* *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Lipca 05, 2020, 03:20:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sportacademy

Strony: 1 [2] 3 4 ... 28
16
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 15, 2020, 04:26:06 pm »
Te wszystkie te obliczenia PKB mają się ni jak do rzeczywistości . U mnie na osiedlu (z 15 wieżowców) jest 3x Tesla ,3x Cadilac ,Masserati,  ,Jaguar ,Lincoln i prawie każda rodzina ma auto ,siła nabywcza Chińczyków na rynku wewnętrznym jest ok 2x wyższa niż Amerykanów i myślę ,że z 3x wyższa niż Polaków prąd ,gaz  bardzo tani ,opłata za tel. komórkowy ok. 10$ za miesiąc ,alkohol jest pędzony na targowiskach i można go kupić (nalewki )za śmieszne pieniądze 5-10 yuan papierosy można kopić na ulicy i krajankę tytoniową i to wszystko jest legalne ,kolega Chińczyk uruchomił biznes w galerii handlowej i ma zwolnienie z opłaty wynajmu na 3 lata i zwolnienie z podatku na 3 lata ,Takie są Chiny dają się swym obywatelom dorabiać ,dają się bogacić.

17
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 15, 2020, 12:47:44 pm »
hehe tylko ,ze to wszyto jest produkowane w Chinach na terenie USA nic exportowego się nie produkuje bezrobocie ponad 20% ponad 50 milionów Amerykanów pobiera kartki na jedzenie to ta pierwsza gospodarka świata ta fikcja internetowa ta fatamorgana ,w którą każą nam wierzyć  to kraj w ruinie tylko ,że duży i jego upadek jeszcze potrwa.

18
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 15, 2020, 10:34:50 am »
Chiny 80 000 zainfekowanych 3000 zmarłych ciekaw jestem ile będzie w GB i USA krajach gdzie prawa człowieka i ich przestrzeganie jest największym priorytetem ,zobaczymy które rządy najbardziej się troszczą o swoich obywateli.
USA obozy FEMA ,znikający bezpowrotnie bezdomni i emigranci kraj dokonujący więcej transplantacji niż umiera Amerykanów ,kraj gdzie katolicy za noszenie łańcuszka z medalikiem są wyrzucani z pracy.
To prawda ,że rząd Chin zareagował o tydzień dwa za późno i Chińczycy byli źli na to ,ale dzisiaj są z niego dumni.
W Wuhan gdzie mieszka nasza Dr. Wenmei ludzie od ok dwóch miesięcy nie wychodzili z domów jedzenie specjalni kurierzy dostarczali pod drzwi zamawiane online gdzie pobudowano pierwszy szpital na 1000 osób w 6 dni a następne dwa na 1500 osób w 10 dni ogólnie w  miesiąc postawiono szpitali na 10 000 łóżek przedsięwzięcie logistyczne nie mające precedensu w historii dzisiejszego świata.

Pozdrawiam moi koledzy i trzymajcie się tam w Polsce to będzie trudny czas i wspierajmy się w nim dzielmy się wsparciem i pomocą ,nie rzucajmy bezpodstawnych oskarżeń zaczerpniętych z internetu.
Pozdrabniam i nie Bóg ma Was w swej opiece.

19
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 15, 2020, 08:45:20 am »
No przetaczasz Wikipedie jako autorytet to wystarczy przynajmniej dla mnie o niekompetencji to taka USA jaczejka ,której nie ma ani jednego słowa prawdy o Chinach.
250 milionów Chińczyków odwiedza Europę turystycznie i ok 10 milionów rocznie w celach biznesowych ,a ilu amerykanów jedzie rocznie do Europy turystycznie.
Jechałem do Chin z USA z duszą na ramieniu .ale się bardzo pozytywnie rozczarowałem ,jeszcze raz napiszę dla mnie na kanwie 20 lat w USA  Chiny jawią się jako oaza wolności i proszę nie wierzyć w ta amerykanką propagandę proszę po epidemii tu przyjechać i samemu zobaczyć i się przekonać.
Najlepsze drogi ,koleje na świecie największe i najlepsze stocznie największa flota handlowa świata czy trzeba dalej wymieniać i to wszystko wybudowali niewolnicy bez motywacji i pod pręgierzem terroru.
Pracujesz dla ONZ no to nie ma się czym chwalić bo ONZ to taka jaczejka USA ,która na w genach plucie na Chiny ,które przed terrorem USA nie zginają karku.
Zioniesz jadem w stosunku do Chin bo amerykańska propaganda tak Ciebie na niższych poziomach psychicznych zaprogramowała i to jest rezultat ,a szkoda bo liczyłem na rzeczową dyskusję ,a nie wylewanie żółci, może inni nasi koledzy będą mieli inne zdanie to nie znaczy ,ze ma być zgodne z mym ,ale rzeczowość zdrowy rozsądek to podstawa polemiki.

Pozdrawiam

Mam nadzieję ,że Polska i Polacy uporają się z epidemią ,ale realia mogą być inne w mojej ocenie ponad 10 000 zainfekowanych 2000-3000 zmarłych obym się mylił bo państwo polskie władze zareagowały minimum dwa tygodnie za późno.

20
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 15, 2020, 01:12:48 am »
I bardzo dobrze ,że jest monopartyjność ,rząd rządzi i naród Chiński się bogaci w astrachańskim tempie ,a jak jest w Polsce gdzie jest wielopartyjność .Polska dzięki sprzedajnym politykom została po 1990 roku obrabowana do gołej skóry teraz następuje przejmowanie polskich złóż co w Chinach jest nie możliwe bo Chiny dbają o swój interes nie sprzedają za bezcen swojego węgla rud metali etc.
A co by było gdyby był w Chinach system wielopartyjny ,sprzedajni politycy za łapówki z np. z USA wyprzedali by zasoby Chin z chińczyków zrobili by niewolników pracujących z miskę ryżu na poczet firm z USA.
Byłem w USA 20 lat i jest tam taka bieda ,że nie jest to do opisania bezrobocie ponad 20% ,ponad 60 milionów amerykanów pobiera znaczki na jedzenie bo przestali się łapać na zasiłek dla bezrobotnych. Dzisiaj w czasie epidemii rząd Trampa stosuje taktykę -kto przeżyje ten wygrał- natomiast w Chinach przy zainfekowanych ok. 80 000 zmarło ok. 3000 ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w systemach wielopartyjnych Europy i USA i jaki rząd bardziej się troszczy o swój naród ,zobaczymy z ok 3-4 tygodnie.
Nie życzę źle moim rodakom i by epidemia przeszła jak najłagodniej ,ale ten rząd to kupa gówna jak i inne po 1990 roku i obawiam się ,że może być tragicznie.

Pozdrawiam i proszę o rzeczową palemką ,a nie wstawki tego typu ,że w Chinach musi być źle bo jest tu system monopartyjny.

