Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Dietka

Strony: [1]
1
Bazar / SUPLE PO TERMINIE
« dnia: Lipiec 12, 2018, 11:42:02 am »
Wpadło mi w ręce kilka produktów po dacie, produkty są pełnowartościowe, pozamykane, działają jak trzeba, także bez obaw a kosztują śmieszne pieniądze, także jak ktoś ma ochotę to śmiało.

koszt wysyłki 12 zł, przy paczkach powyżej 5kg może ciutkę więcej. Sporo zostawiam sobie, ale reszta jak najbardziej na sprzedaż.


4x ACTIVLAB Chicken Protein Amino Caps 240 kaps. (5.05.2018) 12 zł


9x ACTIVLAB L-Carnitine 600 60 kaps. (13.04.2018) 6 zł

0x ACTIVLAB L-Carnitine 600 135 kaps. (1.07.2018) 12 zł

1x HI-TEC HMB 200 kaps. (8/2018) 15 zł

1x NOW FOODS Liquid Glucosamine & Chondroitine 473 ml (08/2018) - 30 zł

2x PLANETARY Calm Child 118.28 ml - (09.2018) 25 zł

4x PLANETARY Calm Child 59.14 ml -  (09.2018) 15 zł

17x ACTIVLAB Glutamine 1000 120 tab. (6.10.2018) 12 zł

5x ACTIVLAB Glutamine 1000 240 tab. (6.10.2018) 16 zł

5x ACTIVLAB Creatine Capsules 300 kaps. (8.09.2018) 15 zł

6x ACTIVLAB Thermo Shape 2.0 90 kaps. (22.09.2018) 15 zł

2x PLANETARY HERBALS Calm Child 59 ml (30.09.2018) 13 zł

4x ACTIVLAB L-Carnitine 600 135 kaps. (7.2018) 10 zł/szt

3x HI TEC Carbo Pur 1000g (natural) (11.2018) 10 zł/szt

1x OLIMP Iso Plus Powder 700g (cytryna) (7.2018) 10 zł/szt

3x OLIMP Kelp 60 tab. (9.2018) 9 zł/szt


2
Suplepedia / DIM (diindolylmethane)
« dnia: Maj 22, 2017, 07:04:27 pm »
DIM (diindolylmethane) jest produktem pochodzenia roślinnego, występującym w brokułach, kapuście, kalafiorach, brukselkach – ogólnie w warzywach krzyżowych.
Badania wykazują silną zależność między suplementowaniem DIMu a redukowaniem ryzyka zachorowań na raka, szczególnie tych związanych z nadmiernymi poziomami estrogenu, czyli piersi, prostata i macicy. DIM stymuluje również rozpad tkanki tłuszczowej oraz wspiera budowanie masy mięśniowej.  Wszystko opiera się głównie o właściwości modulowania metabolizmu estrogenów, jakie posiada DIM.

Jak działa DIM?

Są dwie drogi metabolizmu estrogenów w wątrobie – jedna prowadzi do powstawania dobrych estrogenów, czyli 2-hydroxy estrogeny, natomiast druga prowadzi do powstawania złych estrogenów 4 i 16-hydroxy estrogenów. I tutaj właśnie mamy DIM, który stymuluje metabolizm tych pierwszych. Sam w sobie nie jest hormonem, ani nie zastępuje żadnego z hormonów, lecz sukcesywnie  wspiera utrzymanie poziomu hormonów w odpowiednich relacjach (ratio).

Co uzyskasz stosując DIM?

