* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 29, 2024, 12:37:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.  (Przeczytany 37082 razy)

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 15, 2020, 10:34:50 am »
Chiny 80 000 zainfekowanych 3000 zmarłych ciekaw jestem ile będzie w GB i USA krajach gdzie prawa człowieka i ich przestrzeganie jest największym priorytetem ,zobaczymy które rządy najbardziej się troszczą o swoich obywateli.
USA obozy FEMA ,znikający bezpowrotnie bezdomni i emigranci kraj dokonujący więcej transplantacji niż umiera Amerykanów ,kraj gdzie katolicy za noszenie łańcuszka z medalikiem są wyrzucani z pracy.
To prawda ,że rząd Chin zareagował o tydzień dwa za późno i Chińczycy byli źli na to ,ale dzisiaj są z niego dumni.
W Wuhan gdzie mieszka nasza Dr. Wenmei ludzie od ok dwóch miesięcy nie wychodzili z domów jedzenie specjalni kurierzy dostarczali pod drzwi zamawiane online gdzie pobudowano pierwszy szpital na 1000 osób w 6 dni a następne dwa na 1500 osób w 10 dni ogólnie w  miesiąc postawiono szpitali na 10 000 łóżek przedsięwzięcie logistyczne nie mające precedensu w historii dzisiejszego świata.

Pozdrawiam moi koledzy i trzymajcie się tam w Polsce to będzie trudny czas i wspierajmy się w nim dzielmy się wsparciem i pomocą ,nie rzucajmy bezpodstawnych oskarżeń zaczerpniętych z internetu.
Pozdrabniam i nie Bóg ma Was w swej opiece.

Offline Odolan

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Karma: +1/-1
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 15, 2020, 12:15:30 pm »
Ja tutaj się zgodzę z panem sportacademy. Nie znam soby, tkóra mieszkając w Chinach narzeka na brak swobód obywatelskich, a gospodarczych to oni od groma.
Ich socjalność jest taka jak prawicowość naszego pisu, albo prawicowość PO.
Socjalizm w Chinach różni się tym, że tam się daje ludziom co najwyżej możliwości, a dzięki temu, że to pracowity naród, zwracają to potem w i tak niskich podatkach. U nas socjalizm to zbiór wszystkich najgorszych cech tego systemu, od duszenia obywatela w sferze gospodarczej, po rozdawnictwo gotowego produktu zamiast możliwości.

Nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo znam sprawę tylko z relacji, ale nie wierzę, że największa gospodarka na świecie jest gospodarką centralnie sterowaną, tego nie dałoby się zrobić, muszę mieć maksymalnie dużo swobód w tej dziedzinie, w obyczajowej siłą rzeczy również, żeby się tak rozwijać.

Diploid

  • Gość
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 15, 2020, 12:25:42 pm »
Największą gospodarką na świecie są USA z 20mld PKB. ;)

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 15, 2020, 12:47:44 pm »
hehe tylko ,ze to wszyto jest produkowane w Chinach na terenie USA nic exportowego się nie produkuje bezrobocie ponad 20% ponad 50 milionów Amerykanów pobiera kartki na jedzenie to ta pierwsza gospodarka świata ta fikcja internetowa ta fatamorgana ,w którą każą nam wierzyć  to kraj w ruinie tylko ,że duży i jego upadek jeszcze potrwa.

Diploid

  • Gość
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 15, 2020, 12:50:51 pm »
Co ciekawe PKB per capita (w przeliczeniu na mieszkańca) stawia Chińczyka niżej niż Polaka. :)

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 15, 2020, 04:26:06 pm »
Te wszystkie te obliczenia PKB mają się ni jak do rzeczywistości . U mnie na osiedlu (z 15 wieżowców) jest 3x Tesla ,3x Cadilac ,Masserati,  ,Jaguar ,Lincoln i prawie każda rodzina ma auto ,siła nabywcza Chińczyków na rynku wewnętrznym jest ok 2x wyższa niż Amerykanów i myślę ,że z 3x wyższa niż Polaków prąd ,gaz  bardzo tani ,opłata za tel. komórkowy ok. 10$ za miesiąc ,alkohol jest pędzony na targowiskach i można go kupić (nalewki )za śmieszne pieniądze 5-10 yuan papierosy można kopić na ulicy i krajankę tytoniową i to wszystko jest legalne ,kolega Chińczyk uruchomił biznes w galerii handlowej i ma zwolnienie z opłaty wynajmu na 3 lata i zwolnienie z podatku na 3 lata ,Takie są Chiny dają się swym obywatelom dorabiać ,dają się bogacić.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2020, 05:34:11 pm by sportacademy »