21
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 14, 2020, 10:52:55 pm »
Dlaczego tak sądzisz ,że obywatel Chin nie ma nic do gadania. byleś w Chinach ,mieszkałeś tu??
Byłem w USA 20 lat i w Chinach jestem od 3 lat i Chiny na kanwie USA jawią się jako oaza wolności i to brednie i szkalujące Chiny nieprawdziwe informacje. W Chinach policja nie nosi broni w Chinach nie ma meneli nikt ciebie nie zaczepi żądając pieniądza na alkohol w Chinach nie ma praktycznie bezdomnych jest to dosłownie promil bezrobocie jest na poziomie 2-3%. Policja nie daje mandatów od roku hula 5G co dopiero w Europie raczkuje za 3 lata będzie 6G, To Chiny pokazały całemu światu jak walczyć z epidemią ,która jest w zasadzie opanowana i zaczyna wygasać zmarłych jest ok. 3000 mogę się założyć ,że w Polsce będzie więcej zmarłych w związku epidemią. Jak Polacy są zdyscyplinowani i jakie maja zaufanie do tzw, służby zdrowia co widać po ucieczkach zainfekowanych ze szpitali.
Proszę nie pisać rzeczy nie prawdziwych o Chinach i narodzie chińskim bo się tak nie godzi ,proszę zdjąć z siebie wszystko co jest wyprodukowane w Chinach .proszę wyrzucić z domu co jest wyprodukowane w Chinach i okaże się ,że zostaniesz nagi w pustym mieszkaniu.
Chińczycy kupują auta za gotówkę i tylko nowe nie kupują aut ,które brały udział w stłuczce takie są uważane za pechowe ,poziom siły nabywczej na rynku wewnętrznym Chińczyków jest 2-3 wyższy od Amerykanów W USA policja wpierw strzela potem pyta takie ma motto natomiast w Chinach Chińczycy nagminnie kłócą się z policjantami .a szczególnie Chinki gdy zostanie im zwrócona uwaga ze nie prawidłowo jechali lub zaparkowali.
Chciałbym wam moi polscy koledzy przybliżyć Chiny i odkłamać ta nieprawdziwą opinie o Chinach i chińczykach bo ich empatia do nas jest jak dawna polska gościnność tylko 10x większa.

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się w tym trudnym czasie ,ćwiczymy w domu biegamy w samotnie i w miejscach gdzie nie ma ludzi by zachować ostrożność i czasami nie uleć zainfekowaniu.

22
Szatnia / Odp: Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 14, 2020, 07:58:27 am »
Jest znikoma lub prawie nie ma żadnej ,system immunologiczny jest dobry i organizm młody się broni z dobrym skutkiem.

23
Szatnia / Koronawirus jak postępować podczas epidemii.
« dnia: Marca 14, 2020, 02:23:08 am »
Jak większość wie mieszkam od 3 lat w Chinach przedtem 20 lat w USA
my tu w Chinach w zasadzie kończymy kwarantanne i Chiny powoli wracają do pracy ,przedsiębiorstwa muszą spełnić sporo wymogów by dostać pozwolenie na wznowienie produkcji jak zdezynfekowanie hal produkcyjnych i biur zapewnienie maseczek minimum jedna dziennie dla wszystkich pracowników, Chiny dzięki zastosowanie prze Państwo wielu ograniczeń jak niemożliwość podróży ,pozostanie w domu przez czas ok. 2 tyg, jedzenie zamawiane było online i dostarczane pod drzwi ,zamawiający nie miał styczności z kurierem ,autostrady zostały zablokowane i ustawiono punty kontrole na autostradach i drogach dojazdowych do miast .Chińczycy o dziwo zachowali się bardzo karnie i odpowiedzialnie .Chiny pokazały całemu światu ,że można pokonać epidemie stosując jednak bardo mocne restrykcje czego nie zrobiono we Włoszech i tak jest sytuacja krytyczna ,Włosi poprosili Chiny o pomoc w opanowaniu epidemii. Moi koledzy i koleżanki mam informacje ,że w nocy z poniedziałku na poniedziałek w Polsce zostanie wprowadzony Stan Wyjątkowy proszę zachować spokój i rozwagę nie lubię tego i poprzednich rządów ,ale w tej ekstremalnej sytuacji trzeba być odpowiedzialnym.
Ja stosowałem i stosuje w czasie epidemii płyn Lugola 5-7 kropel na pół szklanki wody witamina D3 20 000ui plus witamina K2 ,witamina C 3-4 razy dziennie po 1g ,lukrecja ,czosnek do posiłków i w suplementacji no i maseczka zawsze na zewnątrz.
Moi drodzy jeśli będą pytania odnośnie epidemii i jak się zachować podczas tej ekstremalnej sytuacji.

Pozdrawiam z zdrowiejących Chin.

24
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Lutego 22, 2020, 05:42:46 am »
o jaki kraj chodzi i o jaki surowiec wszystko mamy z Chin i nic się nie zmieniło SARM-y są zbanowane i może indie zaczną je produkować mk-677 jest i będzie dostępna ,peptydy także, SAA  too ,W zasadzie nic się nie zmienia w naszej ofercie.

Pozdrawiam

25
Peptydy / Adipotide
« dnia: Lutego 07, 2020, 07:04:24 am »
Adipotide- 2 mg
Utrata wagi przy jednoczesnym wzmocnieniu masy mięśniowej to marzenie wielu osób. Skutecznie może w tym pomóc Adipotide – 2mg.

Czym jest Adipotide – 2mg?
Adipotide- 2 mg to peptyd, który został sklasyfikowany jako eksperymentalny peptydomimetyk o sekwencji aminokwasowej CKGGRAKDC-GG-D (KLAKLAK) 2, i został stworzony w USA, aby pomóc ludziom w walce z otyłością. Wiele osób uważa, że ten peptyd jest przyszłością, jeśli chodzi o szybką i bezstresową utratę kilogramów. Adipotyd jest peptydomimetykiem i różni się od peptydu tym, że jest zrobiony z małych łańcuchów materii (ta materia jest podobna do białka). Łańcuchy te mają symulować działanie peptydów. Podczas testów zwierzęta, którym wstrzyknięto ten ultranowoczesny peptydomimetyk, zmniejszyły całkowitą masę ciała o jedenaście procent.

Jak działa Adipotide?
Badania kliniczne wykazały, że związek peptydopodobny - adipotyd, jest w stanie likwidować komórki tłuszczowe, powodując tym samym zmniejszenie objętości i masy podskórnego tłuszczu, a to z kolei prowadzi do utraty wagi. Adipotyd jest w stanie zabić adipocyty (komórki tłuszczowe) przez selektywne powodowanie zaprogramowanej śmierci komórki (apoptozy) i naczyń krwionośnych zaopatrujących adipocyty. Badania molekularne wykazały, że adipotyd posiada unikalną konformację stereo-chemiczną (3D), która umożliwia wiązanie tylko dwóch receptorów w organizmie: ANXA-2 i prohibityny. Receptory te są zlokalizowane na powierzchni śródbłonka (najbardziej wewnętrzna okładzina ściany) naczyń krwionośnych zasilających białe adipocyty. Tym samym jako receptory te nadają adipotydowi skuteczność tkankową. Tworzenie się białych adipocytów występuje tylko wtedy, gdy stopień zużycia energii znacznie przekracza wykorzystanie energii. Komórki tłuszczowe umierają, ponieważ pozbawieni są ważnych składników odżywczych. Proces ukierunkowanej indukcji (apoptozy), który zabija komórki, jest podstawowym mechanizmem, dzięki któremu Adipotide wspomaga utratę wagi.

Czy to prawda, że Adipotide- 2 mg działa wielotorowo?
To prawda. Adipotide- 2 mg ma wiele funkcji, ale wszystkie powodują utratę wagi. Pierwsza funkcja jest domeną naprowadzającą i działa poprzez celowanie w białko związane z błoną, które jest znane jako Prohibitin. Z kolei domena zasiedlania działa na materię komórek śródbłonka tkanki tłuszczowej. Kolejną funkcją jest zaburzanie działania, które powoduje śmierć komórek przez zatrzymanie lub zahamowanie aktywności błony mitochondrialnej w komórkach docelowych.

