* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Maja 18, 2021, 06:36:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sportacademy

Strony: [1] 2 3 ... 28
1
Bazar / Odp: SAA ,HGH ,EPO ,Peptydy and more.
« dnia: Lutego 12, 2021, 12:18:42 am »
Zobacz PM .Dr, Wenmei.

Pozdrawiam

2
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Lutego 04, 2021, 03:59:47 am »
U Pani Dr. Wenmei.

Pozdrawiam

3
Tuning Mózgu / Odp: Modafinil-Provigil
« dnia: Grudnia 10, 2020, 10:15:29 pm »
Jw proszę o informację

Proszę z Dr. Wenmei w tym temacie na priv rozmawiać.

Pozdrawiam

Jest dostępny także Armodafinil.

4
Tuning Mózgu / Modafinil-Provigil
« dnia: Grudnia 09, 2020, 12:46:23 am »
Mamy od teraz w ofercie!!!

Modafinil jest jednym z najbardziej rozsławionych leków, które są używane w celach prokognitywnych. Jego profil działania mocno sprzyja długiej i efektywnej pracy. Z tego powodu jest czołowym przedstawicielem klasy smart drugs, a nawet mówi się, że jego działanie było inspiracją do stworzenia idei fikcyjnego leku NZT-48 w scenariuszu filmu Limitless.

Spis treści  zwiń
1) Modafinil – co to jest?
2) Jak działa modafinil?
3) Zastosowania modafinilu
3.1) Narkolepsja
3.2) Zespół chronicznego zmęczenia
3.3) ADHD
3.4) Zaburzenia kognitywne
3.5) Terapia uzależnień
4) Jaki jest mechanizm działania modafinilu?
4.1) Modafinil jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny.
4.2) Modafinil wpływa na układy histaminy i oreksyny.
4.3) Modafinil wpływa na stosunek działania glutaminianu do GABA.
5) Czy modafinil jest bezpieczny?
6) Dawkowanie modafinilu
7) Gdzie kupić modafinil?
Modafinil – co to jest?
Modafinil jest lekiem na narkolepsję, czyli chorobę polegającą na nadmiernej senności w ciągu dnia. Wpływa na aktywność obszarów mózgu, które odpowiedzialne są za kontrolę rytmu snu i czuwania. Należy do grupy eugeroików. Eugeroiki to substancje, które stawiają w stan czuwania i czujności. Jest również lekiem nootropowym, bardzo często używanym off label.

Najbardziej znana postać to racemat, czyli mieszanka dwóch enancjomerów – R i S-modafinilu. Enancjomer R, znany też pod nazwą armodafinil, jest tym silniejszym „bratem”, dlatego w wyizolowanej postaci również produkowany jest jako lek, a jego efektywność widoczna jest przy nieco mniejszych dawkach niż w przypadku modafinilu.

blister modafinilu Modvigil-200

Jak działa modafinil?
Głównym i najlepiej odczuwalnym efektem modafinilu jest ograniczone odczuwanie zmęczenia oraz wzrost energii i motywacji do działania. Ma długi czas działania (nawet 12 godzin), dlatego jedna porcja przyjęta z rana daje stabilny poziom energii na cały dzień, co jest bardzo wygodne. Nie powoduje zahamowania apetytu, tak jak inne stymulanty.

Szacuje się, że biodostępność modafinilu wynosi 40-65%, a szczytowe stężenie osiąga po 2-3 godzinach[1]. Odczuwalne działanie pojawia się po około godzinie od przyjęcia. Przyjęcie po posiłku może opóźnić działanie, ale raczej nie wpłynie na ogół przyswojonej ilości.

Modafinil stosowany późną porą sprawi, że będziemy mieli ogromne problemy ze snem. W normalnych sytuacja jest to nierozsądne, jednak zdarzają się czasem sytuacje awaryjne, w których jednak musimy przez całą lub znaczną część nocy pozostać w gotowości. Ciężko sobie wyobrazić środek lepszy niż modafinil na takie okazje.

W badaniach fMRI na zdrowych, starszych osobach zauważono, że modafinil poprawia komunikację neuronalną w móżdżku i korze mózgowej[2]. Badania pokazują też, że efektywność modafinilu w pewnym stopniu jest zależna od wielkości IQ użytkownika. Wśród zdrowych studentów zauważono, że u tych z niższym IQ modafinil działa wyraźnie efektywniej[3].

U zdrowych osób bez niedoborów snu zauważono szereg pozytywnych efektów na kognicję. Wśród nich wymienić można: poprawę roboczej pamięci przestrzennej, lepsze planowanie i sprawniejsze podejmowanie decyzji oraz poprawę wyników w testach PRM (Pattern Recognition Memory). Zauważono też, że uczestnicy uznawali wykonywanie zadań za bardziej przyjemne[4].

