SportAcademy

Przy Kufelku i Fajeczce => Szatnia => : sportacademy March 14, 2020, 02:23:08 AM

: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 14, 2020, 02:23:08 AM
Jak większość wie mieszkam od 3 lat w Chinach przedtem 20 lat w USA
my tu w Chinach w zasadzie kończymy kwarantanne i Chiny powoli wracają do pracy ,przedsiębiorstwa muszą spełnić sporo wymogów by dostać pozwolenie na wznowienie produkcji jak zdezynfekowanie hal produkcyjnych i biur zapewnienie maseczek minimum jedna dziennie dla wszystkich pracowników, Chiny dzięki zastosowanie prze Państwo wielu ograniczeń jak niemożliwość podróży ,pozostanie w domu przez czas ok. 2 tyg, jedzenie zamawiane było online i dostarczane pod drzwi ,zamawiający nie miał styczności z kurierem ,autostrady zostały zablokowane i ustawiono punty kontrole na autostradach i drogach dojazdowych do miast .Chińczycy o dziwo zachowali się bardzo karnie i odpowiedzialnie .Chiny pokazały całemu światu ,że można pokonać epidemie stosując jednak bardo mocne restrykcje czego nie zrobiono we Włoszech i tak jest sytuacja krytyczna ,Włosi poprosili Chiny o pomoc w opanowaniu epidemii. Moi koledzy i koleżanki mam informacje ,że w nocy z poniedziałku na poniedziałek w Polsce zostanie wprowadzony Stan Wyjątkowy proszę zachować spokój i rozwagę nie lubię tego i poprzednich rządów ,ale w tej ekstremalnej sytuacji trzeba być odpowiedzialnym.
Ja stosowałem i stosuje w czasie epidemii płyn Lugola 5-7 kropel na pół szklanki wody witamina D3 20 000ui plus witamina K2 ,witamina C 3-4 razy dziennie po 1g ,lukrecja ,czosnek do posiłków i w suplementacji no i maseczka zawsze na zewnątrz.
Moi drodzy jeśli będą pytania odnośnie epidemii i jak się zachować podczas tej ekstremalnej sytuacji.

Pozdrawiam z zdrowiejących Chin.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: działdo March 14, 2020, 04:34:24 AM
Jak wygląda kwestia zachorowalności u dzieci?
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 14, 2020, 07:58:27 AM
Jest znikoma lub prawie nie ma żadnej ,system immunologiczny jest dobry i organizm młody się broni z dobrym skutkiem.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: działdo March 14, 2020, 09:25:09 AM
Czyli Chińczycy stworzyli wirusa eliminującego osoby słabsze. Prawie selekcja naturalna. W Chinach też są osoby podejrzewające,  że wirus uciekł z laboratorium wojskowego?
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 14, 2020, 12:18:19 PM
Zesrali się, a nie stworzyli, to koronawirus, normalny typowy z pojedynczą nicią RNA.
Takich koronawirusów jest multum u zwierząt, a u ludzi z tuzin, i wywołują tzw. przeziębienia.
Ot, kolejny wirus zmienił nosiciela, to dzieje się non stop, wszystkim znana grypa to wirus pochodzący od świń i drobiu, który dawno temu też został "stworzony" w jakiejś chatce z gówna, gdzie ludzie spali z trzodą. :)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: emdzej88 March 14, 2020, 05:12:38 PM
Szkoda, że nasi rodacy nie mają takiej pokory jak obywatel Chin, można by wtedy bardzo szybko opanować i zminimalizować liczbę zarwzen i zgonów. Aczkolwiek jestem pod wielkim wrażeniem jak w Poznaniu opustoszało miasto, jednak w większości ludzie są rozgarnięci co mnie bpozytywnie zaskoczyło. Nie zrozumiem tylko tych co stoją 2 kolejkach w budowlanych marketach i kupują rzeczy na "wakacyjny" remont.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 14, 2020, 06:44:16 PM
Obywatel Chin ma niewiele do gadania.
My natomiast jesteśmy dosyć zdyscyplinowani, a jak mamy zagrożenie z zewnątrz szybciutko się jednoczymy i normalnie husaria. ;)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 14, 2020, 10:52:55 PM
Dlaczego tak sądzisz ,że obywatel Chin nie ma nic do gadania. byleś w Chinach ,mieszkałeś tu??
Byłem w USA 20 lat i w Chinach jestem od 3 lat i Chiny na kanwie USA jawią się jako oaza wolności i to brednie i szkalujące Chiny nieprawdziwe informacje. W Chinach policja nie nosi broni w Chinach nie ma meneli nikt ciebie nie zaczepi żądając pieniądza na alkohol w Chinach nie ma praktycznie bezdomnych jest to dosłownie promil bezrobocie jest na poziomie 2-3%. Policja nie daje mandatów od roku hula 5G co dopiero w Europie raczkuje za 3 lata będzie 6G, To Chiny pokazały całemu światu jak walczyć z epidemią ,która jest w zasadzie opanowana i zaczyna wygasać zmarłych jest ok. 3000 mogę się założyć ,że w Polsce będzie więcej zmarłych w związku epidemią. Jak Polacy są zdyscyplinowani i jakie maja zaufanie do tzw, służby zdrowia co widać po ucieczkach zainfekowanych ze szpitali.
Proszę nie pisać rzeczy nie prawdziwych o Chinach i narodzie chińskim bo się tak nie godzi ,proszę zdjąć z siebie wszystko co jest wyprodukowane w Chinach .proszę wyrzucić z domu co jest wyprodukowane w Chinach i okaże się ,że zostaniesz nagi w pustym mieszkaniu.
Chińczycy kupują auta za gotówkę i tylko nowe nie kupują aut ,które brały udział w stłuczce takie są uważane za pechowe ,poziom siły nabywczej na rynku wewnętrznym Chińczyków jest 2-3 wyższy od Amerykanów W USA policja wpierw strzela potem pyta takie ma motto natomiast w Chinach Chińczycy nagminnie kłócą się z policjantami .a szczególnie Chinki gdy zostanie im zwrócona uwaga ze nie prawidłowo jechali lub zaparkowali.
Chciałbym wam moi polscy koledzy przybliżyć Chiny i odkłamać ta nieprawdziwą opinie o Chinach i chińczykach bo ich empatia do nas jest jak dawna polska gościnność tylko 10x większa.

