* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 29, 2024, 07:16:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sportacademy

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 32
31
Peptydy / Odp: MOTS-c peptide
« dnia: Lutego 12, 2022, 08:56:02 pm »
Zdawaj relacja w czasie testu ,zaczynam 18 lutego będę opisywał jakie rezultaty areo-siła oraz utrata wagi z czym mam problem pomimo niskokalorycznej diery i treningu areo.
Pozdrawiam

32
Peptydy / Odp: MOTS-c peptide
« dnia: Lutego 10, 2022, 11:30:33 pm »
Kupiłem pudełko 10 vials 10mg MOTS-c i będę testował od następnego tygodnia 2x5mg a week ,zdam relacje ,jestem ciekaw jak działa ten peptyd. Pozdrawiam.

33
Zdrowie / Brązowa tkanka tłuszczowa? Istnieje i… spala kalorie!
« dnia: Lutego 09, 2022, 11:15:20 pm »
Brązowa tkanka tłuszczowa? Istnieje i… spala kalorie!

Jeśli chodzi o utratę wagi i spalanie tłuszczu, nic nie jest tak oczywiste i czarno-białe. Nowe badanie pokazuje, że warto przyjrzeć się bliżej brązowemu tłuszczowi, który jest w naszym organizmie.

Naukowcy od dawna wiedzą, że wielu z nas ma za dużo białego tłuszczu, który zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i innych problemów zdrowotnych. Pojawiające się badania pokazują, że trzeba zwiększyć ilość brązowego tłuszczu, który uważany jest za zdrowy, ponieważ pomaga spalić kalorie i “pożera” biały tłuszcz.
Na szczęście, istnieje kilka prostych sposobów, aby zwiększyć poziom brązowej tkanki tłuszczowej:

1. Nie głoduj
Neurony w mózgu powiadamiają nas, gdy nie jesteśmy już głodni. Teraz okazuje się, że te neurony mają kolejne zadanie: naukowcy z Yale School of Medicine odkryli, że u myszy, neurony te powodują zmianę tłuszczu białego na brązowy. Badanie, opublikowane w czasopiśmie Cell, wykazały, że jedzenie zbyt małej ilości kalorii hamuje zmianę białego tłuszczu w brązowy. Natomiast jeśli będziemy jeść tyle, aby zaspokoić głód, neurony rozpoczną zamianę białego tłuszczu w brązowy. Jest tylko pewne niebezpieczeństwo, abyśmy nie jedli za dużo, bo wtedy przyrost białego tłuszczu będzie większy, co zakłóci zdolność brunatnej tkanki tłuszczowej do spalania kalorii.

2. Jedz jabłko
Naukowcy z University of Iowa odkryli, że kwas ursolowy (znaleziony w skórce jabłek, co daje jabłku połysk) zwiększył ilość brązowego tłuszczu u myszy, nawet jeśli były one karmione tłustym pożywieniem.

3. Ćwicz
Dlaczego tak wielu ludzi widzi sukces w ćwiczeniach na siłowni? Otóż badania zwierząt opublikowane w czasopiśmie Modele, wykazały, że podczas ćwiczeń następuje uwolnienie enzymu zwanego irisin, który komórki białego tłuszczu zamienia na brązowy. Nowsze badania zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego 2013 potwierdziły, że mężczyźni ćwiczący na rowerku stacjonarnym mają więcej brązowego tłuszczu.

4. Wyłącz termostat

Zimno ma korzystny wpływ na spalanie tłuszczu – tak wykazało badanie, którego wyniki opublikowano w Journal of Clinical Investigation. Poproszono 12 młodych mężczyzn z niską ilością tłuszczu brązowego, aby przez sześć tygodni przebywali 2 godziny dziennie w zimnym pomieszczeniu. Okazało się, że spalili dodatkowe 108 kalorii w porównaniu z grupą, która znajdowała się w pomieszczeniach z normalną temperaturą. Po kolejnych sześciu tygodniach spalili dodatkowe 289 kalorii. To skłoniło badaczy do wysunięcia hipotezy, że jeśli jesteśmy narażeni na niższe temperatury, zwiększa się aktywność genu, który przekształca biały tłuszczu w brązowy.

5. Wystaw buzie na słońce
Nie tylko ma to wpływ na melatoninę. Badania wykazały, że u szczurów melatonina zwiększała obecność “beżowego” tłuszczu, który jest podobny do brązowej tkanki tłuszczowej, jeśli chodzi o możliwość spalania kalorii. Eksperci twierdzą, że najlepiej stymulować produkcję melatoniny wystawiając się na słońce i unikając w nocy światła od telewizorów czy komputerów.

34
Stosuje Treonian magnezu łatwo się wchłania i można sprawnie uzupełnić braki magnezy dobrze jest także stosować magnez w roztworze magnezu przez skórę się także dobrze wchłania.

35
Peptydy / Odp: MOTS-c peptide
« dnia: Lutego 05, 2022, 09:40:46 am »
MOTS-c peptide i inne ostatnio dodane do naszego forum są dostępne więcej wiadomości w następnym tygodniu ,Zainteresowanych zapraszamy do korespondencji z Dr. Wen Mei na PM. Pozdrawiam.

36
Peptydy / Odp: MOTS-c peptide
« dnia: Lutego 01, 2022, 04:41:44 am »
Dobra wiadomość MOST-c jest dostępny jedynie rozmawiamy w jakiej gramaturze 5mg czy 10mg czy oba formaty jest jeszcze opcja oralna . Teraz w Chinach jest Chiński Nowy Rok i bardzo trudno o kontakt z kimkolwiek uruchamiamy najróżniejsze kontakty ,naszych parterów zastajemy przy stole biesiadnym i trudno uzyskać jakąś wiedzę ,ale będziemy informować na bieżąco jeśli coś więcej się dowiemy. Pozdrawiam

Sam chcę przetestować ten peptyd bo w sieci są bardzo pochlebne opinie.

37
Peptydy / CO TO JEST PEPTYD SNAP 8
« dnia: Stycznia 30, 2022, 11:37:11 pm »
Nazwa naukowa peptydu SNAP 8 to Acetyle Glutamyl Heptapeptide-1. Jest testowany pod kątem stosowania w roztworach przeciwzmarszczkowych. Badania pokazują, że SNAP 8 posiada właściwości, które umożliwiają zmniejszenie głębokości zmarszczek, które są spowodowane codziennymi skurczami mięśni. U badanych na zwierzętach wykazano znaczące wyniki wokół oczu i czoła. Ten produkt jest uważany za łagodniejszą, bardziej opłacalną i bezpieczniejszą alternatywę dla toksyny botulinowej. SNAP 8 działa podobnie do toksyny botulinowej, celując w te same formacje zmarszczek, ale w wyjątkowy sposób.

Wyniki badań peptydu SNAP 8

Przeprowadzono testy VIVO w celu określenia, jak skuteczne są małe peptydy zapewniające stabilność kompleksu SNARE. Pozwoliło to naukowcom śledzić stabilność termiczną i tworzenie odtworzonego kompleksu białkowego SNARE. Zasadniczo ocenia to skuteczność peptydów, które są wzorowane jak SNAP-25 N i jego zdolność do gromadzenia się z synaptobreiną i składnią, która powstaje z kompleksem SNARE. Ostateczny wynik był taki, że krótkie peptydy pochodzące z N-końcowego końca SNP-25 były w stanie konkurować z naturalnym białkiem i powstrzymać je przed tworzeniem kompleksu SNARE poprzez zmianę stabilności.

