* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 12:49:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: BPC-157  (Przeczytany 38541 razy)

Offline Dietka

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 93
  • Karma: +4/-1
    • Zobacz profil
BPC-157
« dnia: Kwietnia 05, 2017, 10:45:26 am »
BPC 157

Środek o wpadającej w ucho nazwie BPC to nic innego, jak produkowany wewnątrz naszego organizmu peptyd Body Protection Compound, składający się z 15 aminokwasów. Wyizolowano go z ludzkiego soku żołądkowego, lecz można go znaleźć również w skórze oraz wątrobie.

BPC jest chyba jednym z najlepszych środków z jakimi miałem doczynienia w ciągu swojego życia. Śmiało pokuszę się o stwierdzenie, że jest jednym z największych odkryć współczesnej medycyny.. W zamyśle tworzenia tego środka było leczenie problemów gastrycznych, głównie wrzodów żołądka, ale również stanów zapalnych powstałych w wyniku chorób jelit, takich jak choroby Leśniowskiego – Crohna czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, czy powrotu do zdrowia po ciężkich kandydozach lub problemach z zespołem jelita drażliwego.

Okazało się trochę inaczej, a może nie tyle inaczej, co znacznie znacznie szerzej! BPC znalazło zastosowanie w leczeniu ran, regeneracji komórek wątroby (nawet u ciężkich alkoholików), leczeniu parodontozy, problemów z krzepliwością krwi, ciśnieniem, ba wspiera nawet leczenie schizofreników  :)
 
Dla nas –sportowców- na pewno najlepszą informację są właściwości lecznicze aparatu ruchu. W przypadku gojenia się tkanek aparatu ruchu nie da się aktywować tylko jednego czynnika naprawczego. Zaangażowane są praktycznie wszystkie najważniejsze dla organizmu, zaczynając od IGF-ów, hormonu wzrostu, przez PDGF, Tumor Growth Factor (TGF beta – niektórzy używają transforming growth factor), aż do VEGF - Vaso Endothelial Growth Factor- czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego, za pomocą którego BPC właśnie pracuje. Poprzez aktywację i stymulację poszczególnych czynników nasila się synteza kolagenu, powstawanie tkanki ziarninowej, a za pomocą VEGF angiogeneza (powstawanie nowych naczyń krwionośnych). VEGF jest czynnikiem wzrostu wpływającym na rozrost naczyń kapilarnych w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było, czyli organizm jest w stanie dokrwić miejsce, które wcześniej były niedożywione. Właśnie w ten sposób następuje leczenie za pomocą BPC. Szkoda, że najmocniejsze działanie występuje w przypadku więzadeł, ścięgien i mięśni. Trochę słabiej w przypadku uszkodzonych komórek organizmu. Co by było, gdyby taka siła działania była dla WSZYSTKICH komórek? Można było by leczyć BPC praktycznie każde schorzenie, choć aktualna lista jest ciągle nie zamknięta, a nawet z tygodnia na tydzień poszerza się.

W internecie można znaleźć sporo badań ukazujących, jak szybka regeneracja następuje za pomocą tego peptydu. Sporo badań na szczurach wykazało, że BPC jest w stanie zastąpić operacyjne metody leczenia uszkodzonych więzadeł i ścięgien, m.in. rekonstrukcji kość-ścięgno. Zwiększa migrację i przeżywalność komórek, promując leczenie i  przerost ścięgien oraz więzadeł.

Dawkowanie

Najczęściej podaje się dawkowanie rzędu 250-800 mcg dziennie. Najlepiej rozbite na porcję, ponieważ BPC ma krótki okres półtrwania, więc 2x dziennie po 250mcg – z autopsji- działa już skutecznie i przynosi zadowalający efekt.
BPC, jak pisałem wcześniej, zostało ‘’wyciągnięte’’ z soków żołądkowych, tak więc jest i w nim stabilne. Spokojnie można podawać oralnie i iniekcyjnie. Dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. W przypadku problemów z narządami polecam wrzucać pod język, potrzymać 2 minuty i połknąć, natomiast w przypadku leczenia kontuzji aparatu ruchu – iniekcje strzykawką insulinową w miejsce jak najbliższe kontuzji.
Kuracje powinny trwać nie dłużej niż 3 miesiące, po czym powinna nastąpić 4 tygodniowa przerwa. Mało kiedy tak długie kuracje są potrzebne, więc na siłę również nie ma co ciągnąć. Dlatego najbezpieczniej 4 tyg i 2 tyg przerwy. A potem… od nowa ;)

