* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Lipca 16, 2024, 01:53:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: L-treonian magnezu  (Przeczytany 3133 razy)

Offline Dr. Wen Mei

 • Global Moderator
 • Full Member
 • *****
 • Wiadomości: 134
 • Karma: +5/-2
  • Zobacz profil
L-treonian magnezu
« dnia: Października 27, 2023, 07:55:29 am »

Nootropy
SPRAWNY I WYDAJNY MÓZG


Jaki magnez wybrać i dlaczego powinien to być treonian

L-treonian magnezu wynaleziono w roku 2010. Cechuje się bardzo dużą biodostępnością i brakiem skutków ubocznych dla żołądka i ogólnie układu pokarmowego. Jednak podstawowa jego cech, która sprawia, że treonian magnezu staje się coraz bardziej popularny, to łatwość przekraczania bariery krew-mózg. Może to powodować znaczne zwiększenie poziomu magnezu w mózgu. W ten sposób skutecznie wpływa na witalność neuronów i – uwaga – powoduje zmniejszenie odczuwania lęków. Czyli, jeśli mamy za dużo stresu a chcemy przyjmować magnez, to najlepiej wybrać go w postaci l-treonianu.

Został opracowany w celu poprawy jakości i szybkości działania standardowych suplementów magnezu oraz ze względu potencjalne korzyści, które może przynieść funkcjom poznawczym.

Magnez uczestniczy w komunikacji pomiędzy neuronami, bierze udział w metabolizmie wielu neurotransmiterów i zużytych komórek. Uspokaja też nasz mózg sprawiając, że nie jest nadpobudliwy i zbyt nakręcony.

Cytrynian, jabłczan, czy chelat aminokwasowy magnezu nie mają możliwości przekraczania bariery krew-mózg w tak dużym stopniu jak treonian.

L-treonian magnezu
U dorosłych z zaburzeniami funkcji poznawczych, zaburzeniami snu i stanami lękowymi używanie tej odmiany magnezu przynosi bardzo dobre efekty. Podobno można w dużym stopniu odwrócić skutki starzenia się mózgu.

Magnez ma bardzo korzystny wpływ na plastyczność mózgu. Badania wykazały pozytywny wpływ l-treonianu magnezu w leczeniu choroby Alzheimera i Parkinsona, jak również zespołu stresu pourazowego (PTSD).

Badania wykazały, że gdy l-treonian magnezu dostaje się do mózgu, zwiększa gęstość synaps w komórkach nerwowych. Synapsy to części tych komórek, które służą im do porozumiewania się między sobą. Generalnie rzecz ujmując, im więcej neurony będą miały synaps, tym objętość mózgu będzie większa. A komunikacja pomiędzy neuronami szybsza i łatwiejsza. A to z kolei poskutkuje lepszą pamięcią, łatwiejszą koncentracją, zdolnością uczenia się i wyrażania.

 W badaniu przeprowadzonym w Chinach zastosowano L-treonian magnezu w celu podniesienia poziomu magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym i zmniejszenia deficytów motorycznych oraz utraty neuronów dopaminowych w mysim modelu choroby Parkinsona. Wyniki wykazały, że l-treonian magnezu, a nie siarczan magnezu, znacząco podniósł poziom magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym, a także znacznie zmniejszył deficyty motoryczne wywołane MPTP i degenerację neuronów DA (dopaminowych) u myszy.
Źródło: https://the-unwinder.com/insights/what-is-magnesium-l-threonate/
L-treonianu magnezu znacznie zwiększa plastyczność synaptyczną, która jest związkami pomiędzy neuronami, a ich zdolnością do wzrostu i zmian. Pozwala to mózgowi tworzyć nowe połączenia, które są bardzo ważne dla funkcji pamięci, zdolności uczenia się, uwagi, koncentracji i skupienia.

L-treonian magnezu jest jedną z bardzo nielicznych substancji o udowodnionym wpływie na poprawę pamięci krótkotrwałej. Na razie tylko u szczurów, ale dowody są przekonywujące.


 

Recent

użytkowników
 • Użytkowników w sumie: 2574
 • Latest: robox
Stats
 • Wiadomości w sumie: 12336
 • Wątków w sumie: 773
 • Online Today: 84
 • Online Ever: 560
 • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 9
Total: 9