* * *

New Post's

[Dzisiaj o 01:35:39 am]

by ckod
[Listopad 16, 2018, 11:29:15 am]

[Listopad 15, 2018, 06:57:42 pm]

by porq
[Listopad 15, 2018, 02:04:06 pm]

[Listopad 14, 2018, 06:52:53 pm]

by porq
[Listopad 13, 2018, 08:57:10 am]

[Listopad 07, 2018, 02:02:14 pm]

by ommy
[Listopad 07, 2018, 12:50:16 pm]

[Listopad 06, 2018, 11:02:01 pm]

[Listopad 01, 2018, 10:29:35 am]

[Październik 23, 2018, 12:04:03 pm]

[Październik 22, 2018, 07:46:02 am]

[Październik 19, 2018, 09:15:13 pm]

[Październik 13, 2018, 08:17:14 am]

[Październik 12, 2018, 09:05:59 am]
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 17, 2018, 07:54:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

8 Gości, 2 Użytkowników

Autor Wątek: Medycyna Ziołowa  (Przeczytany 4718 razy)

Offline sportacademy

 • Administrator
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 329
 • Karma: +2/-0
  • Zobacz profil
Medycyna Ziołowa
« dnia: Lipiec 20, 2015, 03:13:13 pm »
Herbal medicine, znany również jako ziołolecznictwa lub medycyny botanicznego jest medyczny system oparty na zastosowaniu roślin i ekstraktów roślinnych, które mogą być spożywane bądź są stosowane na skórę. Od czasów starożytnych, ziołowy lek jest stosowany przez wiele różnych kultur na całym świecie w leczeniu chorób i pomóc funkcje organizmu. Choć nie jest ziołolecznictwo zawód licencjonowany w Stanach Zjednoczonych, leki ziołowe w postaci ekstraktów, nalewek, kapsułek i tabletek oraz herbat może być zalecana przez lekarzy opieki zdrowotnej w wielu różnych dyscyplinach jako praktyczny sposób, aby rozwiązać wiele różnych warunki medyczne.

Ziołolecznictwo zaciera granicę między żywności i leków - linii, która w wielu kulturach, nie został sporządzony w pierwszej kolejności. Korzystanie z ziół i przypraw, które mają wpływ na choroby-prewencyjny w żywności jest jednym z najlepszych sposobów, aby wykorzystać ich moc uzdrawiania. Na przykład, wydaje się, że codzienne korzystanie z przypraw kurkuma w curry dania jest jeden z powodów, osób w podeszłym wieku w Indiach mają jeden z najniższych wskaźników choroby Alzheimera na świecie.

Jakie warunki jest medycynie stosuje?
Ziołowy lek jest stosowany do leczenia lub łagodzenia praktycznie każdego możliwego stanu zdrowia. Niektóre z najbardziej popularnych ziołowych i stanów, w których są one stosowane, obejmują:

aloe stosowane miejscowo dla drobnych oparzeń, oparzeń słonecznych, podrażnień skóry lub zapalenia
arniki stosowane miejscowo na siniaki, skręcenia, bóle mięśni i stawów
rumianku spożywana na rozstrój żołądka, zgaga, niestrawność i kolkę
żywokost, w miejscowym okład tylko, na odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe, ukąszeń pająków i niektórych zakażeń gronkowcem zaciągniętych na tropikalnych plażach
Dong Quai dla kobiet i żeń-szenia dla kobiet i mężczyzn, spożywana w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i wytrzymałości - w tym zastosowaniu, te znane są jako toniki. Inne toniki to Eleuthero i Rhodiola .
echinacea spożywana na przeziębienia, grypa, ból gardła
czosnek spożycia do możliwie obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, w leczeniu zakażeń grzybiczych i przeziębienia
imbir spożycia nudności i kinetoza, jak anti-inflammatory
dziewanny spożycia przez zatory w klatce piersiowej i kaszel oskrzeli suchych,
passiflory spożycia przez pozbawionym działania uspokajającego relaksu
mięty pieprzowej herbata spożywana na niestrawność, nudności i inne problemy trawienne
olejek z mięty pieprzowej (w kapsułkach dojelitowych) spożyta przez zespół jelita drażliwego i innych przewlekłych chorób jelitowych
olejek z drzewa herbacianego stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń grzybiczych, takich jak grzybica i grzybicze paznokci stóp i paznokci
kurkumę spożycia do zwalczania zapalenia i ochrony przed rak i choroby Alzheimera
waleriana spożywana na problemy ze snem.
To tylko krótki przegląd niektórych z wielu bezpiecznych i skutecznych preparatów ziołowych.