Kolejny test został przeprowadzony z badanymi. Zastosowany krem składał się w 10 procentach z SNAP 8. Naukowcy uzyskali odciski silikonu z okolic oczu 17 badanych. Te odciski silikonu zostały pobrane przed rozpoczęciem testu. Badani stosowali krem dwa razy dziennie, a następnie kolejną próbkę pobrano 28 dni później. Odciski zostały przeanalizowane za pomocą kontrolnej laserowej mikroskopii skaningowej, aby zobaczyć różnicę między powierzchnią skóry próbki pobranej przed i po zabiegu. Aby zobaczyć trójwymiarowy widok próbek, stworzono obrazy topografii skóry. Na tych zdjęciach zaobserwowano, że głębokość zmarszczek znacznie się zmniejszyła po otrzymaniu leczenia przez 28 dni. Maksymalna redukcja, którą zaobserwowano w przypadku 10-procentowego roztworu SNAP 8, wyniosła 63,18 procent.

Jak działają peptydy SNAP 8

SNAP 8 jest kopią N-końcowego końca SNAP-25. To konkuruje z SNAP-25 o pozycjonowanie się w kompleksie SNARE, który następnie moduluje jego tworzenie. Gdy kompleks SNARE jest nieznacznie zdestabilizowany, pęcherzyk nie jest w stanie skutecznie uwolnić neuroprzekaźników. Z tego powodu skurcze mięśni są zmniejszone, dzięki czemu zapobiega się zmarszczkom i liniom. Pomoże również zmniejszyć istniejące drobne linie i zmarszczki poprzez hamowanie tworzenia się kompleksu SNARE i uwalnianie katecholaminy. Przy regularnym stosowaniu u badanych zapobiegał również powstawaniu zmarszczek i linii.

Badania kliniczne pokazują, że SNAP 8 pomógł zmniejszyć zmarszczki otaczające oczy nawet o 63,13 procent. Testy skuteczności vitro i vivo wykazały, że SNAP 8 ma o 30 procent większą aktywność niż peptydy macierzyste, takie jak Argireline.

Zrzeczenie się: Peptyd SNAP 8 to rozwiązanie, które wciąż jest testowane w środowisku naukowym. Nie jest przeznaczony do stosowania u ludzi ani zwierząt. Zaleca się zakup SNAP 8 wyłącznie w celu eksperymentowania w warunkach laboratoryjnych. Nie należy go kupować i używać z żadnego innego powodu. Substancja ta nie została zatwierdzona do stosowania przez ludzi. Zaleca się, aby eksperymenty przeprowadzone z SNAP 8 były wykonywane w warunkach eksperymentalnych, które są zgodne ze ścisłymi wytycznymi laboratoryjnymi. Sprzęt bezpieczeństwa powinien być używany przez cały czas trwania eksperymentów z tym produktem. W przypadku, gdy ktoś jest narażony na działanie substancji, zaleca się dokładne oczyszczenie obszaru natychmiast po nim, aby uniknąć potencjalnej szkody.

38
Peptydy / Odp: MOTS-c peptide
« dnia: Stycznia 30, 2022, 11:34:32 pm »
Za dwa tygodnie w Chinach jest teraz Nowy rok, rok tygrysa i ok. 10 dni nikt nie pracuje ,ale nowe peptydy są dostępne ,ale jak tylko dostanę jakiekolwiek Informacje ,natychmiast podam , Sprawdzamy także dostępność snap 8. Pozdrawiam

39
Peptydy / MOTS-c peptide
« dnia: Stycznia 29, 2022, 09:59:46 pm »
MOTS-c to nowinka na rynku peptydów, której działanie drastycznie odbiega od pozostałych, dostępnych na rynku środków peptydowych. Stanowi silne wsparcie w budowie imponującej sylwetki, ma wielopłaszczyznowe działanie prozdrowotne, jest też niezwykle efektywnym boosterem osiągów treningowych.

MOTS-c (ang. Mitochondrial ORF within the Twelve S rRna-c) jest nowatorskim, 16-aminokwasowym peptydem należącym do niedawno odkrytej grupy peptydów pochodzenia mitochondrialnego. Środki te regulują metabolizm komórkowy poprzez oddziaływanie na jądro komórkowe, jednakże są też w stanie regulować procesy w obrębie całego organizmu, w sposób zbliżony do hormonów działających endokrynnie. Skutkiem tego jest imponujące działanie w obrębie licznych tkanek; począwszy od mięśni, przez serce, nerki, kości czy płuca. Co ciekawe, dowiedziono, że w przypadku schorzeń ww., odnotowuje się statystycznie niższe poziomy tego właśnie środka, co także potwierdza jego kluczową rolę w zachowaniu pełni zdrowia.

Peptyd ten może promować niebywałe przyrosty wytrzymałości mięśniowej, ma także udowodnione w licznych badaniach działania prozdrowotne w kluczowych chorobach metabolicznych. Ponadto, jest on w stanie w sposób znaczący przyspieszać utratę tkanki tłuszczowej, wspomagać przyrost tkanki mięśniowej, jednocześnie ograniczając powstawanie nowych adipocytów.

Natychmiastowy wzrost wydolności
MOTS-c to wysoce skuteczny booster wytrzymałości mięśniowej. Jego działanie w tej materii jest naprawdę imponujące, bowiem stymuluje wiele szlaków metabolicznych o znanym działaniu ergogenicznym. Odnotowano, że środek znacząco nasila wychwyt i zużycie glukozy przez mięśnie, tym samym zapewniając im optymalne odżywienie i efektywniejszą pracę. Co ważne, zwiększone wykorzystanie glukozy spowodowane MOTS-c nie pociąga za sobą większego zużycia tlenu – w istocie, podczas przyjmowania środka, mitochondria wykorzystują go jeszcze mniej. Ostatnim działaniem rzutującym na wytrzymałość tlenową jest doskonalsze wykorzystanie do celów energetycznych kwasów tłuszczowych (KT), poprzez nasiloną beta-oksydację, jak również łatwiejszy ich transport do wnętrza mitochondriów.

Uniwersalne wsparcie sylwetki
Jeśli chodzi o sporty sylwetkowe, MOTS-c to „uniwersalny żołnierz”, który posiada argumenty przemawiające za stosowaniem go w dowolnym momencie przygotowań. W trakcie budowania masy mięśniowej, środek, jak już wspomniano, normalizuje glikemię. Efekt ten to pokłosie zarówno nasilonego wychwytu glukozy przez komórki mięśniowe (aktywacja kinazy AMP) i podniesienie ilości kluczowego dla optymalnego działania insuliny transportera GLUT-4. Dodatkowo, środek ten posiada unikalną właściwość do blokowania powstawania nowych komórek tłuszczowych, tym samym ułatwiając budowę czystej masy mięśniowej.

Jednakże, MOTS-c jest szerzej znany ze względu na wspomaganie utraty tkanki tłuszczowej. Peptyd ten skutecznie nasilając termogenezę, a przez to i wydatek energetyczny. Tym samym, jego dodanie w trakcie redukcji masy ciała pozwoli na szybki wzrost jakości sylwetki, bez drastycznych zmian w diecie.

