* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 06:06:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.  (Przeczytany 44037 razy)

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 02, 2020, 10:45:23 pm »
Peszek po prostu.
Naturale raczej dobrze tolerują SERMy.
Choć faktycznie niektórzy twierdzą, że na papierze ok, a w alkowie bieda.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 06, 2020, 03:42:24 pm »
Panowie, bo mój dostawcą sprzętu trochę kuleje i mnie zwodzi. Mam opcję kupić nie tak drogo dwa hantle po 60kg, ewentualnie gryf olimpijski za ok 300zl i do tego kupić obciążenie. W co byście celowali, hantle w samotności będą wystarczające.?

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 06, 2020, 07:18:14 pm »
Sztanga zawsze lepsza. 8)
Mając sztangę i dość obciążenia możesz progresować w nieskończoność.
Sztanga i kawałek podłogi przetrenują porządnie całe ciało.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 07, 2020, 11:27:38 am »
Kupiłem gryf, w przyszłym tyg ogarnę obciążenie. Hantle były 60kg bez regulacji więc bez sensu dla mnie,😏

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 07, 2020, 11:50:51 am »
To już możesz zacząć się uczyć rwania, podrzutu, przysiadu że sztangą nad głową i wyciskania Sotsa. ;)

Zrób sobie jakiś drewniany pomost, albo kup grubszą gumową wykładzinę i masz miejsce do ćwiczeń.
Rób wyciskanie clean&press, floor press, landmine press, wiosłowanie w opadzie, Pendlay rows, wiosłowanie półsztangą jednorącz (zapierając w rogu i trzymając za tuleje), martwy ciąg, Zercher squat, Hack squat, podnoszenie Jeffersona, do tego full contact twist i turkish get up z hantlą i masz wszystko przetrenowane.
Dodaj do tego dobrze ustawioną progresję i nic nie musisz dokupować przez dwa lata.
Potem dokup klatkę bezpieczeństwa/rack oraz regulowaną ławkę i masz znowu sporo dodatkowych ćwiczeń.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 07, 2020, 01:48:02 pm »
Tak myślę że 120kg samego obciążenia mi na razie starczy żeby jakiś czas mieć spokój.
Nie pomyślałem o macie a gość ma też te gumy. Ma 6mm i 10mm grubości, 6 starczy?

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 07, 2020, 02:10:12 pm »
6 sztuk?
Ale o jakich wymiarach?
Celuj tak, by zmieściła się sztanga w każdą stronę i jeszcze zostało że 30-40cm.

A 120kg czy starczy, to zależy od Twojej siły w tym momencie.
Moim zdaniem trochę mało do siadów i martwych.
Ale siadu tylnego na razie i tak nie będziesz robił, rób np. clean&front squat, a zamiast martwego możesz robić zarzut, martwy na prostych nogach lub martwy na wiele powtórzeń.

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 07, 2020, 05:11:13 pm »
10mm grubości w sztukach 150x95
6mm grubości ten sam rozmiar
Rolki 500cm na 101cm grubość 2mm


To pójdę w 150. Plus gryf to już chyba mnie złamie😁

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 07, 2020, 05:19:30 pm »
Im więcej, tym lepiej, 200kg w martwym i 150 w wyciskaniu na klatę bardzo szybko przychodzą, jak się umie trenować (nie tylko ćwiczyć). 8)
Ale, po prawdzie, zawsze można użyć ćwiczeń trudniejszych, o niekorzystnej dźwigni i wtedy te 150kg może starczyć na długi progres.

Offline kenioosd

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Karma: +13/-3
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 07, 2020, 08:57:31 pm »
Naturlanie 150kg tym bardziej w seriach to kilka, kilkanaście lat treninguXD Martwy 200kg nie porównuj do 150kg na ławie. 200 kg w martwym można zrobić po roku ćwiczeń na luzie, ludzie tego nie robią i dlatego nie mają takich wyników. Jakby było jak mówisz to co drugi janek na grubym cyklu by szarpał 200 bez sprzętu. W mieście w którym mieszkam jest tylko jedna osoba która to robi technicznie po 15 latach treningu i wadze 118kg. Masz dużą wiedzę ale albo jesteś genetycznym freakiem i przekładasz wszystkich na swoje geny, albo fantazjujesz. Ja robię 150kg w seriach i tak patrzą na mnie jakbym kosmosu przyleciał.

