* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marca 28, 2024, 09:28:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Potrzebna wiedza i doświadczenie - Epi + metka?  (Przeczytany 11755 razy)

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 21, 2019, 10:01:39 pm »
Zdecydowanie taniej wychodza probiotyki Jarrow'a, niż Vivo Jarro dophilus. Na oralach rewelacja. :)

Jeśli chodzi o probiotyki jedyne miejsce gdzie je kupię osobiście to apteka. Żadne portale aukcyjne i inne sklepiki, cholera wie co siedzi w capsie i czy jeszcze żyje zanim trafi do mnie.

Vivomixx 10 saszetek 70-80zl jedna saszetka ma 4,4g, 450 miliardów bakterii, wychodzi 9 porcji z saszetki = 90dni po 50 mld bakterii za 80zl nie ma nic tańszego. Aczkolwiek na trawienie najlepiej mi działa rhnamous GG z dicoflor np. Swego czasu doppelherz go miał w dobrej cenie. Pewnie są inne preparaty jak zużyje dico poszukam tańszych :)
Tu akurat nie potrzeba magii, aby poczuć czy coś działa czy nie. :)
Nie działa to zmian na kichach nie czuć, poza tym to już tylko apteka. Taka sama chińszczyzna, jak wszystko inne. Dziennie 5-10 produktów po kontroli wypada z rynku, bo nie spełniają wymogów albo są strute, na dodatek mające status leku. A co tam chcieć i wymagać od suplementów.

A dwa - każda flora inna i czasem się gryzie zewnętrza z wewnętrzną. Mi Vivo kompletnie nie leży. A co do ilości i podziału masz racje, tylko vivo w podróż praktycznie zabierać nie wolno, a Jarrow z racji entero w ciepłe kraje zabieram, tu też plus dla wygody.

Nie ważne, każdy ma swoje sposoby.

Offline Thiasos

  • Nie moga
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 21, 2019, 10:40:05 pm »
 Słyszałem, że po vivo niektórzy mają sraczkę, tutaj mi ktoś pisał, że w tydzień poszło 80zl do kibla i nic :)

Jeśli chodzi o trawienie to naprawdę rhamnous GG czuć niemal od razu.

Vivo jest niewygodne pod tym względem i często mi mi się na kilka dni zapomni, a żarcia leci sporo, to od razu mi się przypomina :) czyli na mnie działa.

Offline Pan Koksik

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
  • Karma: +41/-21
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 22, 2019, 07:26:05 am »
To jest właśnie urok wszyscy biorą tak to wezme i ja.
Najczęściej z tytułu wcale mi to nie potrzebne, ale prewencja i kazali na forum :P czasem prewencyjnie wystarczą ogórki i kapusta kiszona :)

Offline Thiasos

  • Nie moga
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 22, 2019, 08:53:44 am »
Z kiszonkami też myślałem, że pomagają, ale literatura mówi co innego, raz że nie wiadomo jakie szczepy się tam rozwinęły i w jakiej ilości, ale na pewno w zbyt małej, żeby przeżyć drogę do jelita.
Jeśli chcemy utrzymać zdrową zdrowa micha i prebiotyki, a jeśli leczyć tylko farmaceutyczne probiotyki. Trzeba jescze odróżnić koksujacych jeżdżących po 3-4g białka i znacznie więcej cal plus trujące środki, do zwykłych ludzi, którzy po prostu nie chcą być grubi i zdrowo się odżywiać. Bo tu i tu suplementacja będzie inna. Na bombie z profilaktyką leoiej jednak trochę przesadzić, chyba, że mowa o test solo 500/wk :)

Offline Dietka

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 93
  • Karma: +4/-1
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 22, 2019, 09:33:21 am »
Tak się wetnę, bo fajny temat :D

Jest bardzo mało szczepów, które przeżywają drogę do jelita, większość ginie w kwasach żołądkowych lub żółciowych. Jedne z nielicznych to opisywane właśnie przez Ciebie Rhamnonsus, które stosuje się przeciwbiegunowko, ale źle podawane również do biegunek doprowadzają, zwłaszcza poprzez swoje działanie przeciwgrzybiczne :O Dodatkowo (rzadko) w nadmiarze stają się patogenem, czy przyczyną Sepsy (tu już zdecydowanie bardzo rzadko).

Tutaj Thiasos, niestety, między literaturą, a praktyką kliniczną jest bardzo duża przepaść. I jeśli bazujesz na tym, i tylko i wyłącznie na tym, że książka mówi czy Ci pomoże czy nie, a nie spróbowałeś czegoś to raczej kiepskie podejście, często banalne rozwiązania są najlepsze i warto zadziałać wbrew literaturze, wbrew hermetycznym warunkom w jakich prowadzone są badania. W praktyce często wypada inaczej :)

I nie podzielę również zgodności, że z profilaktyką lepiej przesadzić, bo np. uszkodzić odpowiedź immunologiczną czy doprowadzić do SIBO (jeśli mówimy o probiotykach) bardzo łatwo, a są takie osoby tutaj na forum nawet. Jednak zgodzę się i poprę, że trzeba odróżnić koksujących zawodowo (Halo, orale, czy treny rzędu 1g ew) od tych rekreacyjnych, jak kolega, który prosi o pomoc w cyklu z Epi, gdzie temat rozwinął się i przeszedł na cykl Mr. Olympia.

Fajnie, że pewne rzeczy są powiedziane, ale umiar w umiarze również trzeba zachować i szukać rozwiązań odpowiednich dla siebie, nie trzymając sztywno klapek, bo 5 specjalistów tak powiedziało, a mają fejm, więc się znają. Do pracy z organizmem musi być otwarta głowa.