Jak Adipotide- 2 mg pomoże nam w walce z otyłością?
Ta formuła ma na celu kontrolowaną utratę wagi, co zostało potwierdzone w badaniach przedklinicznych. Środek jest też skuteczny w przypadku diabetyków, ponieważ jak pokazują badania, zmniejsza skutki uboczne cukrzycy. Adipotyd ma innowacyjny mechanizm w porównaniu z innymi lekami dostępnymi na rynku i działa bez wywoływania objawów psychologicznych, nie powoduje modulacji materii neuroprzekaźnikowej. Nie ma też mechanizmu, który często porównuje się do działania amfetaminy. Mężczyźni i kobiety, którzy stosują adipotyd, mogą zatem chudnąć bez wysokiego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli pamiętać będziemy, że otyłość stanowi czynnik ryzyka dla wielu chorób, takich jak nowotwory, nadciśnienie, zaburzenia endokrynologiczne (takie jak cukrzyca, hiperlipidemie i zespół metaboliczny), choroby układu krążenia (takie jak udar i zawały mięśnia sercowego) i choroby zwyrodnieniowe (takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów). Ponadto nieprawidłowa akumulacja białych adipocytów predysponuje do powstawania tłuszczaka i lipomatozy. Powszechnie wiadomo, że otyłość brzuszna jest powodowana głównie przez białe adipocyty, a ta forma otłuszczenia jest najbardziej aktywna lipolitycznie, co wymaga stałego dopływu krwi.

Jakie jeszcze zalety ma Adipotide- 2 mg?
Ze względu na zmianę stylu życia wiele osób przestało być aktywna fizycznie, co przy jednoczesnym złym odżywianiu jest powodem otyłości. Ten peptyd pomaga im zmniejszyć wagę w ciągu kilku miesięcy. Gdy ten peptyd odcina dopływ krwi do komórek tłuszczowych, proces ten powoduje utratę masy ciała, a także dodatkową utratę masy tłuszczowej żołądka. FTPP ma ponadto nasilający wpływ na wrażliwość na insulinę, zwiększając ją stopniowo. Znajduje to odzwierciedlenie w skuteczniejszym stosowaniu insuliny w organizmie człowieka, który ma konstruktywny wpływ na obniżenie podwyższonego poziomu cukru we krwi. Stosowanie Adipotide- 2 mg pomaga zmniejszyć wagę w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a także powoduje utratę pewnej ilości brzusznej i masy tłuszczowej. Reguluje wodę, usuwając nadmiar wody i zatrzymując ją w odpowiednim czasie. Przetwarza hormony, które są przydatne w regulacji ciśnienia tętniczego (ciśnienia krwi). Ostatecznie równoważy ilość minerałów w organizmie, co umożliwia prawidłowe jego funkcjonowanie.

Jak stosować i przechowywać Adipotide- 2 mg?
Adipotide- 2 mg może być przyjmowany tak długo, jak tego potrzebujesz, ponieważ jego długotrwałe stosowanie nie powoduje skutków ubocznych. Sam peptyd wstrzykuje się domięśniowo. Należy go rozpuścić w sterylnej wodzie destylowanej o buforze wodnym zawierającym 0,1% BSA w stężeniu 0,1-1,0 mg / ml. Roztwory podstawowe należy rozdzielić na porcje robocze i przechowywać w temperaturze Wiele badań wykazało, że peptyd ten wywołuje objawy zespołu metabolicznego, które zwiększają oddawanie moczu i pragnienie, rozwijają zmęczenie lub zmęczenie, a także powodują niewyraźne widzenie. Są to efekty związane z FTP i niezwykle zalecane jest, aby o nich wiedzieć.

Czy Adipotide- 2 mg powoduje jakieś skutki uboczne?
W trakcie badań klinicznych nie stwierdzono poważnych efektów ubocznych podczas stosowania Adipotide- 2 mg. Testy na zwierzętach nie wykazywały żadnych dolegliwości ani związanych z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego, ani utraty apetytu czy innego wpływu na zdrowie badanego. Peptyd może działać negatywnie na nerki, kiedy stosowany jest w bardzo wysokich dawkach. Stwierdzono, że negatywny wpływ na czynność nerek jest odwracalny poprzez zmianę dawek. Badania wykazały też, że peptyd ten w bardzo niewielu przypadkach wywołuje objawy zespołu metabolicznego, które zwiększają oddawanie moczu i pragnienie. Może też w niektórych przypadkach powodować zmęczenie i niewyraźne widzenie. Środek przy niewłaściwym jego stosowaniu może również powodować odwodnienie. Odwodnienie jest czynnikiem wpływającym na problemy z nerkami, a także ma zdolność wywoływania szeregu innych problemów zdrowotnych. W każdym z tych przypadków należy przede wszystkim zmniejszyć przyjmowaną dawkę peptydu i skonsultować się z lekarzem specjalistą lub farmaceutą. Sam peptyd można kupić w specjalistycznych sklepach internetowych. Należy pamiętać aby starannie wybrać miejsce zakupu produktu. Nie wolno nam kupować środka na podejrzanych aukcjach internetowych lub od osób trzecich, ani w żadnych miejscach, gdzie występuje ryzyko, że zostanie nam sprzedana podróbka. Nie powinniśmy też korzystać z produktu jeśli ten został wcześniej rozpakowany i używany przez osobę nam nieznaną.
 


26
Ziołopedia / Zioła podnoszące poziom testosteronu.
« dnia: Stycznia 09, 2020, 01:57:13 am »
Testosteron to organiczny związek należący do adrogenów. Stanowi nie tylko podstawę męskiej sprawności seksualnej, ale ma również bardzo wielkie znaczenie w trakcie uprawiania sportu. Hormon ten jest nierozerwalnie związany z procesem budowy masy mięśniowej. Obecny rynek suplementacyjny oferuje szereg preparatów prowadzących do zwiększenia jego poziomu. W naszym artykule prezentujemy boostery testosteronu, które nie są syntetyczne i występują naturalnie w przyrodzie

1. Buzdyganek naziemny

Tribulus Terrestris jest gatunkiem rośliny wywodzącej się z rodziny parolistowatych. Występuje w głównej mierze na terenach Afryki, Australii i Azji, a także w środkowej i południowej Europie. Jego właściwości były używane w ludowej medycynie chińskiej oraz indyjskiej Ajurwedzie.

 Roślina potocznie jest uznawana za lek uspokajający i moczopędny.
Z powodzeniem znajduje zastosowanie w terapii zaburzeń oddawania moczu, stanów zapalnych gruczołu krokowego, nadciśnienia, chorób wątroby, nerek i układu krążenia, a także nadmiernego cholesterolu. Buzdyganek jest zaliczany do środków tonizujących, czyli wzmacniających.

 Nie bez powodu jest wykorzystywany jako składnik różnych odżywek dla sportowców. Oprócz leczniczych właściwości odpowiada też za:

– zwiększenie retencji azotu;
– łagodzenie objawów andropauzy;
– zwiększenie poziomu testosteronu;
– podwyższenie liczby krwinek czerwonych;
– pobudzenie syntezy białek i wzrostu mięśni;
– protekcje narządów wewnętrznych przed stłuszczeniem.

W celu poprawy libido i sprawności seksualnej zaleca się dawkowanie

w wysokości 200-450 mg w przypadku 60% ekstraktu saponiny. Badania podają jednak, że niższe dawki są lepsze, dlatego przyjmuje się poniższą suplementację:

– 55 mg saponiny (90 mg ekstraktu z 60%);
– 70 mg (120 mg ekstraktu z 60%);
– 90 mg (150 mg ekstraktu z 60%).