Nowatorska profilaktyka chorób cywilizacyjnych
MOTS-c, mimo odkrycia zaledwie kilka lat temu, stał się obiektem dziesiątek badań, z czego większość dotyczy potencjału profilaktyki w chorobach cywilizacyjnych. Wśród nich wymienia się otyłość, choroby sercowo-naczyniowe, osteoporoza, cukrzyca typu-2 czy dyslipidemia. W badaniach na gryzoniach, środek skutecznie zapobiegał rozwojowi tych schorzeń, będąc przy tym pozbawiony skutków ubocznych, którym obarczone są obecnie używane leki. Na modelu zwierzęcym, podawanie peptydu powodowało normalizację reakcji naczyń na acetylocholinę, zapobiegało odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz blaszki miażdżycowej oraz ograniczało zmiany osteoporozy. Ponadto, środek był w stanie przywracać starszym myszom sprawność i wydolność właściwą osobnikom o połowę młodszym.

Co ważne, działanie środka opiera się na przywracaniu homeostazy organizmu, nie wykazując przy tym skutków ubocznych.

40
Suplepedia / Magnez działanie na mięśnie oraz jak działa dla mózgu?
« dnia: Stycznia 18, 2022, 08:31:50 pm »
Magnez jest jednym z podstawowych pierwiastków występujących w organizmie. Pod względem ilości w ciele człowieka zajmuje 4 miejsce. Każdego dnia musimy go dostarczać, by zachować sprawność setek procesów biochemicznych. Niestety wielu osobom nie udaje się go dostarczyć w odpowiedniej ilości – magnez bardzo często bywa niedoborowy.


Podstawowe funkcje magnezu w ustroju
Magnez jest elektrolitem, więc jest kluczowy dla regulacji gospodarki wodnej oraz dla transmisji sygnałów nerwowych – to jego najbardziej podstawowe, lecz nie jedyne funkcje. Pełni też dużą rolę w procesie produkcji energii, odpowiada za glikolizę, fosforylację oksydacyjną i metabolizm ATP. Uczestniczy w syntezie kwasów nukleinowych: DNA i RNA.

Jest kofaktorem, uczestniczy w pracy ponad 300 różnych enzymów, które odpowiadają m.in. za:

syntezę białek,
skurcze mięśni,
funkcję nerwów,
kontrolę stężenia glukozy we krwi,
wiązanie receptorów hormonalnych,
regulację ciśnienia krwi,
pobudliwość serca,
transbłonowy strumień jonów,
bramkowanie kanałów wapniowych.
W ciele dorosłego człowieka znajduje się ok. 22-26 gramów magnezu. Zerknij na tabelę, jak rozkłada się na poszczególne organy:

Tkanka   Masa tkanki (kg)   Stężenie magnezu (mmol/kg)   Zawartość magnezu (mmol)   % całkowitej zawartości magnezu w organizmie
Osocze   3   0,85   2,6   0,3
Erytrocyty   2   2,5   5   0,5
Tkanki miękkie   22,7   8,5   193   19,3
Mięśnie   30   9   270   27
Kości   12,3   43,2   530,1   52,9
Suma   70      1000,7   100
Źródło tabeli: A. Karmańska i wsp. „Magnez aktualny stan wiedzy” Bromat. Chem. Toksykol. – XLVIII, 2015, 4, str. 677 – 689

Jak widzisz, ponad połowa całej puli magnezu znajduje się w kościach. Magnez jest dla nich tak samo ważny, jak wapń.

Magnez dla mózgu
W tym kontekście o magnez zaczynamy dbać głównie, gdy dokucza nadmierny stres i napięcie nerwowe. I faktycznie, balans magnezu ma wpływ na tę sferę życia. Jednym z powodów jest jego lekki wpływ na funkcjonowanie układu sygnalizacyjnego podwzgórze-przysadka-nadnercza, ale nie tylko.

Kation magnezowy pełni funkcję „strażnika” w receptorach glutaminianu, regulując ilość przepływającego przez nie wapnia. Ograniczając napływ wapnia do wnętrza komórek nerwowych, magnez hamuje ich pobudliwość, dzięki czemu nie tylko zmniejsza uczucie rozdrażnienia i napięcia nerwowego, ale i zmniejsza ryzyko ekscytotoksyczności neuronów.

W kontekście depresji doniesienia są mieszane, choć więcej wskazuje na częste współwystępowanie niedoboru magnezu z depresją i potencjalne korzyści z jego dodatkowej suplementacji. Faktem jest, że magnez uczestniczy w wielu reakcjach metabolizmu neuroprzekaźników, przez co ma wpływ na kondycję psychiczną.

Uzupełnianie magnezu ma udokumentowane znaczenie w walce z nadmiernym uczuciem zmęczenia. Jeśli zmagasz się z Zespołem Przewlekłego Zmęczenia, warto jak najszybciej sprawdzić, czy na pewno dostarczasz odpowiedniej ilości magnezu w codziennej diecie.

Magnez ma rolę w prewencji udaru mózgu. Zmniejszone ryzyko udaru w wyniku stałej suplementacji magnezem zauważono w dużej, 8-letniej obserwacji na 40000 mężczyzn. Dodatkową obserwacją z badania Nurses’ Health Study obejmującego 85 764 kobiety jest wzrost zależności u osób z nadciśnieniem tętniczym.

Dzięki oddziaływaniu na balans działania pomiędzy receptorami NMDA i GABA, wpływ na neuroprzekaźniki i kilka innych mechanizmów, suplementacja magnezu jest często praktykowana przy problemach ze snem. Taki zabieg często jest skuteczny, co potwierdzają też badania.

Magnez uczestniczy w ścieżce konwersji witaminy D do jej aktywnej formy. Witamina D ma szeroki wpływ na kondycję układu nerwowego.

Stosowanie magnezu przy migrenach
Migreny to jeden z najbardziej doskwierających typów bólu głowy, z którym niestety ciężko jest się uporać. Poza konwencjonalnym leczeniem często uzupełnia się terapię o suplementy, wśród których pojawia się zazwyczaj koenzym Q10, witaminy B2 i B12, a także magnez.

Temat patofizjologii rozwoju migreny nadal nie jest całkowicie klarowny, jednak jedną z koncepcji jest wpływ receptorów NMDA. Jony magnezu to jeden z najbardziej podstawowych inhibitorów aktywności tych receptorów, skąd bierze się przeciwmigrenowy potencjał magnezu.

Niski poziom magnezu może zakłócać regulację napięcia mięśniowego tętnic mózgowych. Wynika to najprawdopodobniej z wpływu magnezu na uwalnianie ze śródbłonka tlenku azotu, który inicjuje rozkurcz mięśni gładkich budujących ściany naczyń krwionośnych. Niedobór magnezu to niedostateczne działanie tlenku azotu, co w rezultacie daje nadmierną reakcję skurczową tętnic w mózgu.

Niedobór magnezu hamuje agregację płytek, a to skutkuje wyrzutem serotoniny. Nadmierne uwalnianie serotoniny z płytek krwi to proces towarzyszący napadowi migreny i wywołujący uczucie aury.

Wpływ na migreny może mieć też hamujące działanie magnezu na produkcję prozapalnych eikozanoidów, prostacyklin i tromboksanu.

W literaturze fachowej dostępne są wyniki kilku dobrze zaprojektowanych badań, które pokazywały skuteczność suplementacji magnezem w terapii migrenowych bólów głowy. Doustna suplementacja magnezem zmniejsza częstotliwość, czas trwania i intensywność migren o 41%, w porównaniu do 15,8% w grupie placebo. Wlewy dożylne z siarczanem magnezu dawały dużą skuteczność przy migrenach z aurą (37%), ale nie był skuteczne przy zwykłej migrenie.

Zapotrzebowanie na magnez
Dorosły człowiek powinien spożywać średnio 300-400 mg jonów magnezu dziennie. W Polsce przyjęta norma dla kobiet to 320 mg jonów magnezu, a dla mężczyzn 420 mg.

