* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Sierpnia 04, 2021, 11:25:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: AOD 9604 nowy Fragment peptide.  (Przeczytany 6033 razy)

Offline sportacademy

 • Administrator
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 416
 • Karma: +6/-2
  • Zobacz profil
AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« dnia: Listopada 01, 2019, 11:15:42 pm »
1.Co to jest AOD 9604?
Lek przeciw-otyłości-9604 (AOD-9604) jest syntetycznym analogiem ludzki hormon wzrostu. Jest jednym z rzadkich peptydów, które uzyskały aprobatę FDA jako suplement diety w Stanach Zjednoczonych.

Cząsteczka jest fragmentem peptydowym, który został wycięty z C-końca, którego sekwencja aminokwasów (AA) ma miejsce po fragmencie lipolitycznym HGH. Ten region hormonu pochodzi z AA 177 do 191 i kontroluje spalanie tłuszczów. Czy to dla ciebie brzmi jak chińska arytmetyka? Cóż, jeśli tak, nie rób zamieszania, ponieważ szczegóły dotyczą tylko formalności.

3. Jest dostępny w postaci do wstrzykiwania i jako krem ​​transdermalny. Zastrzyk jest doskonałym wyborem, ponieważ zwiększa szybkość wchłaniania, maksymalizując biodostępność leku.

Prawdopodobnie kwestionujesz, czy ten lek jest sterydem, związkiem anabolicznym lub lekiem na receptę. Przytrzymaj swoje konie, ponieważ dotrę do sedna tej tajemnicy. Przecież korzyści AOD 9604 są kością niezgody, szczególnie w reżimie sportowym.

 Historia
AOD-9604 powstał po raz pierwszy w 1990, dzięki uprzejmości australijskiego profesora Franka Ng z Monash University. W 2003 ten lek przeciw otyłości stał się patentem Metabolic Pharmaceuticals Limited w Australii. Jego podstawową funkcją farmaceutyczną jest leczenie otyłości poprzez przyspieszenie utraty wagi i spalanie tłuszczów.

Od czasu jego produkcji lek przeszedł rygorystyczne testy naukowe. Próby na modelach otyłych myszy były udane. U myszy Zalety AOD 9604 obejmował sprawny metabolizm, utratę dodatkowej tkanki tłuszczowej, lepszą lipolizę i wysoki poziom glicerolu w osoczu.

Od 2001 po 2007, Metabolic Pharmaceuticals aktywnie badało skuteczność tego peptydu u ludzi. W tym okresie naukowcy zaangażowali się w badania 900 w badaniach klinicznych AOD 9604. Ponieważ podstawowym sposobem podawania był doustny, lek wydawał się nieskuteczny.


AOD 9604 działa w celu zwiększenia aktywności receptorów beta-3 i poprawy metabolizmu w organizmie człowieka. Przyspiesza proces spalania tłuszczu, zwiększa anabolizm i zmniejsza efekty kataboliczne. Kilka badań potwierdza również skuteczność tego leku w budowaniu mięśni.

W lipolizie AOD 9604 działa na dwa sposoby. Powstrzymuje uwalnianie dodatkowego tłuszczu z tkanek tłuszczowych i zapobiega jego gromadzeniu się. Miejsca docelowe obejmują brzuch, pośladki, podbródek, wiotkie ramiona i okolice kolan.

Dlaczego więc powinieneś zaufać AOD 9604 z otyłością, kiedy istnieją różne leki na receptę dla pacjentów z nadwagą? Odważnie powiedzę każdej otyłej ofierze, aby poddał się temu leczeniu z dwóch powodów. Po pierwsze, to HGH. fragment nie zakłóca tempa wchłaniania pokarmu ani regularnej diety. Po drugie, w żaden sposób nie ograniczy to apetytu.

Jeśli nie jesteś już dumny z chodzenia z obwisłym brzuchem z powodu odkładania się tłuszczu, Zalety AOD 9604 przytłoczą Cię.