Wśród pozytywnych skutków działania modafinilu wymienić można:

wzrost energii i redukcję zmęczenia
szybsze przetwarzanie informacji i redukcja „brain fog”
większa motywacja i lepsze samopoczucie
poprawa pamięci
sprawniejsze przetwarzanie emocji
poprawa kondycji sportowej
Opinie na temat modafinilu generalnie wydają się być bardzo pozytywne. Jest szalenie popularny wśród ludzi zajmujących się tematami mocno angażującymi intelektualnie – prawników, programistów, prezesów korporacji, studentów trudnych kierunków.

Często raportowane jest szybkie budowanie tolerancji na jego działanie, dlatego zazwyczaj przyjmowany jest doraźnie lub w określonych protokołach, żeby efekty jak najdłużej pozostały na zadowalającym poziomie. Aczkolwiek w celach terapeutycznych stosowany nawet wiele tygodni działa odpowiednio.

Zastosowania modafinilu
Mechanizm działania i efekty, jakie wywołuje modafinil sprawiają, że ma on potencjał terapeutyczny w kilku jednostkach chorobowych.

Narkolepsja
Narkolepsja to nadmierna senność w ciągu dnia, objawiająca się nawet niekontrolowanym zasypianiem. Leczenie narkolepsji jest głównym zastosowaniem modafinilu, a ten świetnie sobie z nią radzi. Potwierdzone jest to w kilku badaniach na dość sporych grupach pacjentów[1].

Zespół chronicznego zmęczenia
Podobnie jak w przypadku narkolepsji, ograniczające zmęczenie i energetyzujące właściwości modafinilu pomagają osobom zmagającym się z chronicznym zmęczeniem. Dotyczy to między innymi osób, które zmagają się z bezdechem sennym lub pracują zmianowo.

ADHD
Pacjenci zmagający się z tym schorzeniem zazwyczaj bardzo dobrze reagują na leki podnoszące dopaminę. U takich osób paradoksalnie stymulanty pozwalają okiełznać szalejące myśli i się uspokoić. Modafinil ma bezpieczniejszy profil działania niż amfetamina i metylofenidat, przez co niektórzy lekarze przepisują go na ADHD, choć oficjalnie nie został zatwierdzony w tym celu przez FDA, ze względu na zauważoną toksyczność dermatologiczną. W badaniach zauważano, że efektywność jest podobna do amfetamin i metylofenidatu[1].

Zaburzenia kognitywne
Działanie modafinilu sprawia, że rozjaśnia się myślenie i poprawia koncentracja, a z tego względu jest jednym z efektywniejszych środków doraźnie poprawiających kognicję. Poprawia też komunikację między neuronami, poprawia pamięć i zwiększa szybkość przetwarzania informacji.

Terapia uzależnień
Pozytywny wpływ na samopoczucie i aktywizację w połączeniu z korzystnym profilem bezpieczeństwa sprawia, że modafinil może być wykorzystywany w substytucyjnej terapii uzależnień. Stosowany jest u uzależnionych od kokainy[5][6] lub metamfetaminy[7].

Z innych zastosowań wymienić można też: regeneracja po znieczuleniu na dzień po operacji, terapia niektórych typów depresji, zmniejszanie senności w dystrofii miotonicznej[1].

Jaki jest mechanizm działania modafinilu?
Modafinil ma wyjątkowo szeroki wachlarz działań, co nadaje unikalności jego efektom.

Modafinil jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny.
Hamuje aktywność transportera dopaminy (DAT), przez co zwiększa się jej ilość w szczelinach synaptycznych. Dzięki temu dopamina może osiągać większą aktywność, ponieważ większe jej ilości aktywują receptory postsynaptyczne. Podobnie działa w stosunku do transportera noradrenaliny, jednak wpływ na dopaminę jest w tym przypadku dominujący. Hamowanie DAT przez modafinil przebiega tak samo jak w przypadku kokainy, jednak nie dzieli z nią efektów stosowania, dlatego określany jest mianem atypowego inhibitora DAT[8].

Modafinil wpływa na układy histaminy i oreksyny.
Histamina kojarzy się głównie z alergiami, jednak pełni też funkcję neuroprzekaźnika aktywizującego, który uczestniczy w regulacji rytmów dobowych, tak jak i oreksyna. Oreksyna natomiast jest neuropeptydem produkowanym w podwzgórzu. Współpracując z innymi układami w mózgu, wpływa na regulację rytmu snu i czuwania. Modifinil aktywuje neurony oreksynergiczne, co z kolei wpływa na większy wyrzut histaminy w podwzgórzu[9].

