* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 05:20:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.  (Przeczytany 44031 razy)

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 10, 2020, 11:12:15 am »
Jasne, prostota rządzi.
Lubię też system OLAD, jeden bój dziennie, ale to zawracanie dupy z chodzeniem do klubu.
Chodzi o psychiczne odblokowanie "mam tylko tyle do zrobienia, więc daję z siebie wszystko", a jak mamy w perspektywie 10 ćwiczeń na sesję, to podświadomie się blokujemy, oszczędzając siły na ostatnie ćwiczenia.

Mam dwa zestawy, które robię naprzemiennie.
A
-podrzut oli
-wyciskanie stojąc
-siad tylny
-wiosło półsztangą
-full contact twist
B
-rwanie Oli
-wyciskanie leżąc
-martwy ciąg
-wiosło w opadzie
-spacer farmera
Wszystko w 5-6 seriach, po kilka powtórzeń, ale nie więcej jak 6 ruchów.
To powyżej robię właśnie teraz, ale co kilka miesięcy wymieniam niektóre ćwiczenia na inne, ale mające duże przełożenie.
Np. siad tylny na przedni lub boxy, martwy klasyk na sumo lub trap bar, wiosło w opadzie na wiosło leżąc na ławce lub Pendlaya, wyciskanie stojąc na Sots press czy push press, full contact na skłony Jandy czy unoszenie kolan.
Rozumiesz, trzon ruchu zostaje, ale CUN widzi różnicę i jest świeżo i postęp idzie.

Raz w roku robię 3-4 tygodnie całkowitego odpoczynku, a w razie potrzeby odpuszczam siłownię na miesiąc-dwa i wtedy bawię się BW i kettlami.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 13, 2020, 01:26:18 pm »
Ogarnę jakaś sztangę i spróbuję Twojego treningu.
Przyznam że rwanie hantli i ogólnie powrót do żelastwa daje jak na razie fajne efekty- nabicie mięśni po jak nigdy dotąd...

W weekend ogarnę badania i zobaczę co z hormonami.

Ogólnie temat w necie jest dość ciekawy bo jest bardzo dużo osób które twierdzą że taki cykl 250 to w sumie nic i dobrze zaplanowany to same korzyści, i też trochę opinie bardziej ostrożnych że zawrotu głowy idzie dostać.

Czarna księga warta jest kupienia czy polecisz jakieś inne pozycje?

Prosze powiedz mi jaki wg Ciebie jest najlepszy inhibitor aromatazy?

I co sądzisz na temat igły insulinowej?
Szit jak większość pisze, że podskórnie lipa taka ilość substancji?

Bo też każdy inaczej skrobię, natknąłem się na taką igłę szukając info o aspiracji i ominięciu nerwu kulszowego.

Dzięki za odpowiedzi.

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 13, 2020, 01:47:08 pm »
Bo ja wiem co mówię. :)

"Czarna księga" przestarzała, a niektóre rady w ogóle z dupy.
Polecam oba trzyliterowe fora i ich dział doping śledzić na bieżąco, a jak się pojawią jakieś niewiadome to szukać w necie.
Oczywiście nic nie zastąpi książek, bo ludziom tylko się wydaje, że w necie jest wszystko.

Wg mnie najlepiej nie używać IA. 8)
Ale jak chcesz bombę, to będziesz musiał, tutaj eksemestan jest nr 1, w sensie najmniej szkodliwy, ale nie na wszystkich działa i trzeba go brać z tłuszczem.
Takie 250mg testa to nie wiadomo co to jest.
Ni to TRT, ni to mostek, ni to bomba.
Jak chcesz bombę, to daj minimum te 350mg krótkiego czy 400mg długiego.
Jak chcesz TRT to nie dawaj więcej jak 200mg długiego.
Potem badania i weryfikacja dawki.

Insulinowa czy nie insulinowa, ma być ostra.
Jak chcesz bombę, to lepiej bić domięśniowo, jak TRT, to lepiej podskórnie.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że zadawanie takich pytań świadczy o tym, że nie jesteś gotów na zabawę z hormonami? ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2020, 01:50:02 pm by Diploid »

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 13, 2020, 02:19:44 pm »
Ale sam pisałeś 250 co 5dni i po pół roku zagęścić.

Po to zadaje pytania żeby kiedyś być gotowym.