 Co przyniesie po użyciu AOD 9604?

3.Wyniki i zalety korzystania z AOD 9604
Podstawową pracą AOD 9604 jest regulacja metabolizmu. Chociaż jest to synonim ludzkiego hormonu wzrostu, leczenie to nie wpływa ani na poziom IGF-1, ani na poziom cukru we krwi. Co więcej, skutki uboczne AOD 9604 są łagodne, tak że użytkownicy rzadko je odczuwają.

Podobnie jak HGH, peptyd ten przyspiesza utratę tłuszczu. Nie tylko hamuje lipogenezę, ale także przyspiesza lipolizę w regionie, w którym występuje wysoka depozycja tłuszczów. Dzięki efektom lipolitycznym FDA zatwierdziła jego zastosowanie jako dodatku do żywności. W skrócie można powiedzieć, że AOD 9604 reguluje metabolizm tłuszczów w organizmie człowieka.

Najbardziej znaczące Korzyści z AOD 9604 jest to, że ma znikomy wpływ na insulinooporność i poziom cukru we krwi. Wśród osób otyłych ważenie tego leczenia przeciwko odchudzaniu i ćwiczeniu przypomina porównywanie jabłek do pomarańczy. Nie mam jednak na myśli, że nie powinieneś ćwiczyć ani sprawdzać swojej diety. Przeciwnie, włączenie tych dwóch do suplementacji peptydów nie tylko pomoże Ci stracić nadmiar tłuszczu, ale także spali więcej kalorii.

W branży fitness AOD 9604 działa również jako lek wzmacniający mięśnie. Jeśli jesteś kulturystą, ta korzyść to prawdziwy strzał w ramię. W końcu należy do nielicznych peptydów bez niepożądanych skutków ubocznych. Niezliczone badania potwierdziły zalety AOD 9604 w leczeniu budowania mięśni i regeneracji chrząstek.

Przez lata ten peptyd przeciw otyłości został wprowadzony na rynek w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Poza tym może być doskonałym lekiem przeciwdepresyjnym, pamiętając, że wykazuje pewne euforyczne działanie na użytkownika.

Chociaż niektórzy naukowcy eliminują skuteczność AOD 9604 w budowaniu mięśni, skuteczność tego leku wciąż się utrzymuje. Więc jeśli działasz jako adwokat diabła, mam dla ciebie jedno pytanie. Dlaczego WADA miałaby zabraniać jej stosowania w sporcie, jeśli nie ma to żadnego wpływu na wydajność?

Zgodzisz się ze mną, że używanie AOD-9604 do innych celów niż do zastosowań terapeutycznych nie może być zakazane bez wyraźnego powodu.

Jak korzystać z AOD 9604?
Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać AOD 9604, skonsultuj się z lekarzem przed jego przyjęciem. Jeśli jednak podczas tych długich konsultacji nie masz czasu, obszerna recenzja, taka jak ta, może zaoszczędzić Ci wiele czasu.

Kilka osób skarżyło się na to, jak nieskuteczne jest leczenie odchudzanie. Czy wiesz, jak trafiłem? Często mówię użytkownikom, aby sprawdzali swoje aktualne recepty, leki dostępne bez recepty, wszelkie suplementy lub historię medyczną. Na przykład, biorąc AOD 9604 wraz z innymi lekami może powodować niekorzystne interakcje, które w przeciwnym razie mogą zakłócać jego biodostępność.

AOD 9604 nie jest dla Ciebie, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie ma jeszcze danych, które mogłyby wesprzeć to przeciwwskazanie, ale jest lepiej bezpieczne niż przepraszam.

(1) Dawkowanie AOD 9604
Typową dawką AOD 9604 jest 300mcg / dzień. Peptyd należy wstrzykiwać raz dziennie, najlepiej przed snem. Jednak to zalecenie nie jest ostateczne. Możesz zdecydować się na wykonanie zdjęcia wczesnym rankiem.