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 07, 2020, 10:32:52 pm »
Po prostu zapisz się do dobrej sekcji trójboju i zobacz w ile czasu łebki cisną 2x swoją wagę ciała na ławie. ;)
Samą poprawą techniki dodajesz 20kg.
Od ręki.
Wydaje mi się, że bardzo mało wiesz o sportach siłowych, albo uważasz, że kulturystyka to sport siłowy. ;D

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 08, 2020, 08:58:01 am »
W sumie to co pisze Diploid nie jest jakaś fantastyka.
Miałem kolegę w szkole średniej, który ćwiczył kickboxing, krav mage i przy wadze ok 70kg podnosił na klatkę 125kg.
Wątpię żeby wtedy był na jakiejś bombie że względu na wiek, na pewno pilnował diety, w trakcie lekcji leciał ryż z kurczakiem, zero alkoholu.
Sylwetkę miał super więc z pewnością i predyspozycje były, starszy brat też był potężny i widać ogarnięty w temacie, bo nie jak niektóre koksy z bebnem z przodu, tylko wyrzeźbiony itp.
Pytanie ile osób jest w stanie to osiągnąć.


Edit: cycki miał większe niż niektóre laski w tym wieku😁

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 08, 2020, 10:06:12 am »
A czemu ludzie nie podnoszą konkretnych ciężarów?
Bo oni ćwiczą (tu i teraz, bez celu) zamiast trenować (trening to ukierunkowany proces sfokusowany na osiągnięcie założeń), bo ćwiczą mięśnie zamiast ćwiczyć ruchy, bo dają sobie wycisk (work out) zamiast praktykować (practice), bo robią mnóstwo bezsensownych ćwiczeń, używając chorych zakresów powtórzeń, nie jedzą i nie śpią adekwatnie do wysiłku.
Nie znają anatomii i fizjologii wysiłku, nie wiedzą, że wyciskanie na ławce robi się głównie nogami i plecami, a siady robi się dupą, a nie kolanami. :)
I potem są takie kwiatki jak wyżej; dzieciaki się chwalą, że wyciskają 100kg na ławce (i tak wyciskają te 100kg potem latami), a normalne, acz konkretne, wyniki są uważane za bajanie, albo efekt jakiegoś niesamowitego kłucia dupy.

« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2020, 10:07:46 am by Diploid »

Offline mateuszKM

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 08, 2020, 01:56:54 pm »
Dziś przed treningiem hantlami zrobiłem rozgrzewkę gryfem z zapięciami (ok25kg) i stwierdziłem że sierota jestem😁
Nie miałem wcześniej tak jak mówisz kontaktu z prawidłową technika i głupi przysiad ze sztangą na barkach sprawiał mi problem technika😁
Później po też trochę jeszcze ćwiczyłem technikę gryfem.
Nie za bardzo kumam wyciskanie plecami i nogami.
O ile plecy mogłem śpiąc to nogi miałem nie aktywne.
Muszę przejrzeć trochę atlasów ćwiczeń.

Diploid

  • Gość
Odp: Problemy nowego, czyli co wybrać, dlaczego to a nie tamto.
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 08, 2020, 02:11:19 pm »
To dobrze, że jesteś nieskażony złymi nawykami.
Łatwiej jest się czegoś nauczyć od podstaw, niż najpierw wyrugować nieprawidłowe wzorce ruchowe, a potem wpoić te prawidłowe.
Niestety, samemu jest trudno, choć nie jest to niemożliwe, najlepszy byłby trener TS.

Zgoogluj sobie "bench press leg drive", w ogóle dużo oglądaj PC, WL i TS.
Nie ucz się wszystkiego na raz, skup się na jednym ćwiczeniu, maks dwóch.
Pooglądam, przećwicz, pooglądam znowu, poćwicz jeszcze, w końcu Twoje ciało samo znajdzie najekonomiczniejszy dla Ciebie tor ruchu.
Może nie będziesz mistrzem, ale czemu nie spróbować? ;)

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 210
Total: 210