Bardziej szczegółowe wytyczne w poniższej tabeli:

Wiek   Mężczyźni   Kobiety   Ciąża   Laktacja
0–6 miesięcy   30 mg*   30 mg*      
7–12 miesięcy   75 mg*   75 mg*      
1–3 lat   80 mg   80 mg      
4–8 lat   130 mg   130 mg      
9–13 lat   240 mg   240 mg      
14–18 lat   410 mg   360 mg   400 mg   360 mg
19–30 lat   400 mg   310 mg   350 mg   310 mg
31–50 lat   420 mg   320 mg   360 mg   320 mg
≥ 51 lat   420 mg   320 mg      
Źródło tabeli: M. Iskra, B. Krasińska, A. Tykarski „Magnez — rola fizjologiczna, znaczenie kliniczne niedoboru w nadciśnieniu tętniczym i jego powikłaniach oraz możliwości uzupełniania w organizmie człowieka”

Badanie magnezu
Ilość magnezu we krwi jest skrajnie niska, poniżej 1% jego całkowitej ilości w organizmie. Z tego względu badanie stężenia magnezu we krwi uważane jest za słaby marker nasycenia organizmu magnezem, ponieważ nie odzwierciedla jego ilości w tkankach. Dużo lepszym badaniem w praktyce klinicznej jest oznaczanie magnezu w moczu wydalanym w ciągu doby po doustnym obciążeniu magnezem.

Objawy i częstość występowania niedoborów magnezu
Objawy niedoboru magnezu to: bolesne skurcze mięśni, uczucie zmęczenia i osłabienia, nadciśnienie tętnicze, wypadanie włosów, zaburzenia pracy serce, zaburzenia koncentracji, pogorszenie nastroju. Niedobór zwiększa ryzyko osteoporozy, cukrzycy i migren. Niska podaż magnezu może powodować wzrost stężenia CRP.

Obecne analizy dowodzą, że nawet 2/3 społeczeństwa państw zachodnich może nie dostarczać rekomendowanych ilości magnezu z dietą, więc problem niedostatecznego spożycia jest rozległy.

Niedobór magnezu może mieć charakter pierwotny lub wtórny. Przyczyną pierwotnego niedoboru magnezu jest po prostu niedostateczna ilość tego pierwiastka w diecie. Przyczynami niedoboru wtórnego mogą być problemy ze wchłanianiem, zaburzenia pracy nerek, czy też jego nieprawidłowa dystrybucja (zespół Gitelmana, zespół Barttera). Jedną z przyczyn jest też alkoholizm. Na status magnezu ma wpływ też wiele leków, w tym diuteryki i chemoterapeutyki.

Przedawkowanie magnezu u osób dorosłych jest ciężkie do zrobienia i raczej rzadko spotykane. Łatwiej o to u dzieci. Gdy już hipermegnezemia występuje, najczęściej jest wynikiem powikłań niewydolności nerek, niedoczynności tarczycy, nowotworu lub niektórych chorób autoimmunologicznych.

Źródła magnezu w diecie i produktach spożywczych

Źródła magnezu w diecie
By magnezu nie brakowało, oczywiście należy zacząć od odpowiedniej konfiguracji diety. Tylko w czym jest magnez?

Rodzaj żywności   Zawartość magnezu (mg)   % Dziennego zapotrzebowania
Halibut upieczony (85 g)   90   20
Migdały uprażone (28 g)   80   20
Szpinak mrożony, ugotowany (pół kubka)   75   20
Owsianka (1 kubek)   55   15
Ziemniak upieczony w mundurku (średni)   50   15
Otręby pszenne (2 łyżki)   45   10
Jogurt (160 g)   45   10
Płatki kukurydziane (pół kubka)   40   10
Fasola gotowana (pół kubka)   40   10
Ryż brązowy ugotowany (pół kubka)   40   10
Kiełki pszenicy (dwie łyżki)   35   8
Banan (średni)   30   8
Mleko 2% (1 kubek)   27   8
Chleb pszenny (kromka)   25   6
Źródło tabeli: A. Karmańska i wsp. „Magnez aktualny stan wiedzy” Bromat. Chem. Toksykol. – XLVIII, 2015, 4, str. 677 – 689

Wybrane produkty   Zawartość magnezu w 100 g produktu [mg]
Pestki dyni   540
Otręby pszenne   490
Kakao   420
Zarodki pszenne   314
Migdały   269
Kasza gryczana   218
Soja   216
Biała fasola   169
Gorzka czekolada   165
Orzechy laskowe   140
Otręby owsiane   129
Źródło tabeli: M. Iskra, B. Krasińska, A. Tykarski „Magnez — rola fizjologiczna, znaczenie kliniczne niedoboru w nadciśnieniu tętniczym i jego powikłaniach oraz możliwości uzupełniania w organizmie człowieka”

Pamiętaj, że znaczącym źródłem magnezu w diecie jest też… woda. Szacuje się, że średnio 10% zapotrzebowania na magnez dostarczamy właśnie z wody pitnej. Można ten procent zwiększać sięgając po wody wysokozmineralizowane z wysokim udziałem, jonów magnezu.

Jaką formę magnezu wybrać?
Na rynku jest multum form magnezu w suplementach, a przeciętnej osobie ciężko jest się zorientować, którą wybrać i czym się one w ogóle różnią. Dla ułatwienia przygotowałem krótkie opisy najpopularniejszych form magnezu wraz z moją osobistą opinią, które są warte uwagi, a których lepiej unikać?

Cytrynian magnezu – niedroga i bardzo popularna forma. Jest to sól organiczna o całkiem dobrej przyswajalności i bardzo dobrym współczynniku ceny do jakości. U niektórych osób może czasem powodować dolegliwości jelitowe.

Jabłczan magnezu – dobra forma magnezu. Przyswajalność ma na podobnym poziomie co cytrynian, przy czym jest łagodniejszy dla jelit i rzadziej powoduje problemy jelitowe. Jest nieco droższy, przez co warto go wybierać zamiast cytrynianu głównie wtedy, gdy cytrynian nie sprzyja jelitom.

Chelat magnezu – magnez związany z aminokwasem, najczęściej pod przykrywką chelatu znajdujemy diglicynian. Dobrze się przyswaja i pod tym kątem jest podobnej jakości do dwóch poprzedników.

Taurynian magnezu – ma dość niską zawartość procentową jonów magnezu, jednak dostarcza równocześnie tauryny, która hamuje układ nerwowy i z tego względu taurynian uznawany jest za dobrą formę do stosowania wieczorem.

Taurynian acetylu magnezu – niszowa i dość droga forma, występująca pod nazwą patentową ATA Mg® (Magnesium N-Acetyltaurinate). Według zapewnień ta opatentowana sól magnezowa acetylotaurynianu ma zapewniać zwiększoną penetrację komórek magnezu i sprawnie doprowadzać do optymalnego stężenia magnezu wewnątrz komórek. Interesujące są też obietnice wysokiej efektywności transportu magnezu do mózgu.

Treonian magnezu – (magnesium l-threonate) ta forma uznawana jest za najefektywniejszą w aspekcie podnoszenia magnezu w mózgu. Jest dość droga, a wybiera się ją szczególnie w przypadkach, gdy magnezu uzupełnia się głównie w celu uzyskania korzyści neurologicznych.

Węglan magnezu – sól nieorganiczna, raczej kiepsko wchłanialna.