Z jednej strony, znam (nie tak dobrze) byłego kolarza w moim zawodzie co jedzie na lekkiej bombie i pomaga mu to mimo wieku zachować dobrą efektywność przez te 12 godzin i dobrą formę co trzyma go przy lepszym zdrowiu fizycznym.
 Gotowe przepisy są wszędzie i niektóre pewnie nawet ok, trenerzy którzy doradzają, ale tam wyczuwam lekka stronniczość ze względu na chęć zysku, dlatego staram się drążyć temat na wszelkie możliwe sposoby.
Wiadomo że lepiej nie kombinować nic, ale zakazane bardziej kusi.

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 13, 2020, 02:30:41 pm »
Aha, myślałem, że te 250 to tygodniowo.
Testosteron egzogenny to też nie taka bajka, jak się niektórym wydaje.

Zrób badania hormonów; testosteron, estradiol i prolaktynę i wrzuć tutaj, zobaczymy co w trawie piszczy.
A jak jest kasa, to dorzuć jeszcze testosteron wolny, progesteron, LH i FSH.
Morfo i panel tarczycowy też by wartało.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 14, 2020, 11:26:49 am »
Zrobiłem wszystko oprócz tarczycy komplex i morfologii. Do hormonów dolozylem TSH bo babki nie mogły się połączyć z serwerem do płatności kartą a gotówki miałem tylko na to.

Wyszło tak w sumie że złapałem chwilę rano i nie byłem na czczo i wczoraj wieczorem poszedł testofen plus cordyceps, ale trudno, najwyżej się powtórzy.

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 14, 2020, 11:32:25 am »
Nie, no luz, wszystko powinno być ok.
Nie musisz być na czczo, nawet do morfo podobno nie trzeba.
https://www.mp.pl/pytania/pediatria/chapter/B25.QA.11.3.27.
A bierzesz suple, to bierzesz je normalnie o zwykłych porach.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2020, 11:40:03 am by Diploid »

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 14, 2020, 06:57:24 pm »

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 14, 2020, 07:17:40 pm »
No co, dla endokrynologa wszystko w normach. 8)
I tyle, męcz się pan dalej.
Jądra prawidłowo reagują na niski sygnał z przysadki, produkując mało testa, a jak mało testa to niskie estro, choć nie za niskie.

Teraz Twoja decyzja, dla mnie to wygląda, jakbyś był zajechany, tarczycą też przysypia, mimo, że w normie.
Będąc na Twoim miejscu zrewidował bym dietę (dostateczną ilość energii przede wszystkim, bo wygląda że jej jest za mało lub niedostępna, za dużo błonnika, te surowe jaja, nie wiem co jeszcze) oraz ograniczył objętość treningu i całą poza treningową aktywność.
Taka przysadka aż się prosi o porządnego kopa ze 100mg clomu przez miesiąc czy dwa i powinno być lepiej.

Pytanie czy chcesz ratować naturę, czy walić to i wchodzisz na bombę?
Tylko z takimi wynikami, to już raczej na zawsze.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 14, 2020, 10:00:21 pm »
Generalnie to trafiłeś.
Ostatnio jeszcze córka półroczna a to się obudzi w nocy, ogólnie dzieci dają w kość😁
Spanie po ok 5-6h.
Praca raczej taka też mało pobudzająca, ruch zawsze daje energię a siedzenie cały dzień raczej nie.
Dodatkowo godziny pracy, więc nie wiem jak to wyjdzie, ale spróbuję coś z dietą zrobić, choć chyba najgorzej to nie jem, pilnuje posilkow, mało alko, mało przetworzonej, obiady w pracy raczej wątpliwe i się muszę znów wziąć za branie obiadu w termos, kolacja ok 19 też obiadowa, jakiś stek czasem, zalezy
W między czasie jakieś kanapki (przykładowo szynka ogórek kiszony itp)
Wiem że wchodząc na testo i budując masę trzeba by ją modyfikować ale pewnie nie robił bym tak restrykcyjnie.
Może coś uda mi się podbić swojego, zobaczymy.
Gdyby to było trochę prostsze, to bym się nie zastanawiał i poszedł był w podawanie testosteronu.

Ogólnie dziś to j tak nawet byłem wypoczęty rano, jakiś czas ok dwa tyg brak porannego wzwodu, w sumie odskad córka zaczęła trochę szumieć, a dzisiaj był dość mocny.
Zacząłem brac dość sporo magnezu i może to też miało wpływ.