Nie ma określonego cyklu do naśladowania, ale zalecam przyjmowanie peptydu nieprzerwanie przez cztery tygodnie. Potem możesz wziąć tydzień wolnego przed wznowieniem. Alternatywnie powinieneś kupić AOD 9604 i weź go przez pięć kolejnych dni przed dwudniową przerwą.

Idealnym czasem na wstrzyknięcie AOD 9604 jest 30 minut przed śniadaniem. W ten sposób pozwalasz organizmowi metabolizować lek, gdy żołądek jest jeszcze pusty.

Pojedyncza dawka AOD 9604 kosztuje mniej niż to, co zapłacisz za tę samą ilość HGH.

(2) Jak prawidłowo wstrzyknąć AOD 9604?
Istnieją dwie opcje wstrzykiwania AOD 9604. Jest to albo ty sam, albo zlecasz to lekarzowi. Wolę dać sobie szansę.

Idealnym miejscem do podawania leku jest tkanka tłuszczowa wokół brzucha. Wstrzyknięcie podskórne umożliwia AOD 9604 wejście do obiegu w czasie krótszym niż czas nowojorski. W przeciwieństwie do innych sposobów podawania leków, takich jak dożylne lub domięśniowe, ta metoda ma wysoką biodostępność. Dlatego wyniki AOD 9604 są natychmiastowe.

Kupując AOD 9604, fiolka jest zwykle w postaci proszku. To ty musisz zrobić zawiesinę leku. Nie martw się, ponieważ tworzenie tego rozwiązania nie jest fizyką kwantową. Pozwól mi cię przeprowadzić.

Po pierwsze, potrzebujesz rozcieńczalnika do mieszania z surowym proszkiem AOD 9604 (221231-10-3). Należy pamiętać, że płyn nie jest zwykłą wodą z kranu. Upewnij się, że jest sterylny lub bakteriostatyczny. Z pewnością nie chcesz zepsuć i wstrzyknąć sobie zakaźnych prionów, prawda?

Ilość rozcieńczalnika zależy od ilości fiolki. Weźmy na przykład, jeśli butelka zawiera 2mg leku, wystarczy 1ml. Po wlaniu wody do surowego proszku AOD 9604 pozwól mu się rozpuścić, obracając fiolkę między palcami.


Peptide AOD 9604 Truth: Co przyniesie po użyciu AOD 9604?

Kiedy mogę uzyskać wyniki AOD 9604?
Zazwyczaj użytkownicy zaczną rejestrować wyniki AOD 9604 pod koniec tygodni 12. Jednak wynik zależy od niektórych czynników. Na przykład regularne ćwiczenia i przestrzeganie ścisłego niskokalorycznego planu żywieniowego zmaksymalizują proces odchudzania.

Jeśli chcesz stracić znaczną ilość tkanki tłuszczowej, umieść swoją najlepszą stopę do przodu i unikaj wysokich węglowodanów lub kalorii. Powinieneś także trzymać się schematu ćwiczeń. Oczywiście nie mam na myśli tego, że powinieneś robić intensywne treningi złożone lub podnoszenie ciężarów. Wręcz przeciwnie, możesz biegać kilka kilometrów na bieżni, spacerować po okolicy, omijać, robić brzuszki lub jakikolwiek inny znośny trening.

Zakładając, że przyjmujesz AOD 9604 bez wykonywania ćwiczeń lub przestrzegając ścisłego planu żywieniowego, możesz stracić od sześciu do dziesięciu funtów.

Co więcej, czynnik wieku, zdrowie osobiste i historia rodziny mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na wyniki AOD 9604. Weźmy na przykład użytkowników z biologicznie aktywnym metabolizmem, które mają niezaprzeczalne szanse na zarejestrowanie doskonałych wyników. Jeśli twoja otyłość jest genetyczna lub rodzinna, działanie tego peptydu na organizm będzie powolne.

Stosowanie innych leków lub suplementów przyspieszy proces spalania tłuszczu lub spowolni działanie tego leczenia. Jedną rzeczą, którą chcę, abyście zrozumieli, jest to, że nie ma dwóch takich samych osób. Przecież nawet nasze odciski palców są jak kreda i ser.