Estrogeny w organizmach ludzkich pełnią tysiące różnych funkcji. Chronią arterie, ochraniają mózg, wspierają utrzymywanie cholesterolu w dobrym stosunku, ochraniają organizm przed wolnymi rodnikami. U niektórych osób poziom estrogenu niestety jest zbyt wysoki, ponieważ inne hormony są również wysokie, a jak wiadomo w organizmie musi zachodzić odpowiednia korelacja, więc aby skorelować jedno – podbija się samoistnie drugie (mówimy o zdrowych organizmach  ).
Dominacja estrogenowa pojawia się blisko okresu menopauzy, czasem i 10 lat przed nią. Objawami tejże jest poprzedzający menstruacje mocny ból piersi, niesamowita retencja wody, bolesne cykle menstruacyjne, irytujące zmiany nastroju. Brzmi znajomo? ;)
Niektóre kobiety swoją dominację estrogenową zawdzięczają słabej pracy tarczycy, wysokiemu kortyzolowi, a także nadużywaniem plastikowych przedmiotów będących źródłem ksenoestrogenów. Taki udział hormonów w organizmie prowadzi do powstawania cyst w piersiach oraz macicy, a także grozi jej przerostem.

Kobiety kobiety, a co z mężczyznami? Panowie również cierpią przez nadmiar estrogenów.. wzrasta nam waga, uciekają muskle, ciało zaczyna się stawać bardziej damskie niż męskie, stajemy się bardziej podatni na raka prostaty, choroby serca, mózg już nie jest taki bystry.

Ile tego powinnam/powinienem jeść!?

Dawki dla kobiet w młodszym wieku, idących dopiero w stronę menopauzy, oscylują w granicach 100-200mg. To taka dobra dobowa dawka w celu utrzymania organizmu w dobrej kondycji, prewencyjna. Po menopauzie starczy 50-100mg.
Dla Panów ćwiczących 200-400mg, bardziej skłaniając się ku 400 u osób redukujących tkankę tłuszczową. Dla zdrowotności 100-200mg załatwi już sprawę.

Dla Pań często stackuje DIM z DHEA, szczególnie tych w sile wieku, ale ciągle dbających o swoje ciało. Dobrze wtedy skonsultować ze swoim lekarzem dorzucenie kremu z progesteronem. Świetnie spisuje się również dorzucenie kurkuminy, która działa synergistycznie z DIM’em i zielonej herbaty, która również jest lekkim antyestrogenem.

3
Peptydy / BPC-157
« dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:45:26 am »
BPC 157

Środek o wpadającej w ucho nazwie BPC to nic innego, jak produkowany wewnątrz naszego organizmu peptyd Body Protection Compound, składający się z 15 aminokwasów. Wyizolowano go z ludzkiego soku żołądkowego, lecz można go znaleźć również w skórze oraz wątrobie.

BPC jest chyba jednym z najlepszych środków z jakimi miałem doczynienia w ciągu swojego życia. Śmiało pokuszę się o stwierdzenie, że jest jednym z największych odkryć współczesnej medycyny.. W zamyśle tworzenia tego środka było leczenie problemów gastrycznych, głównie wrzodów żołądka, ale również stanów zapalnych powstałych w wyniku chorób jelit, takich jak choroby Leśniowskiego – Crohna czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, czy powrotu do zdrowia po ciężkich kandydozach lub problemach z zespołem jelita drażliwego.

Okazało się trochę inaczej, a może nie tyle inaczej, co znacznie znacznie szerzej! BPC znalazło zastosowanie w leczeniu ran, regeneracji komórek wątroby (nawet u ciężkich alkoholików), leczeniu parodontozy, problemów z krzepliwością krwi, ciśnieniem, ba wspiera nawet leczenie schizofreników  :)
 
Dla nas –sportowców- na pewno najlepszą informację są właściwości lecznicze aparatu ruchu. W przypadku gojenia się tkanek aparatu ruchu nie da się aktywować tylko jednego czynnika naprawczego. Zaangażowane są praktycznie wszystkie najważniejsze dla organizmu, zaczynając od IGF-ów, hormonu wzrostu, przez PDGF, Tumor Growth Factor (TGF beta – niektórzy używają transforming growth factor), aż do VEGF - Vaso Endothelial Growth Factor- czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego, za pomocą którego BPC właśnie pracuje. Poprzez aktywację i stymulację poszczególnych czynników nasila się synteza kolagenu, powstawanie tkanki ziarninowej, a za pomocą VEGF angiogeneza (powstawanie nowych naczyń krwionośnych). VEGF jest czynnikiem wzrostu wpływającym na rozrost naczyń kapilarnych w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było, czyli organizm jest w stanie dokrwić miejsce, które wcześniej były niedożywione. Właśnie w ten sposób następuje leczenie za pomocą BPC. Szkoda, że najmocniejsze działanie występuje w przypadku więzadeł, ścięgien i mięśni. Trochę słabiej w przypadku uszkodzonych komórek organizmu. Co by było, gdyby taka siła działania była dla WSZYSTKICH komórek? Można było by leczyć BPC praktycznie każde schorzenie, choć aktualna lista jest ciągle nie zamknięta, a nawet z tygodnia na tydzień poszerza się.