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się w tym trudnym czasie ,ćwiczymy w domu biegamy w samotnie i w miejscach gdzie nie ma ludzi by zachować ostrożność i czasami nie uleć zainfekowaniu.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 14, 2020, 11:01:15 PM
Tak, wiem dobrze co piszę, a to co Ty napisałeś co ma do rzeczy?
W Chinach jest monopartyjność socjalistyczna i to wszystko w temacie. ;)
Lokalny patriotyzm Ci się włączył chyba.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 15, 2020, 01:12:48 AM
I bardzo dobrze ,że jest monopartyjność ,rząd rządzi i naród Chiński się bogaci w astrachańskim tempie ,a jak jest w Polsce gdzie jest wielopartyjność .Polska dzięki sprzedajnym politykom została po 1990 roku obrabowana do gołej skóry teraz następuje przejmowanie polskich złóż co w Chinach jest nie możliwe bo Chiny dbają o swój interes nie sprzedają za bezcen swojego węgla rud metali etc.
A co by było gdyby był w Chinach system wielopartyjny ,sprzedajni politycy za łapówki z np. z USA wyprzedali by zasoby Chin z chińczyków zrobili by niewolników pracujących z miskę ryżu na poczet firm z USA.
Byłem w USA 20 lat i jest tam taka bieda ,że nie jest to do opisania bezrobocie ponad 20% ,ponad 60 milionów amerykanów pobiera znaczki na jedzenie bo przestali się łapać na zasiłek dla bezrobotnych. Dzisiaj w czasie epidemii rząd Trampa stosuje taktykę -kto przeżyje ten wygrał- natomiast w Chinach przy zainfekowanych ok. 80 000 zmarło ok. 3000 ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w systemach wielopartyjnych Europy i USA i jaki rząd bardziej się troszczy o swój naród ,zobaczymy z ok 3-4 tygodnie.
Nie życzę źle moim rodakom i by epidemia przeszła jak najłagodniej ,ale ten rząd to kupa gówna jak i inne po 1990 roku i obawiam się ,że może być tragicznie.

Pozdrawiam i proszę o rzeczową palemką ,a nie wstawki tego typu ,że w Chinach musi być źle bo jest tu system monopartyjny.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 15, 2020, 06:22:44 AM
Taaak, pamiętam na starszej wersji forum, podobne peany pisałeś na temat życia w US, które teraz tak krytykujesz. :)
Pracuję dla ONZ, znam ChRL od podszewki i wolni to są tam jedynie członkowie partii, czyli z 80 milionów ludzi, a jakieś 1,5 miliarda pracuje za grosze na nasze smartfony, bez nawet złudy wolności. 8)
Albo nic nie wiesz o kraju, w którym żyjesz, albo celowo takie głodne kawałki piszesz, w nadziei, że łebki łykną bzdury.
Przecież nie napiszesz, że żyjesz w syfie, z jakiego Polsce udało się wyjść.
Chociaż po prawdzie, dla Ciebie jako obcokrajowca, nie jest tam tak źle, jak dla obywatela chińskiego.
Z mojej strony tyle, dziękuję za uwagę.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prawa_cz%C5%82owieka_w_Chi%C5%84skiej_Republice_Ludowej
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 15, 2020, 08:45:20 AM
No przetaczasz Wikipedie jako autorytet to wystarczy przynajmniej dla mnie o niekompetencji to taka USA jaczejka ,której nie ma ani jednego słowa prawdy o Chinach.
250 milionów Chińczyków odwiedza Europę turystycznie i ok 10 milionów rocznie w celach biznesowych ,a ilu amerykanów jedzie rocznie do Europy turystycznie.
Jechałem do Chin z USA z duszą na ramieniu .ale się bardzo pozytywnie rozczarowałem ,jeszcze raz napiszę dla mnie na kanwie 20 lat w USA  Chiny jawią się jako oaza wolności i proszę nie wierzyć w ta amerykanką propagandę proszę po epidemii tu przyjechać i samemu zobaczyć i się przekonać.
Najlepsze drogi ,koleje na świecie największe i najlepsze stocznie największa flota handlowa świata czy trzeba dalej wymieniać i to wszystko wybudowali niewolnicy bez motywacji i pod pręgierzem terroru.
Pracujesz dla ONZ no to nie ma się czym chwalić bo ONZ to taka jaczejka USA ,która na w genach plucie na Chiny ,które przed terrorem USA nie zginają karku.
Zioniesz jadem w stosunku do Chin bo amerykańska propaganda tak Ciebie na niższych poziomach psychicznych zaprogramowała i to jest rezultat ,a szkoda bo liczyłem na rzeczową dyskusję ,a nie wylewanie żółci, może inni nasi koledzy będą mieli inne zdanie to nie znaczy ,ze ma być zgodne z mym ,ale rzeczowość zdrowy rozsądek to podstawa polemiki.

