Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sportacademy

Strony: [1] 2 3 ... 25
1
Bazar / Odp: SAA ,HGH ,EPO ,Peptydy and more.
« dnia: Lipiec 16, 2019, 02:01:49 am »
sprawdzimy czy Dr. Wenmei ma do tego dostęp.

Pozdrawiam

2
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / Dihydroboldenone / DHB
« dnia: Lipiec 16, 2019, 01:55:03 am »
1. Czym jest Dihydroboldenone / DHB?

Dihydroboldenon (65-06-5) najczęściej określane jako DHB jest silnym sterydem, który zapewnia wysoką jakość wyników, zwłaszcza dla kulturystów, biegaczy i rowerzystów. Wielu ludzi myli DHB z testem metylowym 1 ze względu na jego pseudo-nazwę 1-testosteron. Jednak te dwa leki są różne i oba zapewniają różne wyniki i efekty uboczne. Wiadomo, że lek jest jednym z najsilniejszych sterydów, które zapewniają jakość wszystkim użytkownikom. Dihydroboldenon to 5-alfa o zmniejszonej zawartości Boldenonu, który jest powodem jego nazwy. Wszystko, co musisz wiedzieć o Anavar (Oxandrolone) dla kulturystyki

W porównaniu do testosteronu, DHB jest dwa razy bardziej anaboliczny i mniej androgenny. Jednak silne działanie leku może nie zostać łatwo ocenione, ponieważ wielu sportowców preferuje Primobolan. Dihydroboldenon jest znany z tego, że wzmacnia wzrost mięśni, czyni je trudniejszymi i poprawia ogólną siłę ciała. Doskonała siła anaboliczna DHB umożliwia sterydom dostarczanie wiarygodnych i pozytywnych efektów przy mniejszej liczbie skutków ubocznych. Lek działa doskonale w zarządzaniu SHGB bez żadnych niepożądanych skutków.

Jak to działa
Prawidłowo przyjmowany steroid stymuluje produkcję mięśni w organizmie, a także utrzymuje je twarde i szczelne. W kulturystyce powinieneś towarzyszyć jej z poprawnymi treningami, aby osiągnąć maksymalne rezultaty. DTH jest naturalnym hormonem występującym w organizmie po konwersji testosteronu. Podobnie jak niektóre sterydy, które kiedyś w organizmie przekształcają się w DTH i DHB, testosteron przekształca się w estrogen i DTH. W zależności od poziomu wykorzystania lekarz powinien wskazać właściwą dawkę. Aby być bezpiecznym, badanie lekarskie powinno być przeprowadzone przed i po zakończeniu pierwszego cyklu. Ludzkie ciała różnie reagują na leki bardziej niż steroidy, dlatego ścisły nadzór medyczny jest niezbędny dla uzyskania lepszych wyników.

Dihydroboldenon (65-06-5), podobnie jak inne sterydy odegrały kluczową rolę w pomaganiu sportowcom w osiągnięciu ich celów, zapewniając siłę i jakość wzrostu mięśni. Lek ma minimalne skutki uboczne, co czyni go idealnym dla wielu profesjonalnych kulturystów. Dihydroboldenon jest wysoce anaboliczny, co oznacza, że ​​jest w stanie dostarczać swoim użytkownikom wspaniałe, chude mięśnie. Lek nie zwiększa zatrzymywania wody w mięśniach i nie ma żadnych efektów aromatyzujących. W skrócie, jeśli szukasz sterydu, który pomoże Ci uzyskać mięśnie i poprawić wydajność, DHB jest najlepszym związkiem dla Ciebie.

Jedynym problemem, jaki ma większość użytkowników dihydroboldenonu, są bóle po iniekcji, które nie powinny przeszkadzać w korzystaniu z produktu w porównaniu z wynikami, które zapewnia. Lek zapewnia siłę ciała, która pozwala użytkownikom pracować przez długie godziny i osiągnąć pożądane rezultaty. Rowerzyści mają również wystarczającą moc, aby ćwiczyć i rywalizować podczas zawodów. Niektórzy użytkownicy skarżą się na bóle do 7 dni po zastrzykach. Jednak lekarz może pomóc Ci w kontrolowaniu problemu, ale może również pomóc użycie oleju z pestek winogron jako sterylizatora. Poza tym lek pozostaje ulubieńcem wielu elitarnych sportowców. Z drugiej strony ważne jest, aby zakupić steryd od niezawodnego i doświadczonego dealera, który zapewnia produkty wysokiej jakości oraz terminowe dostawy.

2. Dawkowanie dihydroboldenonu / DHB aasraw
Idealna dawka DHB waha się od 300 do 400mg na tydzień dla mężczyzn. Lek może być również stosowany przez kobiety-sportowców, ale w niskich dawkach. Dla zawodniczek wskazane jest rozpoczęcie od bardzo niskich dawek, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, takich jak wirylizacja. Dawkowanie dla kobiet-sportowców powinno wynosić od 25 do 100mgs na tydzień. Jednak dla kobiet z zerowym doświadczeniem w stosowaniu sterydów anabolicznych dawka może zostać zmniejszona przez lekarza, a następnie zwiększona później po zakończeniu cyklu dla początkujących. To samo dotyczy mężczyzn; początkujący powinni unikać wysokich dawek dihydroboldenonu i zawsze konsultować się z lekarzem przed zwiększeniem dawek.

. Dihydroboldenon częstotliwość dawkowania zależy od estru przyłączonego do związku, ale to nie wpływa na dawki. Obecnie cypionian jest najczęstszym estrem stosowanym w produkcji tego leku. Standardowa dawka dla mężczyzn wciąż waha się od 200mgs do 400mgs na tydzień, niezależnie od stosowanego estru. Twój lekarz będzie musiał Cię poprowadzić, aby upewnić się, że utrzymujesz wymagane poziomy dla lepszych wyników. Po podaniu doustnym lek będzie przyjmowany częściej niż wstrzykiwany. Dihydroboldenon jest bardzo słaby w postaci doustnej i ma bardzo krótki okres półtrwania.

Z drugiej strony, doustna dawka nie jest biodostępna, ponieważ nie jest zmetylowana i pomaga chronić ją przed rozkładem przez wątrobę. Po wybraniu formy do wstrzykiwania dihydroboldenonu, tylko 100-200mgs na tydzień będzie wystarczający dla lepszych wyników. Pamiętaj, że dawki wstrzykiwane powinny być podawane przez lekarza lub jeśli jesteś w tym kompetentny, możesz wstrzyknąć sobie. Nie ryzykuj, jeśli nie jesteś tego pewien, aby uniknąć dalszych komplikacji.

Czasami lekarz może zostać zmuszony do zwiększenia lub zmniejszenia dawki po zbadaniu stanu zdrowia. Wielu sportowców popełnia błąd, kupując lek bezpośrednio z rynku i używa go bez angażowania lekarza. Ludzkie ciała są różne i tylko dlatego, że produkt działa dla twojego przyjaciela, nie oznacza to, że będzie idealny dla ciebie. Niektórzy ludzie będą potrzebowali wysokich dawek na początku, podczas gdy inne bardzo niskie dawki będą idealne. Zawsze angażuj swojego lekarza, trenera i dietetyka w celu uzyskania lepszych wyników. Czasami dawki podane przez producenta mogą również nie zadziałać lub spowodować poważne skutki uboczne.


The Ultimate Guide to Dihydroboldenone DHB dla kulturystyki

3. Cykl dihydroboldenonu / DHB aasraw
Zazwyczaj wielu użytkowników rozpoczyna cykle doustnymi dawkami, zanim zaczną je układać w około 400-500mgs DHB na tydzień i długi testosteron estrowy. Wskazane jest również włączenie inhibitora aromatazy w cyklu DHB, aby zrównoważyć estrogen z testosteronem. Dodatkowo możesz korzystać z dodatków do pomocy technicznej, takich jak N2Guard. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji, a także zaprojektować najlepszy cykl zgodnie z potrzebami lub pożądanymi wynikami. Niektóre cykle mogą być dłuższe niż inne, w zależności od poziomu wykorzystania sportowca. Hardkorowi użytkownicy najczęściej mają dłuższy cykl Dihydroboldenonu niż początkujący. Cykl cięcia i cykle spęczania są również różne i są również zestawiane z różnymi związkami. Jeśli ukończysz cykl i nie uzyskasz pożądanych rezultatów lub wystąpią niepożądane skutki uboczne, poinformuj o tym lekarza.

4. Wyniki dla dihydroboldenonu / DHB aasraw
. DHB wyniki to, co otrzymasz, zależy od tego, w jaki sposób używasz narkotyku i od tego, jak mu towarzyszysz, z innymi potrzebami, takimi jak ćwiczenia i dieta. Dla tych, którzy go używają, ciesz się pozytywnymi wynikami i osiągaj pożądane efekty. Dihydroboldenon nie jest uważany za jeden z najlepszych sterydów anabolicznych, ale zapewnia jakość dla wielu użytkowników. Lek jest znany z tego, że pozwala użytkownikom rozwijać silne i napięte mięśnie. Celem każdego kulturysty jest hodowanie napiętych i chudych mięśni, które pozwolą im skutecznie konkurować. Dihydroboldenon jest sterydem, który gwarantuje użytkownikom wysokiej jakości mięśnie w możliwie najkrótszym czasie. Towarzyszenie dawkowaniu suplementów będzie świetnym pomysłem na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Lek zwiększa również ogólną siłę ciała, która pozwoli sportowcom ćwiczyć przez długie godziny i łatwo uzyskać mięśnie. Ostatecznym celem każdego sportowca jest osiągnięcie sukcesu w swojej karierze, a to właśnie oferuje dihydroboldenone. Większość sportowców, którzy stosowali ten lek, pozytywnie zareagowała i chwali go za umożliwienie im zdobycia różnych tytułów po pomyślnym zakończeniu cyklu dawkowania. W wielu przypadkach zawodnicy nie wygrywają z powodu braku energii, ale jest to problem, który zostanie rozwiązany do czasu zakończenia cyklu DHB. Jeśli nie uda Ci się uzyskać wyników po cyklu, skontaktuj się z lekarzem w celu uzyskania dalszej pomocy. Inne możliwe wyniki to skutki uboczne w przypadku przedawkowania lub niezgodności z zaleceniami lekarza.