W internecie można znaleźć sporo badań ukazujących, jak szybka regeneracja następuje za pomocą tego peptydu. Sporo badań na szczurach wykazało, że BPC jest w stanie zastąpić operacyjne metody leczenia uszkodzonych więzadeł i ścięgien, m.in. rekonstrukcji kość-ścięgno. Zwiększa migrację i przeżywalność komórek, promując leczenie i  przerost ścięgien oraz więzadeł.

Dawkowanie

Najczęściej podaje się dawkowanie rzędu 250-800 mcg dziennie. Najlepiej rozbite na porcję, ponieważ BPC ma krótki okres półtrwania, więc 2x dziennie po 250mcg – z autopsji- działa już skutecznie i przynosi zadowalający efekt.
BPC, jak pisałem wcześniej, zostało ‘’wyciągnięte’’ z soków żołądkowych, tak więc jest i w nim stabilne. Spokojnie można podawać oralnie i iniekcyjnie. Dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. W przypadku problemów z narządami polecam wrzucać pod język, potrzymać 2 minuty i połknąć, natomiast w przypadku leczenia kontuzji aparatu ruchu – iniekcje strzykawką insulinową w miejsce jak najbliższe kontuzji.
Kuracje powinny trwać nie dłużej niż 3 miesiące, po czym powinna nastąpić 4 tygodniowa przerwa. Mało kiedy tak długie kuracje są potrzebne, więc na siłę również nie ma co ciągnąć. Dlatego najbezpieczniej 4 tyg i 2 tyg przerwy. A potem… od nowa ;)

Kilka słów ode mnie

   U swoich pacjentów BPC stosuje/stosowałem bardzo często. Co zauważyłem –

Szczególnie u kobiet, ponieważ dolegliwości związane z układem trawiennym występują u nich dużo częściej, a są bardzo frustrujące i potrafią zniszczyć życie, najbardziej te psychiczne – zanotowaliśmy dużą poprawę w leczeniu Zespołu Jelita Drażliwego (IBS) oraz Nieswoistego zapalenie jelit (IBD) będącego określeniem na grupę chorób, najczęściej Leśniewski-Crohn, Choroba Bahceta i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kilku pacjentów odnotowało znaczną poprawę, a niektórzy kompletny powrót do zdrowia przy przewlekłych/ostrych zapaleniach trzustki (u niektórych uszkodzeniach ze wczesnym stadium cukrzycy I).

Zmniejszenie obrzęków wątroby wywołanych wysoką toksemią oraz nadużyciami alkoholu.

Znaczna poprawa stanu tkanek u pacjentów z przetokami

Poprawa u osób z problemami nerkowymi

Na własnej osobie – w ciągu 2 tyg kompletnie uciekł łokieć tenisisty, po miesiącu nastąpił kompletny powrót do aktywności,
W ciągu miesiąca zagoiło się więzadło podrzepkowe i pęknięta łąkotka – tu ważną rolę odegrało również TB500, mimo wszystko obeszło się bez ingerencji chirurga.

4
Ziołopedia / Lion's Mane - Soplówka Jeżowata
« dnia: Listopad 24, 2016, 01:58:13 pm »
Lion’s Mane

Lion’s Mane, czyli Soplówka Jeżowata (Hericium Erinaceus), jest grzybem znanym od starożytności, lecz swoją obecną popularność zawdzięcza przepełnieniem rynku Smart Druga’mi. Jego możliwości zwiększania funkcji poznawczych, udokumentowanego działania neuroprotekcyjnego oraz zwiększającego produkcję NGF (Nerve Growth Factor – czynnik wzrostu nerwów), czynią Lwią Grzywę jednym z najbardziej obiecujących nootropów.