Pozdrawiam

Mam nadzieję ,że Polska i Polacy uporają się z epidemią ,ale realia mogą być inne w mojej ocenie ponad 10 000 zainfekowanych 2000-3000 zmarłych obym się mylił bo państwo polskie władze zareagowały minimum dwa tygodnie za późno.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 15, 2020, 09:06:30 AM
 :)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: haps March 15, 2020, 09:25:20 AM
Chiny oaza wolności gdzie niewygodni dziennikarze i aktywiści zamykani są w więzieniach a mniejszości w obozach. Lekarzowi który zwrócił uwagę na epidemię też kazali się zamknąć i po miesiącu się przyznali że jest problem, rzeczywiście idealna odpowiedź na epidemię. To wszystko pewnie też propaganda USA.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 15, 2020, 09:32:58 AM
Nie ma co się spinać, polityka teraz jest mało istotna.
Są teraz ciekawsze rzeczy, jak na przykład dwa skrajne podejścia rządów państw do pandemii.
Jeden to sposób powiedzmy chiński, ograniczanie przez izolację, a drugi, powiedzmy brytyjski, rozprzestrzenianie w celu przechorowania i zdobycia odporności.
Oba mają sensowne podstawy teoretyczne i praktyczne, ciekawe jak to życie zweryfikuje.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 15, 2020, 10:34:50 AM
Chiny 80 000 zainfekowanych 3000 zmarłych ciekaw jestem ile będzie w GB i USA krajach gdzie prawa człowieka i ich przestrzeganie jest największym priorytetem ,zobaczymy które rządy najbardziej się troszczą o swoich obywateli.
USA obozy FEMA ,znikający bezpowrotnie bezdomni i emigranci kraj dokonujący więcej transplantacji niż umiera Amerykanów ,kraj gdzie katolicy za noszenie łańcuszka z medalikiem są wyrzucani z pracy.
To prawda ,że rząd Chin zareagował o tydzień dwa za późno i Chińczycy byli źli na to ,ale dzisiaj są z niego dumni.
W Wuhan gdzie mieszka nasza Dr. Wenmei ludzie od ok dwóch miesięcy nie wychodzili z domów jedzenie specjalni kurierzy dostarczali pod drzwi zamawiane online gdzie pobudowano pierwszy szpital na 1000 osób w 6 dni a następne dwa na 1500 osób w 10 dni ogólnie w  miesiąc postawiono szpitali na 10 000 łóżek przedsięwzięcie logistyczne nie mające precedensu w historii dzisiejszego świata.

Pozdrawiam moi koledzy i trzymajcie się tam w Polsce to będzie trudny czas i wspierajmy się w nim dzielmy się wsparciem i pomocą ,nie rzucajmy bezpodstawnych oskarżeń zaczerpniętych z internetu.
Pozdrabniam i nie Bóg ma Was w swej opiece.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Odolan March 15, 2020, 12:15:30 PM
Ja tutaj się zgodzę z panem sportacademy. Nie znam soby, tkóra mieszkając w Chinach narzeka na brak swobód obywatelskich, a gospodarczych to oni od groma.
Ich socjalność jest taka jak prawicowość naszego pisu, albo prawicowość PO.
Socjalizm w Chinach różni się tym, że tam się daje ludziom co najwyżej możliwości, a dzięki temu, że to pracowity naród, zwracają to potem w i tak niskich podatkach. U nas socjalizm to zbiór wszystkich najgorszych cech tego systemu, od duszenia obywatela w sferze gospodarczej, po rozdawnictwo gotowego produktu zamiast możliwości.

Nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo znam sprawę tylko z relacji, ale nie wierzę, że największa gospodarka na świecie jest gospodarką centralnie sterowaną, tego nie dałoby się zrobić, muszę mieć maksymalnie dużo swobód w tej dziedzinie, w obyczajowej siłą rzeczy również, żeby się tak rozwijać.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 15, 2020, 12:25:42 PM
Największą gospodarką na świecie są USA z 20mld PKB. ;)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 15, 2020, 12:47:44 PM
hehe tylko ,ze to wszyto jest produkowane w Chinach na terenie USA nic exportowego się nie produkuje bezrobocie ponad 20% ponad 50 milionów Amerykanów pobiera kartki na jedzenie to ta pierwsza gospodarka świata ta fikcja internetowa ta fatamorgana ,w którą każą nam wierzyć  to kraj w ruinie tylko ,że duży i jego upadek jeszcze potrwa.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Diploid March 15, 2020, 12:50:51 PM
Co ciekawe PKB per capita (w przeliczeniu na mieszkańca) stawia Chińczyka niżej niż Polaka. :)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 15, 2020, 04:26:06 PM
Te wszystkie te obliczenia PKB mają się ni jak do rzeczywistości . U mnie na osiedlu (z 15 wieżowców) jest 3x Tesla ,3x Cadilac ,Masserati,  ,Jaguar ,Lincoln i prawie każda rodzina ma auto ,siła nabywcza Chińczyków na rynku wewnętrznym jest ok 2x wyższa niż Amerykanów i myślę ,że z 3x wyższa niż Polaków prąd ,gaz  bardzo tani ,opłata za tel. komórkowy ok. 10$ za miesiąc ,alkohol jest pędzony na targowiskach i można go kupić (nalewki )za śmieszne pieniądze 5-10 yuan papierosy można kopić na ulicy i krajankę tytoniową i to wszystko jest legalne ,kolega Chińczyk uruchomił biznes w galerii handlowej i ma zwolnienie z opłaty wynajmu na 3 lata i zwolnienie z podatku na 3 lata ,Takie są Chiny dają się swym obywatelom dorabiać ,dają się bogacić.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 15, 2020, 08:08:59 PM
Ja się odniosę do tego co diploid wcześniej o tych 1,5 miliardów biedaczków ciężko pracujących na smartfony - odrealniona propagandowa papka ... Mój Ojciec był w Chinach w delegacji 7-8 lat temu, już wtedy mówił że chińczycy zarabiają więcej niż w PL, a to parę już lat zleciało także bzdury bzdury