Modafinil wpływa na stosunek działania glutaminianu do GABA.
Jak wiemy, glutaminian i GABA działają przeciwstawnie. Jeden stymuluje, a drugi hamuje, niczym yin i yang. Modafinil wpływa na obniżenie stężenia pozakomórkowego GABA poprzez zahamowanie jego wyrzutu, a działanie to wywołuje za pośrednictwem receptorów układu serotoniny[10]. Równolegle do tego działania, modafinil nasila też działanie glutaminianu, zmieniając balans pomiędzy tymi neuroprzekaźnikami na bardziej stymulujący[11]. Glutaminian wzrasta w takich rejonach jak wzgórze, hipokamp, prążkowie, pole przedwzrokowe przyśrodkowe i tylne podwzgórze[1]. Finalnie skutkuje większą aktywacją centralnego układu nerwowego i sprawniejszą neuroplastycznością.

graf prezentujący mechanizmy działania modafinilu
Działanie modafinilu na poszczególne neuroprzekaźniki
źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3800148/
Modafinil nie wpływa znacząco na wzrost poziomu serotoniny u ludzi, choć w badaniach in vitro i in vivo na zwierzętach zauważano interakcję. W badaniach na gryzoniach zaobserwowano synergistyczne działanie z lekami z grupy SSRI, polegające na efektywniejszym zwiększaniu stężenia serotoniny, jednak nie potwierdzono tego efektu w badaniach na ludziach.

Widzimy tutaj wyraźnie, że modafinil wpływa na aktywizację psychoruchową poprzez wiele mechanizmów. W ten sposób maksymalizowana jest szansa sukcesu terapeutycznego, ponieważ jeśli dla przykładu pacjent nie reaguje szczególnie na wzrost dopaminy, to może odczuć działanie wzrostu oreksyny i histaminy oraz glutaminianu. Dzięki temu też mocno wyróżnia się na tle metylofenidatu i amfetamin.

Czy modafinil jest bezpieczny?
Na początku warto zaznaczyć, że nie ma działania narkotycznego i nie wywołuje euforii, tak jak metylofenidat, czy amfetaminy. W przeciwieństwie do innych popularnych stymulantów, modafinil ma niskie ryzyko uzależnienia[12]. Wynikać to może częściowo z długiego okresu działania – szybko działające środki są bardziej uzależniające.

U osób z narkolepsją stosowanie przez 16 tygodni dawek średnio 330 mg było efektywne i dobrze tolerowane[13].

Modafinil widnieje na liście substancji zakazanych przez WADA. Czynni sportowcy poddawani badaniom antydopingowym ryzykują pozytywnym wynikiem, gdy będą przyjmować modafinil.

Skutki uboczne nie są częste, jednak oczywiście się zdarzają. Najczęstszymi są: nasilone lęki, kołatanie serca, wzrost ciśnienia, nadpobudliwość, nerwowość oraz bóle i zawroty głowy.

Z racji tego, że modafinil podnosi histaminę, może nie być wskazany dla osób, które mają problem z jej tolerancją.

Modafinil wpływa na aktywność kilku enzymów cytochromu P450, które metabolizują inne leki. Zatem jeśli mielibyście przyjmować modafinil równolegle z innymi lekami, warto najpierw sprawdzić czy nie zachodzi interakcja na tym poziomie. Największy wpływ wywierany jest na enzymy CYP2C19(inhibicja) i CYP3A4(aktywacja)[14].

struktury chemiczne s-modafinilu i armodafinilu
Struktura chemiczna enancjomerów S i R modafinilu. Źródło: wikipedia
Dawkowanie modafinilu
Modafinil najczęściej jest spotykany w tabletkach po 200 mg (armodafinil po 150 mg) w przypadku produktów czarnorynkowych, a oryginalny Provigil występuje w wersjach 100 i 200 mg. Typowe dawki to 100 lub 200 mg jednorazowo, jednak w jedną i drugą stronę zdarzają się odstępstwa. Osoby o wysokiej wrażliwości lub te, które potrzebują jedynie lekkiego działania, ale przez dłuższy okres, stosują nawet 50 mg dziennie. Natomiast osoby z poważniejszymi problemami lub z niską wrażliwością przyjmują 300 mg dziennie. W badaniach można się natknąć na dawki nawet 800 mg, jednak były one dość specyficzne – miały określić potencjał rekreacyjny modafinilu, a uczestnikami były osoby z politoksykomanią w swojej karcie. Przy takich dawkach jednak skutki uboczne już są dość wyraźne i często wymuszają zaprzestanie stosowania.