Od tysięcy lat stosowany na dalekim wschodzie, jako substancja tonizująca oraz lecznicza każdej przypadłości, szczególnie w Chinach, gdzie tradycyjnie była przepisywana osobom starszym na choroby głowy, co w czasach obecnych nazywamy po prostu chorobami neurodegeneracyjnymi.
Ostatnimi laty zrobiło się głośno na temat możliwości nootropowych Soplówki poprzez powiązanie jej z NGF, peptydu kluczowego dla przetrwania oraz funkcji komórek nerwowych. Lion’s Mane zwiększa ilość NGF w mózgu, który wzmaga funkcje poznawcze poprzez redukowanie stanów zapalanych, wspiera wzrost nerwów oraz usprawnia ogólne zdrowie mózgu.
Jako, że silne działanie nootropowe jest najważniejszą zaletą naszego grzybka, nie oznacza, że jest jedyną, a wręcz przeciwnie. Jest ich mnóstwo. Badanie naukowe sugerują działanie Soplówki w wielu zakresach układu sercowo-naczyniowego, zwalczania otyłości, a nawet pozytywny wpływ w walce z rakiem.
Lwia Grzywa jest unikalnym nootropem. Różni się, jak wszystko, metodą działania, czasem potrzebnym na rozkręcenie oraz tym, jak bardzo wzmaga działanie wszelkiej maści nowoczesnych nootropów.

Korzyści i efekty płynące ze stosowania

Poprawa pamięci i funkcji mózgu

Badania kliniczne udowadniają wzrost funkcji poznawczych mózgu, między innymi pamięć i przypominanie sobie wielu rzeczy. U praktycznie wszystkich osób badanych odnotowuje się zwiększenie skupienia oraz uwagi, przez co badani stali się bardziej wydajni w szkole, pracy.
Nie można pominąć również 16 tygodniowego badania na grupie ludzi w wieku 50-80 lat, ze zdiagnozowanym łagodnym spadkiem funkcji poznawczych. Suplementowali łącznie 3 gramy suszu w rozbitej, dziennej dawce. W wyniku badania odnotowali drastyczny wzrost funkcji poznawczych bez żadnych skutków ubocznych. Największy wzrost zaczął się po 4 tygodniu i piął w górę, aż do samego końca badania.

Funkcja Neuroochronna oraz indukująca wzrost nerwów

Oczywiste jest to, że każdy jest zainteresowany funkcją nootropową Soplówki, lecz nie można pominąć imponującej funkcji neuroochronnej i neurogennej. Jest co najmniej tuzin badań potwierdzających wpływ Lion’s Mane na odbudowę i tempo wzrostu neuronów, w konsekwencji dającej dużo zdrowszy mózg. Jedno z badań prowadzone na Uniwersytecie Tohoku w 2008 roku rozpoczęło lawinę kolejnych badań na temat neurogennych właściwości grzybka. Odkryto, że tylko ten jeden grzyb, ze wszystkich jadalnych dostępnych na światowym rynku ma takie właściwości. Tą unikalną właściwość zawdzięcza umiejętności przenikania bariery krew-mózg, która jest kluczowa w rozpoczęciu stymulacji enzymów odpowiedzialnych za wydzielanie NGF oraz naprawy mielin nerwowych.

Depresja i stany lękowe

Badania na ludziach wskazują również na zmniejszenie objawów depresji i stanów lękowych już po kilku tygodniach suplementacji .

Pozostałe zalety zdrowotne

Najczęstsze tradycyjne zastosowanie Hericium jest podczas leczenia problemów żołądkowych. Posiada właściwości re-absorpcyjne dla minerałów, bakteriobójcze oraz zmniejszające stany również zapalne w obrębie układu pokarmowego.
Przy okazji reguluje poziom cukru, cholesterolu, wspiera procesy oczyszczania organizmu poprzez działanie moczopędne oraz immunostymulujące i modulujące.