5. Efekty uboczne dihydroboldenonu / DHB  aasraw
1-Testosteron (65-06-5) jest doskonałym sterydem, który był modyfikowany od czasu do czasu w celu zwiększenia jego korzyści i zmniejszenia skutków ubocznych. Jednak ze względu na złożoność składu ludzkiego ciała wielu użytkowników doświadcza różnych skutków ubocznych po użyciu sterydu. Czasami użytkownicy odczuwają skutki uboczne natychmiast po rozpoczęciu cyklu, dlatego wskazane jest poinformowanie o tym lekarza na czas. Lekarz może zmniejszyć dawkę i jeśli to nie zadziała, może również zatrzymać cały cykl. W niektórych przypadkach użytkownicy odczuwają skutki uboczne później po zakończeniu cyklu. Oto niektóre z powszechnych dihydroboldenon skutki uboczne;

Bolesne zastrzyki - wielu użytkowników skarży się na bóle w miejscu wstrzyknięcia, które czasami mogą trwać około tygodnia. Właściwie jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się wielu kulturystów, gdy wybierają sterydy do wstrzykiwań. Można jednak przełączyć się na dawkę doustną, chociaż jest ona mniej silna w porównaniu z dawką iniekcyjną. Biorąc pod uwagę wyniki dawkowania do wstrzykiwania, które będziesz cieszyć, to bóle nie powinny powstrzymać Cię od osiągnięcia celów.
Wypadanie włosów: czasami po przedawkowaniu steroid może mieć bezpośredni wpływ na wzrost włosów. Jednak skontaktowanie się z lekarzem na czas może pomóc w opanowaniu problemu. Inne działania niepożądane obejmują kurczenie się jąder, uszkadzają wątrobę i wpływają na funkcjonowanie serca i wątroby. Efekty te są powszechne tylko dla tych, którzy przedawkowali steryd lub używają go bez poddawania się badaniu lekarskiemu. Czasami stan ciała może zwiększyć nasilenie działań niepożądanych.
U kobiet steryd może prowadzić do rozwoju cech męskich, takich jak między innymi wzrost mięśni i pogłębianie głosu. Dlatego kobiety powinny ostrożnie przyjmować ten steryd i stosować się do zaleceń lekarza, aby uzyskać lepsze wyniki. Główną wadą tego steroidu jest to, że wyniki nie są natychmiastowe, co oznacza, że ​​przedawkowanie go dzisiaj może nie pokazać efektów, ale możesz je doświadczyć w przyszłości. Prawdopodobnie z tego powodu wielu użytkowników sterydów nie chce go używać. Jeśli trzymasz się instrukcji użytkowania, będziesz bezpieczny.
6. Okres półtrwania dihydroboldenonu / DHB aasraw
DHB jest głównie związany z estrem cypionate, który zwiększa okres półtrwania DHB do około 8-10 dni, i dlatego lek jest wstrzykiwany po każdym dniu 4 lub 6. Lekarz opracuje cykl i zaplanuje najlepsze czasy dawkowania w zależności od dołączonego estru i pożądanych wyników. Po zakończeniu cyklu, DHB pozostaje aktywny w twoim ciele przez około 5 tygodni, zanim całkowicie zniknie z twojego ciała. Również czas potrzebny do oczyszczenia układu ciała zależy również od estru przyłączonego do DHB. Dlatego, jeśli zamierzasz rywalizować w zawodach, które nie pozwalają na stosowanie sterydów, poinformuj o tym lekarza, aby zapewnić najlepszy lek, który zniknie w możliwie najkrótszym czasie.

Doustna dawka DHB ma bardzo krótki okres półtrwania i jest słabsza niż wstrzykiwana. Dlatego dawka doustna będzie oznaczać, że będziesz częściej niż codziennie przyjmować pożądane rezultaty. Jednak kulturyści najczęściej wybierają dawkę do wstrzykiwań, ponieważ jest ona silna, a prawdopodobieństwo utraty dawki jest bardzo minimalne. Lek należy wstrzyknąć tylko raz w tygodniu. Jeśli nie czujesz się dobrze z zastrzykami, możesz porozmawiać z lekarzem, aby podać dawkę doustną.


The Ultimate Guide to Dihydroboldenone DHB dla kulturystyki

7. Dihydroboldenon / DHB do cięcia aasraw
Cykle cięcia DHB w kulturystyce pomagają usunąć zbędne tłuszcze lub zatrzymywanie wody w mięśniach w celu uzyskania napiętych i chudych mięśni. Twoim celem jest zrzucić tyle funtów, ile się da, i osiągnąć pożądane, chude mięśnie lub kształt ciała. DHB pomogło wielu sportowcom w ich cyklach cięcia i dlatego jest popularnym sterydem wśród elitarnych sportowców. Odpowiednio ułożony spala nadmiar tłuszczów i ostatecznie uwidacznia wszystkie mięśnie ciała. Cięcie pomaga również kulturystom w osiągnięciu kształtu ciała i silnych napiętych mięśni. Skonsultuj się z lekarzem, aby zapewnić najlepszy i najskuteczniejszy cykl cięcia DHB.

8. Dihydroboldenon / DHB do łączenia  aasraw
Tutaj dążysz do uzyskania większej ilości mięśni i wagi. DHB ma niesamowite właściwości, które czynią go idealnym dla sportowców bardziej niż kulturystów. Cykl spajania dihydroboldenonu polega na przyjmowaniu wysokich dawek tygodniowo, podobnie jak w przypadku 400 do 500mgs i odpowiedniej diety. Steryd ma doskonałe osiągnięcia, pomagając sportowcom w uzyskaniu dobrej jakości i napiętych mięśni. Pamiętaj, aby oglądać swoją dietę i wypracować lepsze wyniki. Ultimate Guide to Stanozolol (Winstrol) dla kulturystyki


Częstotliwość DHB bulking dawkowanie zostanie określone przez dołączony do niego ester. Twój lekarz będzie w najlepszej pozycji, aby zaplanować odpowiednie dawki dla Ciebie. W zależności od składu ciała i potrzeb lekarz zdecyduje o suplementach, które pomogą Ci łatwo osiągnąć pożądane rezultaty. U kobiet stosuje się tę samą procedurę, ale dawki będą niższe, aby uniknąć rozwoju cech męskich.

9. Korzyści z dihydroboldenonu / DHB  aasraw
DHB przynosi korzyści wielu użytkownikom, zwłaszcza profesjonalnym kulturystom. Lek wyróżnia się jako jeden z silnych sterydów anabolicznych, chociaż nie jest sklasyfikowany na tle innych znanych marek. Na papierze lek wydaje się mniej silny, ale ci, którzy go stosowali, zawsze zgłaszali doskonałe wyniki. DHB stymuluje wzrost mięśni i poprawia ogólną siłę ciała. Sportowcy biorą sterydy, aby pomóc im w budowaniu silnych mięśni i zyskać siłę do rywalizacji, jak również do prawidłowego treningu. Dzięki opiniom klientów na różnych platformach DHB nigdy nie zawodzi. Wielu użytkowników przypisuje ten sukces swojemu sukcesowi w karierze sportowej.

Ponadto dihydroboldenon nie sprzyja zatrzymywaniu wody w mięśniach ani aromatyzowaniu. Dlatego przyjmując lek, będziesz pewny, że zyskasz wysokiej jakości mięśnie, a także łatwo zmniejszysz nadmiar tłuszczów. Do układania, lek działa wyjątkowo dobrze z innymi suplementami. W cyklach cięcia lub łączenia można być pewnym, że steryd zapewni najlepsze rezultaty.

DHB ma również mniej skutków ubocznych w porównaniu z innymi sterydami, co czyni go idealnym dla sportowców i kulturystów zawodowych. Zawodniczki mogą również stosować steryd, ale w niskich dawkach; zapewnia takie same efekty. Zawodniczki używają tego leku, aby poprawić swoje wyniki, a także poprawić siłę ciała. Kobiety powinny być bardzo ostrożne podczas używania tego leku. Eksperci zalecają, aby kobiety w ciąży rozważyły ​​trzymanie się z dala od tego sterydu, ponieważ może to wpływać na nienarodzone dziecko.

Dihydroboldenon występuje zarówno w postaci doustnej, jak i zastrzykowej. Dlatego, dając użytkownikowi opcje dawkowania. Jeśli nie czujesz się dobrze z zastrzykami z powodu bólu, możesz zdecydować się na doustną dawkę. Wiele osób skarży się, że zastrzyki DHB są bolesne, a bóle trwają nawet tydzień, co zniechęca niektórych użytkowników.

Nie powinno to jednak blokować osiągania celów. Należy poinformować lekarza o podaniu dawki doustnej, chociaż należy go przyjmować częściej niż wstrzyknięcie. Z drugiej strony, większość skutków ubocznych dihydroboldenonu może być kontrolowana przez przestrzeganie zaleceń lekarza. Krótko mówiąc, nie ma się czym martwić, gdy używasz tego steroidu, o ile zaangażujesz specjalistę medycznego w cały proces.

10. Recenzje Dihydroboldenone / DHB aasraw
Dihydroboldenone otrzymuje różne opinie i opinie DHB od różnych klientów. Niektórzy kulturyści dali mu doskonałą ocenę, podczas gdy inni narzekają, że nie uzyskują pożądanych wyników. Jednak większość elitarnych sportowców, którzy od dawna używają sterydów, jest szczęśliwa i przypisuje swój sukces dihydroboldenonowi. Patrząc na różne recenzje produktów, jest oczywiste, że wielu użytkowników jest zadowolonych z wyników, jakie zapewnia lek. Niektórzy użytkownicy są zadowoleni z osiągnięcia wysokiej jakości mięśni i ogólnej siły ciała. Z drugiej strony, niektórzy użytkownicy uważają, że lek zawiera podobne właściwości termogeniczne do trenbolonu, które obejmują czasami bezsenność i pocenie się.

