odpada a kto przechodzi. Masz swiadomosc jakie ryzyko niesie stosowanie Beta Blockerow u osoby, ktora nie ma pojecia nawet co to jest? a tym bardziej u osob ktore moga nawet nie miec pojecia o podstawach fizjologii.

Zawody zawodami, zdrowie zdrowiem.

Offline krzykacz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 02, 2016, 08:44:46 am »
ale Panie Ziółku spokojnie, to jest tylko propozycja. Fakt, chłopak nie wie ale przecież forum jest od tego żeby pomagać i sam wiele razy tutaj pomoc dostałem. A bezwiedne stosowanie PH jest bezpieczne? Przecież nie ma informacji o tym jakie dawki stosować i jak progresować. Już nie wspominam o SAA gdzie wystarczy przy iniekcji trafić w naczynie i tam całą dawkę podać :) Dodatkowo testy wyglądają tak, że np dzisiaj jest harvard, jutro basen, pojutrze sprint, następnego dnia podciąganie i/lub tego samego dnia 1 km. Testy są z rana bo jest zawsze dużo chętnych więc przy t 1/2 metoprololu (tego zwykłego nie o wydłużonym działaniu) max 4h do następnego testu nie zostanie z niego nic. Oczywiście, jeżeli macie ziołową odpowiedź to jest moim zdaniem lepsza niż moja propozycja. I jeszcze raz powtarzam, na spokojnie wszystko i bez nerwów  ;D

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 02, 2016, 09:45:21 am »
ale Panie Ziółku spokojnie, to jest tylko propozycja. Fakt, chłopak nie wie ale przecież forum jest od tego żeby pomagać i sam wiele razy tutaj pomoc dostałem. A bezwiedne stosowanie PH jest bezpieczne? Przecież nie ma informacji o tym jakie dawki stosować i jak progresować. Już nie wspominam o SAA gdzie wystarczy przy iniekcji trafić w naczynie i tam całą dawkę podać :) Dodatkowo testy wyglądają tak, że np dzisiaj jest harvard, jutro basen, pojutrze sprint, następnego dnia podciąganie i/lub tego samego dnia 1 km. Testy są z rana bo jest zawsze dużo chętnych więc przy t 1/2 metoprololu (tego zwykłego nie o wydłużonym działaniu) max 4h do następnego testu nie zostanie z niego nic. Oczywiście, jeżeli macie ziołową odpowiedź to jest moim zdaniem lepsza niż moja propozycja. I jeszcze raz powtarzam, na spokojnie wszystko i bez nerwów  ;D

Tu nie ma nerwów, ale doradzanie czegoś takiego jest kompletnym nieporozumieniem. I co z tego, jaki czas działania ma? Skąd wiesz jak wygląda układ kardiowaskularny człowieka, któremu to proponujesz?

Porównanie Beta Blockerów do bezpieczeństwa PH i SAA wyklucza Cię kompletnie do doradzania w dziale doping :)

Wiem, jak wygląda test Harvarda. Przerabiałem to nie raz, moi podopieczni również. Jeździłem w kadrze Polski MTB i mam za sobą X różnych zawodów i uwierz mi, że mam spore doświadczenie w sportach wytrzymałościowych, dlatego doradzanie walenia tego typu środków, bo ktoś chce wejść do straży, a nie umie wyciągnąć wyników treningiem i podstawową suplementacją to nic mądrego.

Poziom środków zwiększa się z doświadczeniem, a nie z ilością postów na forum. Organizm musi przebrnąć swoją drogę, oswoić się, a nie clenbuterol zamiast kofeiny na dzień dobry, a zamiast pierwszego cyklu na lekkim środku to bomba z 300mg trenbolonu i 1g testo, bo na kreatynie nie idzie...

Z głową, wszystko z głową.  ::)

Offline krzykacz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 02, 2016, 11:04:41 am »
aaaa dobra rozumiem, masz rację i biję się w piersi ;)

Offline tumi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Karma: +2/-4
  • "wygrana to nie wszystko,to jedyne co sie liczy.."
    • Zobacz profil
Odp: Doping dla sprintera - czym sie wspomoc?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 02, 2016, 04:19:40 pm »
temat jak znalazl wlasnie moj kumpel tez do strazy w lutym idzie i mnie pytal co by zapodac..polecilem mu najpierw enduro a potem zestaw cr+zw,bo straszny napaleniec z Niego ;)

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 513
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 402
Total: 402