Mam jeszcze pytanie do sportacademy - w 1 poście odnośnie stanu wyjątkowego chodzi o to że jutro będzie ogłoszenie że w następny poniedziałek będzie stan wyjątkowy czy dubel wyszedł i miało być z poniedziałku na wtorek ?
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 15, 2020, 10:53:16 PM
Dostałem informacje ,że z Niedzieli na poniedziałek i już w poniedziałek ma być Stan Wyjątkowy ,,ale może jakieś czynnik ,których nie znamy rza odwleka to w czasie bo hospitalizowanych jest ok. 4000 ,a podejrzanych ok. 2500 dlatego co dziennie przybywa o ok, 100% zainfekowanych.

Pozdrawiam

Chciałbym przybliżyć wam Chiny i odłamać to co się pisze i przedstawia o Chinach.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 15, 2020, 11:18:27 PM
Kolega mi pisał że u nich w DE od jutra stan wyjątkowy ma wejść w pełni, więc wcale bym się nie zdziwił jakby w PL to samo się stało
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 16, 2020, 01:31:18 AM
Według mnie jest to dobre posunięcie z tym nie wiadomo  jak po wygaśnięciu epidemii wiele ograniczeń inwigilacji etc. zostanie utrzymane rządy tzw. demokratyczne maja zawsze ku temu chęci.

Pozdrawiam
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: tommy March 16, 2020, 11:44:12 AM
jakie 100% zainfekowanych przybywa? ostatnie dni to ~50 -> 80 -> 110 -> 125 -> 150 osob w sumie.
stan wyjatkowy, zamykanie miast, laboratoria w akademikach - ostatnio w internecie wysyp bzdur 'z pierwszej reki' ;)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 16, 2020, 11:23:55 PM
Oby było jak najmniej zainfekowanych ,ale liczba rośnie i rząd  mówi ,że będzie jeszcze więcej  tak pisze onet Chiny zastosowały środki bardzo drastyczne i sytuacja na dziś wygląda na opanowaną ,ale w Europie ,a także w Polsce  to zaraz podniesie się larum ,że to zamach na wolność etc.

Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego Polska powinna przygotować się na czterocyfrowy wynik liczby osób zarażonych koronawirusem w tym tygodniu.

https://www.youtube.com/watch?v=8ogd69SNl9I
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 17, 2020, 10:33:23 AM
Chińskie władze zgłosiły dziś tylko jeden nowy lokalny przypadek infekcji koronawirusem w ciągu doby. Wuhan zaczynają opuszczać wysłani tam na pomoc lekarze z innych miast
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: krzykacz March 18, 2020, 05:37:41 PM
ja trochę nie na temat,mógłbyś coś więcej napisać o Chinach jak tam na prawdę jest? Bardzo mnie to ciekawi a w sumie brakuje wiarygodnych źródeł no a w naszej TV jak pokazywali co się teraz dzieje to oczywiście chatki z gówna i pole ryżu z chińczykami w miseczkach na głowach co jednak na logike nie pasuje do tego kraju
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 18, 2020, 09:39:15 PM
Raport z państwa środka - fakt że teraz w kambodży siedzi, ale zawsze możesz obejrzeć poprzednie odcinki, wiele się w 3 miechy nie zmieniło
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 18, 2020, 10:27:04 PM
Polecam Chiński Biznes na YouTube rzetelny kanał natomiast raport z Państwa Środka prowadzi alkoholik ,oszust i złodziej ,dobry kanał po polsku z Chin to Damian Chen Made in China.
Proszę obejrzeć także "china manufacturing" to pokazuje Chiny od strony przemysłowej.