Dodatkowo, różni elitarni sportowcy wyrażają radość, ponieważ produkt nie zaszkodzi apetytowi, co czyni go doskonałym suplementem dla cykli łączenia. Są tacy, którzy zgłaszają kiepskie doświadczenie z lekiem bardziej niż bóle zastrzyków. Niektórzy użytkownicy dihydroboldenonu twierdzą, że musieli pielęgnować bóle zastrzyków przez około 7 dni. Bóle zastrzyków są normalne i można je kontrolować, jeśli poinformujesz lekarza na czas.

Jak wspomniano wcześniej, ludzkie ciała różnie reagują na różne produkty, zwłaszcza steroidy. Niektórzy ludzie czują się dobrze z zastrzykami, podczas gdy inni czują się nieswojo. Skutki uboczne są również istotnym problemem zgłaszanym przez wielu użytkowników. Są tacy, którzy skarżą się na ciężkie bóle głowy, bezsenność i nadmierne pocenie się. Wszystkie te problemy można rozwiązać, jeśli zdecydujesz się na badanie medyczne przed rozpoczęciem korzystania ze sterydów, a także regularne badania w miarę kontynuowania cyklu. Podobnie jak inne sterydy anaboliczne, dihydroboldenon jest supresyjny. W związku z tym należy podjąć właściwą terapię po cyklu (PCT), aw cyklach należy uwzględnić suplementy.3
Historia Sportu ,Wyniki ,Rekordy. / Lance Amstrond Dziś,
« dnia: Lipiec 04, 2019, 11:52:47 pm »
Nie ma w historii sportu osoby, która bardziej kojarzyłaby się z dopingiem niż Lance Armstrong. Nikt przez tyle lat tak bezczelnie nie okłamywał tak wielu i nikt nie postanowił tak spektakularnie przyznać się do winy. Żaden pomnik nie upadł z takim hukiem. Ale też żaden nie wyszedł z takiego upadku w jednym kawałku jak Armstrong.
Lance Armstrong jest uważany za jednego z największych oszustów w historii sportu. W 2012 roku uznano go winnym stosowania niedozwolonych środków i odebrano siedem zwycięstw w Tour de France
Amerykanin dziś twierdzi, że zrobiłby to ponownie, podkreślając, że dzięki dopingowi udało mu się zebrać ogromne środki dla swojej fundacji wspierających chorych na raka
Mimo serii przegranych procesów Armstrong świetnie radzi sobie finansowo, jest też regularnie aktywny w mediach

Już od 2001 roku kolarz z Teksasu musiał radzić sobie z oskarżeniami o stosowanie niedozwolonych środków. Koksiarzy w tym sporcie nie brakowało, a styl zwycięstw Amerykanina wzbudzał nie tylko zachwyt postronnych kibiców, ale też podejrzenia dziennikarzy i śledczych. Jako wielki mistrz, ikona sportu, a do tego ktoś, kto wygrał walkę z rakiem i swoją historią daje nadzieję innym, nie miał większego problemu z radzeniem sobie z zarzutami. Po zakończeniu kariery ataki się nasiliły, ale Armstrong dalej grał w swoją grę. Stanowczo zaprzeczył, gdy jego byli koledzy z ekipy, Tyler Hamilton i Floyd Landis, po tym jak sami wpadli, postanowili przestać go kryć i otwarcie oskarżyli o stosowanie EPO. Nie bronił się, gdy to samo zrobiła Amerykańska Agencja Dopingowa, zarzucając jej "bezsensowność i bezpodstawność". Długo stosował dewizę z filmu "Młode Wilki": "jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka". W styczniu 2013 roku zmienił jednak zdanie i wyznał swoje grzechy w wywiadzie udzielonego Oprah Winfrey.

Lance Armstrong w rozmowie z Oprah Winfrey Foto: George Burns/Oprah Winfrey Network / Getty Images
Lance Armstrong w rozmowie z Oprah Winfrey
Kiedyś mistrz, dziś oszust
Armstrong wyglądał na skruszonego i sprawiał wrażenie, jakby od tego dnia chciał rozpocząć nowe życie i odpokutować za swoje winy. Mówił wzniośle o losie swoich dzieci, który miał na uwadze, decydując się na tak ważny krok i przyznawał, że dokonuje swoistego "coming outu" zdecydowanie zbyt późno. Od razu rozpoczęły się wyliczenia wszystkich strat finansowych, które koksiarz będzie musiał ponieść. Oczywiście odebrano mu wszystkie tytuły sportowe z siedmioma triumfami w Tour de France i brązowym medalem olimpijskim na czele, ale do tego doszły liczne pozwy m.in. od sponsorów. Wszystko dzięki determinacji dziennikarzy śledczych, prokuratorów i sędziów, którzy wytrwale dążyli do odkrycia prawdy, mimo że oznaczała ona strącenie z cokołu narodowego pomnika. Armstrong bowiem był sportową wersją amerykańskiego snu, przechodząc od śmiertelnej choroby, do arcymistrzostwa w jednym z najbardziej wymagających sportów świata. Do tego w momencie największej chwały jego żoną była gwiazda muzyki pop Sheryl Crow, co tylko wzmogło zainteresowanie prasy plotkarskiej.

Lance Armstrong z Sheryl Crow Foto: L. Cohen/WireImage / Getty Images
Lance Armstrong z Sheryl Crow
Do zdetronizowania siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France walnie przyczynił się też Landis, który po tym jak, odebrano mu wygraną w Wielkiej Pętli w 2006 roku, nie brał jeńców. Nie chciał zostać sam na świeczniku dopingowiczów i pociągnął na dno Armstronga. "The Boss", jak nazywano go w latach sukcesów, łatwo się nie poddał. W 2010 roku wynajął nawet firmę lobbingową, by wzbudzić podejrzenie co do uczciwości Jeffa Novitzkiego, który prowadził śledztwo z ramienia Wydziału Sprawiedliwości USA. Zagrywka się nie powiodła, ale akurat to dochodzenie zostało umorzone. Oskarżycieli jednak przybywało i z biegiem czasu coraz mniej ludzi wierzyło w uczciwość mistrza. Gdy już i tak był prawie na dnie, Armstrong zdecydował się opowiedzieć o wszystkim Winfrey, którą bardzo dobrze znał. – Kiedyś był dla mnie wielkim mistrzem, dziś jest wielkim oszustem – ocenił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" jeden z najlepszych polskich kolarzy Michał Kwiatkowski.

"Niczego bym nie zmienił"
Czy zatem skompromitowany sportowiec stał się biedakiem? Jeśli ktokolwiek w to wierzył, to powinien mocno rozważyć sposób, w jaki postrzega świat. Armstrong zawarł ugodę z amerykańskim rządem federalnym i zamiast stu milionów dolarów, zapłacił tylko pięć. Nie dopadła go też zła karma. Wręcz przeciwnie – 100 tysięcy dolarów zainwestowane w Ubera w 2009 roku, przyniosło mu, według szacunków Bloomberga, około dwadzieścia milionów po dziewięciu latach. Oszusta sowicie wynagrodził ślepy los, bowiem kolarz był przekonany, że swoje pieniądze wkłada w Twittera. – To uratowało moją rodzinę – przyznał.

Bieda, a nawet zbytnie obniżenie standardów życia, mu nie grozi. Co prawda musiał sprzedać swoją posiadłość w Austin, ale w zeszłym roku przeprowadził się wraz z rodziną do rezydencji w Aspen. Magazyn "Architecture Digest" nazwał ją "marzeniem miłośnika sztuki współczesnej". W posiadłości o powierzchni 550 metrów kwadratowych znajduje się sporo dzieł sztuki, m.in. Banksy'ego, a także pięć łazienek i imponująca winiarnia. Nieźle jak na największego oszusta w historii sportu.

Lance Armstrong Foto: Joel Saget / AFP
Lance Armstrong
Swoje cztery kąty Armstrong chętnie pokazał publicznie. Tak jak przez lata nie mógł żyć bez kłamstw, tak teraz nie może żyć bez zainteresowania wokół siebie. Raz na jakiś czas udziela głośnego wywiadu, w którym próżno szukać skruchy. – Pewnie zrobiłbym to jeszcze raz. Ludzie nie chcą tego usłyszeć, ale to szczera odpowiedź, która jednak wymaga wyjaśnienia. Widziałem, jak rozwinęło się kolarstwo, jak wzrosła sprzedaż rowerów. Wiem, jak zmieniła się moja fundacja, która wcześniej nie zbierała nic, a zebrała pięćset milionów dolarów i pomogła trzem milionom ludzi. Czy chcemy im to zabrać? – powiedział Armstrong w rozmowie z BBC w 2015 roku. Ostatnio ponownie było o nim głośno, bo w wywiadzie dla CNBC kolejny raz zakpił z wierzących w jego przemianę. – Zrobiliśmy to, co było potrzebne, by wygrać. To nie było legalne, ale niczego bym nie zmienił. Nawet jeśli straciłem przez to trochę pieniędzy i przeszedłem od bohatera do zera – przyznał i od razu wrócił na świecznik. Swoim dopingiem Amerykanin zraził ogromną liczbę kibiców do kolarstwa, a nawet sportu w ogóle. Stał się wyrzutkiem, ale w świecie gwiazd to nie musi być przekleństwo. Ludzie nadal chcą dowiedzieć się, co takie osoby mają do powiedzenia, bo jest tu duże pole do kontrowersji. Armstrong z gwiazdy stał się celebrytą. Bardzo trafnie tę sytuację opisał Howard Bryant z ESPN: "Sława pozwala na niezasłużone przebaczenie. Nieważni są frajerzy, którzy mają rację, ale nie stać ich na opłacenie najlepszych prawników. Armstrong nie musi już nawet udawać skruchy. W Ameryce 2019 roku to kłamca dostaje się do telewizji".