Jak działa?

Mechanizm działania różni się kompletnie od wszelkiej maści nootropików. Jak to się ma w przypadku różnego rodzaju syntetycznych smart drugów i racetamów, które działają na zasadzie modulowania wydzielanych neuroprzekaźników, tak w przypadku Soplówki działanie opiera się o NGF i jego ilość w mózgu.
NGF jest neurotrofiną, malutką strukturą białkową, ale jakże bardzo ważną dla wzrostu i przetrwania neuronów. Jest produkowana przez mózg i kluczowa dla utrzymania jego funkcji, a nawet nie tylko jego, ponieważ są dowody na to, że NGF porusza się po całym ciele, aby utrzymać stabilne wewnętrzne środowisko, swoistą homeostazę, w momencie zmian zewnętrznych.

Pierwszy raz została odkryta w 1950 roku przez Rite Levi-Montalcini oraz Stanleya Cohena, którzy dostali za tak ważne odkrycie nagrodę Nobla. Ich wieloletnie i intensywne badania dowiodły o ważności NGF, jako podstawie budulca mózgu, odpowiadającego za jego zdrowie i plastyczność. Odpowiedni poziom NGF zwiększa funkcje poznawcze poprzez stymulowanie, a ładniej mówiąc zachęcanie, do wzrostu oraz rozgałęziania aksonów, długich nitkowatych rozgałęzień, którymi przeprowadzane są impulsy. W przypadku niedoboru NGF funkcje kognitywne słabną coraz bardziej, w konsekwencji doprowadzając do ewentualnej śmierci komórek nerwowych. Aksony można śmiało porównać do sieci autostrad, bardziej amerykańskiej (duża ilość NGF), niż polskiej (mała ilość NGF). Im dalej sięgają, są w lepszej kondycji, tym szybciej i efektywniej można podróżować w bezpieczny sposób.

Kolejnym szlakiem prokognitywnego działania NGF jest wpływ na mielinizację, czyli rozwój otoczek lipoproteinowych otaczających i ochraniających aksony. Mielina działą na zasadzie induktora elektrycznego, zwiększa prędkość podróżowania impulsów poprzez zwiększenie oporu elektrycznego ścianek komórek nerwowych, dzięki czemu impulsy nie rozpraszają się i nie opuszczają aksonów.
 
Mielinizacja stwarza również warunki do naprawy i odrostu przerwanych lub uszkodzonych aksonów, poprzez wskazywanie ścieżek, którymi może podążać odbudowa. Jest to niesamowicie ważny czynnik w kontekście ochrony mózgu przed starzeniem, ale również sprawdzi się w leczeniu chorób neurologicznych, takich jak skleroza, Alzheimer, demencja, depresja, schizofrenia czy nawet autyzm.
Niestety, Soplówka, jak i większość nowoczesnych nootropików nie przynosi efektów z miejsca. Rozrost nerwów jest niesamowicie wolnym procesem, dlatego jego suplementacja powinna przebiegać przez dłuższy okres czasu, a najlepiej, gdy będzie skojarzona z innymi nootropami.

Dawkowanie

Dawka oczywiście powinna opierać się o siłę ekstraktu. W przypadku ekstraktów, jakie oferuje Sport Academy, czyli 20:1 ekstraktu wodno-alkoholowego, opiewającego w co najmniej 30% polisacharydów – dawki mogą wynosić spokojnie 1, maxymalnie 1.5g, sugerując się przeprowadzonymi badaniami na ekstraktach 10:1, gdzie dawki powyżej 3g nie przynosiły większych korzyści.
Istotna jest również ekstrakcja, właśnie ekstrakt wodno alkoholowy powoduje wyciągnięcie z grzybka największej ilości pożądanych składników.