Kilka słów ode mnie

   U swoich pacjentów BPC stosuje/stosowałem bardzo często. Co zauważyłem –

Szczególnie u kobiet, ponieważ dolegliwości związane z układem trawiennym występują u nich dużo częściej, a są bardzo frustrujące i potrafią zniszczyć życie, najbardziej te psychiczne – zanotowaliśmy dużą poprawę w leczeniu Zespołu Jelita Drażliwego (IBS) oraz Nieswoistego zapalenie jelit (IBD) będącego określeniem na grupę chorób, najczęściej Leśniewski-Crohn, Choroba Bahceta i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kilku pacjentów odnotowało znaczną poprawę, a niektórzy kompletny powrót do zdrowia przy przewlekłych/ostrych zapaleniach trzustki (u niektórych uszkodzeniach ze wczesnym stadium cukrzycy I).

Zmniejszenie obrzęków wątroby wywołanych wysoką toksemią oraz nadużyciami alkoholu.

Znaczna poprawa stanu tkanek u pacjentów z przetokami

Poprawa u osób z problemami nerkowymi

Na własnej osobie – w ciągu 2 tyg kompletnie uciekł łokieć tenisisty, po miesiącu nastąpił kompletny powrót do aktywności,
W ciągu miesiąca zagoiło się więzadło podrzepkowe i pęknięta łąkotka – tu ważną rolę odegrało również TB500, mimo wszystko obeszło się bez ingerencji chirurga.
KONSULTACJE Z ZAKRESU DIETETYKI, PROFILAKTYKI ŻYWIENIA ORAZ ANALIZY BADAŃ
<nie odpisuje na PM, proszę o kontakt mailowy>

Dietka.SA@gmail.com

Offline tumi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Karma: +2/-4
  • "wygrana to nie wszystko,to jedyne co sie liczy.."
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2017, 09:18:57 am »
czyli na naciagajaca pachwine moznaby spróbowac?

Offline makaronz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2017, 08:05:27 am »
Jak wbijac samemu podskórnie w bark? :p

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2017, 08:47:40 am »
Gdzie tam podskornie ;) insulinoweczka to 5 kresek w bark, domiesniowo elegancko wchodzi.

Offline makaronz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2017, 09:04:38 am »
no i spoko :)
edit:
nie do konca kumam jak duzy "zasieg" dzialania ma to bpc.
czy wbijajac 250mg ed w bark poprawi sie tez stan kolana czy wyleczy wszystko pokolei a do kolana nie dotrze?
czy w bark e2d i w kolano e2d bedzie lepiej ?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2017, 08:13:44 pm by makaronz »

Offline Kaime

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2017, 08:13:41 pm »
Czy w przypadku zapalenia nadkłykcia (łokciu golfisty/tenisisty) dorzucić TB500, czy samo BPC-157 zrobi robotę? W każdym protokole w sieci jest napisane aby łączyć, a według Ciebie działają na tyle synergistycznie. że warto? Mam ograniczony budżet obecnie.

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 11, 2017, 10:48:41 am »
no i spoko :)
edit:
nie do konca kumam jak duzy "zasieg" dzialania ma to bpc.
czy wbijajac 250mg ed w bark poprawi sie tez stan kolana czy wyleczy wszystko pokolei a do kolana nie dotrze?
czy w bark e2d i w kolano e2d bedzie lepiej ?

Heh, a jak wbijesz propa w dupe to tylko tyłek rośnie? ;) Wszystko się rozchodzi po całym organizmie, ale najbardziej działa w miejscach, gdzie wbijasz i okolicach, bo dociera tam najszybciej. Okres półtrwania to ok 8h, także w małej dawce będzie działało Ci cały dzień :>

Czy w przypadku zapalenia nadkłykcia (łokciu golfisty/tenisisty) dorzucić TB500, czy samo BPC-157 zrobi robotę? W każdym protokole w sieci jest napisane aby łączyć, a według Ciebie działają na tyle synergistycznie. że warto? Mam ograniczony budżet obecnie.