Pozdrawiam.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 19, 2020, 08:27:30 AM
To że alkoholik to może i widać na na jego filmach ale w kwestii oszust i złodziej to się nie wypowiem bo aż tak nie śledzę jego poczynań
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: mario5508 March 20, 2020, 07:49:46 AM
Co do tego koronawirusa w Polsce.
W połowie lutego mnie pierwszy raz w życiu tak mocno rozłożyło. Gorączką,bóle mięśni i stawów ale to nic przy tym naprawdę bardzo mocnym osłabieniu jakie się pojawiło... Dwa dni w łóżku przeleżałem. Po niecałym tygodniu wszystko ok. Na siłowni ćwiczył koleś co jeździł na tirach po Europie m.in. Włochy, a ile było pewnie takich co gdzieś byli, a nie było wiadomo. Z takich teorii spiskowych to na parę dni przed objawami biłem ghrp-6 i melanotan  :P Które oczywiście są z jakiś zakątków Chin.  :P
Do sedna, kto wie czy już ten wirus u nas nie krążył wcześniej tylko nie było takich informacji jak teraz w tv i traktowali to jak zwykłą grypę. U znajomych też słyszałem o takich przypadkach i co też ciekawe sami faceci. Moja kobita się nie zaraziła, a cały czas ze mną przebywała. Aha i u mnie zero kaszlu, może delikatnie ale wtedy ostro paliłem  ;)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: MarinerCf March 20, 2020, 03:42:17 PM
Odnosząc się do wypowiedzi poprzednika.
Moja żona przeleżała w łóżku od 8 do 16 lutego z gorączką blisko 40 *Ć. Nic nie zbijalo jak już zeszła to na chwilę i zaraz był nawrót.  Ja dołączyłem do niej w Walentynki czyli 14 lutego . Przeleżałam 5 dni.
Tak źle się jeszcze nie czułem . Myślałem że zejdę.  Chciałem w nocy dzwonić żeby mi Pavulon podali bo miałem dosyć.  Wracam pamięcią że mój ojciec chorował na początku lutego i miał to samo, leżał biedak 10 dni z gorączką nie mógł się wykaraskać. Wielokrotnie rozmawiałem z żoną jak to gowno zaczęło się pojawiać że my to chyba już mieliśmy ale pewności nie mam.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Pan Ziółko March 20, 2020, 04:52:13 PM
Pamiętajcie Panowie, że to nie ospa. To, że raz było nie znaczy, że macie za sobą i jesteście już odporni. :)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: MarinerCf March 20, 2020, 06:35:57 PM
Słusznie dlatego siedzimy w domu od 10 dni. Sprzęt do trenowania mam w garażu.,zarcia jeszcze na dwa tygodnie no i siekiera też się znajdzie jak będzie trzeba. Żywcem nas nie wezmą 😬😬😬
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: działdo March 20, 2020, 08:07:33 PM
Żywcem może i nie ale soplicą wiśniową 😀 prawda taka że większość ludzi poddana kwarantannie siedzi w domach. Dziwi tylko podejście do kierowców zawodowych którzy przyjeżdżają z zachodu i nie podlegają kwarantannie.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Odolan March 20, 2020, 10:20:09 PM
Akurat te plotki o tym, że niby ktoś 2 drugi raz zachorował to były plotki, albo niedoinformowanie jakieś. Po prostu test wykrywa obecność przeciwciał s-c-2, więc ktoś mógł sobie przechorować swoje gdzieś tam, zrobili mu potem test i wyszły przeciwciała, a ten już od dawna zdrowy.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 26, 2020, 03:09:09 AM
To nie prawda ,że zainfekowany po wyzdrowieniu dalej zaraża innych to fake news.
W Chinach w walce z koronowirusem zastosowano starą medycynę chińską co można zobaczyć na oficjalnych stronach rządu Chin.
Jeśli ze strony naszych userów będzie w tym zakresie zainteresowanie to szybko zbudujemy zestaw ziołowy na koronowirusa.
Proszę nie lekce-warzyć epidemii i nie ulegać informacjom ,że więcej umiera na grypę niż na koronowirusa podają oni roczny bilans zgonów na grypę i tygodniowy lub dwutygodniowy bilans zgonów na koronowirusa i w ten sposób zakłamują rzeczywistość.
Noście maseczki ,unikajcie kontaktów z innymi ludźmi zmniejszcie to do minimum.
My tu w Chinach w zasadzie pokonaliśmy epidemie i wychodzimy z niej ,ale zastosowano bardzo drastyczne środki i to jest skutek ,maseczki będzie można zdjąć pod koniec czerwca ,prowincja Hubei jest już odblokowana jedyne miasto Wuhan jest jeszcze zamknięte do połowy kwietnia.
Nasza pani doktor Wenmei jest z Wuhan i mam informacje na bieżąco o faktycznej sytuacji w Wuhan.
Jest to wspaniała pani i mama tam ludzie nie wychodzą z domów już ponad dwa i pół miesiąca jedzenie jest dostarczane pod drzwi co drugi dzień zamawiane online.
My tu w Chinach jesteśmy teraz z Europą z Włochami i Polską i wspieramy was w tych trudnych chwilach ,chińscy lekarze i pielęgniarki oraz niezbędny sprzęt jest już we Włoszech mamy nadzieję na szybkie opanowanie tam sytuacji epidemiologicznej ,Rosja także wysyła wsparcie do Włoch. Z Chin poleciał do Polski nieodpłatnie transport testerów ,maseczek ,kombinezonów etc. by pomóc polakom i Polsce za jej wdzięczność gdy Chiny zmagały się z epidemią.

Na koniec proszę obejrzeć vlog pana doktora Skoczylasa odnośnie lukrecji i innych ziół zastosowanych przez Chiny w walce z koronowiruse.

https://www.youtube.com/watch?v=y3b_btDHsOg&t=2s

Pozdrawiam serdecznie z Chin my tu daliśmy radę epidemii i wy dacie radę.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Gustaw Wolf March 26, 2020, 05:18:35 AM
Ja łykam tradycyjne, mało u nas znane, zioła antywirusowe: andrographis i tarczycę bajkalską.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 26, 2020, 07:03:53 AM
andrographis i tarczycę bajkalską te zioła są u n w ofercie proszą zarżeć do pana Ziółko.

Pozdrawiam
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: odyn_56 March 26, 2020, 11:17:54 AM
Osobiście , chętnie się skuszę na taki zestaw/ stack. Obecnie stosuję ekstrakty osobno min lukrecje, kwercytynę. Zauważyłem zresztą że np. na allegro po miesiącu nastąpił duże zapotrzebowanie na tego produkty co faktycznie świadczy o zwiększonym popycie w tym zakresie. Jeżeli jesteście w stanie czym konkretnie w Chinach się wspomagali będę wdzięczny.
Pozdrawiam, zdrowia dla wszystkich.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy March 29, 2020, 01:18:30 AM
Lukrecja będzie za ok 2-3 tyg oraz będziemy składać zestaw na koronowirusa taki jaki stosowały chińskie szpitale w czasie epidemii są one dostępne na rządowej stronie Chińskiego rządu.

Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo i ciepło w czasie epidemii.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Lukluew March 29, 2020, 01:40:07 PM
A co powiesz o tym filmie dokumentalnym, który właśnie ukazał się w TVN?  O tych trupach na ulicach miast, o zwłokach na korytarzach szpitali o propagandzie władzy komunistycznej. O tym, że przypuszczenia są takie, że w Chinach w szcycie przybywało 50tys chorych dziennie! O tym, że drzwi w blokach mieszkalnych były zaspawywane żeby ludzie nie wychodzili z domów. No i jeszcze o tych którzy ostrzegali a nagle zniknęli? To jest ta wolność większą niż w USA?
Bez urazy, tylko pytam  ;)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 29, 2020, 04:14:37 PM
Tak z góry napiszę - kto ogląda tvn czy tvp ten sam sobie szkodzi
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Lukluew March 29, 2020, 04:31:14 PM
Brawo. Zuch jesteś ze nie oglądasz. Ja robię zupełnie odwrotnie. Jedna i druga to telewizje propagandowe ale jakie to ma znaczenie w kontekście filmu dokumentalnego na temat pandemii?
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 29, 2020, 06:26:18 PM
Taki że filmów propagandowych się nie ogląda, bo mogą się mniej lub bardziej imać od rzeczywistości
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Lukluew March 29, 2020, 06:43:28 PM
 Masz rację ludzie, którzy łykają wszystkio nie powinni włączać w ogóle telewizora. To jest dla ludzi, którzy czerpią wiedzę z różnych źródeł i sami decydują co jest propagandą. Według twojej logiki gdybym napisał że film obejrzałem na YouTube w tedy nie był by propagandowy...
Mój post był skierowany do kogoś kto jest na miejscu, rozumiesz? Chciałem poznać zdanie człowieka który tam mieszka, nigdzie nie napisałem że on kłamie a tvn mówi prawdę. Masz coś do powiedzenia w temacie to napisz, nie masz to nie spamuj.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 29, 2020, 07:28:52 PM
Po tym poście widzę że trochę z góry cię potraktowałem - wybacz

Co do samego tematu włosi sami się przyznali że tylko 1,2% wszystkich zgonów które zbadali ( około 500, średnia wieku zmarłych 79,5 ) było TYLKO na koronawirus ( reszta miała dodatkowe choroby - średnia 2,7 ), pisałem z jedną osobą która pracuje z chińczykami to ponoć w lutym już się mówiło o 15k zgonach w samych chinach tylko ile w tym prawdy ...

Temat mocno rozdmuchany jak dla mnie - obawiam się że gorsze skutki będą związane z gospodarką ( szacuje się że milion osób w PL straci pracę ), depresją związaną z kwarantanną ( jeżeli zostałby wprowadzony stan wyjątkowy ) w przypadku wielu osób itp.: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Lukluew March 29, 2020, 07:43:38 PM
Zgadzam się w temacie gospodarki, czeka nas fala samobójstw większą niż po kryzysie w 08, dużo większa. Ja sam też siedzę przez epidemie w domu. Skazany na łaskę rządu i pracodawcy. Będę musiał zaakceptować warunki jakie mi zaoferują, nie mam innego wyjścia. Jeżeli nie skończy się wypowiedzeniem to zostaje 80% podstawy. Żona pracuje praktycznie bez zmian mimo iż powiedzieli im że przetwaja max 3 miesiące jeżeli nic się nie zmieni. Czy temat jest rozdmuchany kwestia sporna.  Myślę że okaże się za jakiś miesiąc. Chińczycy na pewno nie mówią nam wszystkiego . Właściwie nikt nam nie mówi wszystkiego  ;) mimo twojej niechęci do tvn ( dla mnie zrozumiałej) film mozesz zobaczyć jeżeli nie masz planów będzie o 21 w TVN 24.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister March 29, 2020, 08:18:11 PM
Mi teorie spiskowe jak to jeden człowiek dobrze określił - mnożą się jak króliki  ;D, jeżeli temat jest poruszany bo sam staram się go coraz bardziej unikać ( choć wiadomo cały świat o tym napiernicza to się w pełni przed tym nie ucieknie ) - i tu właśnie będzie problem o którym wspomniałeś czyli - rynek będzie znowu należał do pracodawcy ( przynajmniej przez jakiś czas ) i nie będzie można wywalczyć sobie dobrej płacy

Dzięki, może obejrzę ;)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Lukluew March 29, 2020, 08:52:17 PM
Mi do do teori spiskowych daleko. Bardziej opieram się na logice i matematyce. Kraj 1,3mld ludności i 80tys zakażonych to trochę nie pokrywa się w liczbach. Poza tym6sami chińczycy przyznają ze to było w okresie ich wzmożonego ruchu turystycznego ( nie chce skłamać ale chyba o nowy rok chodziło). Wzmożony ruch na lotniskach itp więc w teorii rozniosło się to po całych Chinach. I jeszcze jedno, prowincja 60mln mieszkańców musiała budować szpitale polowe bo się w normalnych ludzie nie mieścili, to po prostu daje do myślenia. Dlatego chciałem usłyszeć co ma użytkownik Sportacademy do powiedzenia z punktu widzenia mieszkańca.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Czupakabra March 31, 2020, 12:41:28 AM
https://drive.google.com/file/d/1yTzeietLvs2_av_1Z8SaydpGtJ4C9YP8/view

Podręcznik prewencji i leczenia COVID-19
Co myślicie o tych ziółkach z 42 strony?
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Fuckmaster March 31, 2020, 08:01:34 AM
Ja myślę że skoro nie ma LEKU na koronawirusa to zioła chuja tutaj dadzą. Chciałbym się mylić ale  ziołami można poprawić sobie nastrój/wspomóc leczenie przeziębienia a nie wyleczyć ciężkiego wirusa.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Pan Ziółko March 31, 2020, 08:25:14 AM
Niektóre naturalne produkty są bardzo silne i mocno wspierają odporność, ale nie są w stanie leczyć samoistnie wirusów.