2. Epidemium

Roślina znana jako Horny Goat Weedy należy do bylin z rodziny berberysowatych. Obszar jej występowania to przede wszystkim Chiny, Japonia oraz Korea Północna, ale jest też uprawiana w wielu innych państwach jako roślina ozdobna. Epidemium od dłuższego czasu jest uważane za afrodyzjak, jak również skuteczne lekarstwo na problemy sfery seksualnej i impotencję.

 Wiadomo, że podnosi poziom testosteronu, co jest udowodnione substancją jaką zawiera – ikarynę. Związek ten ma identyczne wręcz działanie jak inna substancja nazywana sildenafilem, składnik jednego z najpopularniejszych leków na męskie problemy (dla podpowiedzi występuje w niebieskich pigułkach).

 Horny goat weed poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego
i odpornościowego, metabolizmu, podnosi poziom libido oraz działa antystresowo i uspokajająco. Badania na szczurach umożliwiły uzyskanie dawki potrzebnej do podwyższenia stężenia testosteronu: 200 mg/kg 40% ekstraktu (czyli 80 mg ikaryny na każdy kilogram masy ciała).

 Na jej podstawie przygotowano poniższe dawki dla ludzi:

– 900 mg ikaryny dla masy równej 70 kg;
– 1200 mg przy wadze 90 kg;
– 1500 mg dla osoby o masie 110 kg.

3. Fadogia agrestis

Powyższa nazwa odnosi się do nigeryjskiego krzewu, któremu przypisuje się właściwości poprawiające sprawność seksualną. Na ten moment brak badań na ludziach, które mogłyby potwierdzić jego skuteczność. Jednak liczne eksperymenty przeprowadzane na szczurach zaświadczają o jego wykorzystaniu jako afrodyzjak oraz preparat na poprawę potencji.

 Roślina ta nie tylko zwiększa poziom testosteronu, ale również podwyższa stopień libido. Wspominane badania dowodzą też o powiększeniu rozmiaru jąder oraz ogólnej poprawie samopoczucia u zwierząt. Co więcej, inne testy donoszą o wykorzystaniu rośliny w leczeniu gorączki oraz malarii.

 Brak aktualnych badań na temat wpływu oddziaływania fadogia
na organizm ludzki ogranicza rzetelność informacji w kontekście toksyczności. Proponowane dawki są powszechnie dostępne i zaleca się przyjmowanie 375 mg preparatu od 3 do 4 razy  w ciągu dnia w równomiernych odstępach.

4. Kukułka

Dactylorhiza Hatagirea to roślina zaliczana do rodziny storczykowatych jest tradycyjnym afrodyzjakiem z okolic Himalajów. Zwana potocznie kukułką, znajduje zastosowanie w medycynie ludowej jako środek na wzrost płodności i niwelowanie problemów natury męskiej. Obecnie brak informacji o naturze empirycznej, które mogłyby potwierdzić te efekty.

 Eksperyment z wykorzystaniem szczurów trwał przez cztery tygodnie. Celem testu było zaobserwowanie, czy dawka 200 mg wodnego ekstraktu podawanego samcom spowoduje zwiększenie stężenia hormonu. Okazuje się, że wzrost został odnotowany, ale przy podaniu większej porcji preparatu. W medycynie wykorzystuje się również sok tej rośliny, który z powodzeniem radzi sobie ze stanami zapalnymi błony śluzowej żołądka i skaleczeniami.

 
5. Palma sabałowa

Sabal minor jest gatunkiem palmy należącej do rodziny arekowatych. Roślina ta pochodzi z Ameryki Północnej, a w sposób naturalny rośnie na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mieszanina kwasów tłuszczowych zawartych w owocach tej rośliny określa się mianem Saw palmetto i ma on bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia.

 Przede wszystkim, wspomniane kwasy tłuszczowe zapobiegają przekształcaniu testosteronu do jego bardziej androgennej postaci zwanej dihydrosteronem (DHT). Związek ten może powodować między innymi wypadanie włosów. Pozostając w temacie "męskiej sprawności", Saw palmetto wykorzystuje się w leczeniu łagodnego przerostu prostaty i dolnych dróg moczowych, zaburzeń płodności, niskiego poziomu libido oraz zwiększenia poziomu testosteronu.

 Dodatkowo preparat z owoców palmy sabałowej znajduje zastosowanie
w przypadku:
– łysienia;
– pobudzenia apetytu;
– uregulowania pracy tarczycy;
– wzmożonego wysiłku fizycznego mięśni;
– zahamowania rozwoju stanów zapalnych.

 Suplementacja Saw palmetto waha się od 160 do 320 mg preparatuna dobę. Przeciwwskazaniami do jego stosowania są uczulenie na ten produkt, stany zapalne stawów oraz ostre stadia chorób przewlekłych.
Co do objawów niepożądanych, bardzo często wymienia się uszkodzenia trzustki oraz uderzenia gorąca.

6. Szczodrak krokoszowaty

Leuza krokoszowata lub korzeń marala to inne nazwy szczodraka

– tytułowej byliny z rodziny astrowatych. Naturalnie rośnie na górskich terenach Syberii, gdzie bardzo często podaje się ją jako dodatek do pokarmu dla zwierząt hodowlanych. Celem jest wspomaganie ich zdolności rozrodczych.

Mówiąc o działaniu rośliny na człowieka, również znajduje zastosowanie jako preparat usprawniający czynności seksualne. Potwierdzeniem tego faktu jest powiązanie testosteronu ze wspominanym rozwojem masy mięśniowej. Leuza wykorzystywana jest także jako środek do ogólnego wzmocnienia sprawności fizycznej mężczyzn – zwiększa siłę i wytrzymałość, a także wydajność układu mięśniowego.

Korzeń marala ma również korzystny wpływ na apetyt, sen, stan psychofizyczny oraz wydolność czynnościową u osób pracujących

w różnorodnych warunkach. Obecne badania nie dostarczają informacji na temat suplementacji tym preparatem. Pomimo to, długotrwałe przyjmowanie leków ze szczodraka może prowadzić do podwyższenia ciśnienia tętniczego, zwolnienia rytmu oraz podwyższenia amplitudy pracy mięśnia sercowego.

 7. Brassaiopsis glomerulata

Powyższym mianem nazywa się gatunek drzewa rosnącego w Wietnamie.

W tamtejszej tradycji stosowany był przede wszystkim w terapii reumatyzmui dolegliwości bólowych kręgosłupa u osób w starszym wieku. Preparat ten występuje w formie naturalnego ekstraktu bądź jako składnik syntetycznych suplementów.

Za główne właściwości tej rośliny podaje się zdolność do hamowania aktywnosci aromatazy – enzymu odpowiedzialnego za "przetwarzanie" androgenów w estrogeny. Dzięki temu przymiotowi może być stosowana

w celu:
– zwiększenia poziomu testosteronu;
– zahamowania syntezy estrogenów u mężczyzn;
– regulacji funkcjonowania układu hormonalnego.

Niestety, obecny stan wiedzy nie pozwala na potwierdzenie
tych właściwości w 100%. Podobnie jest z dawkowaniem – aby rozpocząć suplementację tym preparatem, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem. Niewłaściwe stosowanie może prowadzić do niepożądanych symptomów jak bezpłodność, dysfunkcje wątroby, nadmierna drażliwość i agresja, a także zredukowanie wzrostu kośćca.

8. Bryonia laciniosa

Bryonia, czyli inaczej przestęp, należy do rodziny dyniowatych i występuje na terenach Afryki Północnej, Eurazji oraz Wyspach Kanaryjskich.
Roślina jest zaliczana do tradycyjnego zioła używanego w medycynie ajurwedyjskiej. W tej też dziedzinie wykorzystywany był jako preparat na opóźnienie starzenia, a przede wszystkim jako afrodyzjak i lek na bezpłodność.