Tak czułem z tym moim testo, objawy, tryb życia w młodości i marne wyniki sportowe jakoś mi się zgrywaly.



Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 14, 2020, 10:18:32 pm »
Małe dziecko obniża teścia i to jest normalne i słuszne biologicznie.
Ale nie do dolnych granic, musiało być już wcześniej słabo, no i tryb życia...
Masz w miarę jasny obraz, teraz rób, co uważasz.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 15, 2020, 01:20:46 am »
Muszę to przegryźć.
Musiało i było bo tak jak pisałem objawy się zgadzaly, no i przyczyny.
Szkoda że w naszym durnym systemie zdrowia tak ciężko trafić na jakieś informacje które są często najprostsza odpowiedzią.

Brak wigoru itp to tylko magnez i chuj, nikt nigdzie nie napiszę zbadaj teścia, a to już temat sterydów, a jak sterydy to samo zło, w żadnym wypadku nie można się tym interesować.

Tak jak napisałeś, idź do endokrynolog powie że ok, a potem żyj sobie jak ciota i bądź impotent przy 50...

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 15, 2020, 08:53:26 am »
Bo to też nie jest takie jednoznaczne, lekarze mają rację, że się trochę boją.
W necie, użytkownicy testosteronu i sterydów przecież nie będą mówić o skutkach ubocznych tak namiętnie, jak o plusach wbijania. ;)
Taki trochę krzywy filtr. 8)

To nie jest tak, że jak wlejesz paliwo lotnicze do starego malucha, to on nagle stanie się odrzutowcem.
Jest duże prawdopodobieństwo, że coś mu pieprznie. ;D
Przykładowo, uważam, że TRT po 65 roku życia ma więcej minusów, niż plusów (nieproporcjonalnie rośnie aromatyzacja, hematokryt, ryzyko zatoru, zmian w sercu) tutaj większe korzyści da jakieś zioło/DHEA/pregnenolon/progesteron.
Wygląda na to, że HTZ dla facetów jest w miarę spoko między 30, a 60-tką.
Od HTZ dla kobiet, a nawet doustnej antykoncepcji też się już powoli odżegnują.
To, że jest kult piękna i młodości, nie znaczy, że wbijanie tego wszystkiego jest takie dobre, choć popularne.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 08:56:00 am by Diploid »

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 15, 2020, 11:10:04 am »
Domyślam sie Że to nie takie proste, ale nikt nawet nie zleca badań.

Mam znajomą, bóle głowy permanentne prawie co dzień, jakaś arytmia serca itp. ma znajomych w dużym szpitalu i przeszła wszystkich specjalistów i wiesz co? Nic, coś na serce i z bólem trzeba żyć.

Słuchałem dziadzi i tam w odcinki o magnezję mówili o tężyczce utajonej...normalnie jak o niej i nikt na to nie wpadnie, badali jej magnez z krwi co podobno lipa jest...i cały szpital specjalistów....
Albo gość przede mną w przychodni mówi że coś nie halo z seksem ma ponad 40, trochę otyły a babka bo otwarte były drzwi mówi że jedyne badania morfologia i magnez dla mężczyzn...trochę ruchu i tyle.


A powiedz mi jakie są szanse i czy są jakieś zależności w stosunku do tego jak niektórzy piszą że np po rocznym cyklu i dobrym odbloku mają dużo lepsze wyniki.
Zastanawiam się też na ile mogę liczyć bez wchodzenia w cykl, jedynie próba naprawy tego np clomidem i stylem życia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 11:28:20 am by mateuszKM »

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 15, 2020, 12:04:12 pm »
Przysadka uśpiona przez rok?
Przy takich wynikach i Twoim wieku?
Bez szans nawet na powrót do tego, co jest.
Oczywiście to moje zdanie.

Nie wierzę, że ktoś może mieć wyniki lepsze po bombie, niż przed.
Chyba, że propionat przez 6 tygodni, potem porządny odblok, młody wiek i badania, kiedy jeszcze SERMy działają, to tak. :)
Albo tak jak u mnie, wynik lepszy o włos, w granicach błędu statystycznego, a ktoś się chwali, jak to test wysoko po odbloku...

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 289
Total: 291