Trzeci sposób
Dopingowicz, będąc przez lata na pierwszych stronach gazet (w różnych kontekstach), nauczył się wyczuwać media. Wie, że o ile w sądzie może swoje przegrać, to opinia publiczna zawsze się o niego upomni. Przez olbrzymie ego i parcie na szkło nie jest w stanie z tego zrezygnować, by pokazać, że żałuje swych czynów. "Słyszę ludzi, którzy mówią, że jeszcze nie przeprosił wystarczająco oraz innych, dla których powinien już przestać przepraszać. Ale jeśli szukać prawdziwego odkupienia, Lance, a nie zwykłej poprawy wizerunku, może być trzeci sposób. Po prostu się zamknij. Może zrób coś naprawdę dobrego, cicho i dyskretnie? Wtedy może będziesz mieć jakiekolwiek szanse" – podsumował Richard Williams, były szef sportu w "Guardianie".

Nie ma co na to liczyć, przynajmniej na razie, bo Armstrong nowy sposób na siebie znalazł w świecie mediów. Założył WEDU, gdzie prowadzi dwie audycje. W "The Forward" rozmawia ze znanymi ludźmi z różnych dziedzin od sportowców jak Charles Barkley czy Bode Miller, przez znanego astrofizyka Neila deGrasse Tysona po gwiazdę filmów pornograficznych Mię Khalifę. W "The Move" natomiast Amerykanin omawia bieżące wydarzenia w kolarstwie. Jest też aktywny na Twitterze, gdzie obserwuje go ponad 3,3 milionów ludzi. I choć pod jego wpisami nie brakuje docinek o dopingu czy też uwag, że w jego słowa już nikt nie wierzy, to są one w mniejszości.

Lance Armstrong Foto: Ezra Shaw / AFP
Lance Armstrong
Zwycięstwo
Historia Armstronga pokazuję, że o ile o prawdę warto walczyć długo i wytrwale, bo może wyjść na jaw po wielu latach, to czasem kłamca i tak zwycięża. Sportowiec, który oparł całe swoje życie na oszustwie i dziś nie może się już poszczycić żadnym kolarskim sukcesem, cieszy się międzynarodową sławą i niemałymi pieniędzmi. Nie żałuje tego, że się szprycował i dziś zrobiłby to samo. I w sumie trudno się dziwić, bo to właśnie doping pozwolił mu na to wszystko. – Nie jestem idiotą, wiem, że ludzie zapominają o sportowcach. Po mnie będzie ktoś inny, nowy mistrz – mówił po siódmym triumfie w Tour de France. Pozostaje mieć nadzieję, że jego mistrzostwa w oszustwie już nikt przebije.

Źródło: Onet

4
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Czerwiec 28, 2019, 03:58:43 am »
Panowie i panie Chiny idą w wysoką jakość kończą z tandetą i w związku z tym każda partia nowego GW trafia do Wojskowego laboratorium celem sprawdzenia jakości i czy to jest naprawdę nowe GW i po dostaniu certyfikatu wraca do producenta i np. biuro sprzedaży ,których jest wiele sprzedaje GW ,ale wysyła producent nie jak do tej pory rożni dealerzy .Dla tego jak ktoś nabył nowe GW to z pewnością niemal 100% kupił fake.

Pozdrawiam


jesteśmy na bieżąco i jak tylko będzie GW0742 dostępne to natychmiast trafi do naszej oferty.

5
Bazar / Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« dnia: Czerwiec 18, 2019, 09:39:09 pm »
na Swiętej bazyli jest oparty nasz zestaw ZW może w ten sposób to sobie zorganizować,

Pozdrawiam

6
Sporty Wytrzymałościowe / Odp: Kolarstwo górskie wytrzymałość
« dnia: Czerwiec 04, 2019, 07:48:40 am »
Nie polecałbym Trimetazydyny  z Salbutamolem moga wystąpić problemy także zależy od dawek etc.
Ale np. nasz ZW działa podobnie jak Salbutamol bez skutków ubocznych do tego Cordygyn i powinno dać pożądany efekt.
Do tego B12 Methyl.
Burak także można użyć.

Pozdrawiam

7
Sporty Wytrzymałościowe / Odp: Kolarstwo górskie wytrzymałość
« dnia: Czerwiec 04, 2019, 07:43:46 am »
Trimetazydyna

Działanie
Trimetazydyna hamuje β-oksydację kwasów tłuszczowych przez zablokowanie tiolazy długołańcuchowego 3-ketoacylokoenzymu A, co nasila utlenianie glukozy. W niedokrwionej komórce energia uzyskiwana w procesie utleniania glukozy wymaga mniejszego zużycia tlenu niż w procesie β-oksydacji. Nasilenie utlenienia glukozy prowadzi do optymalizacji procesów energetycznych w komórkach, co warunkuje utrzymanie ich prawidłowego metabolizmu podczas niedokrwienia. U pacjentów z chorobą niedokrwienną trimetazydyna działa jak czynnik metaboliczny, zachowując w mięśniu sercowym wewnątrzkomórkowe stężenie wysokoenergetycznych fosforanów. Działanie przeciwniedokrwienne jest osiągane bez jednoczesnego wpływu na parametry hemodynamiczne. Trimetazydyna po podaniu doustnym wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga maksymalne stężenie w osoczu po około 5 h od podania leku. Stałe stężenie leku w osoczu jest osiągane po 60 h i jest stabilne przez cały okres leczenia. Lek wiąże się z białkami osocza w około 16%. Trimetazydyna jest wydalana głównie z moczem, w postaci niezmienionej. T0,5 wynosi 7 h, u pacjentów > 65 lat zwiększa się do 12 h.

Dawkowanie
Doustnie: 1 tabl. 2 razy na dobę, podczas posiłków (1 tabl. rano i 1 tabl. wieczorem), popijając szklanką wody. Szczególne grupy pacjentów. U pacjentów z umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek (klirens kreatyniny 30-60 ml/min) zalecana dawka wynosi 1 tabl. rano, podczas śniadania. U pacjentów w podeszłym wieku ekspozycja na trimetazydynę może być zwiększona wskutek związanego z wiekiem pogorszenia czynności nerek. Ustalanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku należy przeprowadzać z zachowaniem ostrożności. Sposób podania. Tabletkę należy połknąć w całości popijając wystarczającą ilością płynu, np. szklanką wody. Lek można przyjmować niezależnie od jedzenia i picia.

Wskazania
Terapia skojarzona w objawowym leczeniu dorosłych pacjentów ze stabilną dławicą piersiową, u których leczenie przeciwdławicowe pierwszego rzutu jest niewystarczające lub nie jest tolerowane.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Choroba Parkinsona, objawy parkinsonizmu, drżenia, zespół niespokojnych nóg oraz inne powiązane zaburzenia ruchowe. Ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min).

Środki ostrożności
Trimetazydyna może powodować lub nasilać objawy parkinsonizmu (drżenie, bezruch, hipertonia), co należy systematycznie sprawdzać, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku. W przypadkach budzących wątpliwości pacjentów należy skierować do neurologa. Wystąpienie zaburzeń ruchowych, takich jak objawy parkinsonizmu, zespół niespokojnych nóg, drżenia, niestabilny chód, powinny prowadzić do definitywnego odstawienia trimetazydyny. Przypadki te występują rzadko i są zwykle odwracalne po przerwaniu leczenia. Większość pacjentów wyzdrowiała w ciągu 4 miesięcy po odstawieniu trimetazydyny. Jeśli objawy parkinsonizmu utrzymują się dłużej niż przez 4 miesiące po odstawieniu leku, potrzebna jest ocena neurologa. Może dochodzić do upadków związanych z niestabilnym chodem lub niedociśnieniem, zwłaszcza u pacjentów przyjmujących leki przeciwnadciśnieniowe. Należy zachować ostrożność podczas przepisywania trimetazydyny pacjentom, u których można spodziewać się zwiększonej ekspozycji tj. pacjentom z umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek, w podeszłym wieku powyżej 75 lat. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności trimetazydyny u dzieci w wieku poniżej 18 lat (brak dostępnych danych).

Niepożądane działanie
Często: zawroty głowy, ból głowy, ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności i wymioty, wysypka, świąd, pokrzywka, astenia. Rzadko: palpitacje, skurcze dodatkowe, tachykardia, niedociśnienie tętnicze, niedociśnienie ortostatyczne (które może być związane ze złym samopoczuciem, zawrotami głowy lub upadkami, zwłaszcza u pacjentów przyjmujących leki przeciwnadciśnieniowe), zaczerwienienie twarzy. Częstość nieznana: objawy parkinsonizmu (drżenie, bezruch, hipertonia), niestabilny chód, zespól niespokojnych nóg, inne powiązane zaburzenia ruchowe (zwykle przemijające po przerwaniu leczenia), zaburzenia snu (bezsenność, senność), zaparcia, ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP), obrzęk naczynioruchowy, agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, zapalenie wątroby.

8
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / Odp: GW-0742 Cardarine 2.0!
« dnia: Maj 24, 2019, 05:33:32 am »
Proszę uważać bo traz pojawia się w sprzedaży stare GW jako nowe firmy pozbywają się w ten sposób starego GW by nie zostać z tzw. ręką w nocniku.
U nas będzie na 100% nowe GW0742 jak i nowe LGD ,ale musimy troszkę poczekać ,nowe GW0742 schodzi u producenta na pniu i jest niestety kolejka i jeśli ktoś oferuje nowe GW i to teraz to bym był ostrożny.

Pozdrawiam

9
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / Odp: GW-0742 Cardarine 2.0!
« dnia: Maj 23, 2019, 11:52:30 pm »
Za ok. 2-3. bedzie u nas w ofercie.