Co należy spodziewać się na wizytę do lekarza w medycynie?
Czego się spodziewać, zależy od rodzaju lekarza jesteś konsultingowej. Lekarz, lekarz Osteopathic lub Naturopath może zalecić ziołowy w trakcie wizyty w biurze w przypadku dokonania konkretnej skargi. Lekarz z tradycyjnej medycyny chińskiej lub ajurwedyjski medycyny może zalecić ziołowy w trakcie konsultacji dla konkretnego problemu zdrowotnego lub zająć całe zdrowie całościowo.

Według American Guild Zielarzy, zielarze mogą ćwiczyć zarówno jako podstawowej opieki zdrowotnej dostawców albo wspomagający konsultantów opieki zdrowotnej. Gildia wyjaśnia, że ​​większość wizyt zielarz rozpoczynają się konsultacje na temat swojej przeszłości i obecnie historia zdrowia swoich praktyk żywieniowych i stylu życia, lub inne czynniki związane z danym problemem zdrowotnym. Następnie, zgodnie z Cechu "zielarza, z zaangażowaniem, powinna opracować zintegrowany program, który rozwiązuje ziołowy do specyficznych potrzeb zdrowotnych i obawy."

Czy są jakieś skutki uboczne lub warunki których należy unikać medycynie?
Tak. Podczas przyjmowania leków, należy zbadanie możliwych interakcji z ziołowych może być brane pod uwagę. Bądź ostrożny mieszania ziół i leków, które mają podobne działania. Na przykład, nie może być dobry pomysł, aby mieszać leków przeciwzakrzepowych z ginkgo, naturalny rozcieńczalnik krwi; waleriana Ziele, uspokajające, prawdopodobnie nie powinien być mieszany z pigułek na receptę spania. Podobnie, unikać mieszania ziół i leków, które mają przeciwne działanie. Inne leki, które mogą zmienić sposób lekarstwo jest obsługiwany przez organizm. Na przykład, dziurawiec, naturalny środek na depresję , może zmniejszać skuteczność niektórych leków, powodując ich być zbyt szybko metabolizowany. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z farmaceutą na temat interakcji herb / narkotyków. Ponadto, zioła, które mogą cienki krwi, takich jak Dong Quai, feverfew, dodatkowego czosnek i imbir może powodować problemy, jeśli podjęte przed zabiegiem, jak mogłem ziół, takich jak żeń-szenia i lukrecji , które wpływają na szybkość korzenia serca i ciśnienie krwi. Uspokajające zioła jak kava i waleriana może nasilać działanie znieczulenia. Najlepiej, aby zatrzymać przy żadnej z tych ziół co najmniej 10-14 dni przed zabiegiem, i pamiętaj, aby poinformować o tym lekarza, że ​​już ich podjęcia.

Ciąża: Najlepiej jest unikać stosowania ziół w czasie ciąży, zwłaszcza pierwszy trymestr, chyba, że jesteś pod opieką kompetentny lekarz. Wyjątki: nie jest to uważane za bezpieczne, aby trwać do 1000 mg w kapsułce z imbirem lub kandyzowanych formularzy poranne mdłości; Zastosowanie krótkoterminowy echinacei wydaje się również bezpieczne dla kobiet w ciąży, które rozwijać przeziębienia lub grypy.
Pielęgniarstwo: Oprócz ziół, które mogą stymulować produkcję mleka kobiecego (kozieradka, błogosławiony Oset i lucerna), kobiety karmiące piersią powinny unikać ziół najbardziej leczniczych pierwszych czterech do sześciu miesięcy życia dziecka.
Dzieci: środki ziołowe, które są bezpieczne dla dorosłych mogą nie być bezpieczne dla dzieci. W celu uzyskania wskazówek, patrz Zdrowe Dziecko, Ogólna liczba dziecko, z Stuart Ditchek, MD i Russell Greenfield, MD (HarperResource, 2009).
Czy jest organem, który nadzoruje lub referencje praktykujący w medycynie?
Nie praktyka medycynie nie jest licencjonowany zawód w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ zioła są sprzedawane w Stanach Zjednoczonych jako suplementy diety dostępne dla każdego, konsumenci powinni kształcić się przed zakupem. Dobrych zasobów obejmują Rady botaniczny amerykańskiej , z Fundacji Badań Herb i HerbMed .

