* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwietnia 27, 2024, 02:16:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Trioctan urydyny Xuriden  (Przeczytany 1347 razy)

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Trioctan urydyny Xuriden
« dnia: Marca 02, 2023, 06:00:07 am »
Triacetylurydyna lub TAU jest nootropem, który przekształca się w urydynę w organizmie. Udowodniono, że pomaga złagodzić objawy depresji poprzez zwiększenie poziomu dopaminy w mózgu.

Jeśli niedawno natknąłeś się na triacetylourydynę, być może zastanawiałeś się, czym dokładnie jest ten stosunkowo popularny Nootropic, co robi i czy ma jakieś potencjalne skutki uboczne / korzyści?

W tym artykule przyjrzę się bliżej następującym tematom:

Co to jest triacetylurydyna?
Jakie są korzyści i skutki uboczne?
Jaka jest najlepsza dawka?
Czy możesz zestawić go z innymi nootropami?
O czym mówią ludzie na Reddicie?
Gdzie można go kupić?
... Więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy od razu do tego, dobrze?

Spis treści  pokaż
Co to jest triacetylourydyna i jak to działa?
Jak krótko wspomniano na początku, triacetylourydyna przekształca się w urydynę w organizmie. Urydyna jest tylko jednym z pięciu standardowych nukleozydów. Pozostałe cztery to;

Cytydyny
Guanosina
Adenozyna
Tymidyna
Kiedy triacetylourydyna przekształca się w trójfosforan urydyny w organizmie, może dostarczyć do 6 razy więcej urydyny niż tylko spożywanie samej urydyny.

Urydyna jest prekursorem kwasu rybonukleinowego, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego.

Klinicznie triacetylourydyna jest stosowana w leczeniu przedawkowania lub toksyczności fluorouracylu. Znalazłem badanie dotyczące triacetylourydyny tutaj, gdzie pokazują skuteczność w leczeniu przedawkowania fluorouracylu.

Warto zauważyć, że triacetylourydyna otrzymała aprobatę FDA w 2015 roku.

Stwierdzono, że triacetylourydyna aktywuje P2Y2 receptory w mózgu. Badanie to pokazuje, że P2Y2R odgrywa rolę neuroprotekcyjną podczas stanu zapalnego w OUN.

Powodem, dla którego ludzie używają triacetylourdyny jako Nooterpika, jest to, że poprawia funkcjonowanie połączeń synaptycznych i poprawia funkcjonowanie mitochondriów.


Jakie są korzyści i skutki uboczne?
Dane dotyczące potencjalnych korzyści i skutków ubocznych podczas przyjmowania triacetylourydyny są dobrze udokumentowane.

Z badań, które mogłem znaleźć na temat triacetylourydyny, oto co pokazują:

Łagodzi objawy depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej
Promuje ogólne samopoczucie (poprawia nastrój)
Ma właściwości przeciwzapalne i neuroprotekcyjne
Jeśli chodzi o skutki uboczne, nie mogłem znaleźć żadnych rozstrzygających dowodów, ponieważ triacetylourydyna jest ogólnie dobrze tolerowana.

Powodem jest to, że triacetylourydyna przekształca się w urydynę w organizmie. Urydyna znajduje się w mleku matki i jest naturalnym związkiem wytwarzanym u ludzi.

Dlatego skutki uboczne są rzadkie. Znalazłem jednak kilka przypadków, w których ludzie przyjmowali duże dawki i zgłaszali wymioty, nudności i biegunkę.

A co z dawkami?
Z tego, co mogłem znaleźć na różnych forach, ludzie biorą od 25 mg do 100 mg triacetylurydyny.

Niska dawka jest ogólnie uważana za 25 mg, a 100 mg jest uważana za wysoką dawkę.

Triacetylourydyna występuje zarówno w postaci proszku, jak i kapsułek. 1 kapsułka wynosi 25 mg.

Niektórzy ludzie twierdzą, że nawet 12 mg triacetylourydyny jest wystarczające, gdy jest ułożone w stos z racetamami, takimi jak;

Fasoracetam
Coluracetam
Aniracetam
Podobnie jak w przypadku większości nootropów, zawsze dobrze jest zacząć od niskiej dawki, aby uzyskać dostęp do jej wpływu na organizm / zdrowie psychiczne.