10
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / Odp: Nowy SARM LGD 3303
« dnia: Maj 21, 2019, 08:37:17 am »
Opiszemy ,jest teraz w opracowaniu.

Bedzie nowe GW0742 na 100% w naszej ofercie.

Pozdrawiam

11
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Maj 21, 2019, 08:34:51 am »
TAK ZA OK. MIESIĄC

12
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / Nowy SARM LGD 3303
« dnia: Maj 21, 2019, 02:43:06 am »
Będzie w naszej ofercie

LGD 3303 jest stosowany przy  zaniku mięśni. Ponadto lek może pomóc w regulacji objawów osteoporozy, a nawet pomóc w kontynuowaniu leczenia przewlekłej choroby. To również jest podobne do efektów innych popularnych SARM. LGD 3303 może pomóc ludziom uzyskać zdrową masę. Może również wzmacniać kości. Ma wpływ na wielkość mięśni, a następnie na jego siłę, jest głównym powodem, dla którego LGD 3303 jest zauważany, a wiele firm farmaceutycznych przeprowadza testy w celu zbadania jego różnych korzyści.

LGD 3303 jest chemicznie podobny do LGD 4033. Różnica polega na tym, jak te dwa wpływają na masę prostaty i przyrost mięśni. Oddziaływanie androgenne na organizm jest minimalne dzięki LGD 3303. Oznacza to, że lek jest bezpieczny i ma mniej lub nie ma żadnych skutków ubocznych, nawet przy wysokich dawkach.  Wstępne badania i wnioski wskazują, że LGD 3303 byłby tak samo skuteczny jak LGD 4033, jeśli nie więcej.

ROZPOCZĘCIE PRACY Z LGD-3303

LGD 3303 jest suchym proszkiem. Jest przyjmowany doustnie. Może to spowodować zauważalną zmianę wielkości i kształtu mięśni w trakcie trwania cyklu i po nim. Oczekuje się, że wpływ na rozmiar i siłę będzie większy niż innych popularnych SARMów. Wpływ na przyrost masy jest znaczny i bardziej imponujący niż w innych SARM.

LGD 3303 przyczynia się do rozpoznawalnej pełni mięśni dzięki wpływowi na retencję azotu. Lek może rozdzielać składniki odżywcze i zwiększać retencję azotu, a jednocześnie ułatwia zatrzymywanie wody, co powoduje, że mięśnie stają się pełniejsze i lepiej uformowane. Wpływ na wielkość mięśni jest widoczny już po kilku dniach. Większość SARM wymaga od sześciu do ośmiu tygodni na zauważalne zmiany. Krótko mówiąc, ten SARM pomoże  mięśniom być bardziej wyraźnym lub dobrze zdefiniowanym. Definicja twoich mięśni nie zatarłaby się wkrótce po ukończeniu cyklu. Dotyczy to również wielu innych popularnych i popularnych SARM.Okres półtrwania LGD 3303 wynosi sześć godzin. W związku z tym nie można go przyjmować tylko raz dziennie. Musisz podzielić dzienną dawkę na dwa lub trzy razy. Tylko takie podejście miałoby trwały wpływ na wytrzymałość i siłę Twoich mięśni. Inne SARM z tak krótkim okresem półtrwania muszą być również pobierane dwa lub trzy razy.  LGD 3303 powinien być przyjmowany  trzy razy dziennie. Zapewni to wystarczającą liczbę LGD 3303 w organiźmie  podczas ćwiczeń. Zalecana dawka wynosi około jedenaście miligramów dziennie. Możesz podzielić to na dwa lub trzy razy. Jeśli  trzy razy dziennie, podziel je rano, w południe lub w południe i wieczorem lub w nocy.  Jedenaście gramów dziennie może nie dawać najlepszych wyników. Wiele osób już zgłosiło, że wyższe dawkowanie do dwudziestu miligramów dziennie ma znacznie lepszy wpływ. Możesz spróbować około dwudziestu miligramów dziennie, ale bądź świadomie uważny, abyś mógł zidentyfikować wszelkie nieprzyjemne zmiany w twoim ciele. Nie ma większego efektu ubocznego, ale niektórzy ludzie mogą reagować inaczej, zwłaszcza gdy dawka jest zwiększona.

LGD 3033 I TERAPIA POST CYCLE

LGD 3033 jest bardziej skuteczny niż niektóre inne SARM, w tym LGD 4033. Stąd oczywiste jest, że SARM będzie trochę bardziej tłumiący niż inne SARM. Podczas gdy większość SARM ma tendencję do tłumienia, LGD 3033 spowodowałby znaczną zmianę w ilości testosteronu wydzielanego każdego dnia. Możliwe, że będzie znaczący wpływ na produkcję testosteronu. Dlatego będziesz potrzebował terapii po cyklu. Ukończ kurs LGD 3033 i rozpocznij terapię po cyklu, aby przywrócić optymalny poziom produkcji testosteronu. Niektórzy ludzie mogą nie wybrać terapii po cyklu. Jest to dopuszczalne, ponieważ tłumienie hormonu płciowego jest tylko tymczasowe. SARM, takie jak LGD 3033, nie mają żadnych średnioterminowych ani długoterminowych skutków ubocznych. Wydzielanie testosteronu można przywrócić naturalnie, ale może to potrwać dłużej, dlatego często zaleca się terapię po cyklu.

Jeśli obserwujesz lub odczuwasz pewne zmiany w libido lub popędu seksualnego podczas kursu lub po nim, nie przejmuj się tym, ponieważ jest to normalne. Zdarzały się przypadki, w których LGD 3033 zwiększył libido, a ludzie rzeczywiście cieszyli się zwiększonym popędem seksualnym. Są ludzie, którzy doświadczyli spadku libido. Ten efekt lub jego charakter nie jest uniwersalny. Efekt może zostać całkowicie cofnięty po zakończeniu kursu lub może chwilę potrwać. Dlatego terapia po cyklu jest konieczna i musi być wybrana na podstawie osobistych doświadczeń, a nie tego, co robią inni.

13
Autor i redakcja serwisu są przeciwne stosowaniu środków dopingujących w sporcie. Poniższy artykuł nie zachęca do stosowania leków niezgodnie z przeznaczeniem, jest to szkodliwe dla zdrowia, czasem nawet życia. Poniższe informacje mają wyłącznie charakter teoretyczny. Jeżeli masz wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, skontaktuj się z lekarzem specjalistą w danej dziedzinie. Bardzo często osoby już stosujące doping zadają mi pytania, na które nie wiem jak mam odpowiadać. Świadczą one o braku stosownej wiedzy w zakresie podstaw treningu, diety oraz działania leków. Zanim sięgniesz po doping, zastanów się czy wiesz jak poradzić sobie z wystąpieniem najgorszego wariantu np. ginekomastią, retencją wody, wysypką, nadciśnieniem, problemami z libido, wahaniami nastroju itd.

Cykl farmakologiczny może przynieść pewne zyski, ale równie dużo problemów zdrowotnych oraz efekty niewspółmierne do włożonego wysiłku. Postaram się wyjaśnić kilka najczęściej spotykanych błędów, które możesz popełnić przed oraz w trakcie stosowania środków dopingujących. Nie traktuj tego artykułu jako instruktaż, doping może zniszczyć twoje zdrowie, czasem ma wpływ na całe życie (np. rozwój choroby serca, bezpłodność, wypadanie włosów). Jestem przeciwny stosowaniu dopingu w sporcie, ale jeśli już chcesz sięgnąć po SAA-  najpierw warto dobrze się do tego przygotować.

Zagadnienie nr 1: „supresja estrogenów”
Wiele osób przesadnie obawia się reakcji organizmu z powodu estrogenów np. w trakcie cyklu na aromatyzujących SAA (np. anapolon, metanabol, testosteron). Tymczasem póki nie spróbujesz, nie dowiesz się na ile możesz sobie pozwolić. Niektórzy bez stosowania IA tolerują kilkaset mg testosteronu tygodniowo, metanabol (kilkadziesiąt mg dziennie) czy anapolon (150 mg dziennie) – nie odczuwając przy tym dolegliwości z powodu składowania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej czy problemów z ginekomastią. Profilaktycznie blokowanie np. „estradiolu” ma może sens przy ostrej redukcji, w ostatecznym przygotowaniu do zawodów, gdzie liczy się każdy, najmniejszy detal mięśniowy, separacja. Wtedy zgodzę się, należy bardzo rozważnie dobierać stosowane środki, ich dawki, połączenia, manipulować podażą węglowodanów (szczególnie prostych). Ale ilu procent osób to dotyczy? Promila trenujących? Jeszcze mniejszej liczby?

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż estrogeny są ci niezbędnie potrzebne.

Po pierwsze: chronią stawy, kości, więzadła oraz układ krążenia [2,3,4]. Dodatkowo w małej ilości estrogeny chronią przed otyłością oraz opornością insulinową [1]. Choroba zwyrodnieniowa stawów w 80% występowała u kobiet, a większość z nich dotknęła ~ 4 lata po menopauzie (gdy znacznie spada ilość estradiolu) [6] lub po zaprzestaniu hormonalnej terapii zastępczej związanej z menopauzą. Podobnie choroba zwyrodnieniowa rozwijała się u kobiet, u których zastosowano silną supresję estrogenów – podając im inhibitory aromatazy (które blokują powstawanie estrogenów) [5].

Po drugie: poprzez mechanizm związany z IGF-1, estradiol odpowiada za przyrosty masy mięśniowej. Z tego właśnie powodu z reguły niearomatyzujące SAA dają mniejsze przyrosty suchej masy mięśniowej oraz wagi (brak retencji wody). Ekspresja IGF-1 zwiększa się  u szczurów i u ludzi wykonujących ćwiczenia siłowe. Ciężarowcy mieli więcej IGF-1 od zawodników grających w siatkówkę, co więcej – ciężarowcy mieli aż 27% więcej IGF-1 od osób nie ćwiczących [8].