Warto, więc

Offline Amyswoje

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 11, 2017, 07:54:19 pm »
Siema. Mam pytanie odnośnie tego cuda... Gdzie należałoby sie wbić przy leczeniu rozcięgna podeszwowego i bólu na zewnetrznej krawędzi stopy ?? Mam już przerwę trzeci tydzień od biegania(po dwóch ból ustał i pobiegłem spokojnie 5km i znowu zaczeło pizgać) wtedy poszdłem do fizjo, znalazł przyczyne( nie chce pisać głupot bo nie powtorzę dokładnie tego co mówił ale problem głownie w miednicy, dał cwiczenia, dzis ide drugi raz i zoabczymy co dalej podziala). Jutro chce zrobić lekki trening i gdyby wrociło  bede chciał spróbować tego specyfiku bo do pary z nogą siada mi głowa od tego :0 ;). Dzięki z góry. Piona

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 12, 2017, 11:00:04 am »
Siema. Mam pytanie odnośnie tego cuda... Gdzie należałoby sie wbić przy leczeniu rozcięgna podeszwowego i bólu na zewnetrznej krawędzi stopy ?? Mam już przerwę trzeci tydzień od biegania(po dwóch ból ustał i pobiegłem spokojnie 5km i znowu zaczeło pizgać) wtedy poszdłem do fizjo, znalazł przyczyne( nie chce pisać głupot bo nie powtorzę dokładnie tego co mówił ale problem głownie w miednicy, dał cwiczenia, dzis ide drugi raz i zoabczymy co dalej podziala). Jutro chce zrobić lekki trening i gdyby wrociło  bede chciał spróbować tego specyfiku bo do pary z nogą siada mi głowa od tego :0 ;). Dzięki z góry. Piona

Cześć

Powięzi Ci to nie rozluźni, lepiej tu się nada TB500 - działa duużo mocniej przeciwzapalnie, niż BPC. Piłeczka pod stopę i masuj + do tego Tb500 obojętnie gdzie, to środek długo działający.

Offline Erwinoos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2017, 12:06:00 pm »
czy jak podczas wprowadzania soli fizjologicznej lekko spienił się roztwór to peptyd mógł utracić swoje właściwości?

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2017, 12:14:11 pm »
Nie

Offline DieGurke

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2017, 02:19:29 pm »
Siema. Mam pytanie odnośnie tego cuda... Gdzie należałoby sie wbić przy leczeniu rozcięgna podeszwowego i bólu na zewnetrznej krawędzi stopy ?? Mam już przerwę trzeci tydzień od biegania(po dwóch ból ustał i pobiegłem spokojnie 5km i znowu zaczeło pizgać) wtedy poszdłem do fizjo, znalazł przyczyne( nie chce pisać głupot bo nie powtorzę dokładnie tego co mówił ale problem głownie w miednicy, dał cwiczenia, dzis ide drugi raz i zoabczymy co dalej podziala). Jutro chce zrobić lekki trening i gdyby wrociło  bede chciał spróbować tego specyfiku bo do pary z nogą siada mi głowa od tego :0 ;). Dzięki z góry. Piona

Rozcięgno podeszwowe to ciężki temat. Miałem, jak biegłem i było rozgrzane to nie bolało ale rano nie mogłem z wyra wstać :)
U mnie zadziałało: piłeczka do golfa i twarda podłoga, rozciąganie Achillesa i łydy i rozciągany tył nóg.
Przerwa od biegania - niestety.
Powodzenia!!!

Offline Erwinoos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2017, 12:24:47 pm »
a czy warto zastosować, jeśli nie ma żadnych konkretnych problemów, a jedynie zależy nam na poprawie regeneracji i chcemy dodatkowo wspomóc organizm w ostatnim etapie masy, gdzie wchodzimy na maksymalne obciążenia?
w takim przypadku BPC się sprawdzi czy lepiej celować w inne peptydy? jeśli akurat BPC to jaka dawka byłaby w tutaj odpowiednia?

Offline pudding

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2017, 08:02:40 pm »
a przyjmowane oralnie, ktos, cos, i czy jest tu takowe dostepne ?

Offline FIL

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: BPC-157
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 23, 2017, 08:24:41 pm »
Jak to zapodać w kolano ? :D
Nie widze tego za bardzo

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 312
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 238
Total: 239