Siarczan magnezu – nieorganiczna forma, której w suplementach się raczej nie stosuje. Alternatywne praktyki . Siarczan magnezu występuje w preparatach do dożylnych infuzji. Według oficjalnych wytycznych takie infuzje stosuje się głównie w ciężkich atakach astmy, gdy może to zapobiec hospitalizacji. Badania pokazywały, że podawany dożylnie siarczan magnezu również może efektywnie podnosić stężenie jego jonów w mózgu.

Chlorek magnezu – forma popularna wśród zwolenników transdermalnego stosowania magnezu.

Tlenek magnezu – bardzo tania forma, a jednocześnie bardzo słabo przyswajalna. Ma duży udział jonów magnezów w swojej masie, co w połączeniu z niską ceną sprawia, że jest chętnie używana przez niektórych producentów suplementów i żywności bardziej w celu uzyskania atrakcyjnych informacji na etykiecie, niż faktycznego działania. Niemniej tlenek magnezu był wykorzystywany w wielu badaniach i również pokazywał skuteczność, choć gdy tylko mamy taką możliwość, lepiej jest wybrać lepiej przyswajalną formę dla maksymalizacji efektów.

A więc jaki będzie werdykt?
Moim subiektywnym zdaniem największa popularność cytrynianu i jabłczanu w suplementacji jest w pełni uzasadniona. Oba są dobrze przyswajalne i niedrogie, ich wybór jest bardzo uzasadniony ekonomicznie. Również diglicynian od nich nie odstaje, także jest wart uwagi. W przypadku, gdy chcesz szybko doładować mózg magnezem z pełnym pakietem korzyści, to można zainteresować się też treonianem. A jeśli masz możliwość, to bez dwóch zdań warto spróbować wlewu dożylnego z siarczanu magnezu! Osobiście bardzo dobrze reagowałem na takie zabiegi i czułem nawet doraźnie ten zastrzyk magnezu pod postacią lekkiego przypływu energii i poprawy samopoczucia.

Zasadniczo przyjmuje się zasadę, że do doustnej suplementacji lepiej jest wybierać organiczne sole magnezu, ze względu na dużo lepszą rozpuszczalność w wodzie, a tym samym i biodostępność.

Osobiście do doustnej suplementacji na zmianę wybieram cytrynian i diglicynian magnezu. Obie formy mają moim zdaniem bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Dobrze na te formy reaguję, jednak gdybym zauważył po nich problemy jelitowe, to wtedy wybrałbym jabłczan, który pod tym względem jest mniej ryzykowny.

41
Peptydy / GHK-Cu – peptyd sprzyjający zdrowiu neuronów
« dnia: Stycznia 14, 2022, 06:31:11 am »
Czym jest GHK-Cu?
GHK to naturalnie występujący peptyd składający się z trzech reszt aminokwasowych – L-glicyny, L-histydyny i L-lizyny. Ma wysokie powinowactwo do miedzi i szczególnie w formie związanej z miedzią wykorzystywany jest w celach leczniczych. Odkryty został przez badacza Lorena Pickarta. Badacz ten następnie przeprowadził liczne badania na odkrytym przez siebie związku. Wraz z wiekiem zdolności ludzkiego organizmu do regeneracji spadają, co koreluje między innymi ze spadkiem stężenia GHK-Cu. W wieku 20 lat człowiek posiada około 200 ng/mL stężenia GHK, a w wieku 60 lat stężenie to wynosi już zaledwie 80 ng/ml. Widać więc, że na przestrzeni 40 lat spada o więcej niż połowę.

Ten tripeptyd jest popularny w ramach kuracji anti-age’ingowych. Stosowany jest między innymi w formie maści i iniekcji miejscowych. Efektywnie wpływa na odmładzanie oraz na sprawność gojenia ran i uszkodzeń. Właściwości regeneracyjne wynikają ze stymulacji produkcji kolagenu i glikozoaminoglikanów.

Wpływ peptydu GHK-Cu na układ nerwowy i psychikę
Tutaj pierwszym i najbardziej oczywistym działaniem jest uzupełnianie miedzi. Miedź uczestniczy w produkcji ważnych enzymów przeciwutleniających, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa, ceruloplazmina oraz Atox1. Dzięki wzmocnieniu ochrony przeciw wolnym rodnikom zabezpieczane jest też zdrowie neuronów. Niedobór miedzi może być powodem rozwoju niektórych chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Huntingtona lub Alzheimera, a także mielopatii i stwardnienia zanikowego bocznego.

Idąc dalej, GHK-Cu łączy się z kanałem ferrytyny odpowiedzialnym za uwalnianie żelaza. Dzięki temu ograniczany jest nadmierny wzrost wolnego żelaza w obiegu. Taka modulacja również zabezpiecza przed działaniem oksydacyjnym. Widać więc, że ochrona przed wolnymi rodnikami następuje na kilku płaszczyznach.

Najbardziej jednak interesują nas działania, które faktycznie możemy odczuć. Tutaj również GHK-Cu nie zawodzi, ponieważ w eksperymentach zauważano działanie przeciwlękowe oraz przeciwbólowe. U podłoża tych działań leży wpływ na gospodarkę endogennymi opioidami. Redukują one odczucie bólu oraz wpływają na samopoczucie, między innymi zmniejszając poczucie lęku. W badaniach widać, że na poziom endogennych opioidów bardzo wyraźny wpływ ma stężenie miedzi. U zdrowych mężczyzn dieta dostarczająca 1 mg miedzi skutkowała aż 80% mniejszymi stężeniami opioidów, niż w przypadku 3 mg miedzi. Wpływ na lęki monitorowano w eksperymentach na gryzoniach, podczas klasycznych testów z labiryntem. Mniejsze odczuwanie strachu wnioskowano po dłuższym czasie poświęcanym na eksplorowanie nieznanego terenu.

Podsumowanie
Peptyd GHK-Cu jest całkiem ciekawym środkiem. Jego działanie nie ogranicza się tylko do wspomagania regeneracji, ale też w pewnym stopniu wpływa na układ nerwowy. Oczywiście, raczej nie jest to profil na tyle silny, by decydować się na niego konkretnie z tego powodu, jednak jeśli ktoś już będzie się decydował na kurację, to warto sobie zdawać sprawę z dodatkowych korzyści. Opisywane tutaj informacje nie są przełomem, należy traktować je jako ciekawostkę

42
Peptydy / Epitalon – co to jest?
« dnia: Stycznia 14, 2022, 06:30:07 am »
Epitalon – co to jest?
Epitalon to syntetyczny peptyd, który został stworzony na bazie naturalnego peptydu obecnego w szyszynce – epitalaminy (epithalamin). Badany jest pod kątem potencjalnego spowalniania starzenia się ludzkiego organizmu. Jest tetrapeptydem o sekwencji aminokwasów: Ala-Glu-Asp-Gly. Po raz pierwszy został zsyntetyzowany przez rosyjskiego naukowca Vladimira Khavinsona w instytucie gerontologii w Sankt Petersburgu, który przeprowadził wiele badań w temacie Epitalonu, Epitalaminy oraz innych peptydów mających zastosowanie w gerontologii i anti-age’ingu.

Jak działa Epitalon? – mechanizmy i efekty
Jedną z głównych koncepcji dotyczących przyczyn starzenia jest skracanie telomerów. Telomer to element strukturalny zlokalizowany na zakończeniu chromosomu, który pełni funkcję ochronną. Jego dodatkową funkcją jest „liczenie” podziałów komórkowych, ponieważ z każdym takim podziałem telomer staje się krótszy. Teoria jest prosta – im szybsze skracanie telomerów, tym starszy robi się organizm. Skracające się telomery nieuchronnie prowadzą do zakończenia cyklu życia komórki, która nie będzie już mogła się dzielić. Mało tego, zwiększa się też ryzyko nowotworzenia.

