* * *

New Post's

by tumi
[Wrzesień 15, 2019, 03:48:34 pm]

[Wrzesień 15, 2019, 02:22:37 pm]

[Wrzesień 13, 2019, 09:44:45 pm]

[Wrzesień 11, 2019, 05:27:49 pm]

[Wrzesień 11, 2019, 09:15:51 am]

[Wrzesień 02, 2019, 03:05:44 pm]

[Sierpień 26, 2019, 07:36:18 pm]

[Sierpień 21, 2019, 12:39:15 pm]

[Sierpień 19, 2019, 06:39:26 pm]

[Sierpień 19, 2019, 07:50:56 am]

[Sierpień 18, 2019, 05:17:07 pm]

[Sierpień 02, 2019, 02:37:23 pm]

[Lipiec 31, 2019, 03:03:47 pm]
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Wrzesień 16, 2019, 04:44:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

28 Gości, 0 Użytkowników

Autor Wątek: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?  (Przeczytany 989 razy)

Offline lukaszlukasz

• Newbie
  • *
Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« dnia: Wrzesień 08, 2019, 09:56:29 pm »
Witam Panowie, Nie chcę przynudzać, dlatego postaram się jak najszybciej przejść do rzeczy: jakie badania zrobić w moim przypadku?
33 lata i od kilku miesięcy (blisko roku?) beznadziejne samopoczucie, objawiające się między innymi: libido praktycznie zerowe (obecnie mógłbym żyć w celibacie), regeneracja fatalna (rano wstaję tak samo zmęczony jak wieczorem kładąc się spać), ogólne zniechęcenie (hobby/zajawki które mam już kompletnie nie cieszą), czarne myśli (głowa pisze najgorsze scenariusze każdej sytuacji). Gdyby nie obowiązki to bym mógł przesiedzieć bezczynnie cały dzień. Jestem cieniem samego siebie sprzed kilku lat, nawet osoby z mojego otoczenia zaczęły zauważać, że coś jest nie tak.
Zacząłem podejrzewać, że ma to podłoże hormonalne kilka tygodni temu, bo pojawiło się niekomfortowe uczucie na jednym sutku (prawdopodobnie gino).
Kontakt z dopingiem znikomy: jeden cykl na h-drolu z 10 lat temu (błędy młodości, cykl zrobiony bez sensu). Leciał Clomid po tym, ale o badaniach nie było wtedy mowy.
Sytuacja trwa od co najmniej kilku miesięcy i mam wrażenie, że jest coraz gorzej.

Na pewno wybiorę się do rodzinnego, ale chciałbym mieć już w ręce wyniki, bo ten pewnie stwierdzi że jesień idzie i to dlatego, lub jakiś inny banał. Mam złe doświadczenia z lekarzami rodzinnymi, dlatego wolę choć częściowo wziąć sprawy w swoje ręce i położyć mu na biurko komplet wyników.

Z góry dzięki za pomoc.

Offline Kabaś

• Jr. Member
  • **
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2019, 11:38:35 pm »
zrób sobie te badania to będziesz wsystko ładnie wiedział

-testosteron całkowity
-testosteron wolny
-estradiol
-LH
-FSH
- progesteron
-prolaktyna
-shbg

Offline lukaszlukasz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2019, 04:47:12 pm »
Odebrałem dzisiaj wyniki i wygląda to tak (w nawiasach norma):
Testosteron: 8 (6,93 - 28,1)
Testosteron wolny: 260,76 (277 - 971)
Estradiol: 102 (73 - 206)
LH:  2,00 (0,8 - 7,6)
FSH: 1,84 (0,7 - 11,1)
Progesteron: <0,64 (0,86 - 2,9)
Prolaktyna: 426 (53 - 360)
SHBG: 30,68 (13 - 71)

Podsumowując: testosteron wolny i progesteron poniżej normy, prolaktyna powyżej, testosteron całkowity na dolnej granicy, LH i FSH też blisko dolnej granicy.

Pomoże ktoś w interpretacji? Przypominam, że mam 33 lata, gdyby to miało znaczenie :)

Przede wszystkim, czy zna ktoś jakiegoś ogarniętego endokrynologa na Śląsku?

Z góry dzięki za pomoc.

EDYCJA: dodam, że przy okazji zrobiłem morfologię i wszystko w normie.

