* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 29, 2024, 03:43:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.  (Przeczytany 69430 razy)

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 13, 2016, 09:45:36 pm »
13.03.2016r.
Dzis dzien OFF tzw. DNT, czli Dzien NieTreningowy!.
Dzien ladowania tluszczy, ktorych w inne dni mam do 50g.
Wegle na poziomie 30g. Idealnie

Suma dobowa
2 333 kcal
148 g białko
29 g węglowodany
181 g tłuszcze

Pas dzis rano w porownaniu do zeszlej niedzieli 1cm mniej.
Pozdrawiam!

P.S. Jutro trening interwałowy ok 5min. na lekkim wzniesieniu zakończony tempem ok. 8min.

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 13, 2016, 09:50:28 pm »
148 g białko

a jak Ty wliczasz białko do bilansu kalorycznego jak organizm nie może użyć białka jako energetyka chyba ,że to  globulina jaj czy nabiały.

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 13, 2016, 10:56:30 pm »
Od bialka przytyc nie mozna.
Karkówka tluszcz 20g bialko 10g
twarog 20g bialka
kielbasa parowki licze jak karkowke, rowniez tym wzorem badam lopatke. Nie patrze, az tak dokladnie na kalkulatory, ale jako tako sie sugeruje, jesli jakiegos produktu nie znam.
Orzechow tez dzis troche wpadlo.

Pewnie bijesz do tego, ze powinienem pic olej i slonine ladowac do miesa? :D

Offline sportacademy

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 468
  • Karma: +7/-3
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 13, 2016, 11:05:58 pm »
Ni ja pije do tzw. bilansu kalorycznego ,któru to mozna rozbic o kant .upy bo białko tam ma podaną jakąś kaloryczność ,a nie może być urzyte przez organizm jako enargetyk.
Z tym bilabsem  kaloryczny to jak z ewolują jeden wieki kit i uczą o jednym i drugim na sudiach i z jednej i drugiej bzdury ludzie sie nawet doktoryzuja ,a co jeszcze cwańsi zostaja pseudo-profesorami.

Pozdrwiam

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 14, 2016, 03:21:42 pm »
Owszem to prawda.

"Jestem po Uniwersytecie Medycznym i uzywam moze 5% zdobytej tam wiedzy" Jakub Mauricz. Jego raczej przestawiac nie musze :)

Anyway, ja caly czas trzymam swoje. 4g ww na 1kg masy ciala. tluszcze ponizej 50g i bialka w okolicach 1.5-1.8. Kalorie na moja wage wg moich obliczen to ok 2340. Mi wychodzi 2200 wiec kryzysu nie ma, a tez slabo sie nie czuje. Przynajmniej w zeszlym tygodniu bylo OK! Dodam, ze do 2 posilkow w ciagu dnia jadam jakis owoc. Nie licze tego bo nie ma sensu, tak samo sladowych ilosci ketchupu czy dzemu.

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 14, 2016, 07:00:54 pm »
14.03.2016r.
Dzisiejszy trening: https://www.strava.com/activities/516954885
Dieta: Spalilem przedtreningowy. O 14 koncze prace. 14:20 jem i o 15:30 sie ubieram, zeby jeszcze za dnia pokrecic. Niestety taki urok bo jeszcze zmiany czasu nie bylo, a czekam z niecierpliwoscia.

Dzisiejsze interwaly robilem tak jak ostatatnio, niestety deszcz i wiatr skarcil troche trening, ale coz. Podczas kazdego interwala puls 101-97% wiec odpowiednio(strefa 4= 95-105%). Tydzien temu puls dochodzil do 182 dzis 174, ale wtedy pogoda byla zdecydowanie lepsza oraz samopoczucie= trening z rana. Czasy dzis odpowiednio 20sec. slabsze. Moja teoria przy braku pomiaru mocy w dalszym ciagu sie sprawdza!