Są badania z Epitalonem na izolowanych komórkach (in vitro) i na zwierzętach, a bardzo dobrą wiadomością jest to, że był też badany na ludziach. Niestety tych badań z udziałem ludzi jest niewiele, zatem by faktycznie w 100% potwierdzić faktyczne działanie i bezpieczeństwo konieczne są dalsze próby.

Wpływ na telomery i telomerazę
Po tym krótkim wstępie przejdźmy do wyjaśnienia jak działa Epitalon. Otóż jego głównym mechanizmem działania jest stymulacja telomerazy. A czym jest telomeraza? Telomeraza to duży i złożony enzym, który stymuluje wydłużanie telomerów (rekonstruuje je), a więc działa wprost przeciwnie do procesu starzenia i zwiększa ilość możliwych podziałów komórek.

Zauważono to m.in. w badaniu opublikowanym w 2003 roku, in vitro na hodowlach ludzkich komórek fibroblastów. Epitalon zwiększał aktywność enzymatyczną telomerazy oraz wydłużał telomery. Rok wcześniej opublikowano też wyniki badań na myszach typu dzikiego oraz takich z genetyczną modyfikacją, która powodowała 1,8-krotnie szybsze starzenie. Tam zauważono, że Epitalon zmniejsza częstotliwość mutacji chromosomowych, co było tożsame z wydłużaniem telomerów. W 2015 roku autor patentu Epitalonu doniósł, że opracowany przez niego peptyd okazał się być skuteczny w wydłużaniu telomerów w komórkach krwi u ludzi w wieku 60-65 oraz 75-80 lat.

Działanie antyoksydacyjne i immunomodulujące
I epitalon, i epitalamina wspierają walkę z wolnymi rodnikami. Zauważono to w badaniu na starzejących się szczurach, że peptydy te stymulują aktywność SOD, ceruloplazminy i innych endogennych przeciwutleniaczy. Ponadto, Epitalon wzmaga proliferację limfocytów w grasicy, przez co promuje intensywniejszą produkcję inteferonu gamma. Ilość tej cytokiny spada z wiekiem, co jest jednym z powodów obniżającej się odporności u seniorów, a Epitalon może potencjalnie ten efekt hamować.

Wpływ na długość życia
Są w tej kwestii pewne badania eksperymentalne. W jednym z nich podawano Epitalon muszkom owocówkom (często się je wykorzystuje w badaniach dotyczących zmian w długości życia) jeszcze na etapie rozwoju, co skutkowało wydłużeniem ich życia o 11-16%. Przeprowadzono też badanie na myszach, gdzie zauważono, że Epitalon wydłużał maksymalny okres życia myszy, które były eksponowane na ciągłe jasne światło.


Wpływ na szyszynkę
Czy możemy się spodziewać jeszcze jakichś ciekawych działań? Owszem. W badaniach zauważono, że Epitalon stymuluje szyszynkę do produkcji melatoniny – hormonu snu. Obserwacje te dotyczą eksperymentów na małpach i na ludziach, gdzie w obu przypadkach wpływ na nocną produkcję melatoniny był dodatni. Ten mechanizm również przyczynia się do regulacji rytmu dobowego i działania odmładzającego, ponieważ wraz z postępującym wiekiem zdolność do produkcji melatoniny się pogarsza i osłabia się jakość snu, a co za tym idzie, kolejne aspekty zdrowia również mogą podupadać.

Wpływ na oczy
Odnotowano, że Epitalon wpływa na barwnikowe zwyrodnienie siatkówki oka. W badaniu klinicznym zauważono poprawę u aż 90% pacjentów. U szczurów natomiast zauważono, że Epitalon wspomaga utrzymanie prawidłowe struktury morfologicznej siatkówki oka, przez co poprawia jej aktywność bioelektryczną.

Wpływ na mózg
Szurom podawano Epitalon w formie donosowego roztworu, by został przetransportowany bezpośrednio do mózgu, z pominięciem bariery krew-mózg. Po kilku minutach zauważano u nich wzrost aktywności neuronalnej w rejonie korowym.

Stosowanie
Peptyd ten nie jest efektywnie przyswajany drogą doustną, ponieważ ulega rozpadowi w układzie trawiennym, dlatego stosowany jest w iniekcjach dożylnych lub domięśniowych, a czasem też transdermalnie. W badaniach na szczurach podawany był też donosowo, więc również jest to potencjalnie skuteczna metoda, aczkolwiek w badaniach na ludziach nie była używana i nie ma pewność co do jej bezpieczeństwa.

Podsumowanie
O ile istnieje sporo substancji, które w jakiś sposób mogą spowalniać starzenie, to Epitalon jest jednym z potencjalnie najskuteczniejszych, choć wymaga przeprowadzenia jeszcze kilku badań. Jest jednym z nielicznych, które targetują konkretnie mechanizmy odpowiadające za starzenie, a anti-aging jest jego głównym celem. Wiele innych środków uznawane jest za przeciwstarzeniowe ze względu na ich działania/skutki poboczne lub po prostu wpływ na podstawowe fundamenty zdrowia, jak redukcja stresu oksydacyjnego i zapaleń. Bez wątpienia jest to bardzo obiecujący środek i miejmy nadzieję, że będą prowadzone kolejne badania kliniczne z jego udziałem.

43
To Nasz Fat Burner i Nowy tekst.!! :) :)

44
Zdrowie / Co to jest olejek CBD
« dnia: Stycznia 08, 2022, 09:31:08 pm »
Co to jest CBD
CBD to jeden z najbardziej znanych związków, jakie występują w konopiach. Jest jednym z ponad 80 związków z grupy nazywanej kannabinoidami i jednym z ponad 480 występujących naturalnie w konopiach. CBD jest substancją legalną, nie wykazuje działania psychoaktywnego.

Uzyskiwany jest głównie z kwiatów i liści konopi siewnych (Cannabis sativa), nazywanych również przemysłowymi. Ta odmiana konopi zawiera śladowe ilości THC i sprzedaż produktów z niej wytwarzanych jest całkowicie legalna. CBD nie uzależnia i nie odurza, nie powoduje skutków ubocznych. Naśladuje działanie substancji, które naturalnie występują w ludzkim organizmie. W konopiach oprócz kannabinoidów znajdują się flawonoidy, które wspomagają ich działanie,cynk, fosfor, żelazo, wapń, magnez ,potas, terpeny, witaminy E, A i C oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega- 3.

Naturalny ekstrakt CBD powstaje w wyniku oddzielenia substancji aktywnej poprzez proces chemiczny z użyciem etanolu, dwutlenku węgla lub oliwy z oliwek. Wybierając produkty CBD, warto zwrócić uwagę, czy zawierają pełen wachlarz kannabinoidów takich jak CBDa czyli kwas kannabidiolowy, CBC i CBG, czyli kannabigerol.

Jak działa CBD?
Działanie CBD opiera się na układzie endokannabinoidowym i jego dwóch głównych receptorach CB1 I CB2. Znajdują się one w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym oraz w układzie odpornościowym, tkance limfatycznej i obwodowych zakończeniach nerwowych.

CBD oraz pozostałe kannabinoidy są roślinnymi odpowiednikami ludzkich endokannabinoidów, naśladują ich działanie poprzez stymulację receptorów CB1 i CB2.  Produkty CBD mogą mieć postać olejku, tabletek, kapsułek i czopków. Kannabidiol CBD został uznany za bezpieczny przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w raporcie z listopada 2017r.