Jak można skontaktować się z lekarzem w medycynie?
Każdy może twierdzić, że zielarz, więc należy szukać kogoś z intensywnego szkolenia. Praktycy zarówno tradycyjnej medycynie chińskiej i medycynie ajurwedyjskiej polegać ziół do leczenia. Możesz być w stanie znaleźć wiedzę lekarza przez Gildię Zielarzy amerykańskiej . Należy pamiętać, że profesjonalni zielarzy, którzy doradzają klientom na korzystanie z ziół leczniczych zwykle nie licencjonowanym do diagnozowania lub leczenia choroby.

Ziołolecznictwo jest również ostoją naturopatyczną lekarzy (NDS lub NMDs), którzy korzystają z naturalnych metod promowania wellness i leczeniu choroby. Ścieżka zdrowia zazwyczaj nie może przepisać leki, a nie wszyscy lekarze uczestniczyli czteroletni naturopathic szkoły medycznej, więc potencjalni pacjenci powinni zapytać o szkolenia. Możesz znaleźć lekarza za pośrednictwem strony internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy naturopatyczną . Podczas gdy niektóre MD i DOS (Osteopathic lekarze) są nauki o ziołach i innych naturalnych środków, jest mało prawdopodobne, że lek ziołowy został zawarty w ich formalnego wykształcenia.

Czy istnieją inne metody leczenia, które mogą pracować również w połączeniu z medycynie?
Ziołolecznictwo jest za najbardziej skuteczny, gdy jest stosowany jako część programu, która zawiera naturalne leczenie dietetyczne modyfikację, właściwego ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie stresu i mobilizacji zasobów psychicznych skierowane ku uzdrowieniu.
Jakie jest zdanie doktora Weil medycynie?
W związku dr Weila, zasada zaletą ziół jest ich złożoność. Rośliny lecznicze zawierają szeroki wachlarz związków chemicznych, co daje im uprawnienia uniwersalne terapeutyczne. Na przykład, dla Indian andyjskich, cały liść koki jest numerem jeden roślina lecznicza. Używają go do leczenia zaburzenia żołądkowo-jelitowe; W szczególności, zarówno biegunki i zaparcia. Jego zdolność do leczenia stanów chorobowych, w dwóch przeciwnych sprężyn z tego, że zawiera 14 coca bioaktywne alkaloidy, z których niektóre pobudzania jelita, podczas gdy inne hamują aktywność przewodu pokarmowego. Gdy cała mieszanina dostanie się do organizmu, receptory w tkankach jelit za wiążą się alkaloidów, które są niezbędne dla organizmu, aby przywrócić go do stanu równowagi.

W trakcie swojej kariery Dr Weil zalecił leki ziołowe znacznie częściej niż on przepisał leki na receptę i powiedział, że nie widzi poważnych niepożądanych reakcji na którykolwiek z preparatów ziołowych on zalecanych. Jednak, ze względu na wiele bezpodstawnych roszczeń do preparatów ziołowych, a ponieważ rynek nie jest dobrze regulowany, zaleca on, że konsumenci się do następujących wskazówek:

Nie kupuj całych suszonych ziół z pojemników lub słoiki w sklepach. Te luźne zioła są prawdopodobnie bezwartościowe, ponieważ suszonych roślin pogorszeniu po wystawieniu na działanie powietrza, światła i wilgoci i bardziej drobno posiekane części roślin, tym szybciej tracą swoje pożądane cechy.
Unikać enkapsulowanych sproszkowanych ziół, ponieważ kiedy rośliny są podstawy do proszków, są one narażone na utlenianie, co powoduje ich pogorszeniu.
Kup renomowanych marek, które reklamują czystość ich składników.
Najlepsze są te leki ziołowe można się rozwijać. Utrzymanie prywatnego ogród ziołowy można zapewnić świeżość i jakość.
Poszukaj preparatów ziołowych, które zostały "Wildcrafted" (zebranych od dzikich stoisk) lub uprawianych ekologicznie.
Kup chińskich produktów ziołowych tylko z renomowanych źródeł i unikać tych, które nie lista składników. (Niektóre zioła z Chin zostały zanieczyszczone metalami toksycznymi.)

 

Stats

użytkowników
 • Użytkowników w sumie: 1968
 • Latest: Error1995
Stats
 • Wiadomości w sumie: 10653
 • Wątków w sumie: 647
 • Online Today: 15
 • Online Ever: 263
 • (Październik 25, 2018, 04:36:54 pm)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 8
Total: 10