Właściwości przestępu są bardzo zróżnicowane. Przyjmuje się, że wpływa na wzrost spermatogenezy, zmiany masy męskich narządów płciowych oraz stymuluje produkcję testosteronu. Ponadto wykazuje właściwości przeczyszczające, przeciwbólowe, przeciwzapalne i wzmacniające. Niestety brak empirycznych dowodów uniemożliwia wiarygodność działania tej rośliny. Pomimo to, jej suplementacja jest przeciwwskazana dla osób z chorobami nerek i wątroby, wrzodami dwunastnicy i żołądka oraz kobiet w ciąży.

9. Bulbine natalensis

Bulbine jest rośliną rosnącą na obszarach południowej Afryki. Na tych terenach jest używana jako naturalny afrodyzjak. Właściwości lecznicze dla ludzi nie są jednak do końca udowodnione ze względu na deficyt naukowych badań.

Nie oznacza to, że bulbine nigdy nie była poddawana testom. Eksperymenty na szczurach wykazały znaczny wzrost stężenia testosteronu i spadek poziomu estrogenu we krwi. Z kolei porcja zawarta w przedziale od 25 do 100 mg/kg masy ciała zwiększyła poziom cholesterolu i triglicerydów.

10. Butea superba

Butea superba, zwana również red kwao krua, jest ziołem używanym w tradycyjnej medycynie wschodu. Bardzo często jest wykorzystywana w Chinach, Indiach, Tajlandii oraz Wietnamie jako środek na poprawę witalności. Roślina jest zaliczana do grupy fitoestrogenów.

Właściwość ta może potwierdzać, dlaczego Tajlandczycy wykorzystują

ją jako afrodyzjak. Kwa krua wydaje się być źródłem związków androgennych, dzięki którym roślina zwiększa popęd seksualny, częstotliwość erekcji, wytrzymałość organizmu oraz poziom testosteronu. Zalecana dawka preparatu mieści się od 100 do 250 mg.

11. Cnidium monnieri

She Huang Zi to odwiecznie wykorzystywane przez chińskich lekarzy zioło. Najczęściej było stosowane jako lek na problemy dermatologiczne. Chińczycy używali je w formie balsamu lub naparu do stosowania zewnętrznego. Okazuje się, że ta roślina posiada jeszcze inne właściwości.

Cinidium odpowiada za pomoc w produkcji tlenku azotu – związku odpowiedzialnego za rozkurczenie mięśni gładkich, co pozytywnie wpływa na funkcje seksualne. W naturalny sposób polepsza libido oraz wzmacnia erekcję. Dodatkowo, azjatyckie zioło może być stosowane do walki z objawami astmy i przeziębienia, niestrawnością i wzdęciami. Zalecana dobowa dawka preparatu wynosi 0,5 g, którą należy spożywać tylko i wyłącznie w trakcie posiłku.

12. Massularia acuminata

Masularia to kolejne zioło, któremu przypisuje się rolę boostera testosteronu. Teorie te biorą się z licznych eksperymentów przeprowadzonych na zwierzętach. Wyniki potwierdzają podwyższenie stężenia tego hormonu oraz wzrost poziomu libido. Skład rośliny stanowi aglomerat alkaloidów, antrachinonów, fenolów, flawonoidów, saponiny i taniny. Składnik aktywny tego produktu jednak nadal nie został poznany.

Wspominane już badania zostały przeprowadzone na szczurach. Gryzoniom podano dwie dawki preparatu: 50 mg i 1000 mg na każdy kilogram masy ciała. Kuracja spowodowała zwiększenie poziomu testosteronu, ale wyższa porcja doprowadziła do toksycznego uszkodzenia wątroby. Można

więc przyjąć, że dawki dla ludzi prezentują się w poniższy sposób:
– 550 mg dla osoby o wadze 68 kg;
– 700 mg dla osób o masie równej 90 kg;
– 900 mg przy ciężarze równym 110 kg.

Należy jednak pamiętać, że podane dawki są orientacyjne i niesprawdzone. W celu udowodnienia ich działania oraz braku skutków ubocznych konieczne jest przeprowadzenie badań z udziałem człowieka.27
Bazar / Odp: PH + SARM etc. Środki Specjalne
« dnia: Stycznia 03, 2020, 01:56:13 am »
Co do Chin to nieprawda co piszesz weszło prawo penalizujące wysyłkę ,poprzednio także  był zakaz także ,ale nie penalizował  tego procederu jak wysyłka SARM jak wiadomo Chińskie organy sprawdzają także paczki wychodzące z Chin i nikt w Chinach nie chce iść do więzienia.
Mieszkam tu tzn. w Chinach już od  ok 3 lat i wiem co tu się dzieje.

Tak wszyscy myślą ,że SARM-y będą w Indiach produkowane ,ale nie wydaje mi się ten zakaz na Chinach wymogły USA co ma być zawarte w nowej umowie handlowej USA -Chiny.

Pozdrawiam

28
Bazar / Odp: Dyskusja - Extracty i zioła
« dnia: Grudnia 18, 2019, 02:27:33 pm »
Ziół to nie dotyczy.

29
Sporty Wytrzymałościowe / Sporty Wytrzymałościowe Suplementacja,
« dnia: Grudnia 06, 2019, 02:50:45 am »
W treningu organizm człowieka poddawany jest dużym obciążeniom fizycznym i psychicznym. Długie i wyczerpujące treningi zakłócają naturalną równowagę organizmu (homeostazę), prowadzą do pogorszenia wydolności oraz licznych zaburzeń w stanie zdrowia.

Podnoszenie efektywności pracy wymaga, zarówno od sportowców wyczynowych jak i amatorów stosowania specyficznych metod odnowy biologicznej, której celem jest uzupełnienie substratów energetycznych oraz innych makro- i mikroskładników w efekcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Dlatego osiąganie coraz lepszych wyników, do których dochodzi w treningu sportowym jest możliwe dzięki przestrzeganiu ściśle określonych zasad żywienia, będących podstawą właściwej regeneracji organizmu. Najmniejsze dolegliwości zakłócają realizowanie wytyczonych planów treningowych, zmuszają do zmniejszania intensywności wysiłku, względnie częściowego lub całkowitego ograniczenia zajęć fizycznych. Dlatego jednym z najważniejszych zasad w treningu sportowym jest przestrzeganie właściwego żywienia w okresie około treningowym.
Fundamenty

Podstawowym zadaniem jakie musi spełniać prawidłowo skomponowana dieta osoby uprawiającej wysiłek fizyczny jest optymalne zabezpieczenie potrzeb energetycznych i budulcowych organizmu. Sposób odżywiania musi sprzyjać rozwijaniu zdolności wysiłkowych oraz przeciwdziałać skutkom przeciążeń treningowych. Szczególnie istotnym problemem w żywieniu osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym jest zapewnienie zrównoważonego bilansu energetycznego pomiędzy ilością kalorii przyjmowanych z pożywieniem, a wydatkowanych przez organizm.