Po trzecie: poprzez wpływ na komórki satelitarne – estrogeny mają wpływ na odbudowę mięśni  [4].

Nadmiernie zbijany poziomu estrogenów może mieć wpływ na ilość kontuzji – co jest typowe dla niearomatyzujących SAA typu winstrol, trenbolone czy oral-turinabol. Po co bierzesz środki aromatyzujące, z samej swojej natury bezpieczniejsze dla stawów i więzadeł – a później, stosując np. inhibitory aromatazy, sprawiasz, iż stają się groźne?

Podsumowanie: nie stosuj pochopnie letrozolu, anastrazolu, exemestane, worozolu, fadrazolu czy formestane. Trzymaj te środki pod ręką, w razie problemów z nadmierną aromatyzacją. Najlepszą radą jaką mogę udzielić jest stosowanie najmniejszych możliwych skutecznych dawek środków aktywnych.

Zagadnienie nr 2: „dublowanie środków”
Kolejny, bardzo częsty błąd wynika z niezrozumienia składu preparatów oraz różnic pomiędzy związkami. Jeśli bierzesz testosteron w postaci mieszanki 4 estrów (omnadren, sustanon i pochodne) –  nic nie da, iż dorzucisz do tego propionat czy enanthate. Testosterony różnią się tylko kinetyką, rodzajem estra. Powiem więcej, zbyt duża dawka testosteronu przynosi więcej szkód niż pożytku, mogą astronomicznie rosnąć koszty oraz skutki uboczne. Jeśli musisz brać zbyt dużo testosteronu prawdopodobnie towar jaki stosujesz jest niskiej jakości i zawiera zbyt mało substancji aktywnej w mililitrze. Możesz to tanio zbadać, poprzez zwykłe badanie testosteronu całkowitego (po pobraniu próbki krwi, w laboratorium). Pamiętaj też, iż w istocie nawet długie estry (np. enanthate) wywołują szybki skok poziomu testosteronu we krwi.

Przykładowo w badaniu z 1990 roku Weinbauer GF i wsp. [7] pojedyncza iniekcja 32,8 mg testosteronu enanthate lub 32,7 mg dihydrotestosteronu-enanthate (tj. 23,6 mg czystego testosteronu) spowodowała wzrost poziomu testosteronu o 400% już po 24 godzinach (w przypadku DHT wzrost wynosił 800%) [7].

Niekorzystne jest także jednoczesne podawanie środków hepatotoksycznych np. metanabolu i winstrolu, metanabolu i oxymetholonu (anapolonu), oral-turinabolu i metanabolu, czy halotestinu i winstrolu (czy też innych kombinacji w.w.). W wielu przypadkach podawanie dwóch preparatów nie ma sensu, gdyż ich działanie jest bliźniaczo podobne np. zdecyduj się czy chcesz brać winstrol czy oral-turinabol. Oba nie aromatyzują, budują suchą masę, mają specyficzne właściwości, powodują wzrost siły i dynamiki.  Odradzam ich równoczesne stosowanie. Podobnie zdecyduj się czy wybierasz boldenone czy nandrolone, każdy z tych środków ma swoją specyfikę – niektórzy sugerują, że można je stosować razem – wg mnie mija się to z celem. Podobnie dwa silnie aromatyzujące i powodujące retencję wody SAA, np. anapolon i metanabol praktycznie się wykluczają – chyba, że chcesz mieć kłopoty z układem krążenia (ciśnienie krwi, obciążenie serca), z wątrobą (oba są hepatotoksyczne), z nerkami (ciśnienie krwi) czy z piersiami (ginekomastia).

Zagadnienie nr 3: „zły dobór preparatów”
Wiele razy stwierdzałem, iż niektórzy o kilka lat za wcześnie sięgają po SAA. Przykładowo – jeśli planujesz redukcję, to po co sięgasz po silnie aromatyzujące SAA (np. anapolon, sustanon, metanabol), zamiast postawić na te jakościowe (np. oral-turinabol, winstrol, oxandrolone, boldenone, nandrolone czy trenbolone)? Jeśli ewidentnie masz problem z nabieraniem masy mięśniowej – po co wybierasz słabe środki, które nie aromatyzują i ich wpływ na budowanie masy mięśniowej jest kiepski? Jako zawodnik dyscyplin siłowo-szybkościowych z pewnością nie wybierzesz preparatów, które zatrzymują dużo wody – wpływ na masę ciała => kategorie wagowe. Z kolei jeśli nie masz żadnych problemów z estrogenami oraz niski poziom tkanki tłuszczowej – możesz w pełni wykorzystać potencjał np. anapolonu.

Kolejny, często spotykany problem to niedobranie kinetyki środka do czasu trwania cyklu: po co sięgasz po najdłuższe odmiany nandrolonu, testosteron undecanoate, t. enanthate, boldenon oraz sustanon – jeśli chcesz kontynuować kurację tylko 9-10 tygodni? To marnowanie towaru. Przy planowaniu PCT problemy zaczną się piętrzyć, gdyż długi okres półtrwania sprawi, iż przyjęte środki będą przez 20-30 dni krążyły jeszcze w organizmie. Wybierz raczej winstrol, oral-turinabol, oxandrolone, metanabol, t. propionate, krótki trenbolone (acetate), krótki nandrolone (NPP) czy masteron. Dla początkujących znów nie nadaje się większość silnych, agresywnych SAA, np. trenbolone, halotestin, metyldienolone czy np. R1881.

Administrator serwisu uznaje zjawisko dopingu i stosowania niedozwolonych substancji w sporcie, a także wbrew zaleceniom medycznym, za skrajnie naganne, nieuczciwe i niemoralne. Jakiekolwiek  informacje zawarte w artykułach dotyczących dopingu i farmakologii nie mogą być traktowane ani służyć jako instruktaż. Treść artykułów przedstawia jedynie zebrane informacje dotyczące powyższego tematu. Stosowanie dopingu niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia oraz w wielu przypadkach nawet utraty życia.

Zagadnienie nr 4: „źle dobrany trening względem środków oraz makro i mikrocyklu treningowego”
Bardzo często zdarza się, iż osoby planujące 4-6 miesięczny cykl np. na testosteronie (400-600 mg/tydzień), nandrolonie (300-500 mg/tydzień) oraz winstrolu (w końcówce cyklu np. 30-50 mg dziennie) stosują treningi typu crossfit, mając … cel masowy. Nie ma to żadnego sensu. W ten sposób popracujesz bardziej nad techniką bojów dynamicznych, wytrzymałością, szybkością – nie osiągniesz natomiast planowanych celów masowych (zwiększenie obwodów). Podobnie nie ma sensu plan typowo siłowy, poprawiający bardziej adaptacje neuromuskularne niż atakujący włókna typu IIA. Jeśli decydujesz się na plan typowo siłowy – musisz wziąć pod uwagę specyfikę stosowanych środków. Przykładowo wszystkie niearomatyzujące SAA mogą powodować problemy ze stawami i więzadłami – brak ochronnego działania estrogenów. Biorąc winstrol, oxandrolone, masteron czy oral-turinabol musisz się liczyć ze zwiększoną możliwością odniesienia kontuzji, szczególnie, iż notuje się po nich znaczny wzrost siły. Problemy nasilają się przy biciu rekordów, gdzie technika martwego ciągu, wyciskań, wiosłowań czy przysiadów pozostawia wiele do życzenia. Wtedy szczególnie łatwo o odniesienie urazu, który zniweczy dalszy etap cyklu na SAA.

Zagadnienie nr 5: „źle dobrana dieta”
Zdecyduj, czy  aktualnie budujesz masę czy redukujesz. Wg badań rekompozycja jest możliwa w umiarkowanym zakresie, ale nie musi być to rozwiązanie optymalne. Po prostu odnoszone efekty są zbyt małe – ani nie zbudujesz odpowiedniej ilości mięśni, ani nie spalisz zakładanej ilości tkanki tłuszczowej. Dla sportowca stosującego środki farmakologiczne kluczowe znaczenie ma ilość węglowodanów w okresie okołotreningowym i w ciągu dnia. Przekarmianie cukrami prostymi może prowadzić do nabierania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej oraz zaburzeń metabolicznych (wzrost stanu zapalnego).  Jeśli chodzi o rzekomy wzrost poziomu cholesterolu, to tylko wybrane środki farmakologiczne, np. winstrol, mają znaczny wpływ na cholesterol oraz proporcje HDL/LDL. Dla testosteronu odnotowano niewielki wpływ (na wybraną frakcję HDL). Poza tym o czym niby świadczy wzrost HDL – skoro … konsumpcja alkoholu też prowadzi do wzrostu HDL? W tym kontekście znaczenie ma również dawka środka, gdyż np. metanabol w małych dawkach zmniejsza ilość cholesterolu całkowitego, trójglicerydów (5-10 mg dziennie; czas eksperymentu 9 tygodni) [2]. Nowsze badania łączą z incydentami sercowo-naczyniowymi raczej stan zapalny w ciele (lipidogram jest raczej dodatkowym, pomocniczym wskaźnikiem – nie głównym kryterium diagnostycznym). Należy pamiętać, iż wieloletnie stosowanie SAA wiąże się ze wzrostem C-reaktywnej proteiny. Największym błędem jest nadmierne spożywanie jedzenia śmieciowego – fast food – tłumacząc uwzględnianiem ich w bilansie. W ten sposób poważnie szkodzisz swojemu zdrowiu, co wcale nie musi znaleźć odzwierciedlenia w badaniach np. glukozy we krwi – gdyż organizm ma bardzo duże rezerwy czynnościowe (duże rezerwy posiada także np. wątroba).Wiele fast foodów zawiera duże ilości sodu, co może mieć wpływ na ciśnienie krwi u osób z predyspozycjami. Ważniejszy wydaje się wpływ ograniczenia podaży sodu w diecie na insulinoporność, chorobę niedokrwienną serca oraz udary mózgu. Dieta wysokosodowa może mieć wpływ także na przerost lewej komory serca (co także nasilają SAA), ciśnienie wewnątrzkłębuszkowe i białkomocz oraz częstość występowania kamicy moczowej i raka żołądka [3].