Jak krecicie interwaly to robicie atak na maksa sprintersko, siadacie w siodle i zmieniacie przelozenia wpierw na + pozniej na -, tak zeby caly czas miec odpowiednia kadencje, czy np. na lekkim podjezdzie, kiedy brakuje mocy zrzucacie na mlynek i tam szukacie odpowiednika?
Ja po rozpedzeniu roweru przysiadam krece ile moge, ale wiadomo, ze w koncu przytka i trzeba redukowac to wole na mlynku znalezc odpowiednie przelozenie i krecic te 25km/h, niz na blacie 2x1 22km/h puls w dol i kadencja nie ta, ale moze sie myle w zalozeniu.

Offline pitero

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 14, 2016, 08:33:14 pm »
To ja w ubiegłym tygodniu prawie 450 km w 13 h :P i oczywiście wszystko przed pracą (od 10). Nie wiem czego wy się boicie tych węgli... trochę się ścigam i nie widziałem jeszcze żadnego zawodnika który by odstawiał węgle jako paliwo zwłaszcza w mtb/xco.

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 14, 2016, 08:47:29 pm »
Ja sie nie boje wegli Panie. Ja je tylko ograniczam i ucinam w dni nietreningowe bo sa kompletnie nie potrzebne! :)
Moim paliwem sa wegle. W dni treningowe ograniczam fat, a w dni nietreningowe fatu mam wiecej bo traktuje go jako oliwa dla jelit ;)

Offline szoson

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 14, 2016, 11:06:25 pm »
Kolego Marioslaw.....tak czytam ten wątek i się zastanawiam....celujesz w tak wysokie lokaty i nawet nie masz podstawowych narzędzi do treningu? Strava z telefonu...a fe...zacznij od zwykłego garmina nawet używanej 500....potem zainwestuj w Stages i zobaczysz że odżyjesz i Twoim celem nie będzie 10 open tylko 3 open....przy cenie rowerów na jakich się ścigamy garmin 500 i stages są ZA DARMO (a ci co ścigają się na MTB to wręcz rozrzutni goście po kazdym błotnym wyścigu 300-500 zł idzie na serwis)....więcej wydajemy na witaminy i inne suple w ciągu roku niż wydasz na pomiar mocy.
Wiem co mówię ....od 2,5 roku używam pomiaru mocy....jak trenowałem na tętnie ledwo byłem w stanie z roweru do łóżka dotrzeć...w pracy usypiałem na stojąco u przełożonego na dywanie ...

Offline pitero

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 14, 2016, 11:28:33 pm »
Ja bym nie ucinał. Z prostej przyczyny, organizm musi się zregenerować i uzupełnić pokłady glikogenu- to nas napędza. Jeżeli tego nie pójdziesz to z czego polecisz jak zacznie się selekcja ? z tłuszczy ? nie sądzę. Takie przestawianie organizmu musi być długofalowe z dnia na dzień to zrobisz sobie tylko krzywdę.
I tak jak szoson pisze. Pomiar mocy to podstawa, tak jak kiedyś HR i kadencja. Teraz bazowanie na samym pulsie mija się z celem bo nie jest miarodajne jak już wcześniej pisałem. Zwłaszcza jak pracujemy i treningi muszą być krótkie ale treściwe a jeżeli długie to równe bez szarpania. Pomiar mocy pozwoli Ci to kontrolować.