Jeśli po raz pierwszy próbujesz triacetylourydyny, nie polecam układania jej z innymi nootropami, dopóki nie będziesz w 100% pewien, że nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Triacetylourydyna vs monofosforan urydyny
Nie ma zbyt dużej różnicy między triacetylourydyną a monofosforanem urydyny.

Biorąc to pod uwagę, triacetylourydyna jest silniejsza i ma wyższą biodostępność, jeśli chodzi o urydynę w porównaniu z monofosforanem urydyny.

Oba suplementy mają takie same efekty i mogą zająć od 1 do 3 godzin.

Co mówią ludzie na Reddicie?
Triacetyluridine-reddit
Triacetyluridin i depresja
Pierwszy wątek na Reddicie, jaki udało mi się znaleźć, pochodzi od użytkownika o nazwie; u/utsukushii_rei.

Utsukushii mówi, że niedawno kupił triacetylourydynę i osiąga naprawdę świetne wyniki, ale jest ciekawy, czy układanie jej z antydepresantami jest złym pomysłem.

Następnie mówi, że po zażyciu triacetylourydyny jego pamięć jest znacznie ostrzejsza, a jego nastrój znacznie się poprawił.

Następnie kończy zadając następujące pytanie:

"Moje pytanie brzmi: czy łączenie moich codziennych antydepresantów byłoby złym pomysłem?"

Triacetylourydyna, po przekształceniu w organizmie, ma bezpośredni wpływ na serotoninę i dopaminę (więc miałoby sens, dlaczego zadaje to pytanie).

Utsukushii nie otrzymuje żadnej ostatecznej odpowiedzi od ludzi w nagłówku, więc postaram się odpowiedzieć tutaj:

Dobrą zasadą jest, aby NIGDY nie łączyć nootropów z SSRI, chyba że lekarz powie inaczej. NIE baw się chemią mózgu.

Triacetylourydyna vs UMP - który z nich jest lepszy?
Kolejny wątek, który znalazłem na Reddicie, pochodzi od użytkownika o nazwie; U/JT2424.

Zaczyna od pytania, który z nich jest lepszy; Triacetylourydyna czy urydynomonofosforan?

Następnie mówi, że próbował tylko triacetylourydyny (bierze 25-50 mg), co wydaje się poprawiać jego nastrój i być bardziej towarzyski.

Użytkownik wywołał; FrigoCoder, następnie odpowiada, że woli triacetylourydynę, ponieważ korzyści są natychmiastowe i bardziej zauważalne.

FrigoCoder następnie mówi, co następuje:

" Nie sądzę, żebym kiedykolwiek skorzystał z monofosforanu urydyny. "

Triacetylourydyna i rzucenie palenia
Ostatni wątek, jaki udało mi się znaleźć, i interesujący, pochodzi od użytkownika o nazwie; U/srubek.

Co ciekawe, mówi o triacetylourydynie i paleniu.

Zaczyna od stwierdzenia, że nigdy nie myślał, że rzuci palenie. Dalej mówi, co następuje:

"Niszczyłem płuca i miałem tyle problemów z oddychaniem. Próbowałem wszystkiego".

Następnie natknął się na triacetylurydynę.

Brał 25 mg / dzień każdego ranka i zauważył, jak może znieść pracę tylko z 1 przerwą na papierosa.

U / srubek próbował wapowania, ale w porównaniu z triacetylourydyną (TAU), TAU nigdy nie pozostawił mu ochoty na papierosy.

Następnie stwierdza się, co następuje:

"Byłem zdumiony. Nadal jestem, tbh. 1,5 roku bez papierosów i zdrowy AF"


Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Trioctan urydyny Xuriden
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2023, 12:38:23 pm »
Będzie u was ?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-30
    • Zobacz profil
Odp: Trioctan urydyny Xuriden
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2023, 01:21:05 pm »
Solo nie, pojawi się w nowej wersji Maxtropica.

Offline Lemmy

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Karma: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Trioctan urydyny Xuriden
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 05, 2023, 08:06:08 am »
Też fajnie, a kiedy można się spodziewać nowej wersji ?

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12328
  • Wątków w sumie: 773
  • Online Today: 214
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 198
Total: 200