U osób z zaburzeniami pracy wątroby metabolizm modafinilu jest zmieniony. Dawka powinna wynosić połowę normalnie zalecanej dawki, aczkolwiek sugerowana jest spora ostrożność. Zaburzenia pracy nerek również powinny być brane pod uwagę, wtedy modafinil jest raczej niewskazany.

5
Bazar / Odp: SAA ,HGH ,EPO ,Peptydy and more.
« dnia: Listopada 11, 2020, 12:12:25 pm »
Oczywiście mamy Saly

6
Bazar / Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« dnia: Listopada 07, 2020, 12:50:37 am »
BPC 157 plus zioła

7
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Października 30, 2020, 10:27:27 pm »
Tak w Chinach jest w zasadzie po epidemii ,wszystko pracuje ,rząd Chin uruchomił preferencyjne kredyty na założenie ,otwarcie biznesu po tym jak biznes wyjdzie ok to połowa jest umarzana.

Pozdrawiam z Państwa Środka

Chiny trzymają się mocno

8
Bazar / Odp: SAA ,HGH ,EPO ,Peptydy and more.
« dnia: Października 04, 2020, 01:21:54 am »
Ma oczywiście Tadalafil Citrate/Cialis/Tadalafei

9
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Maja 23, 2020, 12:28:23 pm »
Masz rację ,ale jak szukałem GW u najróżniejszych producentów to niekiedy oferowano mi LGD i RAD.

Stąd ma sugestia ,że jest dostępne.

10
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Maja 22, 2020, 12:19:50 pm »
Będzie MK677 RAD ,LGD i może coś jeszcze ,ale GW niestety niw będzie produkowane chyba że coś się zmieni to będziemy wiedzieć  o tym pierwsi.

Pozdrawiam

11
Peptydy / Odp: AOD 9604 nowy Fragment peptide.
« dnia: Kwietnia 19, 2020, 02:27:30 am »
U Dr. Wenmei.[b/]

12
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Kwietnia 08, 2020, 02:28:58 am »
Dzisiaj Wuhan zostaje otwarte ok 10 dni remu otworzono prowincje Hubei ,której stolicą jest Wuhan.
Chiny także kilka dni temu zamknęły granice ponieważ zdążały się przypadki powrotów Chińczyków zainfekowanych wirusem oraz odnotowano kilka przypadków zainfekowanych osób ,które przybyły do Chin zainfekowane nie będące obywatelami Chin.
Można dziś powiedzieć ,że epidemia w Chinach została opanowana i wszystko zbliża się do kompletnej normalności z przed epidemii. Zastosowano drakońskie środki np. przez dwa tygodnie w niektórych prowincjach ludzie nie wychodzili z domu jedzenie było zamawiane online i dostarczane do domów. W Wuhan taka sytuacja trwała 76 dni ,nasza Dr, Wenmei dzisiaj po 76 dniach będzie mogła wyjść z synem na spacer. Wszyscy w Wuhan będą teraz sprawdzani testem na koronowirusa i ci ,u których test będzie pozytywny zostaną hospitalizowani by nie nastąpił powrót epidemii.
U mnie gdzie mieszkam kina ,restauracje są już otwarte ok 90% firm wróciło do pracy.
Jedynie szkoły ,uniwersytety są jeszcze nieczynne ,przewiduje się otwarcie na maj.
Maseczki wszyscy muszą nosić do końca czerwca np. bez maseczki nie pojedziemy  metrem autobusem ,pociągiem nie wejdziemy do galerii handlowej etc.
Jest tu u mnie piękna wiosna i jeździmy na rowerach jest bardzo miło i wszystko wraca całkowicie do normy z przed epidemii.
Z tego co wiem ,ale zaznaczam ,że nie jest to oficjalna wiadomość dostawy wielu artykułów do USA jest wstrzymana np. 97% medykamentów na rynek USA jest produkowana w Chinach ,oraz cała masa innych artykułów na rynek USA jest produkowana w Chinach.
Wojna USA vs Chiny trwa i wkracza w nową fazę zobaczymy jak to się skończy ,natomiast pomoc i produkcja do Europy idzie pełną parą idzie to droga lotniczą ,morską oraz pociągami prze  Rosję i Turcję by zaopatrzy Europę we wszystko co potrzebne w tych trudnych chwilach.
Proszę pytać mnie o Chiny o to co tu się dzieje na wszystko odpowiem ,powiem jedna jechałem tu z dusza na ramieniu "komunizm" etc ,ale się bardzo pozytywnie rozczarowałem.
Mieszkałem 20 lat w USA i Chiny n kanwie USA jawią się jako oaza wolności i proszę nie wierzyć w propagandę ,że tu jest jakiś zamordyzm etc. to jest naprawdę wolny kraj i wolni ludzie ,którzy die bogacą w szybkim tempie i są bardzo patriotyczni i kochają swój kraj ,a tzw. polityczni przeciwnicy to agentura USA lub innych krajów i takich za zdradę się karze i tyle to u nas w Polsce rząd jest amerykańsko-żydowski lub niemiecko-rosyjski zależy kto komu oddaje Polskę w tzw, opiekę.
Pozdrawiam i jestem całym sercem z Wani w Polsce i Europie w czasie tej epidemii.