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 15, 2020, 08:08:59 pm »
Ja się odniosę do tego co diploid wcześniej o tych 1,5 miliardów biedaczków ciężko pracujących na smartfony - odrealniona propagandowa papka ... Mój Ojciec był w Chinach w delegacji 7-8 lat temu, już wtedy mówił że chińczycy zarabiają więcej niż w PL, a to parę już lat zleciało także bzdury bzdury

Mam jeszcze pytanie do sportacademy - w 1 poście odnośnie stanu wyjątkowego chodzi o to że jutro będzie ogłoszenie że w następny poniedziałek będzie stan wyjątkowy czy dubel wyszedł i miało być z poniedziałku na wtorek ?

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 15, 2020, 10:53:16 pm »
Dostałem informacje ,że z Niedzieli na poniedziałek i już w poniedziałek ma być Stan Wyjątkowy ,,ale może jakieś czynnik ,których nie znamy rza odwleka to w czasie bo hospitalizowanych jest ok. 4000 ,a podejrzanych ok. 2500 dlatego co dziennie przybywa o ok, 100% zainfekowanych.

Pozdrawiam

Chciałbym przybliżyć wam Chiny i odłamać to co się pisze i przedstawia o Chinach.

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 15, 2020, 11:18:27 pm »
Kolega mi pisał że u nich w DE od jutra stan wyjątkowy ma wejść w pełni, więc wcale bym się nie zdziwił jakby w PL to samo się stało

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 16, 2020, 01:31:18 am »
Według mnie jest to dobre posunięcie z tym nie wiadomo  jak po wygaśnięciu epidemii wiele ograniczeń inwigilacji etc. zostanie utrzymane rządy tzw. demokratyczne maja zawsze ku temu chęci.

Pozdrawiam

Offline tommy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 16, 2020, 11:44:12 am »
jakie 100% zainfekowanych przybywa? ostatnie dni to ~50 -> 80 -> 110 -> 125 -> 150 osob w sumie.
stan wyjatkowy, zamykanie miast, laboratoria w akademikach - ostatnio w internecie wysyp bzdur 'z pierwszej reki' ;)

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 16, 2020, 11:23:55 pm »
Oby było jak najmniej zainfekowanych ,ale liczba rośnie i rząd  mówi ,że będzie jeszcze więcej  tak pisze onet Chiny zastosowały środki bardzo drastyczne i sytuacja na dziś wygląda na opanowaną ,ale w Europie ,a także w Polsce  to zaraz podniesie się larum ,że to zamach na wolność etc.

Cytuj
Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego Polska powinna przygotować się na czterocyfrowy wynik liczby osób zarażonych koronawirusem w tym tygodniu.

https://www.youtube.com/watch?v=8ogd69SNl9I
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2020, 04:51:15 am by sportacademy »

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 17, 2020, 10:33:23 am »
Chińskie władze zgłosiły dziś tylko jeden nowy lokalny przypadek infekcji koronawirusem w ciągu doby. Wuhan zaczynają opuszczać wysłani tam na pomoc lekarze z innych miast

Offline krzykacz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 18, 2020, 05:37:41 pm »
ja trochę nie na temat,mógłbyś coś więcej napisać o Chinach jak tam na prawdę jest? Bardzo mnie to ciekawi a w sumie brakuje wiarygodnych źródeł no a w naszej TV jak pokazywali co się teraz dzieje to oczywiście chatki z gówna i pole ryżu z chińczykami w miseczkach na głowach co jednak na logike nie pasuje do tego kraju

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 18, 2020, 09:39:15 pm »
Raport z państwa środka - fakt że teraz w kambodży siedzi, ale zawsze możesz obejrzeć poprzednie odcinki, wiele się w 3 miechy nie zmieniło

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 175
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 84
Total: 84