Dieta sportowa, obok wpływu na poprawę zdolności wysiłkowych, musi także odpowiadać normom żywienia człowieka. Istotny wpływ na stan zdrowia mogą mieć takie czynniki jak rodzaj spożywanych węglowodanów i tłuszczów, proporcje w podaży poszczególnych składników pokarmowych czy sposób przygotowania potraw. Nadmiar w diecie cukrów, soli, zbyt duży udział kwasów tłuszczowych nasyconych, niedostateczna ilość przeciwutleniaczy może sprzyjać promowaniu wielu zaburzeń i chorób metabolicznych. Osoby, które dążą do osiągnięcia maksymalnej sprawności i wydolności muszą zmierzać w kierunku zachowań prozdrowotnych i eliminować te czynniki, które stwarzają ryzyko dla ich zdrowia. Poniżej przedstawiono wpływ niektórych suplementów na jakość uprawianych przez nas sportów wytrzymałościowych.
Kreatyna

Od 1993 roku stała się ogólnie dostępna. Kreatyna jest fizjologicznym środkiem ergogenicznym dozwolonym dla sportowców. Stanowi część składową mięśniowej fosfokreatyny. Występuje w małych ilościach w podstawowych produktach żywnościowych (np. ryby, mięso), ale także jest syntetyzowana w organizmie z aminokwasów (argininy, glicyny i metioniny) głównie w nerkach, wątrobie i trzustce. Dzienne zapotrzebowanie na ten składnik wynosi 2 g - połowa pochodzi z diety, a połowa jest syntetyzowana w organizmie. Kreatyna w 95% znajduje się w mięśniach szkieletowych poza tym w mózgu, krwi i innych tkankach. Suplementacja kreatyną jest stosowana dla zwiększenia siły, mocy i szybkości w sportach wyczynowych, w których wykorzystywany jest system energetyczny ATP-CP (adenozynotrifosforan-fosfokreatyna), regeneruje energię w komórce mięśniowej zapobiegając efektowi katabolicznemu. Suplementacja kreatyną zwiększa jej zawartość w mięśniach i podwyższa zawartość fosfokreatyny. Fosfokreatyna odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych: przyspiesza resyntezę ATP, sprzyja buforowaniu kwasu mlekowego nagromadzonego w mięśniach podczas wysiłku o dużej intensywności, wspomaga transport ATP przez błony mitochondriów. Kreatyna bierze udział w procesach energetycznych anaerobowych (beztlenowych), a takie zachodzą m.in. podczas wysiłków siłowych i szybkościowo-siłowych powtarzanych z krótkimi przerwami. Należą tu głównie dyscypliny siłowe: kulturystyka, lekkoatletyka, kajakarstwo, itp. Suplementacja kreatyną jest kwestią sporną w tlenowych dyscyplinach wytrzymałościowych, ponieważ kreatyna zatrzymując wodę w organizmie, głównie w mięśniach, doprowadza do przyrostu masy ciała, co może upośledzić sprawność wysiłkową tak potrzebną w sportach charakteryzujących się przemianami tlenowymi. Z tego też względu rezygnuje się z suplementacji monohydratem kreatyny wykazującym właściwości wiązania wody, a zastępuje się formami estrowymi i buforowanymi, takimi jak: etylowy ester kreatyny, alfa-ketoglutaran kreatyny, orotan kreatyny i inne. Zalecana dzienna dawka kreatyny w trakcie suplementacji wynosi do 20 g, przekraczanie tej dawki nie wpływa na poprawę wyników treningowych. Najczęściej stosowaną formą suplementacji jest monohydrat kreatyny, proszek przyjmowany z płynami. W celu poprawienia skuteczności działania kreatyny zaleca się wzbogacanie jej preparatów o cukry proste. Suplementacja w świetle dotychczasowych badań wydaje się nie prowadzić do zagrożeń zdrowotnych.
BCAA

Mieszanka trzech niezbędnych aminokwasów: L- izoleucyna, L-leucyna, L-walina. Ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii ma z wielu powodów kataboliczny wpływ na tkankę mięśniową. Im człowiek staje się szczuplejszy, tym większa jest szansa, że będzie tracił masę mięśniową, gdyż organizm będzie starał się zachować homeostazę, przez zachowanie resztek zapasów tłuszczu. Aby wypełnić deficyt energetyczny spowodowany dietą redukcyjną, organizm przerzuci się na wykorzystanie masy mięśniowej. Na poziomie molekularnym polega to na zintensyfikowaniu rozkładu białek, aby uwolnić aminokwasy z mięśni do wykorzystania ich jako paliwo, oraz na ograniczeniu syntezy białek, aby nie tracić energii. Przyjmowanie BCAA może zwiększyć suchą masę mięśniową, poprawić siłę, wydolność i zmniejszyć uszkodzenia komórek mięśniowych. Pozytywne efekty suplementacji BCAA na rozkład i syntezę białek nie są jedynymi zaletami zażywania BCAA podczas diety redukcyjnej. Mogą one także poprawić samą intensywność treningu i znosić zmęczenie oraz uczucie apatii. BCAA konkurują z aminokwasem o nazwie tryptofan o wejście do mózgu, gdzie tryptofan może zostać przekształcony w neurotransmiter - serotoninę. Podczas ćwiczeń poziomy serotoniny rosną, co może powodować zwiększenie odczucia zmęczenia i przez to zmniejszyć intensywność treningu. Suplementacja BCAA może zredukować poziom tryptofanu, który dostaje się do mózgu, przez to obniżyć poziom produkowanej serotoniny, co pomoże pracować ci ciężej i przez dłuższy czas. Przyjmowanie 5-10 g BCAA przed i po treningu oraz między posiłkami, może zoptymalizować anabolizm białek mięśniowych. Mimo, że czynniki badań nad wpływem suplementacji BCAA u sportowców nie są jednoznaczne, należy podkreślić, że jest ona bezpieczna, dozwolona, a dawka 7g/l napoju wydaje się optymalna. Tylko w kilku doniesieniach naukowych sugeruje się, że suplementacja BCAA może być korzystna dla zdolności wysiłkowej sportowca, gdyż BCAA mogą obniżać tempo rozpadu białek podczas treningu prawdopodobnie przyczyniając się do bardziej racjonalnego treningu. Zalecanym źródłem energii dla dyscyplin wytrzymałościowych są węglowodany. Jeśli ich ilość w pożywieniu jest niewystarczająca to suplementacja BCAA może być pomocna. Zdaniem badaczy wielkość znaczenia aminokwasów o łańcuchach rozgałęzionych jest często niedoceniana przez zawodników. Sugeruje się stosowanie aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach w połączeniu z dawką węglowodanów. Dbamy wówczas zarówno o zasoby energii wytwarzanych z najprostszych związków energetycznych jak i nie zaniedbujemy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia naszej aktywności oraz polepszenia samopoczucia. Efektem tego jest lepiej zrealizowany trening, mniej zmęczony organizm oraz lepsza koncentracja.
Beta-alanina

Większość efektów jej działania jest najlepiej widoczna poprzez jej zdolność do zwiększania syntezy potężnego śródmięśniowego bufora zwanego karnozyną. Karnozyna to naturalnie występujący dipeptyd, który ma zdolność stabilizowania pH mięśniowego poprzez pochłanianie powodujących zmęczenie jonów wodorowych uwalnianych podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Karnozynę można znaleźć zarówno we włóknach mięśniowych typu I (wolnokurczliwych), jak i II (szybkokurczliwych), z tym że w tych ostatnich osiąga większe stężenie. To właśnie włókna mięśniowe typu II są głównie wykorzystywane podczas treningów siłowych o dużej intensywności i odpowiadają za ogólny wzrost mięśni.