Reasumując każdy z Was ma rację, ale racja to wypadkowa doświadczenia :)
KONSULTACJE Z ZAKRESU DIETETYKI, PROFILAKTYKI ŻYWIENIA ORAZ ANALIZY BADAŃ
<nie odpisuje na PM, proszę o kontakt mailowy>

Dietka.SA@gmail.com

Offline Thiasos

  • Nie moga
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Karma: +5/-1
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 22, 2019, 12:18:48 pm »
Tylko nikt nie robi badań na koksiarzach. Wiemy, że samym jedzeniem po kuracji antybiotykowej przywracanie prawidłowej flory może zająć bardzo dużo czasu, więc na tej podstawie oraz na podstawie anegdotycznych dowodów z życia, orale, treny (wcale nie trzeba grama, mi 200mg/tydz po 6tyg. pogorszyło trawienie znacznie), będą tę florę zaburzać słabiej lub silniej.

Jeśli chodzi o profilaktykę i przedobrzanie to nie tylko jelita tutaj po prostu wrzuciłbym probiotyk tak jakby leciał antybiotyk, zostają jeszcze takie podstawy jak enzymy trawienne mogą być przydatne, szczególnie jeśli dokłada się kolejny środek powinno podbić się białko, wątroba(NAC, UDCA, Heparegen, glutation), lipidy(o3, GW-numer jeden na lipidy dla mnie), ciśnienie(zbijać estro, u mnie tylko to wystarczy stabilne estro do 1,5x norma), krew(oddawanie krwi, odpowiednie nawodnienie i kupa ziółek jeśli ktoś ma jakieś problemy z morfo powinien się przyjrzeć temu czym może sobie pomóc). Zazwyczaj młody jasiu sięgając po winko czy metkę pyta czy 1tabletka esseliv starczy i może mu starczy jak ma 20lat, tylko im człowiek starszy tym więcej musi pakować tego badziewia, żeby jakoś zminimalizować SU.
Dlatego jestem zdania, że lepiej dla amatora jeśli nie ma wyraźnego parcia, lepiej dać test+nandrolon, pilnować estro, co jakiś czas robić badania i tyle. A jak chcemy się mocniej bawić to trzeba niestety się zabezpieczyć, bo nikt nie wie jak zareaguje j.w 200 trena i flaki stoją ;)

Co do przyjmowania probiotyków, to ja mam swój patent, jem je w towarzystwie: kisielu z siemienia lnianego, wystudzony + dodatki wpc/kakao/orzechy/oliwa czy inny tłuszcz.

Offline MacK

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 22, 2019, 04:54:32 pm »
Fajna dyskusja się wywiązała  ;) merytorycznie bardzo ładnie i poparte doświadczeniem. Dzięki bo nie każdy otwarty by się tym dzielić. A tak ode mnie: znam swój organizm na ile go zderzyłem poznać. Od układu pokarmowego do tej pory nie miałem żadnej niespodzianki . Coś już tam szamałem z koksów także już jakieś tam doświadczenie także mam.Małe ale zawsze już jakieś. Luks , że kilku zabrało głos bo zostanie dla potomności albo innych mi podobnych amatorów sportów siłowo- wytrzymałościowych.  :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2019, 07:54:24 pm by MacK »

Offline reprezentant

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Karma: +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie - Epi + metka?
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 03, 2019, 04:34:02 pm »
ja osobiscie w ogole nie brałbym oralów, chyba ze jako preworkout od czasu do czasu, z jednej prostej przyczyny: nawet oxa potrafi mi zjechać HDL do jednej cyfry po kilkunastu tygodniach. Po ostarynie miałem takie wzdęcia, że nie mogłem nic jeść, inne sarmy, czy ph, zawsze to samo. Na nic dodatki ziolowe, nawet jedzone garsciami nic nie pomagaja, gw tez mi nie pomagało na cholesterol.

A tescia mogę lecieć cały rok i nic sie nie dzieje, poza zwiększoną ilością erytrocytów. podobnie master, npp, nie ma problemów z cholesterolem takim jak po oralach.  :D

Także leć jak już lecisz, ale zbadaj sie po jakims czasie, bo kazdy jest inny, znam osoby ktorym to tak nie szkodzi jak mi, ale na pewno dwa orale już by robiły niezły bałagan. maksymalnie miesiac czasu na takim połączeniu, więc lepiej pociągnąć coś mniej szkodliwego 2 miesiące niż miesiąc grubej bomby.
Poza tym trzeba sobie zostawiać na później i powoli zwiększać bombę, żeby cały czas szokować organizm. Gdy od razu walniesz z grubej rury to pozniej tylko tren moze Cię poskromić, ale po co chodzić na skróty, skoro jest jeszcze cała paleta bardzo smacznych soczków :D

Offline MacK

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Karma: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Potrzebna wiedza i doświadczenie - Epi + metka?
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 03, 2019, 06:23:03 pm »
Będzie co ma być. Mam 4 dychy na karku. Zabawę dopiero zaczynam na dobrą sprawę. Może nie że tu  i teraz ale od kilkunastu miesięcy. Nie zapowiada się abym schodził na off. Organizm już nie małolata   ;) orale- wszystko jest dla ludzi. Jesteśmy dorośli więc każdy decyduje za siebie. Na razie tydzień za mną i jest dobrze

 

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2567
  • Latest: Kesh321
Stats
  • Wiadomości w sumie: 12323
  • Wątków w sumie: 774
  • Online Today: 332
  • Online Ever: 560
  • (Stycznia 13, 2023, 10:31:04 pm)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 123
Total: 123