Jeśli rozważasz AOD 9604 z otyłością, poproś farmaceutę o wyjaśnienie wszystkich możliwych wymagań.

Czy AOD 9604 ma jakieś skutki uboczne?
Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych? Cóż, nawet przyjmowanie wody ma pewien wpływ na ludzki system.

Pozwól, że przeprowadzę Cię przez potencjalne ryzyko związane z Tobą wstrzyknąć AOD 9604. Zanim będę mógł cokolwiek powiedzieć, peptyd ten nie jest tak silny jak HGH. Dlatego negatywne efekty będą mniej wyraźne. Jedynym prawdopodobieństwem wystąpienia niepożądanego powikłania jest to, że leczenie negatywnie oddziałuje z innymi zastrzykami, suplementami lub receptami.

Sprawdź wszystkie możliwe efekty uboczne AOD 9604, które najprawdopodobniej doświadczysz;

Bół głowy
Niestrawność
Reakcje, takie jak ból, obrzęk lub zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia
Zmęczenie
Euforia
Kołatanie serca
Ucisk w klatce piersiowej

Peptide AOD 9604 Truth: Co przyniesie po użyciu AOD 9604?

7.Badania kliniczne AOD 9604 phcoker
Niektóre istotne badania kliniczne AOD 9604 potwierdzają stosowanie tego leczenia w leczeniu otyłości. Chociaż pierwsze badanie dotyczyło modeli mysich, Metabolic Pharmaceuticals postanowiło ustalić, czy lek jest skuteczny dla ludzi, tak jak dla myszy.

(1) Tło:
Jak wspomniałem wcześniej, AOD 9604 jest lipolitycznym fragmentem ludzki hormon wzrostu. Z tego powodu oba wykazują podobne cechy, w tym leczenie otyłości, kontrolowanie masy ciała i redukcję nadmiaru tłuszczów ciała.

Kiedy naukowcy wypróbowali go na otyłych szczurach, wyniki AOD 9604 były pozytywne. W przeciwieństwie do HGH peptyd ten nie pozostawia żadnych poważnych skutków ubocznych dla użytkownika. Jednakże, aby uzyskać aprobatę Therapeutic Goods Administration (TGA), istniała potrzeba udanych prób na ludziach.

Celem tego badania było ustalenie, czy AOD 9604 ma podobne działanie jak te wykazywane przez rekombinowany ludzki hormon wzrostu. Konieczne było ustalenie, czy leczenie wpływa na poziom IGF-1, tolerancję glukozy lub insulinooporność.

(2) metody:
W badaniach klinicznych AOD 9604 dorośli 900 + uczestniczyli w sześciu różnych badaniach. Wszystkie te próby były randomizowane, podwójnie ślepe i kontrolowane placebo. Badanymi byli pacjenci zdrowi, ale klinicznie otyli. Ich próbki krwi zbadano pod kątem przeciwciał antagonistycznych. Ten krok miał na celu wykluczenie immunogenności.

Pierwsze dwie próby podawano dożylnie z dawką AOD 9604 w zakresie od 25 do 400μg / kg. W ostatnich czterech fazach badania stosowano doustne dawki 1mg do 54mg.

(3) wyniki:
W przeciwieństwie do badań klinicznych HGH, peptyd ten nie miał żadnego wpływu na poziom IGF-1. Gdy testowano tolerancję glukozy, nie stwierdzono niekorzystnego wpływu na metabolizm węglowodanów. W teście przeciwciał nie wykryto anty-AOD9604 wśród pacjentów.

Chociaż grupa badana zarejestrowała pewne działania niepożądane, żaden z nich nie był ciężki. Na przykład większość pacjentów doświadczy łagodnych lub umiarkowanych bólów głowy.

