* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 10:24:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?  (Przeczytany 20256 razy)

Offline Kabaś

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #15 dnia: Września 17, 2019, 02:06:25 pm »
trochę źle mnie zrozumiałeś z tym hcg , miałem na myśli że twoim wyznacznikiem odpowiedniej już pracy jąder w końcowej fazie tego okresu kiedy stwierdzasz że są już gotowe jest to że dana osoba ma uzyskać górną norme na dawce 250ui tak jak mi to mówiłeś co jest najczęściej niemożliwe ze względów takich jakie wymieniłem wyżej i wiem że kiedy tak się nie dzieje zalecasz stosowanie hmg które tak naprawdę nie musi być konieczne i jest bardzo kosztowne.
ja np gdybym używał hcg jeszcze przez długie lata nigdy nie uzyskałbym takich wyników ale to nic nie oznacza, nawet na 1000ui nie dałbym rady wykręcić maksa,
każdy jest inny dlatego nie można wrzucać wszystkich razem do jednego worka gdzie tak niska dawka ma im dawać taki sam wynik bo jest za dużo czynników o tym decydujących

tak myslałem że nawiążesz z tym testem do tego niedawno zamieszczonego artykułu, ale nie , o błędnym zlecaniu tego testu na posiłkach dowiedziałem się od kogoś innego zanim powstał ten art , osoby która co prawda też we wczesnym etapie swojej działalności tak jak ty przechodziła szamanizm kanapkowy ale na szczęście szybko wyszła z takich założeń i skłoniła się bardziej ku medycynie laboratoryjnej
ale najważniejsze że wszyscy są już tego świadomi
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2019, 02:50:17 pm by Kabaś »

Offline lukaszlukasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 23, 2019, 10:26:01 pm »
Ale dyskusja się tutaj rozwinęła. Ja już powoli się naprawiam, głownie zmianą trybu i stylu życia i suplementami zaproponowanymi przez Fuckmastera. Dam znać jak wyniki za 2 miesiące :)
Czytając natknąłem się na pregnenolon. Wydaje mi się, że mogłaby to być dobra opcja dla mnie. Ktoś stosował lub zna jakieś opinie z pierwszej ręki?
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr, Łukasz

Offline Kabaś

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #17 dnia: Września 24, 2019, 01:48:51 pm »
ja na twoim miejscu nie bawilbym się teraz w zioła tylko mocno kopnął twoją przysadke sermami a dopiero później je wrzucił.
ziół zwiększających testosteron i same gonadotropiny jest bardzo dużo i najlepiej dobrać je ze sobą w odpowiedniej kombinacji

Offline lukaszlukasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 08, 2019, 08:49:02 pm »
Mały aktualizacja, bo obiecałem że będę informował :)
Po miesiącu suplementacji (maca, ashwagandha, forskolin, bacopa, różeniec, omega 3 i różne inne witaminy i minerały) i zmianie trybu życia (trochę mniej stresu, trochę więcej odpoczynku i snu, lżejsze treningi) poszedłem do endokrynologa - nawet nie z uwagi na brak efektów, a po prostu znajoma poleciła i pomogła umówić wizytę w szybkim terminie.
Lekarz zalecił powtórkę badań (+ kilka dodatkowych) i  w międzyczasie ogarnięcie pełnej konsultacji u urologa (prawdopodobnie pod kątem ewentualnego TRT). Urolog - bez uwag. Wyniki krwi po trochę ponad miesiącu od pierwszych badań: testosteron i testosteron wolny - trochę wyżej, jednak dalej w okolicach dolnej granicy normy. Prolaktyna - jeszcze bardziej przekroczone niż za pierwszym razem.
Ponowna wizyta u endo z wynikami i dostałem na tą chwilę Tamoxifen 10mg/ed przez 3 miesiące. Za 3 miesiące powtórka badań. Pojawił się w rozmowie wątek TRT jeśli wyniki dalej będą słabe, ale lekarz coś wspomniał o 100mg/e3w (tak - co trzy tygodnie! ;) ). Nie wiem jaki estr wchodziłby w grę, ale jeśli faktycznie miałoby to być na takich dawkach to chyba w ogóle to odpuszczę ;)
No nic - zobaczymy - dalej kontynuuję suplementację (plus Tamoxifen od lekarza) i staram się poprawiać jakość życia w miarę możliwości. Planuję powtórzyć badania za jakiś miesiąc - dla siebie, żeby zobaczyć czy w ogóle coś się zmieniło - wizytę u lekarza mam później.