Jak widać w książce to była terapia, którą stosowano dodatkowo, obok leków, w celach odkrztuśnych, gorączki, wsparcia organizmu pod kątem Qi, w którą wierzy starożytna filozofia chińska i TMC. To bardzo dobre zioła, ale podawanie ich prewencyjnie nic nie da. To nie ochrona przed koronawirusem, tylko wsparcie w trakcie. To nie ma na celu zbudowania przeświadczenia idę na front, bo piję zioła i wirus mnie nie dotyczy. Wirus dotyczy każdego tak samo i każdemu może zrobić krzywdę :)
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Kabaś April 01, 2020, 09:38:51 PM
problem stanowi burza cytokinowa która ma potem miejsce
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Pan Ziółko April 01, 2020, 11:23:28 PM
Zdecydowanie gorszym następstwem (powiązanym z burzą cytokinową) jest zespół hemofagocytowy. Z kaskady cytokin da się wyjść. Z zespołu już niestety nie bardzo, a jeśli już to na jakiś czas - przeżywalność to 50-60%.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy April 02, 2020, 02:11:22 AM
Lukrecja w drodze do Polski ,składamy zestaw na koronowirysa i będzie to lukrecja oraz ,ginger plus pigwa tu może się w tym ostatnim ziółku coś zmienić.
 Poniżej podaje link do kanału Marka Skoczylasa ,który traktuje o ziołach ,które były i są używane w zwalczaniu koronowirusa

 https://www.youtube.com/watch?v=y3b_btDHsOg

Poniżej link do dokumentu Chińskiego rządu co i jak uezwano w walce z koronowirusam.

http://www.gov.cn/zhengce/zhengceku/2020-03/04/5486705/files/ae61004f930d47598711a0d4cbf874a9.pdf

Pozdrawiam

Chciałem się odnieść do powyższych postów ,ale poczekam bo jest tak daleko posunięta dezinformacja w Polsce i na świecie  odnośnie tego co się działo i dzieje w Chinach ,że uznałem nie ma sensu podnosić temperatury dyskusji bo nie ma to sensu ,a trzeba się skupić by wam w Polsce pomóc przerwać ten trudny czas.

Jeszcze raz Pozdrawiam i jestem z Wami w tej wyjątkowej sytuacji.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Odolan April 02, 2020, 08:40:36 AM
Swoją drogą, oglądam Chiński Biznes, chłop twierdzi, że nie wie dlaczego, ale jest nawrót covid i znów zamknęli kina, restauracje etc.
Skąd ten nawrot, od powracających zza granicy czy znów się wylęgło? Bo jak u nas tak to ma wyglądać, to pozostaje sobie pociąć mordę i rzucić się z mostu jak siłowni nie otworzą do wakacji.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy April 02, 2020, 09:31:55 AM
Chiński Biznes prowadzi mój kolega z okolic Shanghai i prawda Chiny zamknęły granice 3 dni temu bo stwierdzono osoby zainfekowane i poddano je obserwacji szpitalnej a reszta poszła na kwarantanne 14 dni w hotelach opłacanych przez rząd Chin mają tam także darmowe jedzenie ,to co podają zachodnie media o zmianie wirusa nowej mutacji to trzeba brać jakieś tam przełożenie jest od paru dni nagonka na Chiny ,a nasiliło się to po tym jak zachorowalność w USA rośnie gwałtownie i trzeba nieudolność jakoś usprawiedliwić.
Będę przekazywał teraz chyba co dziennie co się tu w Chnach dzieje byście mieli najświeższe informacji.
Moi koledzy i koleżanki bez paniki ,spokojnie damy radę trzeba koniecznie ograniczyć kontakt z innymi ludźmi zakupy robić tak także by ten kontakt był ograniczony ,nosić maseczki to podstawa.
Pytajcie to postaram się wam powiedzieć jak tu do kwestii epidemii podchodzono, Chiny w zasadzie dały radę tej zarazie.
Pozdrawiam i jestem całym sercem z wami.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister April 02, 2020, 09:45:13 AM
Odolan - jak masz kasę to kup sprzęt do domu, kupiłbyś używany sprzęt to myślę że do 1500zł to byś się zmieścił żeby mieć sztangę, sztangielki obciążenie, ławeczkę i stojaki ... do 500zł też byś mógł kupić coś żeby zrobić w miarę normalny trening

Sportacademy - Ja z chęcią posłucham jak to wygląda w Chinach, od kogoś kto tam jest bo z rządami to wiadomo jak jest, każdy naciągnie prawdę w swoją stronę

Swoją drogą ciekawi mnie jak rozwinie się sytuacja na Białorusi, dzisiaj dopiero odnotowali pierwszy zgon

: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: Odolan April 02, 2020, 12:28:42 PM
Dzięki za odpowiedź. To wiadomo zdrowy rozsądek zachowuje, również chętnie poczytam co tam się dzieje równolegle z Chiński Biznes, generalnie przez te epidemie jakoś mocniej mnie Chiny zainteresowały, chociaż z tego co widzę, nie wiem czy bym tam podołał, mi bardziej nasz styl pracy odpowiada (czyt jestem umiarkowym leniem :D), a tam jednak jest wręcz kult pracy, dlatego m.in się tak rozwijają, bo ja bym nie dał rady aż tyle uwagi poświęcać pracy.