Niezależnie od krótkotrwałego lub długotrwałego podawania leku, otyli pacjenci mogliby go bezpiecznie tolerować. Ta korzyść z AOD 9604 była nie do odróżnienia od grupy kontrolnej. Ponadto nie zarejestrowano żadnych wycofań związanych z narkotykami.

(4) Wnioski:
AOD 9604 ma profil o wysokiej tolerancji. Gdy pacjentów porównywano z placebo, bezpieczeństwo w tych dwóch grupach było nie do odróżnienia. Nawet w przypadku podawania leku 24 w tygodniu nadal nie było zdarzeń niepożądanych, tak jak w przypadku długotrwałego leczenia HGH.

8.Często zadawane pytania dotyczące AOD 9604 phcoker
(1) Jaka jest zalecana dawka AOD 9604?
Zakres dawkowania AOD 9604 między 120mcg a 400mcg dziennie. Chociaż jest to pojedyncza dawka, niektórzy ludzie podzieliliby ją na dwie lub trzy miary. Powinieneś wziąć to krótko przed snem.

Po zatwierdzeniu przez FDA, możesz użyć go jako suplementu diety w maksymalnej dziennej dawce 1mg.

(2) Jaka jest sugerowana częstotliwość korzystania z AOD 9604?
Nawet przy długotrwałym podawaniu AOD 9604 nie będzie wykazywał objawów odstawienia ani zdarzeń niepożądanych.

Dobrze jest zrobić czterotygodniowy cykl. Weź leczenie przez pięć dni i zrób dwudniową przerwę. Alternatywnie, przez 4 tygodnie przed podaniem leku AOD 9604 należy stale podawać go przez siedem dni.

(3) Jaki rodzaj wody można zmieszać z AOD 9604?
Pamiętaj, że ten sposób podawania odbywa się poprzez wstrzyknięcie, a nie podawanie doustne. Do wstrzykiwania AOD 9604 podskórnie używać wyłącznie jałowej wody. Ta bakteriostatyczna ciecz zawiera znaczną ilość alkoholu benzylowego, który hamuje wzrost potencjalnie zakaźnych bakterii.

Nawet jeśli uważasz, że nie masz opcji, nie okłamuj się, wyciągając wodę z dozownika lub kranu. Z pewnością nie chcesz umrzeć młodo, prawda?

(4) Ile wody musisz dodać? Jak można mieszać wodę i AOD 9604 razem?
Ilość rozcieńczalnika, której potrzebujesz, zależy od ilości fiolki. Weźmy na przykład plusk w pakiecie 5mg AOD 9604 w proszku. Będziesz musiał zakupić wodę bakteriostatyczną 2ml do użycia jako rozcieńczalnik.

Chociaż może to brzmieć jak grecka łamigłówka, pozwól mi poświęcić trochę czasu na wyjaśnienie trybu przygotowania. W normach międzynarodowych 1ml jest odpowiednikiem 200IU. Zakładając, że przygotowujesz 5mg peptydu, otrzymasz 5000mcg zawiesiny AOD 9604.

Zanim będziesz mógł wymieszać te dwie, upewnij się, że są w temperaturze pokojowej. W naszym przypadku używam 5mg surowego proszku AOD 9604, który rozcieńczę wodą 200IU. Wlać rozcieńczalnik do fiolki i pozostawić go na około 10 minut. Następnie możesz mieszać składniki, delikatnie obracając butelkę.

Gdybyś przyjmował dzienną dawkę 300mcg, leczenie trwałoby do trzech tygodni. W tym przypadku rozważam fakt, że będziesz wstrzykiwać AOD 9604 każdego dnia, ale biorąc dwa dni wolnego w tygodniu.

(5) Czy powinienem brać AOD 9604 na pusty żołądek lub z jedzeniem?
Istnieją dwie opcje podawania AOD 9604 z otyłością. Możesz to zrobić na pusty żołądek rano lub po ostatnim posiłku przed snem.

O świcie w systemie nie ma ani jedzenia, ani płynu. W miarę przyjmowania AOD 9604 będzie łatwo przepływać przez krążenie. Szybkość absorpcji będzie najwyższa, a zatem biodostępność będzie wysoka.