Pzdr, Łukasz

Offline Kabaś

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 08, 2019, 10:55:40 pm »
spotkałem się ze 100mg co 2 tyg bo to standard u endo ale 3 tyg ? jeśli to prawda to ładnie go poj*bało.
po tym tamoxie solo w dawce 10mg też za wiele się nie spodziewaj.
odpal sobie normalnie clomid + tamox , nie bez powodu łączy się te oba sermy razem
radzę ci edukuj się sam bo z lekarzami za wiele nie zdziałasz

Diploid

  • Gość
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 09, 2019, 08:56:30 am »
Niewiele osób wie, że małe dawki egzogennego testosteronu pobudzają przysadkę.
Tak, tak, ale chodzi o dawki 10-25mg propa 2x w tygodniu.

Takie dawkowanie, 100-200mg enana na 2-3 tygodnie, ma prawdopodobnie to samo na celu, ale po pierwsze endo nie wie dlaczego to zaleca, a po drugie to nie działa przy takich dawkach i w takich odstępach długiego estra.

Ja po długim trt odblokowałem się właśnie taperingiem testosteronu, kończąc na 10mg testo base 2x w tygodniu i w dwa miesiące po zejściu z długiego estra ~200mg week, miałem LH, FSH, testo i estro w widełkach.

Moim zdaniem, albo robimy tak jak ja, by ruszyć przysadkę, albo dajemy minimum 150-200mg długiego testa tygodniowo.
Ewentualnie prop/base codziennie po ~20mg, dla ułatwienia subq.

Offline lukaszlukasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2020, 02:32:45 pm »
No to wracam po jakimś czasie.
Trzy miesiące na maksa zdrowego trybu życia, dobrego żarcia, większej ilości snu, unikania stresu itd
Do tego bardzo bogata suplementacja i 10mg Tamoxifenu każdego dnia.

Wyniki:
Praktycznie wszystko się unormowało i jest gdzieś pośrodku widełek, jednak testosteron leży nadal :/
Testosteron całkowity mam 7.5, gdzie widełki są od 6.9 do 28.1, czyli praktycznie dolna granica.

Samopoczucie trochę lepsze (bez rewelacji, ale muszę przyznać, że lepiej bo już nie mam tych najczarniejszych myśli), libido praktycznie zerowe, regeneracja na bardzo niskim poziomie, ciągłe zmęczenie nadal odczuwalne.

Komentarz endokrynologa: Starzeje się Pan, lepiej już nie będzie, proszę sobie znaleźć inne hobby ;) (serio) Przypominam, że mam 33 lata, jestem w dobrej formie, brak większych problemów zdrowotnych (poza tymi hormonami).


Offline squatrack

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 11, 2020, 02:51:36 pm »
Zwyczajna gadka naszych endokrynologów. Nie wiem czy nie wiedzą czy się boją, ale TRT nie gryzie.

Diploid

  • Gość
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 11, 2020, 02:55:47 pm »
Coś jest w środowisku, może ten mikroplastik czy inne ksenobiotyki, że młodzi faceci mają takie kłopoty z testosteronem.
Ja bym spróbował jeszcze diety wysokotłuszczowej na Twoim miejscu, dużych dawek witaminy D3 i pregnenolonu.