Nie mam gdzie tego trzymać, dodatkowo jestem perfekcjonista jakbym miał sprzęt kupować to musiałbym z górnej półki, bo zawsze jak coś biorę taniego to i tak później muszę kupić to drogie i wydać więcej. Liczę, że to szybko przejdzie, pomijając same siłownię, to naszym socjalistyczno-glupawym nierządem gospodarka się nie podniesie szybko, patrząc na Chiny to u nas będzie to trwało 5x dłużej, bo pisiorki robią wszystko co mogą by zaszkodzić ludziom.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy April 02, 2020, 12:57:05 PM
Odpowiem szeroko jutro u mnie już wieczór ,a miałem ciężki dzień ,zwrócę jedynie uwagę ,że piszesz pisowski rząd z czego wynika ,że tzw. demokratycznie wybrany rząd nie ma zaufania narodu ,opinia jest taką ,że nas doi że jest przeciwko nam etc. natomiast w Chinach nie ma żadnych wyborów ,ale Chińczycy ufają i wierzą we władze w rząd ,że działa na ich korzyść niskie podatki duża wolność gospodarcza etc. Dlatego podczas epidemii prawie bez problemów podporządkowali się drakońskim restrykcjom (jutro opiszę jakie były działania w Wuhan i w prowincji Hubei i całych Chinach) i to przyniosło skutek taki ,że epidemia zaczęła wyhamowywać i została okiełzana. Na dziś 70-80% firm w chinach już pracuje i idą dostawy do Europy do USA są wstrzymane o ile wiem.
To by było na dzisiaj jutro szeroko opiszę czas epidemii tu w Chinach.
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: LemmyKilmister April 02, 2020, 04:13:44 PM
Chiny są jednym z trzech państw pierwszej kategorii które toczą walkę o dominacje na świecie, mimo obrzydzenia którego dostaję jak czytam o systemie kontroli obywateli w Chinach ( w innych krajach to też tylko kwestia czasu ), ale co do samych Chin - jest to państwo samodzielne tak samo różne kraje nie wywierają wpływu na prezydenta Xi tak jak na "naszego" maliniaka u władzy, spodobało mi się określenie że "Polska jest pojęciem geograficznym" nie ma prawdziwie niepodległej Polski jest tylko kraj trzeciej kategorii, marionetka Usraela, jak trzeba to Niemców i Rosji też

Dlatego proszę się nie dziwić że wielu polaków pluje na obecny i poprzedni rząd, a dobrze Pan to ujął "tzw demokratyczne"
: Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
: sportacademy April 08, 2020, 02:28:58 AM
Dzisiaj Wuhan zostaje otwarte ok 10 dni remu otworzono prowincje Hubei ,której stolicą jest Wuhan.
Chiny także kilka dni temu zamknęły granice ponieważ zdążały się przypadki powrotów Chińczyków zainfekowanych wirusem oraz odnotowano kilka przypadków zainfekowanych osób ,które przybyły do Chin zainfekowane nie będące obywatelami Chin.
Można dziś powiedzieć ,że epidemia w Chinach została opanowana i wszystko zbliża się do kompletnej normalności z przed epidemii. Zastosowano drakońskie środki np. przez dwa tygodnie w niektórych prowincjach ludzie nie wychodzili z domu jedzenie było zamawiane online i dostarczane do domów. W Wuhan taka sytuacja trwała 76 dni ,nasza Dr, Wenmei dzisiaj po 76 dniach będzie mogła wyjść z synem na spacer. Wszyscy w Wuhan będą teraz sprawdzani testem na koronowirusa i ci ,u których test będzie pozytywny zostaną hospitalizowani by nie nastąpił powrót epidemii.
U mnie gdzie mieszkam kina ,restauracje są już otwarte ok 90% firm wróciło do pracy.
Jedynie szkoły ,uniwersytety są jeszcze nieczynne ,przewiduje się otwarcie na maj.
Maseczki wszyscy muszą nosić do końca czerwca np. bez maseczki nie pojedziemy  metrem autobusem ,pociągiem nie wejdziemy do galerii handlowej etc.
Jest tu u mnie piękna wiosna i jeździmy na rowerach jest bardzo miło i wszystko wraca całkowicie do normy z przed epidemii.
Z tego co wiem ,ale zaznaczam ,że nie jest to oficjalna wiadomość dostawy wielu artykułów do USA jest wstrzymana np. 97% medykamentów na rynek USA jest produkowana w Chinach ,oraz cała masa innych artykułów na rynek USA jest produkowana w Chinach.
Wojna USA vs Chiny trwa i wkracza w nową fazę zobaczymy jak to się skończy ,natomiast pomoc i produkcja do Europy idzie pełną parą idzie to droga lotniczą ,morską oraz pociągami prze  Rosję i Turcję by zaopatrzy Europę we wszystko co potrzebne w tych trudnych chwilach.
Proszę pytać mnie o Chiny o to co tu się dzieje na wszystko odpowiem ,powiem jedna jechałem tu z dusza na ramieniu "komunizm" etc ,ale się bardzo pozytywnie rozczarowałem.
Mieszkałem 20 lat w USA i Chiny n kanwie USA jawią się jako oaza wolności i proszę nie wierzyć w propagandę ,że tu jest jakiś zamordyzm etc. to jest naprawdę wolny kraj i wolni ludzie ,którzy die bogacą w szybkim tempie i są bardzo patriotyczni i kochają swój kraj ,a tzw. polityczni przeciwnicy to agentura USA lub innych krajów i takich za zdradę się karze i tyle to u nas w Polsce rząd jest amerykańsko-żydowski lub niemiecko-rosyjski zależy kto komu oddaje Polskę w tzw, opiekę.
Pozdrawiam i jestem całym sercem z Wani w Polsce i Europie w czasie tej epidemii.
TinyPortal © 2005-2012