Najlepiej wstrzyknąć AOD 9604 pół godziny przed pierwszym posiłkiem na dzień lub 30 minut po ostatnim posiłku.

(6) Jak przechowywać AOD 9604?
Autentyczny Dostawca proszku AOD 9604 zawsze wysyła ten produkt w postaci liofilizowanej. Powodem jest ochrona sproszkowanego peptydu przed nieprzewidywalnymi krótkoterminowymi zmianami temperatury podczas transportu. Liofilizacja leku czyni go stabilnym przez dłuższy czas, ponieważ minimalizuje degradację.

Powinieneś przechowywać AOD 9604 w niskich temperaturach. Po otwarciu fiolki należy ją schłodzić w 2 ° C do 8 ° C. W tym zakresie peptyd będzie nadal ważny do dwóch tygodni. Tak więc, jeśli kupujesz AOD 9604 luzem, zalecałbym tylko odtworzenie tego, czego potrzebujesz na dany dzień. Możesz jednak zamrozić go w -20 ° C, aby rozwiązanie pozostało stabilne przez następne trzy miesiące.

W postaci liofilizowanego proszku należy przechowywać substancję chemiczną w zamrażarce w temperaturze około -20 ° C. Ponieważ uczciwy doradca otrzymuje uczciwe ostrzeżenie, radzę unikać częstego oblodzenia i rozmrażania AOD 9604.

Kolejnym krytycznym aspektem do rozważenia jest potwierdzenie daty ważności leku. Ten aspekt różni się w zależności od Dostawca proszku AOD 9604 i data produkcji.

Jest u nas w ofercie 2mg vial.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2019, 11:32:27 pm by sportacademy »

Offline Patryk

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 168
 • Karma: +5/-1
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2019, 01:44:42 pm »
Mało zrozumiałe i kilka nieścisłości. Będzie niedługo rzetelny art na ten temat w moim wykonaniu, dlatego usunąłem poprzedni wątek. Fajna zabawka, ale trzeba wiedzieć jak stosować. Słabo że mnie uprzedziłeś.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2019, 01:52:09 pm by Patryk »
Kod rabatowy 7% na Muscle-Zone "doktordzik"

Offline reprezentant

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 110
 • Karma: +6/-0
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2019, 01:57:33 pm »
Gdzie to znaleźć ?  :P

Offline sportacademy

 • Administrator
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 416
 • Karma: +6/-2
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2019, 02:36:30 pm »
U Pani Dr. Wenmei. :)

Offline sportacademy

 • Administrator
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 416
 • Karma: +6/-2
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2019, 02:40:10 pm »

Cytuj
Mało zrozumiałe i kilka nieścisłości. Będzie niedługo rzetelny art na ten temat w moim wykonaniu, dlatego usunąłem poprzedni wątek. Fajna zabawka, ale trzeba wiedzieć jak stosować. Słabo że mnie uprzedziłeś.

To dokonamy korekty tak by nam i Tobie pasowało ,do not worry.

Pozdrawiam.

Offline IronStone

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
 • Karma: +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2020, 10:58:02 pm »
Gdzie zdobyć ten wynalazek? Podobno jest dostępny w tabletkach.

Offline sportacademy

 • Administrator
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 416
 • Karma: +6/-2
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2020, 02:27:30 am »
U Dr. Wenmei.[b/]

Offline Ziki

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 20
 • Karma: +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 02, 2021, 12:10:27 pm »
Jakieś opinie od stosujących ??

Offline jaguar

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 22
 • Karma: +1/-1
  • Zobacz profil
Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 02, 2021, 02:46:58 pm »
też jestem bardzo ciekaw

 

Recent

użytkowników
Stats
 • Wiadomości w sumie: 11866
 • Wątków w sumie: 735
 • Online Today: 61
 • Online Ever: 525
 • (Grudnia 07, 2019, 12:41:06 am)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 32
Total: 32