Poprzez zwiększenie koncentracji karnozyny dzięki suplementowaniu beta-alaniny nasze włókna mięśniowe typu II mogą pochłonąć więcej jonów wodorowych i zachować optymalną wartość pH. W ten sposób ich możliwości zachowania maksymalnej siły i wytrzymałości przez całą sesję treningową są większe. Jakie są zalety bata-alaniny w sportach wytrzymałościowych? Pod jej wpływem następuje wzrost całkowitej wydolności anaerobowej podczas treningu i zawodów, czyli możemy dokonywać wysiłku fizycznego z większą?intensywnością i w dłuższym czasie. Istotne jest opóźnienie uczucia zmęczenia w czasie suplementacji beta-alaniną. Dzięki temu możemy utrzymywać wyższy poziom intensywności podczas treningu. Podniesienie poziomu karnozyny poprzez beta-alaninę jest skuteczne w każdym momencie treningu - niezależnie czy akurat dźwigamy ciężary, czy poprawiamy wytrzymałość. Aby wykonać określoną pracę, nasz organizm wykorzystuje trzy systemy energetyczne: system ATP-fosfokreatyna wykorzystywany jest głównie podczas ciężkiego treningu siłowego w seriach do 5-6 powtórzeń; system glikolityczny używany przeważnie w zakresie 7-15 i więcej powtórzeń oraz system oksydacyjny (spalania tłuszczu) pracujący przede wszystkim podczas treningu wytrzymałościowego (np. jazda na rowerze czy bieg). Nasze systemy energetyczne są użytkowane równocześnie, jednak jeden przeważnie z nich staje się dominujący w produkcji energii przy określonym rodzaju aktywności - zależnie od poziomu intensywności i czasu trwania danego ćwiczenia oraz sprawności osoby ćwiczącej. Osoba podnosząca ciężary będzie głównie używać dwóch pierwszych systemów i w obydwu nagromadzenie jonów wodorowych będzie przyczyniać się do odczuwania zmęczenia; dotyczy to zwłaszcza glikolizy. Zawodnik trenujący sporty wytrzymałościowe wykorzystuje głównie system oksydacyjny. To właśnie w tym punkcie suplementy kreatynowe nieco zawodzą. Są one najbardziej skuteczne podczas pracy systemu ATP-fosfokreatyna, który opiera się na zmagazynowanym adenozynotrójfosforanie i resyntezie fosfokreatyny podczas intensywnych, wysokoenergetycznych skurczów. Przyjmowanie kreatyny pomoże nam podczas krótkotrwałego wysiłku, kiedy potrzebujemy nagłego zastrzyku siły, ale na niewiele się zda podczas serii po 7-15 powtórzeń. Jednak aby zmaksymalizować wzrost masy mięśniowej, musimy wykonywać zarówno ciężkie, jak i umiarkowane serie (7-15 powtórzeń). Beta-alanina, poprzez zwiększanie stężenia karnozyny, może podczas nich stanowić bufor dla gromadzących się jonów wodorowych, a nawet je likwidować.

Obniżanie zmęczenia fizycznego na poziomie komórkowym to kolejna mocna strona beta-alaniny. Przeprowadzone niedawno badanie wykazało, że przewyższa ona pod tym względem kreatynę, zyskując w ten sposób jeszcze jeden punkt przewagi nad suplementem, który przez ostatnią dekadę uważano za najbardziej skuteczny. Jeśli weźmiemy pod uwagę zadowalające efekty działania beta-alaniny zarówno podczas badań, jak i na siłowni czy w treningach wytrzymałościowych, to wydaje się, że dni kreatyny jako supersuplementu mogą być policzone. Nie wolno jednak zapominać o tym, że kreatyna działa synergicznie z beta-alaniną, tworząc mieszankę wybuchową, idealną do sportów szybkościowo-siłowych jak brazylijskie jiu-jitsu czy football amerykański. W połączeniu z monohydratem kreatyny można uzyskać znaczny wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Badania wykazały, że możemy przyjmować dziennie od 3,2 do 6,4 grama beta-alaniny, aby znacząco podnieść poziom karnozyny, a tym samym swoje wyniki. Podczas przeprowadzonego badania stwierdzono, że stężenie karnozyny i poprawa osiągów jest porównywalna podczas przyjmowania 4-5 gramów i 6,4 grama. Opierając się na najnowszych wynikach, sugeruje się spożycie 4 gramów beta-alaniny dziennie. Korzystne zmiany w osiągach następują zazwyczaj już po dwóch tygodniach stosowania beta-alaniny, chociaż niektórzy zauważą różnicę już po tygodniu. Korzyści będą się pojawiać wraz ze wzrostem poziomu karnozyny. Najbardziej widoczne rezultaty trwają zwykle od trzech do czterech tygodni, ale to nie koniec. Z najnowszych badań dowiadujemy się, że poziom karnozyny podnosi się przez co najmniej dwanaście tygodni. Dlatego zaleca się przyjmowanie beta-alaniny przynajmniej przez trzy miesiące, tak by optymalizować poziom karnozyny. Jeśli chodzi o interesujące nas sporty wytrzymałościowe to badania nad korzystnym wpływem beta-alaniny były przeprowadzane u kolarzy i pływaków. W wyniku kilkutygodniowej podaży tego suplementu znamiennie wzrastała u kolarzy moc szczytowa i średnia oraz wydłużał się czas pojawienia zmęczenia. U pływaków zwiększał się poziom karnozyny zarówno we włóknach typu II jak i I (interesujących nas triathlonistów), a w wyniku tego następował znamienny wzrost momentu siły mięśni.
Magnez

Minerał ten pełni wiele istotnych funkcji w ciele człowieka. Po pierwsze, stabilizuje poziom fosforanów wapnia co zapobiega demineralizacji kości, dzięki czemu chroni przed osteoporozą i wzmacnia kości, pozwalając im przetrzymać obciążenia treningowe oraz hamować objawy zapalenia okostnej, co bardzo często przydarza się biegaczom. Magnez to także kofaktor wielu enzymów (m.in. kinaz), odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, a jego niedobór powoduje bardzo przykre skurcze tężyczkowe. Niewystarczaja?ca ilos´c´ magnezu zaburza przewodzenie impulsów nerwowych do naszych mie?s´ni. Magnez stymuluje też mechanizmy obronne organizmu, jest niezbędny w początkowej fazie procesu steroidogenezy, pośrednio steruje syntezą hormonu wzrostu, insuliny i insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF), dzięki czemu usprawnia procesy regeneracji organizmu po ciężkim treningu i tym samym wspiera osiąganie progesu podczas ćwiczeń. Zalecana dzienna porcja magnezu wynosi 375 mg. Do jego bogatych źródeł zaliczamy kakao, czekoladę gorzką oraz wody wysocezmineralizowane i soki wzbogacane, które są najlepszym źródłem tego pierwiastka, ponieważ płynne formy jonów przyswajane są najlepiej.
Witamina D3

Cholekalcyferol, czyli aktywna postać witaminy D, to bardzo ciekawy związek. W swojej aktywnej formie przypomina już swoją budową i działaniem hormon, a jego skutki działania na organizm można określić jako wielokierunkowe. Odpowiada za odpowiedni stan kości oraz uzębienia, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i proces skurczu mięśni, pobudza wchłanianie wapnia i fosforu, normalizuje poziom cukru we krwi (poprzez wpływ na wydzielanie insuliny). Niedobory prowadzą do insulinooporności, nadciśnienia, nawet nowotworów. Co ciekawe, radzieccy badacze pod koniec lat trzydziestych XX wieku odkryli naturalne właściwości anaboliczne witaminy D. W przeprowadzaonym badaniu sprinterów naświetlano promieniami UV (ultrafiolet) po uprzednim podaniu dawki witaminy D – poprawiono dzięki temu wydolność przy biegu na 100 m o 8,8%! Efekty są natychmiastowe. W dzisiejszych czasach stosuje się nawet wielokrotnie zwiększone dawki czyli tzw. „ładowanie” tą witaminą i podaje się jej 10-krotną dawkę, a nawet więcej, co sięga niekiedy 20 000 IU na dobę. W przypadku tej aktywnej postaci witaminy D warto zastanowić się nad jej stosowaniem. Przy znacznych obciążeniach treningowych jej wpływ na gospodarkę wapniowo-fosforanową korzystnie wpłynie na stan naszego uzębienia i układu kostnego. 1% wapnia uczestniczy w procesach metabolicznych w organizmie. Bez niego nie byłyby możliwe skurcze mięśni oraz przewodzenie impulsów nerwowych. Odpowiednia ilość wapnia wpływa na poprawę wytrzymałości treningowej oraz skraca czas regeneracji. Na niedobory wapnia mogą cierpieć osoby, w szczególności sportowcy, które mają zwiększoną ilość białka w diecie. Zalecana dawka to 500-2000 IU. W aptekach dostępne bez recepty są postacie w dawce 500 IU.
Witamina C

