* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 09:06:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Refluks  (Przeczytany 5082 razy)

Offline vanter1111

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Refluks
« dnia: Grudnia 29, 2020, 10:31:14 pm »
Siemanko,
panowie macie jakis sposob na refluks albo na zmiejszenie dolegliwosci przed treningiem/meczem np zgaga ?przyznam sie szczerze jestem osoba mloda uprawiajaca sport od malego z epizdoem profesjonalym a konkretnie piłka nożna, także bez ruchu nie moge zyć. Od małego mialem niechec do jedzenia niektorych produktow  z wiekiem to sie zmienilo troche.Moje objawy to pieczenie w okolicach gardła/ przełyku nad ranem, czeste bóle bądz uciski na brzuchu, bekanie i uczucie ulewania jak sie schylam no i najczesniej przed treningiem czy to na siłowni czy bieganiem te objawy mi towarzysza. Na gastroskopii jest niby okej nic nie wykazało, helicobacter pylori również nie mam ponieważ miałem badanie krwii, także co jeszcze mogłbym zrobic w sensie jakie badania? albo jakies porady dot zywienia. Staram sie jeść zdrowo, Natknałem się na temat zakwaszania zoładka i lekow IPP

PS: Zawsze przed meczami duzo sie stresowalem i miałem w miare silne bole brzucha, też jestem bardzo zmeczony jak trenuje wiecej i chłopaki dobrze sie czuje ja niekoniecznie i czy moze tu byc w jakim sensie powiązanie z niestrawnościa?

Offline kenioosd

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Karma: +13/-3
    • Zobacz profil
Odp: Refluks
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2020, 11:32:35 pm »
Ja mam przepuklina, takie same objawy całkiem inna diagnostyka. Generalnie Przejebane.  I prawdopodobnie właśnie od ciężarów.. m

Offline odyn_56

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refluks
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2020, 01:31:48 pm »
Może masz wyjałowioną florę jelitową albo uszkodzone kosmiki jelitowe, SIBO . Proponuję się skontaktować z dobrym dietetykiem który ogarnięty jest w tych sprawach zdalna konsultacja powie jakie badania wykona i wysłać do niego wyniki. Spora liczba lekarzy mierzy tylko w objawy a nie leczy skutków choroby. Powodów może być sporo od alergenów po orale jeżeli bierzesz na stresie kończąć , wszsytko ma znaczenie na dłuższą metę , jelita to praktycznie drugi mózg.

Offline M24

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Karma: +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Refluks
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2021, 11:41:03 am »
Hej,

Ile masz lat i w jaki sposób się urodziles 😁?
Poród naturalny czy cesarskie cięcie?

Offline Differrus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Refluks
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2021, 02:14:54 pm »
Siemanko,
panowie macie jakis sposob na refluks albo na zmiejszenie dolegliwosci przed treningiem/meczem np zgaga ?przyznam sie szczerze jestem osoba mloda uprawiajaca sport od malego z epizdoem profesjonalym a konkretnie piłka nożna, także bez ruchu nie moge zyć. Od małego mialem niechec do jedzenia niektorych produktow  z wiekiem to sie zmienilo troche.Moje objawy to pieczenie w okolicach gardła/ przełyku nad ranem, czeste bóle bądz uciski na brzuchu, bekanie i uczucie ulewania jak sie schylam no i najczesniej przed treningiem czy to na siłowni czy bieganiem te objawy mi towarzysza. Na gastroskopii jest niby okej nic nie wykazało, helicobacter pylori również nie mam ponieważ miałem badanie krwii, także co jeszcze mogłbym zrobic w sensie jakie badania? albo jakies porady dot zywienia. Staram sie jeść zdrowo, Natknałem się na temat zakwaszania zoładka i lekow IPP

PS: Zawsze przed meczami duzo sie stresowalem i miałem w miare silne bole brzucha, też jestem bardzo zmeczony jak trenuje wiecej i chłopaki dobrze sie czuje ja niekoniecznie i czy moze tu byc w jakim sensie powiązanie z niestrawnościa?

Zdrowo tzn? - różne osoby bardzo różnie potrafią to rozumieć. Wrzuć dietę w cronometer i sprawdź czy z wszystkimi mikroelementami u ciebie jest ok i wrzuć tutaj dietę.

Poza tym na pewno unikaj picia wody/soków/kompotów etc. w okolicach posiłków - minimum pół godziny przed i godzinę po. Jeżeli tak robisz i będziesz miał z tym problem to na początek możesz popijać kolą lub w zdrowszej opcji sokiem z aronii i powoli ograniczać.
Możesz też spróbować dodać 10-15ml octu jabłkowego do większych posiłków (pić w trakcie lub po posiłku - ostrzegam jednak, że ma bardzo niefajny smak).
Oprócz tego 1x domowej roboty 2-3 ogórki kiszone - najlepiej jakbyś popijał sokiem, którego smak nie jest taki zły.

Poza tym, sporo leków może powodować zgagę - jak jakieś bierzesz to też daj info. Bez pełnego obrazu, to trochę wróżenie z fusów.

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 239
Total: 240