Jakie są właściwości CBD?
CBD działa przeciwbólowo, łagodzi dolegliwości różnego pochodzenia, również bóle reumatyczne i ból przewlekły. Zmniejsza częstotliwość napadów drgawkowych w przypadku epilepsji, zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Produkty z CBD są pomocne w walce z zaburzeniami neurodegradacyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, pląsawica Huntingtona. Regeneruje komórki nerwowe, działa rozluźniająco i przeciw spastycznie. Z uwagi na silne działanie przeciwzapalne stosowany jest w chorobach zapalnych, między innymi w przewlekłym zapaleniu wielostawowym, chorobie zapalnej jelit i chorobie Leśniowskiego- Crohna. Ma działanie antydepresyjne, poprawia nastrój, uspokaja, odpręża, łagodzi stany lękowe, ułatwia zasypianie u osób cierpiących na bezsenność.

CBD pobudza odporność organizmu, stymuluje stan homeostazy. Działa przeciwwymiotnie, pomaga zwalczyć nudności i wymioty, pobudza apetyt, wpływa na prawidłowy metabolizm. Może być stosowane również w przypadku alergii, w celu złagodzenia lub likwidacji objawów.

Wśród wielu zalet CBD należy wymienić także silne właściwości bakteriobójcze, zapobiegające namnażaniu bakterii i ich wzrostowi. Redukuje stres oksydacyjny, wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu, zapobiega starzeniu się komórek, chroni przed wolnymi rodnikami. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe łagodzą przykre dolegliwości.

Obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy i chorób serca. Olejek CBD wykazuje działanie wspomagające utratę wagi. CBD zapobiega chorobom grzybiczym, zabija pleśń i grzyby. Może być stosowany w profilaktyce uzależnień od alkoholu, leków i tytoniu. Szerokie spektrum działania pozwala stosować preparaty z CBD w celu łagodzenia skutków chemioterapii, hamowaniu stanów zapalnych skóry na tle łuszczycowym, poprawianiu stanu skóry w przebiegu trądziku, przyspieszaniu gojenia się ran, łagodzeniu podrażnień skóry. Właściwości przeciwutleniające hamują procesy starzenia organizmu.

Suplementacja CBD
CBD jest jednym z najlepiej zbadanych kannabinoidów. Dotychczasowe badania wykazały, że jest bardzo bezpieczny i może być stosowany nie tylko u ludzi, ale również znajduje zastosowanie w weterynarii. Wykazuje silne działanie terapeutyczne i jest skuteczny w leczeniu wielu schorzeń. CBD wchodzi w interakcje z wieloma receptorami oraz związkami chemicznymi w mózgu. Dzięki nim dochodzi do zmian w aktywności neuroprzekaźników, hormonów oraz w działaniu organizmu na poziomie komórkowym.

W związku z tymi interakcjami, wpływa na wiele funkcji organizmu, w tym rytmu około dobowego, stanu psychicznego oraz regulację stanów zapalnych, dolegliwości bólowych i napadów padaczkowych. Jego suplementacja może znacząco zmniejszyć różne dolegliwości, bez wywoływania skutków ubocznych. Z tego powodu jest bardzo często polecany w terapii wielu schorzeń.

Czy CBD jest dla każdego?
Suplementy CBD z konopi są bezpieczną metodą walki z różnymi schorzeniami. Mogą być stosowane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, seniorów, osób przewlekle chorych. Ich skuteczność potwierdza coraz więcej badań. Regularne stosowanie CBD wspiera układ odpornościowy, zmniejszając ryzyko infekcji.

CBD występujący w konopiach oddziałuje na układ endokannabinoidowy, który odpowiada za regulowanie i stabilizację różnych układów i narządów w organizmie człowieka. Od 2019 roku preparaty z CBD zostały skreślone z listy substancji zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową i tym samym dopuszczone do użytku przez sportowców. Skutki uboczne stosowania produktów z CBD najczęściej wynikają z indywidualnych uwarunkowań.

Najpopularniejsze produkty z CBD
CBD jest wykorzystywany w wielu różnych produktach i formach. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich.

Olej CBD/krople CBD
Olej konopny CBD jest prawdopodobnie najpowszechniejszym produktem. Na rynku można znaleźć olejki CBD ze stężeniem od 5% do 30%. Najlepiej wchłaniają się poprzez błony śluzowe jamy ustnej.

Pasta CBD
Preparaty z CBD w formie pasty oferują największe stężenie CBD na rynku - nawet 50%. Przyjmowanie CBD w formie pasty polega na umieszczeniu niewielkiej ilości pasty pod językiem na 2 do 3 minut, a następnie połknięcie.

Kapsułki CBD
Kapsułki na bazie CBD to najlepsza forma dla osób, którym przyjmowanie CBD w formie pasty lub olejku sprawia duży problem. Kapsułki z reguły mają niższe stężenie, ale ich przyjmowanie jest dużo łatwiejsze.


45
Co nazywamy tłuszczem trzewnym?
Mianem tłuszczu trzewnego określa się naturalnie występującą tkankę tłuszczową, która pokrywa narządy wewnętrzne. Tłuszcz znajdujący się m.in. na sercu czy nerkach odpowiada za ich ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, co dokładnie jest związane z amortyzacją ewentualnego ucisku. Tłuszcz wisceralny jest również bezpośrednio związany z tkanką tłuszczową znajdującą się na zewnątrz ciała – dlatego nadmierny wzrost zatłuszczenia sylwetki powoduje otłuszczenie organów wewnętrznych.

Jakie są przyczyny tłuszczu trzewnego?
W większości przypadków tłuszcz wisceralny jest określany mianem dietozależnego. Oznacza to, że nieprawidłowe nawyki żywieniowe i spożycie zbyt dużej ilości produktów przetworzonych sprzyja jego rozwojowi. W głównej mierze wspomina się tutaj o utwardzanych tłuszczach roślinnych, czyli tzw. tłuszczach trans. Dlatego też większość fast foodów, słonych przekąsek, deserów i słodyczy sprzyja rozwojowi tłuszczu trzewnego. Drugim i równie często wymienianym czynnikiem prowadzącym do rozwoju przesadnego poziomu tłuszczu wisceralnego jest cukier. Choć proste węglowodany są wartościowym składnikiem energetycznym, to jednak ich nadmiar jest magazynowany w organizmie pod postacią tkanki tłuszczowej. Oprócz słodkości warto też wspomnieć o alkoholu, który sprzyja niekontrolowanemu podjadaniu i zwiększeniu apetytu na słone przekąski.

Jaka jest norma tłuszczu trzewnego?
Ogólnie przyjęte normy określają, że całkowita zawartość tłuszczu u mężczyzn powinna wynosić od 10 do 20%, przy czym niezbędna i minimalna ilość to mniej więcej 5%. Wielkość ta u kobiet wynosi od 18 do 28%, co wynika m.in. ze zwiększonego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w rejonie bioder i piersi. Z kolei niezbędna i najmniejsza zawartość niezbędnego tłuszczu to około 12%.