Osobnym zagadnieniem jest spożywanie alkoholu, z wielu względów w trakcie kuracji na SAA to nie jest dobry pomysł. Pamiętaj, iż ryzyko pierwotnego raka wątrobowo-komórkowego jest skorelowane np. ze spożywaniem alkoholu (inne główne czynniki ryzyka to infekcje HCV i HBV) [1]. Leki także mogą mieć na to wpływ, w badaniach naukowych powiązano stosowanie hepatotoksycznych SAA z gruczolakami oraz rakiem wątroby (co prawda wielomiesięczne stosowanie np. anapolonu, ale jednak). Ponadto alkohol odwadnia i zaburza sen,  co ma wpływ na przyrosty mięśni. Etanol ma również wpływ na poziom testosteronu oraz może obniżać podaż kalorii ze zdrowych źródeł.

Zagadnienie nr 6: „źle dobrana suplementacja oraz środki osłonowe i wspierające”
W trakcie cyklu na SAA nie ma sensu stosowanie kreatyny – zostaw sobie ten suplement na okres po zakończeniu brania SAA. Również nie ma uzasadnienia stosowanie hCG w trakcie cyklu na SAA, jest możliwe podtrzymanie płodności mężczyzny w trakcie cyklu – ale … wg badań, przy stosowaniu niewielkich ilości egzogennego testosteronu. Wewnątrzjądrowe stężenie testosteronu udało się utrzymać przy dawce 250 IU hCG co 2 tydzień przy równoległym podawaniu 200 mg testosteronu (spadek o 7%). Z kolei dawka 500 IU hCG co drugi dzień zwiększyła wewnątrzjądrowe stężenie testosteronu o 26% [4]. Tylko komu w trakcie cyklu zależy na utrzymaniu płodności? Nadużywanie hCG wcale nie jest korzystne, szczególnie pod względem finansowym. Stosowanie leków osłonowych na wątrobę jest co najmniej kontrowersyjne. Jeśli nadużywasz doustnych SAA zapewne i tak wyrządzisz większe lub mniejsze uszkodzenia wątroby. Dużym błędem jest również nadużywanie białka, nie ma żadnych dowodów na to, iż ten zabieg daje większe przyrosty masy mięśniowej.

Zagadnienie nr 7: „brak przygotowania długości cyklu i odbloku”
Wiele osób nie planuje podstawowych kwestii przed rozpoczęciem stosowania SAA np. nie kupuje środków SERM (np.tamoxifen) oraz hCG. Te osoby nie myślą również o krótkich estrach testosteronu, które są niezbędne do „schodzenia” przy dłuższych cyklach. To poważny błąd. Po cyklu trwającym 3-4 miesiące najprawdopodobniej do PCT wystarczy sam tamoxifen/clomid, przy dłuższych cyklach konieczne będzie stosowanie hCG (1-2 tygodnie). Bardzo dobrym rozwiązaniem przy długich cyklach na SAA jest wykorzystanie krótkich estrów testosteronu – ze względu na to, iż środki typu nandrolon decanoate czy sustanon mogą krążyć wiele tygodni po zakończeniu cyklu.

za blog i strona www. link poniżej:

http://doping.pl/category/artykuly/

14
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / THG TETRAHYDROGESTRINONE
« dnia: Maj 09, 2019, 12:00:24 am »
18a-Homo-pregna-4,9,11-trien-17b-ol-3-one

Dostępność: słaba
Podrabiany: średnio
Dla kobiet: tak
Dla początkujących: nie nadaje się
Dawkowanie:  zapewne do max 10 mg dziennie
Skutki uboczne: średnie
Zastosowanie:  masa, siła
Okres półtrwania: brak pewnych danych
Typowa długość cyklu: maksymalnie kilka tygodni
Aromatyzacja (wpływ na estrogeny): nie
Sposób podawania: tabletki, np. podjęzykowe
Wpływ na progesteron: silny
Wpływ na receptory glukortykoidów oraz mineralokortykoidów: tak
Toksyczny dla wątroby: tak

THG a „produkty dopingowe” BALCO
Tetrahydrogestrinone – jest typem niewykrywalnego dopingu stworzonego dla elitarnych sportowców w laboratorium BALCO. Jako jeden z wielu środków jest pochodną nandrolonu (w tej grupie jest legendarny trenbolone, ale także ethylestrenol czy norethandrolon). Założycielem BALCO był Victor Conte. THG nigdy nie był dopuszczony do obrotu. Pierwszy raz opisany dopiero w 2004 roku  [5]. Skandal wybuchł, gdy ktoś (jak się okazało trener Trevor Graham) anonimowo podrzucił strzykawkę z nieznaną substancją do Amerykańskiej Agencji Antydopingowej. THG był niewykrywalny metodą spektrometrii masowej – gdyż nie wiedziano o tej substancji. Szybko opracowano odpowiednie dane wejściowe do jej wykrywania. Wybuchł ogromny skandal!

W BALCO produkowano:

THG (Tetrahydrogestrinon),
„the cream” (mieszanka testosteronu oraz epitestosteronu),
Norbolethone, genabol (znany jako “the clean”),
desoxymethyltestosterone (DMT, MADOL).
W połowie 2002 roku dr Don Catlin wykrył, iż do obrotu wrócił gracz znany od kilkudziesięciu lat. Gdy sprawa laboratorium BALCO wyszła na jaw, pięć olimpijskich medali (z 2000 r. w Sydney) straciła Marion Jones, zdyskwalifikowano również kilku innych znanych lekkoatletów (m.in. Dwaina Chambersa, Tima Montgomery’ego i kulomiota C.J. Huntera). W 2004 roku w Atenach zdyskwalifikowano (za nieudolną próbę uniknięcia kontroli antydopingowej) greckiego mistrza olimpijskiego w Sydney (na 200 m) Kostasa Kenterisa i jego rodaczkę Ekaterini Thanou (wicemistrzyni z 2000 r. na 100 m). Niedługo potem okazało się, że oboje również byli klientami BALCO.

W skandal z używaniem np. genabolu zamieszana była także zawodniczka kolarstwa – Tammy Thomas. Zapłaciła za to wysoką cenę – obniżenie głosu, zarost na twarzy, dyskwalifikacja. Stosowała także testosteron. Jak donosi prasa, na goleniu twarzy w marcu 2002 roku złapał ją nawet kontroler USADA (amerykańskiej agencji antydopingowej).

Należy dodać, iż osoby zatrudnione w USADA/FDA w USA bardzo poważnie podchodzą do tematu nielegalnego wspomagania. Dowodem na to jest dogłębne, wieloletnie śledztwo w sprawie kolarzy, np. Lance’a Armstronga. Po wielu latach pozbawiono go wszystkich zwycięstw z Tour de France oraz na zawsze pozbawiono możliwości uczestnictwa w jakiejkolwiek rywalizacji sportowej (za uczestnictwo w rozbudowanym programie dopingowym). Z kolei sklepy z USA sprzedające „prohormony” – twardy doping w opakowaniach suplementów – niejednokrotnie otrzymały wielomilionowe kary, pojawiały się zarzuty, toczyły procesy, a wyroki dotknęły również producentów takich jak Tribravus Enterprises (w Kalifornii występowała pod nazwą IForce Nutrition). Dziesiątki listów ostrzegawczych od FDA oraz wezwań do wycofania produktów z rynku, złożenia wyjaśnień – otrzymał CEO chociażby Gaspari Nutrition, czyli sam Richard Gaspari (np. w sprawie DMAA, Novedexu XT, Super Pump, PlasmaJet itd.) [6].

Jak powstaje THG?
W BALCO odkopano stare projekty sterydów i wyprodukowano THG (Tetrahydrogestrinon) pod nazwą „The Clear”. THG powstaje w prostej reakcji katalitycznej (uwodornienie grupy etynylowej) jednego z progestagenów – gestrinonu (jest agonistą/antagonistą progesteronu, pochodną 19-nortestosteronu). Gestrinon ze względu na swoją budowę jest bliskim krewnym trenbolonu. Z powodu swojej budowy chemicznej – brak grupy metylowej C-19, a obecność 17-alfa etynylowej oraz redukcji tejże grupy –powinno stworzyć silny androgen. Co ciekawe, podmiana grupy 17-alfa-H grupą etynylową w popularnym nandrolonie decanoate (np. pod marką deca durabolin; 19-nortestosteron) tworzy noretisterone – steroid używany nadal w wielu środkach antykoncepcyjnych. Nandrolone naturalnie występuje w mięsie oraz wątrobie niedźwiedzi i koni, ale przekroczenie ilości wskazujących na użycie dopingu przez konsumpcję mięsa jest nieprawdopodobne. Stosowanie durabolinu w tuczu zwierząt jest surowo zakazane. Sam nandrolone również posiada aktywność progesteronową, jest to 19-nortestosteron. Do tej samej grupy środków zaliczamy również 19-norandrostenediol oraz 19-norandrostenedion – są to prekursory nandrolonu. W badaniach antydopingowych pań stosujących środki antykoncepcyjne zawierające tę substancję powstaje zamęt, gdyż w moczu wykazuje się podwyższone stężenie 19-NA (19-norandrosteronu). Jeżeli w analizie wykaże się metabolit noretisteronu – tetrahydronoretisteron, użycie nandrolonu nie miało miejsca.

THG posiada:

grupę C17 etylową (chroni przy kontakcie z wątrobą),
podwójne wiązania przy węglu 9 i 11 (znacznie zwiększają aktywność związku),
grupę 18a-homo – która niesie za sobą wpływ na receptory progesteronu [5].
Nikt nie wie ile tysięcy osób  wspomagało się nielegalnie, krótki przegląd dopingowych wpadek kolarzy, ciężarowców, pływaków czy zawodników MMA nie powinien budzić optymizmu. W najlepszym razie okazywało się, iż po latach na szeregu niedozwolonych substancji wpadali najlepsi ciężarowcy na świecie, a niektórzy kolarze wiele lat procesowali się, starając się uniknąć kary (np. Lance Armstrong).

