* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 11:46:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co na więzadła i ścięgna?  (Przeczytany 5701 razy)

Offline hardystasiek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Co na więzadła i ścięgna?
« dnia: Marca 16, 2019, 06:19:43 pm »
Co polecacie na wzmocnienie ścięgien i więzadeł?

Offline Pan Ziółko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1380
  • Karma: +38/-29
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 16, 2019, 07:19:39 pm »
Boswelia + Cissus + Kurkumina

Offline hardystasiek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2019, 09:52:47 pm »
Dzięki za pomoc. Co myślicie o BPC157? Od 2 miesięcy boli mnie rozcięgno podeszwowe i pewnie mam jakieś mikrourazy.

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2019, 11:42:31 pm »
BPC157? i TB-500 powinno pomóc można jeszcze zastosować hgh 3ui a day.

Offline Differrus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2019, 12:06:44 pm »
Jeśli chodzi o regenerację, nie wzmocnienie to polecam DMSO zewnętrznie. Niezastąpione przy jakiejkolwiek kontuzji złapanej podczas biegania i kosztuje śmieszne pieniądze.
W 48-72h potrafi wyleczyć kontuzję przez którą miałbym 2 tygodnie przerwy.

Jeśli potrzebujesz większej ilości opinni na temat tej substancji to polecam poczytać anglojęzyczne fora biegaczy :)

Offline Szwedunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 01, 2019, 11:52:16 am »
mzoesz cos weicej o tym DMSO napisac?

Offline Blasphem

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 01, 2019, 08:16:52 pm »
to DMSO trochę szarlataństwo i antyszczepionkowstwo  8) - jesteś przekoanny że działa ?

Offline Differrus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 01, 2019, 08:42:33 pm »
to DMSO trochę szarlataństwo i antyszczepionkowstwo  8) - jesteś przekoanny że działa ?

To fakt, w badaniach różnie wychodziło. Widziałem w którymś, że przy dłuższym stosowaniu może wysuszać stawy, ale osobiście stosowałem kilka razy i na prawdę bardzo sobie chwaliłem. Jedynie co to strasznie nieprzyjemny zapach - na szczęście da się go pozbyć dodając do DMSO kilka % D-limonenu + ew. można zjeść capsa dziennie.
MoA nie jest znane, co jest prawdopodobnie powodem dla którego nie jest dopuszczone w lekach przez FDA(chociaż np. Etamsylatum jest, a również do tej pory nie do końca wiadomo na jakiej zasadzie działa).  Jedynie jest wykorzystywane w weterynarii.
Substancję polecił, a właściwie dał mi jeden z członków ekipy gdy skręciłem kostkę w górach. Od tamtej pory stosowałem kilkukrotnie przy mniejszych czy większych urazach tego typu i zawsze wracałem do formy kilkukrotnie szybciej niż przewidywał lekarz.
Dwie rzeczy są pewne i nie do zakwestionowania:
a) Jest to silna substancja przeciwzapalna
b) Znakomicie przenosi inne leki czy substancje.

Czy zadziała w celach ogólnoregeneracyjnych ? Nie mogę na 100% odpowiedzieć na to pytanie. Ale myślę, że warto spróbować po jakimś przeciążeniu 1-2x w tygodniu zewnętrznie i sprawdzić samemu.

Offline Dietka

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 93
  • Karma: +4/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2019, 07:01:39 pm »
Stosowanie DMSO długoterminowo to fundowanie sobie kontuzji z miejsca za jakiś czas. Tak, jak później napisałeś powoduje wysuszenie stawów. W organizmie nadmierne działanie przeciwzapalne to niszczenie mechanizmów obronnych. Można jednorazowo usprawnić, gdy sytuacja wymaga, ale nigdy długoterminowo :)

Zdecydowanie prewencyjnie wzmacniać lekkimi substancjami, szczególnie w okresie redukcji czy ostrego sezonu.  :)
KONSULTACJE Z ZAKRESU DIETETYKI, PROFILAKTYKI ŻYWIENIA ORAZ ANALIZY BADAŃ
<nie odpisuje na PM, proszę o kontakt mailowy>

Dietka.SA@gmail.com

Offline Differrus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co na więzadła i ścięgna?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2019, 11:06:51 am »
Stosowanie DMSO długoterminowo to fundowanie sobie kontuzji z miejsca za jakiś czas. Tak, jak później napisałeś powoduje wysuszenie stawów. W organizmie nadmierne działanie przeciwzapalne to niszczenie mechanizmów obronnych. Można jednorazowo usprawnić, gdy sytuacja wymaga, ale nigdy długoterminowo :)

Zdecydowanie prewencyjnie wzmacniać lekkimi substancjami, szczególnie w okresie redukcji czy ostrego sezonu.  :)

Bardzo możliwe, jak wspomniałem ja stosowałem jedynie podczas kontuzji które złapałem podczas biegania/w górach, więc stosowałem max tydzień - także co do efektów długoterminowych nie mogę się wypowiedzieć.

Z bezpieczniejszych rzeczy możesz spróbować też chodzić na 30-60min do suchej sauny po treningu. Było kilka badań wg. których codzienne przebywanie w saunie po tygodniu zwiększało stężenie hormonu wzrostu w organizmie nawet kilkukrotnie -w zależności od czasu przebywania (po ciężkim treningu możesz mieć problem żeby wysiedzieć więcej jak 30min) oraz regeneracje mięśni o ok.30%, więc powinno też przyspieszyć regenerację stawów.

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 307
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 292
Total: 293