Pzdr, Łukasz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 04:54:39 pm by lukaszlukasz »

Offline lukaszlukasz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2019, 11:00:16 pm »
Nie zauważyłem żadnego zamulenia po posiłkach. Mam za to dni, że mnie ciągnie do słodyczy jak babę w ciąży ;) a potem obsypuje syfami na twarzy.

Offline Fuckmaster

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2019, 08:44:04 am »
To są wyniki człowieka który źle się odżywia, źle trenuje lub się źle regeneruje (lub wszystko razem).
Nie są tragiczne, do ogarnięcia bez endokrynologa.

Zacznij od dobrego żarcia +500kcal do aktualnego zapotrzebowania, regeneracja (ale nie na kanapie przed telewizorem bo to chuj nie regeneracja), spacery takie po 1.5-2h żeby przewietrzyć głowę i ciężary pod roztrenowanie.

Ja osobiście bym nie brał cabaseru przy tak niewiele podwyższonej prolaktynie, ledwo ponad normę. LH do FSH są w dobrych proporcjach a że teść nisko to też wina niskiego LH.

Ja bym spróbował lekko ziołami się podleczyć - Mace duże dawki na libido i żeby rozbudzić jaja, rano różańca i niepokalanka, wieczorem ashawghande i forskolinę.

Niepokalanka daj powyżej 1600mg, przy małych dawkach poniżej 1000 działa odwrotnie i podnosi prolaktynę i obniża teścia. W dużych podnosi dopaminę więc powinieneś poczuć się lepiej. Sam biorę taki zestaw i jestem bardzo zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2019, 10:20:03 am by Fuckmaster »

Offline MacK

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2019, 08:51:40 am »
Zagadaj do Dietki Łukaszu

Offline Kabaś

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2019, 03:13:40 pm »
Zagadaj do Dietki Łukaszu

dietka zna się na diecie ale jego wiedza na temat hormonów jest zbyt mała aby udzielać ludziom porad w tym zakresie.
nie polecam zwłaszcza w kwestii odbloków ale i nie tylko

Offline tiamos

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2019, 04:44:55 pm »
Fuckmaster możesz dokładnie dawki rozpisać ziółek? Gdzie się zaopatrujesz? tutaj?

Offline Tester

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2019, 04:52:17 pm »
Ile godzin dziennie śpisz? Wzrost, waga? Dieta? Wyglada to na sytuację, w której potrzebujesz lekarza, ale lekarz za Ciebie nie poprawi higieny snu, kompozycji ciała i diety. Od tego trzeba zacząć.

Offline lukaszlukasz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2019, 09:44:45 pm »
Dzięki Panowie za pomoc (szczególnie Tobie Fuckmaster za masę konkretów).
Fakt jest taki, że przez ostatnie kilka miesięcy miałem sporo pracy, stresów i bardzo mało snu (bywa od czasu do czasu, że jestem ponad 24h na nogach). Próbowałem to pogodzić z treningami cięższymi i wyszło jak wyszło.
Mam 180cm i 86kg i chyba tragedii nie ma jeśli chodzi o sylwetkę. W większości staram się jeść zdrowo, chociaż zdarza się, że nie zdążę zjeść i pierwszym posiłkiem jest obiad - chociaż staram się nadrobić, żeby kalorie na koniec dnia się i tak zgadzały.
Co od odpoczynku o jakim napisał Fuckmaster to nie istnieje praktycznie - mam pracę, że jestem cały czas pod telefonem (w weekendy też), nawet w niedziele zdarza mi się załatwiać sprawy zawodowe przez telefon albo przy komputerze. Niestety nie idzie za tym kasa i to też powoduje frustracje.
Sprawa jest prosta - poprawia higieny życia od zaraz. Trudno, inne sprawy muszą trochę poczekać. Muszę się ogarnąć i doprowadzić do porządku, bo i tak od paru miesięcy nie potrafię działać na 100%, więc to zapierdalanie i tak jest bez sensu. Rodzina też na pewno będzie bardziej zadowolona.
Za jakiś czas na pewno powtórzę badania i odezwę się tutaj w temacie.
Jeszcze raz dzięki Panowie za zainteresowanie.

Stats

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2166
  • Latest: owenhart
Stats
  • Wiadomości w sumie: 11627
  • Wątków w sumie: 698
  • Online Today: 37
  • Online Ever: 263
  • (Październik 25, 2018, 04:36:54 pm)
Użytkownicy online
Users: 0