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 15, 2016, 09:49:39 pm »
Pomiar mocy bedzie kiedys, ale na pewno nie teraz :)
Odnosnie zmeczenia czuje sie naprawde wysmienicie.
Odnosnie garmina rowniez bedzie, ale zamiarzam kupic razem z pomiarem bo jaki sens kupowac teraz. Bo co zrzuce na strave z garmina nie z tela? Prosze was ;)

Today: 15.03.2016r.
http://www.sports-tracker.com/workout/mariusztruszkowski/56e841eee4b08d9736c4d111
Tempowki. Wyszly dokladnie 8x 8-9min. Niestety padla bateria i tel padl.
Trening bardzo udany. Tempo 85-95% trzymane idealnie naprawde mocna praca solo.
Ogolnie po chlebie na przedtreningowym czuje sie marnie, po ryzu wysmienicie. Taka uwaga ;)
Odnosnie zmiany na fat tu chodzi o pewne oczyszczenie jak i naoliwienie jelit i pewna zmiane. 0 ww w niedziele powoduje lepsze ich przyswajanie w dni kolejne jak i cos w rodzaju fatnite, gdzie ladujemy tluszcz, ktorego w reszte dni jest znikoma ilosc.

Offline szoson

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 16, 2016, 11:17:01 am »
No właśnie...bateria w tele padła....w garminie nie pada i masz wszystko połączone razem do analizy trasę ze swoim tętnem, kadencją, prędkością, górkami, zjazdami i gotowy dzienniczek treningowy w Garmin Connect.......bo teraz pewnie musisz spisywać dane z pulsometru ołówkiem do kajecika?
Kolego jeśli tak profesjonalnie chcesz trenować to rób to z głową i ułatwiaj to sobie a nie utrudniaj.....chyba że masz bardzo dużo czasu....ale widzę że Cię nie przekonam....pogadaj może z kimś ze swojej okolicy na żywo....byle nie z jakimś trzepakiem :-)

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 16, 2016, 02:56:42 pm »
Trening na strava/sport-tracker wrzucam tylko po to, zeby wiedziec mniejwiecej jaki jest progres na czasach na poszczegolnych odcinkach, ale w sumie teraz juz nie robie na treningu KOMow bo mnie to nie jara. Predzej po sezonie sprawdzam tam jaki mam przebieg w danym roku ;) No i fajnie po wyscigu sprawdzic jaka jest roznica miedzy mna, a kims na danym odcinku etc.

czwartek interwaly ok. 6min planuje
piatek przyspieszenia HiiT 4,3,3 20/40
sobota tlen/tempo 3h+

Offline Marioslaw

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Karma: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 17, 2016, 08:06:51 pm »
17.03.2016r.
trening: interwaly
link: http://www.sports-tracker.com/workout/mariusztruszkowski/56eadb87e4b0a213794fa463

5x 5:40'
W kazdym interwale rozkrecalem rower i pozniej tonowalem przelozenie do takiego, na ktorym szlo mi najkonkretniej na podjezdzie. 100% hr caly czas trzymalem. Trening idealny, na probie nr 4 przyjebal mi taki wiatr, ze interwal wydluzyl sie, az o 20sekund, ale puls caly czas 170-178. Ponizej 170 nie zszedlem nawet na chwile. Naprawde bardzo owocny trening i juz mi sie krystalizuja zakresy na nastepny tydzien.

Jutro HiiT x 10! 4,3,3 20/40 sekund. Trening krotki bo czesc glowna bedzie trwac jakies 8 min z przerwami pomiedzy 2-3min. OK 15min., ale za to intensywnosc najwyzsza mozliwa. Sapanie gwarantowane.

Offline pitero

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kolarstwo: Trening i droga po TOP3 OPEN.
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 18, 2016, 09:35:52 am »
Zrobiłbym trening odpoczynkowy po interwałach mocy 5x5:40. Wrzuć technikę czy coś podobnego, pamiętaj sezon kończy się w październiku, więc i sił musi Ci starczyć do tego czasu. Pierwsze dwa tygodnie może nawet trzy bo jesteś młody będą zwyżki z formą ale po tym możesz mieć większe spadki bo w tym okresie nie dawałeś organizmowi się dobrze zregenerować. Podejrzewam, że treningi bierzesz z książki Chrisa Carmichaela a lekkie one nie są i lepiej zrobić mniej ale na lepszej regeneracji niż więcej na zajechanej nodze!

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 514
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 405
Total: 406