Efekty Uboczne

Oczywiście, jak każdy cudowny suplement niesie za sobą skutki uboczne. Na pewno doświadczyliście nie raz po suplementach z beta alaniną dziwnego uczucia, jakim jest śmieszne, igiełkowe kucie. Właśnie podobnych rzeczy można doświadczyć stosując Lwią Grzywę. Właśnie jest to spowodowane rozrostem nerwów. Dla sprostowania - przypadku beta alaniny nie ma to nic wspólnego z NGF.

Stakowanie –

stack na szybki boost kognitywny

2x dziennie

750mg Oxiracetam
500mg Lion’s Mane
150mg Alpha GPC lub CDP Choliny
15mg Noopept
2g dobrej jakości Oleju rybiego (jak najwięcej EPA/DHA)

Stak na długofalowy boost (kilkumiesięczna naprawa tkanki mózgowej)
2x Dziennie
750mg Oxiracetam
500mg Lion’s Mane
150mg Alpha GPC lub CDP Choliny
15mg Noopept
2g dobrej jakości Oleju rybiego (jak najwięcej EPA/DHA)
150mg Urydyny
500mg L Tyrozyny
2.5mg Pregnenolonu
500mg ALCAR
500mg ALA


Copyrights Pan Dietka  8)

5
Bazar / Konsultacje z zakresu profilaktyki zdrowotnej
« dnia: Październik 27, 2016, 06:29:40 pm »
Na wstępie chciał bym przede wszystkim przywitać użytkowników i podziękować chłopakom z Administracji za zaproszenie mnie na swoje włości :)

Z racji tego, że pada coraz więcej zapytań odnośnie problemów zdrowotnych, suplementacji profilaktycznej, leczenia schorzeń, a nie zatajania ich, jak to wygląda w obecnej praktyce lekarskiej, chciałbym zaproponować swoje usługi tutaj, dla użytkowników, i nie tylko użytkowników.

Od ponad 10 lat zajmuje się zawodowo, a wcześniej hobbystycznie, profilaktyką zdrowotną od strony żywienia i suplementacji. W tym kierunku (Dietetyka Kliniczna) także studiowałem kilka lat oraz zrobiłem sporą ilość fakultetów, szkoleń, a o przebytych sympozjach nie wspomnę :) 

Oferuję przygotowanie diet wspierających walkę z:
- otyłością, redukcją wagi, odchudzaniem
- chorobami tarczycy (Hashimoto, stany zapalne),
- insulinooporności, hipoglikemii, hiperinsulinemii,
- oczyszczaniem, doprowadzaniem organizmu do ładu po złym prowadzeniu się przez większą część życia

Oprócz tego czynnie wspieram sportowców, więc diety sportowe, pod określoną dyscyplinę sportową również znajdują się w mojej ofercie.

Koszt prowadzenia miesięcznego, wraz z ustaleniem diety i suplementacji to 150 zł. Na prośbę możliwość przygotowania treningu siłowego.

Ponadto proponuję konsultacje z zakresu:

- Żywienia i dietetyki
- Profilaktyki zdrowotnej
- Pozbywania się wielu przypadłości mniej inwazyjną drogą, jaką jest jedzenie oraz suplementy
- Analityki Medycznej (próbek krwi nie badam, ale chętnie na czyjąś pracę spojrzę :) )
- Leczyć nie mogę, mimo zawodu medycznego, ale chętnie przyczynię się do odzyskiwania zdrowia
- Usuwanie niedoborów witamin, zwalczanie niedożywienia, problemów z nadnerczami

- oraz inne, związane z tematyką żywienia i zdrowia, tematy

Koszt pojedynczej konsultacji dla użytkowników forum to 50 zł. 

Jeśli ktoś miał by chęć skorzystać z tego typu usług, zapraszam do kontaktu mailowego dietka.SA@gmail.com  :) W tytule maila/wiadomości proszę o wpisanie Nicku z forum + tematu konsultacji.


Preferuję kontakt mailowy, ponieważ dużo łatwiej jest zachować ciągłość rozmowy, wrócić i odnaleźć wątek oraz wymieniane ze mną załączniki.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam!

Strony: [1]