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 11, 2020, 09:19:31 pm »
Mimo wszystko wydaje mi się że TRT jak już wszystko zawiedzie. Jeśli samopoczucie jest słabe to może delikatnie zbustować dopaminę - cyklicznie l-dopa lub w dłuższej perspektywnie selegilina (zacząłbym od 1mg 3 razy w tygodniu i stopniowo zwiększał jeśli nie byłoby efektów)

Jak ktoś brał kokaine to wie jaki jest po tym nastrój i libido. Można nie spać i nie jeść a i tak sie zapierdala.Ale są to zbyt duże poziomy żeby normalnie na tym funkcjonować. Młodzi powinni mieć teścia wysoko bo dopamina jest wysoko. Ale śmieciowe żarcie, elektronika, brak ruchu zbija dopaminę i upycha receptory dlatego teraz w coraz młodszym wieku ludzi mają problemy z testosteronem. Jak dopamina leży to i testosteron leży. Kółko zamknięte.
Zadbajcie o neuroprzekaźniki to nie trzeba będzie mieszać sobie w hormonach.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 09:25:52 pm by Fuckmaster »

Diploid

  • Gość
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 11, 2020, 10:27:56 pm »
Oj, oj, dopamina nie wpływa bezpośrednio na hormony płciowe.
Odwrotnie, jeśli już, to testosteron, a w zasadzie DHT, wpływa na wzrost poziomu dopaminy, a nawet budowę receptora dopaminowego.
Kokaina i sele obniżają poziom testosteronu, mimo, że wpływają pozytywnie na zachowania seksualne, libido i pożądanie.

Popularny błąd logiczny wiążący pobudzenie układu nagrody ze wzrostem poziomu testosteronu, a najczęściej jest dokładnie odwrotnie. :)

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 12, 2020, 08:45:09 am »
Napewno nie wpływa bezpośrednio ale stwarza bardzo dobre warunki do wzrostu testosteronu (nastrój, libido, motywacja do działania, wyniki sportowe)
Sele może w dłuższej perspektywie obniżyć testa ale nie przez wysoką dopaminę ale przez utrzymujący się zbyt niski poziom prolaktyny i oddziaływanie na komórki leydiga. Dlatego brałbym 2-3razy w tygodniu a nie ed.
A kokaina robi spustoszenie w mózgu i organiźmie ogólne wiec też nie ma sie co oszukiwać że podniesie testa.
Nadal utrzymuje że wysoki poziom dopaminy i gestość receptorów jest kluczowa dla wysokiego poziomu testosteronu.
Nie widziałem jeszcze człowieka z zaburzonym układem nagrody, niską dopaminą i wysokim poziomem testosteronu.
Próbowałem podejść kiedyś do tematu regulacji dopaminy od strony DHT i podanie provironu nie spowodowało u mnie euforycznego nastroju ani nadmiernego libido.

Diploid

  • Gość
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 12, 2020, 09:48:48 am »
A u mnie Provi działa znakomicie, nawet 25mg dziennie.
Dawniej to był lek na męską depresję.
Uważam, że zabawa neuroprzekaźnikami, zwłaszcza próba zmiany ich poziomów/proporcji na stałe jest skazana na porażkę.
Pokazuje to psychiatria, a raczej jej niepowodzenia na tym polu.
Nawet jak wyprostują w jednym miejscu, skrzywi się w innym.

Jednak okresowe zmiany chemii mózgu są ok, kolokwialnie mówiąć rekreacyjne ćpanko popłaca.
Niektórzy nawet twierdzą, że nasza podróż od H. erectus do H. sapiens była spowodowana używaniem niewielkich ilości naturalnych psychodelików i alkoholu etylowego. :)
Stąd jest teoria o mikrodawkowaniu LSD, psylocybiny czy DMT.
Podobno, gdyby nie problemy legislacyjne, byłaby to lepsza alternatywa dla współczesnej psychiatrii.
Są doniesienia o kilkuset procentowym wzroście poziomu dopaminy przy microdosingu.

Offline Fuckmaster

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Karma: +3/-2
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 12, 2020, 03:16:24 pm »
Dlatego trwają badania nad wprowadzeniem zakazanych psychodelików do terapii leczenia nerwic i depresji. Oczywiście mikrodawki.

Offline tector

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Fatalne samopoczucie - jakie badania zrobić?
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 13, 2020, 07:54:12 am »
czy 10 mg sele w tygodniu, w dłuższej perspektywie, mogą znacząco wpłynąć na obniżenie teścia u 45 chłopa?

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 115
Total: 116