Czy tłuszcz trzewny jest niebezpieczny?
Przekroczenie prawidłowego poziomu tłuszczu wisceralnego może być poważne w skutkach dla optymalnej pracy organizmu i narządów wewnętrznych. Przesadne nagromadzenie tłuszczu trzewnego powoduje otyłość metaboliczną – to nic innego jak przesadne pokrycie organów tkanką tłuszczowa, co powoduje zaburzenia ich prawidłowego funkcjonowania. Nadmierna ilość wisceralnego tłuszczu zwiększa ryzyko rozwoju następujących chorób:

cukrzyca,
insulinooporność,
otyłość i nadwaga,
stłuszczenie wątroby,
choroby serca i układu krążenia,
Co skutecznie zwalcza tłuszcz trzewny?
Walka z tłuszczem trzewnym w żadnym stopniu nie różni się od postępowania wobec nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej podskórnej. Najlepsze rezultaty daje połączenie aktywności fizycznej ze zbilansowaną dietą, które warto wspomóc fachową i kompleksową suplementacją. Dzięki wielotorowemu oddziaływaniu znacznie łatwiej będzie uporać się z przesadnym poziomem tłuszczu wisceralnego oraz przywrócić prawidłową pracę metabolizmu.

Intensywne treningi, a tłuszcz trzewny
Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej są treningi typu HIIT. To forma systemu treningowego, który pozwala na przećwiczenie całego ciała w krótkim czasie (maksymalnie 30 minut). Głównym założeniem HIIT jest przeplatanie ćwiczeń o wysokim poziomie intensywności z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym.

Niewątpliwą zaletą treningu interwałowego jest prostota jego wykonania – ćwiczenia zawarte w planie mogą bazować na aktywnościach niewymagających dodatkowego sprzętu, a wykorzystywać jedynie masę własnego ciała. Treningi HIIT oprócz efektywnego spalania tłuszczu pozwolą na poprawę kondycji, wzrost odporności na zmęczenie i znaczne polepszenie dotychczasowej kondycji.

Optymalnie zbilansowana dieta w walce z tłuszczem trzewnym
Zróżnicowane odżywianie stanowi podstawę dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia i właściwego poziomu tkanki tłuszczowej. Spożycie odpowiedniej liczby kalorii pozwoli uchronić przed nadmiernym odkładaniem tłuszczu oraz wspomoże utratę zbędnych kilogramów. O co należy szczególnie zadbać podczas przygotowań planu żywieniowego?

Pełnowartościowe źródła białka serwatki, które ułatwia kontrolę prawidłowej masy ciała i wspomaga zachowanie masy mięśniowej – bardzo dobrym wsparciem okaże się odżywka białkowa  zawierająca wysokiej jakości proteiny serwatki w formie łatwo rozpuszczalnego proszku z niewielką zawartością cukru i tłuszczu oraz bez zbędnych dodatków np. aspartamu czy białka roślinnego
Zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3, które najczęściej pozyskiwane są z ryb morskich – osoby stroniące od ich spożycia powinny sięgnąć po kapsułki OMEGA 3, który w każdej porcji dostarcza aż 2000 mg skoncentrowanego oleju rybiego o dużej zawartości niezbędnych kwasów EPA i DHA wzbogaconych dodatkiem cennej witaminy E
Najważniejsze witaminy i minerały zapewniające organizmowi niezbędne wsparcie na rozmaitych płaszczyznach – w tym celu najlepszym rozwiązaniem okaże się kompleks witamin i minerałów , który dzięki optymalnie dobranym proporcjom i multiskładnikowej formule pozwoli skutecznie ograniczyć ryzyko niedoborów
Tłuszcz trzewny a spalacze tkanki tłuszczowej
W niektórych przypadkach tkanka tłuszczowa może być na tyle oporna, że dieta i treningi okazują się niedostateczne do uzyskania wymarzonej sylwetki. Warto wówczas zdecydować się na sięgnięcie po specjalistyczne suplementy diety, które powszechnie określa się mianem spalaczy tłuszczu. Dzięki precyzyjnemu połączeniu licznych składników aktywnych zapewnią wielowymiarowe wsparcie podczas pracy nad osiągnięciem założonego celu. Każdy z poniższych produktów został przygotowany w formie łatwych do połknięcia kapsułek, które zapewniają wygodną i precyzyjną suplementację.


Fat burner to  propozycja Sport Academy. Kompleks 4 ekstraktów roślinnych połączono wraz z 3 wartościowymi komponentami o właściwościach sprzyjających utrzymaniu efektywnej pracy systemu nerwowego. W suplemencie znalazła się duża zawartość kofeiny (łącznie 300 mg/porcja!) co umożliwi realny wzrost efektywności treningowej i wypracowanie jeszcze lepszych rezultatów! Systematyczne stosowanie produktu sprzyja m.in. zwiększeniu produkcji ciepła, nasileniu potliwości i pozbycia się zalegających pokładów tłuszczu.

Tłuszcz trzewny, wpływ na zdrowie
Powszechnie wiadomo doskonale, że nadmiar zgromadzonej tkanki tłuszczowej jest szkodliwy i odbija się niekorzystnie na zdrowiu. Nie wszyscy jednak wiedzą jaka dokładnie jest tego przyczyna.

Warto by przyjrzeć się dokładnie co na ten temat mówią badania, gdyż otyłość dzisiaj jest coraz częściej kojarzona z tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Nadmierne ilości tkanki tłuszczowej doprowadzają do wzrostu ryzyka rozwoju chorób takich jak:

miażdżyca,
stłuszczenie wątroby,
cukrzyca,
nadciśnienie, 
zespół metaboliczny.
Okazuje się, że nie każdy rodzaj tłuszczu jest równie szkodliwy. Lokalizacja tkanki tłuszczowej w sposób istotny wpływa na organizm, a skutki otyłości zagrażają przede wszystkim mężczyznom. W badaniach epidemiologicznych widać wyraźnie, iż w przypadku kobiet zjawisko otyłości nie powoduje takich następstw zdrowotnych jak w grupie mężczyzn. Wydaje się zatem, co potwierdziły liczne badania, że najsilniejsze działanie zaburzające metabolizm organizmu wykazuje tzw. tłuszcz trzewny.

Tłuszcz narastający w okolicach brzucha odkłada się wokół narządów wewnętrznych tj. żołądka, wątroby, jelit, nerek. Utrudnia to normalne funkcjonowanie narządów wewnętrznych i stwarza problemy hormonalne. Komórki tkanki tłuszczowej trzewnej wytwarzają bowiem całą grupę związków prozapalnych, które są przyczyną większości chorób związanych z otyłością. Mogą one doprowadzić do rozwoju miażdżycy, nadciśnienia i oporności poszczególnych komórek na hormon- insulinę, ale także do osteoporozy, czyli odwapniania kości.

Jak widać, w przypadku otyłości warto zatem zmobilizować się do redukcji tych szkodliwych zasobów. Niezbędna w tym celu jest oczywiście zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Na szczęście, tłuszcz trzewny jest stosunkowo łatwo podatny na zabiegi odchudzające.

Tłuszcz trzewny a dieta
obniżenie spożycia lub całkowite wykluczenie produktów mocno przetworzonych, o wysokim indeksie glikemicznym,

usunięcie z diety tłuszczów utwardzonych,
zwiększenie spożycia warzyw i owoców,
zwiększenie spożycia błonnika pokarmowego,
zaopatrzenie organizmu w wapń, witaminę D i kwasy omega 3.
Tłuszcz trzewny - jakie suplementy?
Odpowiednie wykorzystanie ukierunkowanej suplementacji może wydajnie przyspieszyć proces spalania. Kwasy EPA i DHA ułatwiają redukcję tkanki tłuszczowej. U osób systematycznie spożywających zalecaną dawkę kwasów omega-3 stwierdza się ubytek masy tłuszczowej ciała i zmniejszenie wskaźnika BMI

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 32

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 512
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 486
Total: 487