Pomimo obecności w THG grupy 17-alfa, która powinna zabezpieczyć steroid przy pierwszym przejściu i rozpadzie w wątrobie, instrukcje BALCO mówiły o stosowaniu tej substancji podjęzykowo.

THG a receptory androgenowe oraz MR, GR, PR
Jak dowiedli Friedel A i wsp. [1] tetrahydrogestrinon posiada dwukrotnie niższy potencjał regulacji ekspresji określonych genów związanych z receptorem androgenowym w porównaniu do dihydrotestosteronu. Substancje takie jak THG i DHT łączą się z określonymi receptorami jądrowymi, przekształcając je w określony czynnik transkrypcyjny. Niestety, THG łączy się z dużą siłą, ale nieselektywnie do receptora androgenowego, progesteronu, glukortykoidów oraz mineralokortykoidów. Najsilniej wiąże się z receptorami glukortyksteroidów. Z tym receptorem wiąże się m.in. kortyzol. U zdrowego człowieka powstaje ok. 15-60 mg kortyzolu (hydrokortyzonu) oraz 1-2 kortykosteronu dziennie [2]. Można domniemywać, że o ile THG nie ma wpływu na estrogeny, to przez wpływ na receptory glukortykoidów – może wywołać np. zatrzymanie sodu, wydalanie potasu z ustroju, działać przeciwzapalnie, immunosupresyjnie, może zwiększać rozpad białek w ustroju (pozyskiwanie glukozy z białek na potrzeby energetyczne ustroju), hamować reakcje zapalne. To wcale nie musi być korzystne dla sportowca. Ba, niektórzy naukowcy sugerują, iż THG może być rakotwórczy poprzez wpływ na receptor węglowodorów aromatycznych (AHR, aryl hydrocarbon receptor) [3].

Najprawdopodobniej poprzez wpływ taki sam jak mają dioksyny:

„Cząsteczki dioksyn mają podobną budowę do cząsteczek hormonów steroidowych, co sprawia, że głównym miejscem ich działania są tarczyca, gonady żeńskie i męskie, endometrium macicy oraz inne organy, w których są wytwarzane hormony steroidowe. Dioksyny mogą więc powodować zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu, np. poprzez indukcję receptora AhR. Oddziałują na syntezę, wydzielanie, transport  oraz na eliminację hormonów. Upośledzają również wiązanie hormonów z odpowiednim receptorem oraz  wpływają na procesy sprzężenia zwrotnego w osi podwzgórze–przysadka–gruczoł obwodowy [4]”.

Choć w przypadku dioksyn ich kancerogenny charakter wymaga potwierdzenia w dalszych badaniach, ale np. powodowanie insulinoporności czy bezpłodności ma silne poparcie w literaturze [4].

Czy doping nadal jest powszechny?
Największe bzdury, które wypisują w internecie w tym kontekście ludzie brzmią:

„wszyscy biorą”- niestety, w dobie wieloletniego wykrywania długoletnich metabolitów to twierdzenie nie ma racji bytu. Do minimum skróciła się lista substancji, których można bezkarnie nadużywać. Wielu sportowców nie tylko podlega programowi paszportu biologicznego (notowane są najmniejsze odchylenia od normy np. parametrów hormonalnych, wskaźników fizjologicznych), ale też rutynowym testom przed, w trakcie, po, między zawodami. Twierdzenie to ma uzasadniać, dlaczego ktoś odnosi sukces, a ja nie. Niestety, kiedyś brali wszyscy, obecnie to często bardzo trudna i ryzykowna gra,
Sterydy anaboliczno-androgenne, hormon wzrostu, insulina, beta mimetyki – bardzo często są stawiane w jednej grupie, a to nie to samo. Podobnie internetowa gawiedź mocno bulwersowała się stosowaniem przez np. Teresę Johaug maści z clostebolem – należy dodać, iż w tej formie jest to NIESKUTECZNA forma dopingu, dawka jest zbyt mała, podobnie to, iż kulturysta sięgnął po maść z metanabolem nie ma żadnego znaczenia, taka forma wspomagania  po prostu nie działa,
Typowe skutki uboczne stosowania THG:
wirylizacja u kobiet,
hepatotoksyczność, szczególnie jeśli stosuje się równocześnie metanabol, winstrol, oxymetholone (anapolon), oral turinabol, oxandrolone, R1881, superdrol, metyldienolone, 1-androsteron oraz inne „bezpieczne prohormony”; niebezpieczne jest również spożywanie alkoholu, innych leków mających wpływ na wątrobę,
zmiana profilu lipidowego krwi (patrz w tekście),
ginekomastia (progesteron),
zahamowanie produkcji testosteronu w jądrach, zablokowanie osi HPTA, wpływ na LH i FSH,
zwiększenie wagi ciała (także pośrednio poprzez retencję wody),
zwiększenie libido (kwestia indywidualna, skorelowana m.in. z poziomem estrogenów),
bezpłodność czasowa lub trwała,
trądzik, tłusta cera,
wypadanie włosów, łysienie (kwestia uwarunkowana genetycznie, skutek konwersji testosteronu do DHT).
 

Administrator serwisu uznaje zjawisko dopingu i stosowania niedozwolonych substancji w sporcie, a także wbrew zaleceniom medycznym, za skrajnie naganne, nieuczciwe i niemoralne. Jakiekolwiek  informacje zawarte w artykułach dotyczących dopingu i farmakologii nie mogą być traktowane ani służyć jako instruktaż. Treść artykułów przedstawia jedynie zebrane informacje dotyczące powyższego tematu. Stosowanie dopingu niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia oraz w wielu przypadkach nawet utraty życia.

Referencje:

15
Sterydy ,EPO ,PH ,SARM / LG121071
« dnia: Maj 07, 2019, 11:49:51 pm »
4-ethyl-1,2,3,4-tetrahydro-6- (trifluoromethyl)-8-pyridono[5,6-g]- quinoline

Dostępność: znikoma
Podrabiany: rzadko
Dla kobiet: tak
Dla początkujących: tak
Dawkowanie:  ~ 10 mg dziennie
Skutki uboczne: znikome
Okres półtrwania:  brak danych
Typowa długość cyklu: kilka tygodni
Zastosowanie: dyscypliny siłowe
Aromatyzacja: nie
Sposób podawania: doustnie
Wpływ na receptory β1: nie
Wpływ na receptory β2: nie
Wpływ na receptory β3: nie
Wpływ na receptory 5-HT: brak
Wpływ na układ HPTA: niewielki lub średni
Wpływ na oś GH-IGF-1: nie
Dawka śmiertelna: brak danych

LG121071 to eksperymentalny SARM (ang. selective androgen receptor modulator) opracowany przez Ligand Pharmaceuticals. Pierwsze wzmianki o tym środku pojawiły się w 1999 roku [2] i od tamtego czasu … cisza. Na chwilę obecną wiadomo, iż jak wszystkie SARMY może zwiększać siłę i masę mięśni poprzez wpływ na modulowanie receptora androgenowego.

Uwaga – na chwilę obecną wiemy o LGD121971 przede wszystkim to, iż:

posiada równie duże powinowactwo do receptora androgenowego jak DHT. To bardzo nietypowe dla SARM, gdyż np. DHT posiada 6-krotnie większe powinowactwo do AR w porównaniu do innego preparatu z grupy SARM (MK-0773), im większe powinowactwo, tym większe może być oddziaływanie preparatu w ustroju [3];
środek nie został dopuszczony do stosowania u ludzi, jest na etapie wczesnych badań;
środek nie został dopuszczony do obrotu w Polsce, Europie i na Świecie;
środek nie został dopuszczony do stosowania u ludzi, więc jako taki nie może być używany przez żadnego sportowca (ustalenia WADA, kategoria S0: „każda  substancja  farmakologiczna,  której  nie  ujęto  w  żadnej  z  dalszych  sekcji  listy  i dla której żaden rządowy organ regulacyjny do spraw zdrowia nie wydał pozwolenia na  dopuszczenie  do  obrotu  jako  produktu  leczniczego  stosowanego u ludzi (np. leki będące w  fazie badań przedklinicznych lub klinicznych lub nad którymi badania zostały wstrzymane,  zmodyfikowane  narkotyki,  substancje  zatwierdzone  do  stosowania tylko  w  weterynarii)  jest substancją zabronioną w sporcie, w każdym czasie”; jakby tego było mało WADA wyraźnie określa jako zabronione wszelkie selektywne modulatory receptora androgenowego – w kategorii S1 środki anaboliczne [2];
obrót w Internecie LGD121971 i innymi środkami nie jest legalny;
nie wiadomo jakie skutki uboczne może nieść stosowanie tego typu leków.
Środki typu SARM zostały wciągnięte na listę antydopingową w 2008 roku i ich użycie jest niedozwolone, w każdym czasie.

Ciężko powiedzieć, czy ten preparat będzie szerzej dostępny, jego charakterystyka sprawia, iż może być ciekawym kąskiem dla osób stosujących środki SARM. Mimo, iż nie jest szeroko dostępny i popularny, WADA już dawno temu opracowała stosowne testy wykrywające stosowanie LG121071 [1].

Administrator serwisu uznaje zjawisko dopingu i stosowania niedozwolonych substancji w sporcie, a także wbrew zaleceniom medycznym, za skrajnie naganne, nieuczciwe i niemoralne. Jakiekolwiek  informacje zawarte w artykułach dotyczących dopingu i farmakologii nie mogą być traktowane ani służyć jako instruktaż. Treść artykułów przedstawia jedynie zebrane informacje dotyczące powyższego tematu. Stosowanie dopingu niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia oraz w wielu przypadkach nawet utraty życia.

Referencje:

Strony: [1] 2 3 ... 25