13
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Kwietnia 02, 2020, 12:57:05 pm »
Odpowiem szeroko jutro u mnie już wieczór ,a miałem ciężki dzień ,zwrócę jedynie uwagę ,że piszesz pisowski rząd z czego wynika ,że tzw. demokratycznie wybrany rząd nie ma zaufania narodu ,opinia jest taką ,że nas doi że jest przeciwko nam etc. natomiast w Chinach nie ma żadnych wyborów ,ale Chińczycy ufają i wierzą we władze w rząd ,że działa na ich korzyść niskie podatki duża wolność gospodarcza etc. Dlatego podczas epidemii prawie bez problemów podporządkowali się drakońskim restrykcjom (jutro opiszę jakie były działania w Wuhan i w prowincji Hubei i całych Chinach) i to przyniosło skutek taki ,że epidemia zaczęła wyhamowywać i została okiełzana. Na dziś 70-80% firm w chinach już pracuje i idą dostawy do Europy do USA są wstrzymane o ile wiem.
To by było na dzisiaj jutro szeroko opiszę czas epidemii tu w Chinach.

14
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Kwietnia 02, 2020, 09:31:55 am »
Chiński Biznes prowadzi mój kolega z okolic Shanghai i prawda Chiny zamknęły granice 3 dni temu bo stwierdzono osoby zainfekowane i poddano je obserwacji szpitalnej a reszta poszła na kwarantanne 14 dni w hotelach opłacanych przez rząd Chin mają tam także darmowe jedzenie ,to co podają zachodnie media o zmianie wirusa nowej mutacji to trzeba brać jakieś tam przełożenie jest od paru dni nagonka na Chiny ,a nasiliło się to po tym jak zachorowalność w USA rośnie gwałtownie i trzeba nieudolność jakoś usprawiedliwić.
Będę przekazywał teraz chyba co dziennie co się tu w Chnach dzieje byście mieli najświeższe informacji.
Moi koledzy i koleżanki bez paniki ,spokojnie damy radę trzeba koniecznie ograniczyć kontakt z innymi ludźmi zakupy robić tak także by ten kontakt był ograniczony ,nosić maseczki to podstawa.
Pytajcie to postaram się wam powiedzieć jak tu do kwestii epidemii podchodzono, Chiny w zasadzie dały radę tej zarazie.
Pozdrawiam i jestem całym sercem z wami.

15
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Kwietnia 02, 2020, 02:11:22 am »
Lukrecja w drodze do Polski ,składamy zestaw na koronowirysa i będzie to lukrecja oraz ,ginger plus pigwa tu może się w tym ostatnim ziółku coś zmienić.
 Poniżej podaje link do kanału Marka Skoczylasa ,który traktuje o ziołach ,które były i są używane w zwalczaniu koronowirusa

 https://www.youtube.com/watch?v=y3b_btDHsOg

Poniżej link do dokumentu Chińskiego rządu co i jak uezwano w walce z koronowirusam.

http://www.gov.cn/zhengce/zhengceku/2020-03/04/5486705/files/ae61004f930d47598711a0d4cbf874a9.pdf

Pozdrawiam

Chciałem się odnieść do powyższych postów ,ale poczekam bo jest tak daleko posunięta dezinformacja w Polsce i na świecie  odnośnie tego co się działo i dzieje w Chinach ,że uznałem nie ma sensu podnosić temperatury dyskusji bo nie ma to sensu ,a trzeba się skupić by wam w Polsce pomóc przerwać ten trudny czas.

Jeszcze raz Pozdrawiam i jestem z Wami w tej wyjątkowej sytuacji.

Strony: [1] 2 3 ... 28

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2378
  • Latest: Bartek09
Stats
  • Wiadomości w sumie: 11768
  • Wątków w sumie: 730
  • Online Today: 47
  • Online Ever: 525
  • (Grudnia 07, 2019, 12:41:06 am)
Użytkownicy online
Users: 4
Guests: 28
Total: 32