Większość osób kojarzy ją pewnie jako środek pomocy w walce z przeziębieniem i grypą, jednak kwas askorbinowy ma wiele innych zalet. Pośredniczy w syntezie kolagenu, insuliny oraz hormonów kory nadnerczy oraz jest niezbędna w procesie przyswajania żelaza, co sprawia, że wspomaga procesy budowania kondycji i przenoszenia tlenu w organizmie. Wykazuje także właściwości bakteriobójcze, wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego, neutralizuje wolne rodniki. Wspomaga też rozpad triglicerydów i wzmacnia ich utlenianie, skutkiem czego więcej energii z tłuszczu jest w stanie zasilić pracujące mięśnie. Dawki sięgające nawet 2000 mg dobowo są dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko pamiętać, że zbytnie zakwaszenie moczu może sprzyjać kamicy nerkowej. Ale znane są przykłady naukowców, którzy z powodzeniem (czyli jako eliksir młodości) stosowali witaminę C w wielokrotnie wyższych dawkach i nie mieli żadnych objawów ubocznych jej stosowania. Ale z drugiej strony zakwaszenie moczu korzystnie działa przy zakażeniach w obrębie układu moczowego. Zalecana dawka dzienna dla sportowców to 500mg dziennie.

Kiedy rozpoczynamy treningi, pierwszym czynnikiem, jaki prawdopodobnie zaczniemy rozważać, będzie dostarczenie organizmowi wystarczającej ilości białka, tłuszczów oraz węglowodanów potrzebnych do rozbudowy masy bądź jej utrzymania przy jednoczesnym odtłuszczeniu. Jednocześnie będziemy potrzebowali dużo łatwo dostępnego „paliwa” w postaci węglowodanów (im intensywniejszy wysiłek, tym więcej węglowodanów spala ciało w celu uzyskania energii). Bez dużej ilości węglowodanów ryzykujemy, że nasz organizm sięgnie po białka zgromadzone w mięśniach, aby zaspokoić potrzeby energetyczne. Potrzebujemy również wystarczających ilości tłuszczu, żeby wspomagać produkcję testosteronu i innych hormonów anabolicznych. Podstawą dobroczynnego wpływu ćwiczeń fizycznych na organizm jest zjawisko superkompensacji. Zostało ono szczególnie wszechstronnie poznane, opisane i wykorzystane w treningu sportowym, może jednak doskonale służyć do wyjaśnienia wielu zjawisk zachodzących w organizmie człowieka podczas wszelkiego wysiłku i wypoczynku. Znajomość tego zjawiska pozwala nam taki wysiłek racjonalnie i optymalnie zaplanować. Zjawisko superkompensacji polega na tym, że podczas treningu doprowadzamy do wyczerpania zasobów energetycznych. Organizm, dążąc do przywrócenia równowagi. odbudowuje podczas wypoczynku dotychczasowe zasoby (kompensacja). Jeżeli zaś wysiłek był tak duży, że zapasy zostały wyczerpane, wówczas organizm nie tylko wyrównuje powstałe straty, ale nawet gromadzi zasoby niejako „na zapas”. Umożliwia to wykonanie kolejnej pracy na nieco wyższym poziomie, niż w cyklu poprzednim. Organizm nasz zachowuje się więc podobnie jak niektóre przezorne gospodynie, które w sytuacji, gdy jakiś produkt z ich spiżarni wyczerpie się szybko i do końca, starają się nie tylko przywrócić poprzedni stan zapasów, ale zwiększyć go tak, aby uniknąć przykrej niespodzianki, że czegoś w krytycznym momencie zabraknie. Prawidłowo zachodzące procesy superkompensacyjne stanowią podstawę sukcesu w każdej dyscyplinie sportu.
Co wspólnego?

W każdej z dyscyplin wydolnościowo-kondycyjnych, schematy żywieniowe i suplementacyjne wyglądają nieco inaczej, jednak wspólnym mianownikiem tych sportów jest zwiększona kaloryczność oraz stosowanie ergogenicznych suplementów wspomagających wysiłek, takich jak kreatyna, BCAA, koncentraty węglowodanowe i beta-alanina.


30
Czytelnia-Doping / Zastrzyki jak je robić.(Iniekcje)
« dnia: Listopada 27, 2019, 01:30:25 am »
Iniekcja domięśniowa rzecz jakże oczywista a sprawiająca niejednemu nowicjuszowi problem.


Co będzie nam potrzebne :
- ampułka lub flakon z odpowiednim środkiem
- strzykawka 2ml-5ml
- igła do nabierania 0.8mm-1.2mm ( grubość igieł zależy od rodzaju roztworu, do roztworów olejowych używamy igły grubszej.)
- igła do wstrzykiwania 0.5mm-0.9mm
- spirytus salicylowy
- wacik kosmetyczny

Wykonanie
- myjemy dłonie najlepiej detergentem
- usuwamy końcówkę fiolki lub osłonkę flakony
- jeśli mamy flakon, przemywamy gumkę spirytusem ( nie dotykamy już tej części)
- na strzykawkę nakładamy igłę do nabierania
- zdejmujemy osłonkę igły
- nabieramy ilość powietrza równą ilości nabieranej później substancji
- wbijamy igłę i wtłaczamy tak wcześniej nabrane powietrze
- przechylamy flakon " do góry nogami" i nabieramy potrzebną ilość środka
- wyciągamy igłę z flakonu
- zakładamy osłonkę i zdejmujemy igłę
- nakładamy igłę iniekcyjną i ściągamy osłonkę
- starannie przemywamy miejsce iniekcji spirytusem
- teraz wystarczy opanować drżenie rąk ( to normalne z biegiem czasu i nakłuwania przejdzie)
- szybkim , zdecydowanym ruchem wbijamy igłę głęboko w mięsień
- jeszcze nie wtłaczaj! najpierw wykonujemy aspirację ( zaciągamy lekko tłoczek i sprawdzamy czy w strzykawce nie pojawiła się krew , jeśli krew się pojawi wbijamy igłę w inne miejsce, jeśli nie i pojawi się próżnia przechodzimy do następnego punktu )
- powoli wtłaczamy substancję 1 ml na około 5-10 sec
- po wstrzyknięciu odczekujemy kilka sekund i wyciągamy igłę
- zakładamy osłonę
- miejsce iniekcji przecieramy 20 sec wacikiem nasączonym spirytusem a następnie 20 sec zostawiamy do przesuszenia
- nie zmartwcie się jeśli z miejsca po igle zacznie wypływać krew, jest to spowodowane przebiciem się przez jakieś naczynko krwionośne
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Strony: 1 [2] 3 4 ... 28

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 2981
  • Latest: Kilercia
Stats
  • Wiadomości w sumie: 11793
  • Wątków w sumie: 728
  • Online Today: 31
  • Online Ever: 525
  • (Grudnia 07, 2019, 12:41:06 am)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 17
Total: 17